Scanpix nuotr.

Biologinio saugumo reikalavimai yra taikomi tiek nekomerciniams smulkiesiems kiaulių ūkiams, tiek ir komerciniams ūkiams – kiaulių kompleksams.

Pagrindiniai reikalavimai kiaulių ūkiams yra dezinfekcijos barjerų įrengimas prieš patenkant į kiaulių laikymo vietas, ūkio aptvėrimas tvora, lankytojų ir transporto priemonių kontrolė bei registracija.

Prieš patenkant į komercinį ūkį, į patalpas, kuriose laikomos kiaulės, tiek darbuotojams, tiek ir laikytojams privalu nusiprausti duše, persirengti drabužius, avalynę, kuri yra skirta lankytis tik kiaulių laikymo patalpose.

Gyventojai, kiaules laikantys savo reikmėms, neprivalo įsirengti dušo, tačiau privalo pasikeisti drabužius ir avalynę prieš eidami į tvartą.

Kiaules galima šerti tik termiškai apdorotomis pašarinėmis žaliavomis. Einamųjų metų derliaus pakratus galima naudoti, tik jei jie buvo laikyti saugyklose ne trumpiau kaip devyniasdešimt dienų.

Atkreipiamas dėmesys, kad griežtai draudžiama kiaules laikyti lauke, nepriklausomai nuo metų laiko, taip siekiant išvengti kontakto su šernais.

Stambiems kiaulių kompleksams keliami papildomi reikalavimai. Pavyzdžiui, visi dirbantys kiaulių laikymo vietose privalo prieš ir po darbo naudotis dušais, vilkėti tik toje darbo zonoje skirtą avalynę ir rūbus. Jiems yra griežtai draudžiama iš namų atsinešti maisto. Dezinfekuojamos visos į kiaulių fermą atvykstančios ir išvykstančios transporto priemonės.

AKM užkrato zonoje atsidūrę kiaulių laikytojai, nutarę laikomą kiaulę paskersti, apie tai privalo informuoti teritorinį VMVT padalinį arba veterinarijos gydytoją, kuris paims kraujo bei organų (inkstų, limfinių mazgų, blužnies) mėginius AKM tyrimams.

Atkreipiamas dėmesys, kad tik gavus neigiamus tyrimų atsakymus AKM atžvilgiu kiaulieną galima naudoti išskirtinai tik savo reikmėms.