P. Lileikio nuotr.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) aukščiausiems šalies vadovams įteikė beveik 3150 miško darbuotojų parašų dėl planuojamų naikinti jų darbo vietų, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuvos žmonės nebegali pakęsti kaip su jais elgiasi valdžia – planuoja atleisti be plano, be skaičiavimų, ateities perspektyvų. Aplinkos ministras lengva ranka siunčia 3 tūkstančius dorų ir darbščių žmonių į gatvę vardan savo asmeninių ambicijų ar dar blogiau galimų interesų“, – sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Visų Lietuvos regionų miškuose dirbantys žmonės surinko parašus po kreipimusi į šalies Prezidentę, Seimo pirmininką, Ministrą pirmininką ir kitus aukščiausius šalies vadovus.

Darbuotojų aistras sukėlė be kaštų ir naudos analizės ir poveikio aplinkai vertinimo LR Aplinkos ministro Kęstučio Navicko stumiama valstybinių miškų valdymo konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje reforma.

„Darbuotojų kantrybės taurė perpildyta, jie nebeketina tylėti ir taikytis su ministro ir jo komandos viešais įžeidinėjimais ir užgauliojimais. Žmonės pikti, nes jie yra lygiaverčiai Lietuvos piliečiai su kuriais nesiskaitoma. Kiek galima tyčiotis iš žmonių, laikyti juos kvailiais ir žaisti likimais“, – teigia I. Ruginienė.

Darbuotojai reikalauja ministrą baigti miškininkų šmeižto per žiniasklaidos priemones kampaniją, pateikiant tikrovės neatitinkančius faktus ir skaičius. Nustoti kaltinti eilinius miškininkus nesąžiningumu, kvalifikacijos stoka.

Daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų reikalauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą vykdyti per rinkimus duotus pažadus stiprinti regionų savarankiškumą ir mažinti socialinę atskirtį kaimiškose teritorijose.

Be to, reikalaujama Vyriausybės pateikti išsamią valstybinių miškų reformos kaštų ir naudos analizę, sudaryti derybinę grupę valstybinių miškų ūkio valdymo reformos poveikio aplinkai analizei įvertinti ir būdui parinkti.

„Išrinkti valdžios atstovai privalo pagrįsti pasirinkto reformos varianto visuotinę naudą valstybei ir jos piliečiams, atsakingai įvertinti regionų atskirties mažinimo prioritetą, socialines pasekmes, bedarbių didėjimą, su tuo susijusias socialines išmokas ir emigraciją“, – sako LMPF pirmininkė.

Kreipimąsi pasirašė visų 42 miškų urėdijų ir valstybinio miškotvarkos instituto darbuotojai.