LRT nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymu panaikino reikalavimą vaistinėms turėti tam tikrą plotą. Tai reiškia, kad nuo šiol jos pačios galės apsispręsti, kokio bendro ploto reikia jų kokybiškai farmacinei veiklai vykdyti.

Tokie reikalavimai nebereikalingi, nes dabar vaistai pristatomi kur kas greičiau nei anksčiau, kai vaistines jie pasiekdavo vieną ar kelis kartus per savaitę. Tad jos gali reguliuotis atsargų kiekį ir tam nereikia didelių kambarių, teigiama pranešime spaudai.

Tokią rekomendaciją buvo pateikusi ir Konkurencijos taryba, kurios nuomone, iki šiol galioję reikalavimai sudarė nevienodas sąlygas mieste ir kaime įsteigtų vaistinių veiklai, o skirtingi reikalavimai dėl ploto ribojo jų konkurenciją.

„Tikimės, kad dabar pagerės vaistų prieinamumas pacientams mažesniuose miesteliuose, nes turėti 60 kv. m. vaistinės bendrą plotą iki šiol jiems buvo didelė finansinė našta. Taigi vaistinių veikla nebebus ribojama kvadratiniais metrais. Apie tai daug diskutavome ne tik su politine Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe, bet ir su vaistinių asociacijomis, išklausėme Valstybinės vaistų kontrolės tarybos nuomonę dėl siūlymo panaikinti nustatytą bendro ploto 60 kv. m. reikalavimą vaistinėms, esančioms mieste“, – teigė A. Veryga.

Anot ministro A. Verygos, artimiausiu metu planuojama išplėsti ir vaistinių veiklos ribas, suteikiant joms galimybes teikti įvairias farmacinės rūpybos paslaugas.

„Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su medikais vaistininkai galės padėti pacientams spręsti kylančius klausimus dėl paskirtų vaistų vartojimo, kad jiems nereikėtų skambinti gydytojui ar vėl grįžti pas jį dėl elementarios konsultacijos, taip pat skiepytis. Tai leistų vaistininkams atlikti daugiau svarbių darbų ir užtikrinti, kad pacientai trūkstamas paslaugas galėtų gauti jiems patogioje vietoje ir patogiu metu“, – sako ministras A. Veryga.

Lietuva yra viena iš daugiausiai vaistinių turinčių Europos Sąjungos (ES) valstybių. Šiuo metu esame 7-oje vietoje ir turime beveik 1,4 tūkst. vaistinių. Pagal ES vidurkį, 100 tūkst. gyventojų tenka 31 vaistinė, Lietuvoje – 45 vaistinės.