Vyriausybė į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovus paskyrė iki šiol žemės ūkio viceministro pareigas ėjusį Darių Remeiką.

Direktorius į pareigas skiriamas ketverių metų kadencijai.

45 metų D. Remeika dirbo šios kadencijos Vyriausybės žemės ūkio viceministru. Prieš tai jis ėjo Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėjo pareigas, buvo Ministro Pirmininko patarėjas visuomeninis konsultantas veterinarijos ir maisto saugos klausimais.

Jis taip pat šiose srityse buvo ekspertas Europos Komisijos organizuojamose misijose ir audituose Europos Sąjungos ir ne tik jos šalyse, dirbo VMVT direktoriaus pavaduotoju ir Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėju.

ELTA primena, kad į šias pareigas teismo keliu dar bando grįžti buvęs tarnybos vadovas Jonas Milius. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį skelbs, ar teisėtai jis buvo atleistas iš šių pareigų.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriuo J. Milius įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba ir dokumentų klastojimu, kai galimai veikiamas parlamentaro Petro Gražulio, galimai siekė nuslėpti įmonėje „Judex“ rastus sanitarinius pažeidimus.