P. Lileikio nuotr.

Valstybinių miškų valdymo pertvarka nepatenkinti urėdijų darbuotojai pradėjo ruoštis streikui, praneša Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF). Šios kraštutinės priemonės esą nutarta imtis po antradienį įvykusio Trišalės tarybos posėdžio. LMPF atstovai tikėjęsi, kad bus pateikti atsakymai į federacijos pateiktus reikalavimus.

LMPF teigimu, Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija su federacija yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Pagal ją reformos negali būti vykdomos, prieš tai neinformavus ir nepasikonsultavus su darbuotojais.

Pasak LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės, iki šiol dar tikėtasi, kad ministerija per Generalinę miškų urėdiją atliks tiek Darbo kodekse, tiek kolektyvinėje sutartyje numatytas procedūras, informuos darbuotojų atstovus, koks modelis galėtų būti po reformos. Bet esą gauti tik formalūs atsakymai į LMPF reikalavimus laikytis įsipareigojimų ir pradėti derybas, iki šiol nėra sudaryta derybinė grupė ir jos darbo planas.

Streiko metu būtų atliekamos tik būtiniausios funkcijos – saugomi miškai nuo gaisro, vagysčių, vykdomi atsodinimų įsipareigojimai. Tačiau bus sustabdyta visa prekyba mediena.

Seime šiuo metu svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių.