Scanpix nuotr.

Trečiadienį nevyriausybinių organizacijų atstovai prie Vyriausybės surengs pilietinę akciją, prašydami stabdyti Aplinkos ministerijos rengiamą valstybinių miškų valdymo reformą.

Antradienį apie vyksiančią akciją keliolikos organizacijų vardu paskelbė „Lietuvos žaliųjų judėjimas“, kurio pirmininkas Rimantas Braziulis Eltą informavo, kad į V. Kudirkos aikštę trečiadienį atvyks iki 15 žmonių. Pranešime teigiama, kad Aplinkos ministerijos reforma yra skubota bei žalinga.

„Akcijos rengėjai reikalaus negriauti efektyviai veikiančios valstybinių miškų sistemos, sustabdyti nedemokratiškai, neskaidriai ir chaotiškai vykdomą reformą“, – rašoma pranešime.

Anot R. Braziulio, urėdijų pertvarka yra palanki stambiajam verslui, o įkūrus vieną įmonę su padaliniais visi valstybiniai miškai bus sutelkti „vienos partijos, vieno ministro ir vieno generalinio direktoriaus“ rankose.

„Aš galvoju, kad tai greičiausiai yra kažkokių verslo struktūrų valia paremta, neoficialiai paremta kažkokių politinių „šulų“, – Eltai sakė R. Braziulis, neįvardijęs, kokie konkretūs verslo subjektai yra suinteresuoti reforma.

Protesto akcijos išvakarėse organizatoriai išplatino šį  pranešimą spaudai:

Pilietinė akcija „Stabdyk nedemokratišką ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą“

Nevyriausybinių organizacijų atstovai, stebėdami atvirai stambiųjų medienos perdirbėjų proteguojamą ir Aplinkos ministerijos skubotai, nekvalifikuotai bei neskaidriai vykdomą valstybinių miškų valdymo reformą rengia pilietinę akciją.

Akcija norima atkreipti dėmesį į Aplinkos ministro Kęstučio Navicko ir Aplinkos ministerijos atsakingų pareigūnų, grubius pagrindinių ES teisių chartijos ir Orhuso konvencijos nuostatų pažeidimus, kuomet stumiamas skubotas ir žalingas įstatymo projektas. Akcijos rengėjai nori atkreipti dėmesį į Aplinkos ministro veiksmus, ignoruojančius valstybinės miškų sistemos darbuotojus ir suinteresuotos visuomenės teisę dalyvauti sprendimų dėl valstybinių miškų valdymo reformos priėmimo procese.

Akcijos rengėjai reikalaus negriauti efektyviai veikiančios valstybinių miškų sistemos, sustabdyti nedemokratiškai, neskaidriai ir chaotiškai vykdomą reformą.

Akciją rengia šios nevyriausybinės organizacijos: visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“, Judėjimas „Už gamtą“, Lietuvos gamtos fondas, Vilniaus žaliųjų klubas, Klaipėdos ekologinis klubas „Žvejonė“, Kauno žaliųjų klubas, Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“, Alytaus žaliųjų bendrija „Griaustinis“, VŠĮ „Lietuvos arboristikos centras“, Alytaus sveikuolių klubas „Ryžtas“, Visuomeninė organizacija „Žygaičių bendruomenė“, Alytaus miesto ir rajono Afganistano karo veteranų klubas, VšĮ „Alytaus verslo angelas“.