LRT nuotr.

Sergamumas gripu toliau auga. Daugiausiai asmenų į ligoninę dėl gripo buvo paguldyta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos apskrityse. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis siekė apie 140 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Gripas jau pareikalavo ir aukų. Sekmadienį Kauno klinikose, kaip manoma, nuo gripo sukeltų komplikacijų, mirė 56 metų Kauno klinikinės ligoninės medikė

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius profesorius Saulius Čaplinskas apgailestauja, kad, deja, daugelis dar mano, jog  gripas kone tas pats, kaip paprastas peršalimas:

„Tai rimta ir pavojinga liga. Statistika rodo, kad iš 2 tūkstančių gripu sergančių žmonių vieno liga gali baigtis mirtimi. Jau 20 Lietuvos savivaldybių yra paskelbusios gripo epidemiją. O ir kitose savivaldybėse, išskyrus Uteną, pasiekė 100 ir daugiau gripo atvejų 10 tūkst. gyventojų.  Nemažai mūsų susirgę gydomės namie ar nesikreipiam į medikus. Todėl tie sergamumo skaičiai apima tik tuos atvejus, kuomet žmogus kreipėsi į medikus ar atsidūrė ligoninėje. Apskritai, kiekvienais metais gripu suserga nuo 5 iki 10 proc. gyventojų.“

Anot S. Čaplinsko, būtų labai gerai, kad, be įprastų profilaktinių priemonių, taptų „madinga“ dėvėti medicinines kaukes:

„Ypač svarbu, kad kaukes dėvėtų pirmuosius ligos simptomus pajutę žmonės. Visi žinome, kad reikia vengti masinių žmonių susibūrimų, įvairių renginių. Ir pagaliau gripo epidemijos metu labai svarbu laikytis elementariųprofilaktikos priemonių: dažnai plauti rankas su muilu. Suprantama, viena iš efektyviausių priemonių – skiepijimasis. Epidemija nesibaigia, gripas dar cirkuliuos, galime susirgti ir kovo mėnesį, net vasarą. Taigi, dabar pasiskiepiję įgysime apsaugą nuo gripo po kelių savaičių“, – kalbėjo prof. Saulius Čaplinskas.

Gripo epidemijos metu ypatingą dėmesį į savo sveikatą ir gripo prevencines priemones turėtų atkreipti asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis. Taip pat  nėščiosios, vyresni nei 65 metų asmenys bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.