Scanpix nuotr.

Lietuvos Aplinkos viceministras Martynas Norbutas teigia, kad vilčių sustabdyti netoli Lietuvos, Astrave, dygstančios atominės elektrinės statybas vilčių vis dar yra.

Tai jis pareiškė Minske penktadienį ruošiantis pasirašyti susitarimą, pagal kurį Baltarusijoje statomą jėgainę tikrintų trišalė Lietuvos, Baltarusijos ir nepriklausomos šalies ekspertų komisija. Pasak M. Norbuto, svarbu, kad šiuo metu yra sutarta, kad nebus kuriamas joks naujas organas, o elektrinę tikrintų tarptautinė ekspertų komisija.

„Kol elektrinė nepradėjo veikti, ją įmanoma sustabdyti. Mūsų pozicija ir yra būtent tokia ir mes visuomet apie tai kalbame. Yra tokių pavyzdžių, kuomet pastatytos elektrinės yra sustabdomos. To mes labai aktyviai siekiame visais įmanomais kanalais“, – LRT RADIJUI sakė Aplinkos viceministras.

Šiomis dienomis Minske vyksta Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste šalių susitikimas, kuriame bus svarstoma ir Astravo atominės elektrinės byla.