Nekart atsiimti apdovanojimų į sceną buvo kviečiamas Šilagalio žemės ūkio bendrovės vadovas Gražvydas Stankūnas. Tavorienės nuotr.

Panevėžio rajono žemdirbių metų užbaigimo šventėje tradiciškai buvo pagerbti ne tik geriausi ūkininkai, žemės ūkio įmonių vadovai, bet ir ūkių bei seniūnijų darbuotojai.

Šalyje yra tarp lyderių

Sveikindamas šventės dalyvius Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis didžiavosi, kad šio krašto žemdirbiai yra tarp šalies lyderių. „Vien grūdų mūsų rajone prikuliama apie 10 proc. viso šalies derliaus. Neseniai teko važiuoti per Čekiją. Man pasirodė, kad mūsų laukai gražesni – gal dėl to, kad širdžiai mielesni, o gal mūsų žemdirbiai geriau tvarkosi“, – už darbštumą žemę dirbantiems panevėžiečiams dėkojo P.Žagunis. Jis pabrėžė, kad rajono žemdirbiai ne tik darbštūs, bet ir politiškai aktyvūs. Iš dvidešimt penkių rajono tarybos narių net dešimt yra ūkininkų ir žemės ūkio įmonių vadovų ar atstovų

Rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis bėrė skaičius, rodančius, kad kraštas užima tvirtas pozicijas žemės ūkio srityje. Panevėžio rajone deklaruojamas didžiausias pasėlių plotas. 2015 metais šio regiono žemdirbiai buvo treti pagal pagaminamos produkcijos vertę. Jie treti pagal mėsos, ketvirti pagal pieno gamybą. Kaip ir visoje šalyje, rajone iš gamybos traukiasi kelių karvių laikytojai, tačiau auga stambesnių ūkių ir žemės ūkio įmonių produktyvumas. Vidutinis bandos dydis rajone –10,4, šalyje – 6 karvės.

„Senstančiam kaimui vilties suteikia jaunimas. Jaunoji karta ūkiuose stengiasi diegti pažangesnes technologijas. Pamažu atbunda rajono ūkininkų sąjunga“, – pasidžiaugė V.Jakubonis.

Padėkos geriausiems

Panevėžiečiai pagerbė ne tik darbščius ir aktyvius ūkininkus bei žemės ūkio įmonių vadovus, bet ir apdovanojo ūkių darbuotojus. Šiemet konkurso „Metų ūkis“ laurai atiteko ūkininkams Snieguolei ir Alvydui Žilinskams (1 vieta), Kristinai ir Algiui Murmokams (2 vieta) bei Daivai ir Kęstučiui Ragažinskams (3 vieta).

Rajono meras apdovanojo ūkininkus Alvydą Abukauską už ilgametį darbą puoselėjant daržininkystės ūkį ir Mindaugą Kubilių už racionalų ūkininkavimą bei gerus rezultatus. Pasveikinti buvo ir Daukniūnų žemės ūkio bendrovės melžėja Judita Elskienė-Stancikienė, žemės ūkio bendrovės „Vaišvilčiai“ mechanizatorius Stasys Fejertas ir vairuotojas mechanizatorius Paulius Katkevičius, žemės ūkio bendrovės „Agrowill Smilgiai“ melžėja Vanda Žaldokienė bei dviejose rajono žemės ūkio įmonėse dirbanti vadybininkė Laimutė Zubienė. Už nuoširdų ir profesionalų darbą padėkos sulaukė Vadoklių seniūnijos seniūno pavaduotojas Raimundas Kartanas.

UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis žemdirbiams skirtą dovaną perdavė Žemės ūkio skyriaus vedėjui V.Jakuboniui. V. Tavorienės nuotr.

UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis žemdirbiams skirtą dovaną perdavė Žemės ūkio skyriaus vedėjui V.Jakuboniui. V. Tavorienės nuotr.

Pasveikinti buvo viešosios įstaigos „Tatulos programa“ organizuoto konkurso „2016 m. pažangiausias ekologinis ūkis Šiaurės Lietuvoje“ nominantai ūkininkai Milnora Pšibišauskienė, Mindaugas Petrikonis ir Mikas Pačekajus.

Iš sostinės padėką žemdirbiams atvežė žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė. Ji pasveikino grūdininkus Vigandą Petrėną ir Marių Pauliuką bei kopūstų augintoją ir raugėją Stasį Rudį. Taip pat iš žemės ūkio viceministrės rankų apdovanojimą atsiėmė rajono tarybos narė, ilgametė Jotainių žemės ūkio bendrovės vyriausioji finansininkė Angelė Narbutienė bei Aukštadvario žemės ūkio bendrovės inžinierius mechanikas Edvardas Liberis.

Specialūs prizai

Žemdirbių šventėje buvo pagerbti bitininkai Gintaras ir Ona Balžekai, konkurse „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2016“ pelnę pirmą vietą. Specialus apdovanojimas už pavyzdingą melioracijos įrenginių priežiūrą skirtas Raimondo Vitkausko ūkiui.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Panevėžio biuro vadovė Asta Varanauskienė įteikė prizus rudeninio arimo konkurso dalyviams ir nugalėtojams. Tarp artojų geriausias buvo Robertas Kirkilas (Daukniūnų žemės ūkio bendrovė), antra vieta atiteko Vytautui Žmoginui (Panevėžio profesinio rengimo centras), trečia vieta – ūkininkui Juozui Naulickui.