Scanpix nuotr.

Socialdemokratų partijos lyderis Seimo narys Algirdas Butkevičius sako esąs nustebęs Premjero Sauliaus Skvernelio priekaištais socialdemokratams, tvirtindamas, kad tai reikėjo pasakyti tiesiai į akis.

„Pirmiausia esu nustebęs dėl to, kad jis kaltina socialdemokratų frakciją, nes kol kas jokių susitarimų nesame sulaužę. Mes aiškiai esame pasakę prieš sudarant koalicinę sutartį, kad kai kuriais klausimais gal ir nepritarsime. Dialogo, pokalbio metu mes turime išsiaiškinti, kam nepritarsime, ir jie tai iš anksto žinos“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis akcentavo, kad socialdemokratai kol kas nebalsavo nei prieš vieną įstatymo priėmimą. „To nebuvo, jeigu kalbame apie urėdijų reformą, mes netgi Koordinacinėje taryboje buvome sutarę, kad teiksime savo pasiūlymus ir jie tuos pasiūlymus svarstys. Aš nežinau, kur čia yra problema valstybėje“, – svarstė A. Butkevičius.

Jis akcentavo, kad socialdemokratai atėjo į valdančiąją koaliciją, siekdami padėti „valstiečiams“.

„Mes atėjome į koaliciją suprasdami tai, kad Lietuvoje neįvyktų pirmalaikiai Seimo rinkimai, kad išlaikyti politinį stabilumą. Mes tikrai nesiveržėme į valdžią, bet mes norėjome ir norime kol kas jiems padėti“, – sakė politikas.

Į klausimą, ar socialdemokratai ir toliau nori dirbti valdančiojoje koalicijoje, jis sakė norįs visu pirma išgirsti „valstiečių“ poziciją.

„Jie turi tą aiškiai pasakyti – kaip pagrindinė frakcija valdančiojoje daugumoje, – ar jiems reikalinga ta pagalba, parama. O jeigu ne – tai mes tada aiškiai turime išgirsti, kad jie pasirinko kitą kelią“, – teigė A. Butkevičius.

Jis sakė negalįs vienas priimti sprendimo dėl tolesnio partijos dalyvavimo valdančiojoje daugumoje. „Aš negaliu vienas priimti to sprendimo, nes tai yra mūsų partijos tarybos sprendimas. Bet aš tikiuosi, kad mes pokalbyje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovais išsiaiškinsime“, – tikisi Socialdemokratų partijos pirmininkas.

Jam nepriimtinas santykių aiškinimasis viešais pareiškimais. „Visą tai turi būti sprendžiama kabinete, o ne viešai darant pareiškimus, tai turi būti pasakyta į akis susėdus už stalo“, – mano A. Butkevičius.

Pirmadienio vakarą socialdemokratų ir „valstiečių“ lyderiai aptarti bendro darbo rinksis Seime.

Kaip jau skelbta, Premjeras S. Skvernelis pripažįsta, kad, nepaisant to, jog su socialdemokratais „valstiečiai-žalieji“ turi svarią daugumą, paramos reikalingiems sprendimams jiems dažnai tenka ieškoti už koalicijos ribų. Tačiau apie ketinimą formalizuoti mažumos Vyriausybę jis kol kas nekalba.

„Aš manau, kad dėl kiekvienos esminės reformos, reikalingos valstybei, reikės ir reikia tartis iš esmės su atskiromis politinėmis jėgomis, nes požiūriai yra skirtingi, ypač į tuos procesus, kurie yra seni, susiformavę kaip tam tikri simboliai“, – sakė S. Skvernelis žurnalistams per Vyriausybės šimtadieniui paminėti surengtus spaudos pusryčius.

Premjeras atviravo iš koalicijos partnerių sulaukiąs staigmenų balsuojant Seime, dėl to esą tenka ieškoti paramos už koalicijos ribų.

Vis dėl to, pasak jo, „šiandien nėra tas momentas, kad mes pasakytume, jog nebegali šita koalicija daugiau darbuotis“.