Scanpix nuotr.

Jungtinė Karalystė, sekdama Prancūzijos pavyzdžiu, planuoja nuo 2040 metų uždrausti prekybą naujais dyzeliniais ir benzininiais keleiviniais automobiliais, tokiomis priemonėmis tikėdamasi sumažinti oro taršą, informuoja naujienų tarnyba BBC.

Kaip teigia šalies aplinkosaugos sekretorius Michaelas Gove`as, iki 2050 metų keliuose neturėtų likti automobilių su benzininiu ir dyzeliniu varikliu.

Britų valdžia ketina skirti vietos valdžiai 255 mln. svarų sukurti schemas, mažinančias dyzelinių variklių išmetamus teršalus. Iš viso programoms, skirtoms pagerinti oro kokybę, bus skirta 3 mlrd. svarų (3,4 mlrd. eurų).

Ekologijos aktyvistai vadina britų valdžios planus daug žadančiais, bet neturėdami konkrečios informacijos kol kas susilaiko nuo tolesnių komentarų.

Aplinkosaugininkai jau ne kartą siūlė vyriausybei nubrėžti specialias „švaraus oro zonas“, bausti didžiausią taršą keliančių automobilių savininkus ir taikyti baudas už automobilių įvažiavimą į labiausiai užterštus rajonus, taip pat pasiūlyti automobilių savininkams senų automobilių utilizavimo programą. Aktyvistų nuomone, oro tarša jau dabar daro poveikį sveikatai, todėl būtina imtis skubių priemonių. Pasak Žaliųjų partijos deputatės Caroline Lucas, vien uždrausti naujų dyzelinių bei benzininių automobilių prekybą nepakanka.