Bendrovės nuotr.

Kai prieš metus buvo nuspręsta ant transporto priemonių valstybinių numerių nebeklijuoti lipdukų, patvirtinančių, kad automobilis yra perėjęs techninę apžiūrą (TA), būgštauta, kad pamirštančiųjų laiku atvykti į TA stotis skaičius gali išaugti. Tačiau vėluojančiųjų tai padaryti netgi sumažėjo, kai buvo pradėta teikti nemokama paslauga, primenanti apie techninės apžiūros paso galiojimo pabaigą. Šiuo metu tokia paslauga naudojasi apie 40 proc. visų transporto priemonių savininkų.

Minėtą paslaugą galima užsisakyti internetu likus 20 dienų iki privalomos patikros arba TA stotyje. Tuomet, gavus SMS žinutę arba elektroninį laišką, susiplanuoti patogiausią vizito laiką ir, jei yra poreikis, pašalinti automobilio techninius gedimus.

„Besinaudojančiųjų priminimu apie privalomosios TA galiojimo pabaigą skaičius gana sparčiai auga: šiuo metu tokią paslaugą gauna maždaug 40 proc. visų Lietuvoje registruotų transporto priemonių savininkų. Vien šiais metais sausio–rugpjūčio mėnesiais buvo išsiųsta apie 200 tūkstančių priminimų“, – sakė techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Glėbus.

Terminą, kada privalu apsilankyti TA stotyje, pastaraisiais metais vis dar pražiopso ar neturi galimybių atvykti laiku kiek daugiau nei 25 proc. vairuotojų, o atvykstančiųjų net mėnesiu vėliau nei derėtų yra dešimtadalis. Teoriškai tokiais atvejais automobilis į patikrą turėtų ne atvažiuoti sava eiga, bet būti gabenamas evakuatoriumi, tačiau praktiškai taip niekas nesielgia. Pasak A.Glėbaus, tokiais atvejais problemą kur kas paprasčiau išspręsti užsisakant vienos dienos leidimą atvykti į artimiausią TA stotį atlikti techninės apžiūros. Tiesa, tokio vienkartinio leidimo prašantis asmuo prisiima atsakomybę ir užtikrina, kad transporto priemonė nesukels pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai ir aplinkai.

Nuo 2016-ųjų pavasario pasiūlius šią elektroninę paslaugą buvo pataikyta į „dešimtuką“: per pastaruosius metus vienkartinių leidimų užsakymų skaičius kiekvieną mėnesį auga ir dabar yra perkopęs 3 200 ribą (2016-aisiais analogišku laikotarpiu būdavo užsakoma maždaug po 2 000 vienkartinių leidimų per mėnesį).

Dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį: privalomąją techninę patikrą atlikus iki 30 dienų anksčiau, nei ji baigia galioti, naujos privalomosios techninės apžiūras terminas pratęsiamas tiek, kiek jo buvo likę iki techinės apžiūros galiojimo pabaigos. Žinoma, jei pirma laiko į techninės apžiūros stotį atvykęs automobilis yra tvarkingas. Šiuo metu, užsirašyti internetu ir susimokėti už patikrą iš anksto galima 46 iš 68 Lietuvoje dirbančių techninės apžiūros stočių. Tokia sistema leidžia išvengti gaišaties eilėse ir maksimaliai racionaliai susiplanuoti savo laiką.

Už automobilio be galiojančios privalomosios techninės apžiūros eksploatavimą gali būti skirta 30–40 eurų bauda.