FB nuotr.

Po 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių Lietuvoje saugoti savo šalies nepriklausomybės stojo latviai. Tai, kas vyko mūsų šalyje, Latvijoje pasikartojo lygiai po savaitės – sausio 20-ąją.

„Lietuvis Latvijos parlamento narys R. Ražukas siūlo, kad barikadų gynėjams būtų mokamos padidintos pensijos, kurios siektų kelis šimtus eurų. Tie žmonės gautų ir senatvės pensiją, bet taip pat ir išmokas už tai, kad buvo prie barikadų ir gynė nepriklausomybę. Daugelis gynėjų jau yra garbaus amžiaus, po tų įvykių praėjo nemažai metų. Šiems žmonėms pinigai būtų kaip valstybės atsidėkojimas už tai, kad ją gynė“, – sakė LRT RADIJO korespondentas Rygoje Arūnas Vaikutis.

Tačiau yra ir oponentų, manančių, kad būtų labai sunku surasti barikadų gynėjus ir išsiaiškinti jų dalyvavimo laipsnį – ar jie nuolat buvo pavojingiausiuose taškuose, ar atėjo tik kartą kitą pastovėti ir daugiau nesirodė.

„Barikadų gynėjų fondas turi sąrašus aktyvistų, kurie buvo centralizuotai vežami prie vieno ar kito objekto. Surasti tuos didvyrius būtų visiškai nesunku, tačiau pripažįstama, kad tai pareikalautų ir papildomų biudžeto lėšų“, – LRT.lt kalbėjo A. Vaikutis.

Anot kai kurių skeptikų, po tiek metų gali netrūkti apsišaukėlių, kurie gali apsimesti barikadų gynėjais, ir gauti išmokas; tuo pačiu gali būti ir tokių, kurie gynė nepriklausomybę, tačiau yra neįtraukti į sąrašus. „[Manoma, kad] vieni šauks, kad jų neįtraukė į sąrašus ir jie negauna padidintos pensijos, o kiti, galbūt visiškai nieko doro nenuveikę, bus įtraukti ir pinigus gaus visiškai neteisėtai“, – pasakojo LRT RADIJO korespondentas Rygoje.

Pasak A. Vaikučio, Latvijos parlamente šio klausimo oficialaus svarstymo dar nebuvo: „Tiesiog yra įregistruotas toks įstatymo projektas, o kas vyks toliau – dar neaišku.“