P. Lileikio nuotr.

Siūloma planuojamą įkurti įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“ įtraukti į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Taip įmonei bus suteiktas neprivatizuojamos įmonės statusas.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė kartu su „tvarkiečiu“ Remigijumi Žemaitaičiu įregistravo tai numatančias įstatymo pataisas.

Pasak V. Vingrienės, šiomis pataisomis bus įtvirtintas žadėtas saugiklis, užkertantis galimybę nueiti Latvijos keliu, kai nepasiteisinus skubios reformos lūkesčiams, būtų pasirenkamas privatizavimo arba koncesijos kelias.

„Juo labiau, kad, peržiūrėjus patį Miškų įstatymą, jame įžvelgiame gausybę spragų, kuriomis pasinaudojus labai lengvai būtų galima sulaukti skaudžių ir negrįžtamų pasekmių“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė.

Teikiamu įstatymo projektu parlamentarai neprieštarauja vienos įmonės idėjai, bet mano, kad tinkamiausias kelias šiuo atveju – akcinės bendrovės statusas. Jų teigimu, tai būtų racionaliausias sprendimas ir stiprus saugiklis išlaikant valstybinius miškus valstybės rankose, nepadarant žalos visuomenei, o gaunant iš jos maksimalią naudą, ir ne vien tik finansine išraiška.

Parlamentarė V. Vingrienė artimiausiu metu žada registruoti pasiūlymus dėl Miškų įstatymo pakeitimo, kur bus išbraukta dabar esanti galimybė valstybinių miškų valdytojais tapti ir kitiems juridiniams asmenims. Bus įvardyta, kad tokiais valdytojais gali būti tik urėdijos, valstybinio rezervato, nacionalinio parko direkcija, savivaldybė, valstybės ar savivaldybių institucijos arba jų struktūriniai padaliniai.