Vaclovas Vaitkevičius. Asmeninio archyvo nuotr.

„Kiekvieną pavasarį ant lūpų atsiranda pūslingas išbėrimas. Poliklinikoje sakė, kad pūslelinę sukelia imuniteto bėdos, todėl reikia jį stiprinti ir pan. Kaip elgtis ir kuo gydytis, kad išvengčiau šios nemalonios problemos?“ – klausia Adelė S. iš Kelmės.

Atsako gydytojas dermatovenerologas Vaclovas Vaitkevičius

Pūslelinė – virusinė visam gyvenimui įgyta infekcija. Sukėlėjas priklauso Herpes virusų grupei. Žmogui patogeniškiausi herpes simplex 1 (HSV-1) ir herpes simplex 2 (HSV-2). HSV-1 būdingas veido ir lūpų, HSV-2 – lyties organų sritims. Vienintelis infekcijos šaltinis –žmogus, sergantis aktyvia ar besimptome infekcija.

Herpetinių bėrimų (dar vadinamų pūslelinėmis) paūmėjimai dažniausiai pasitaiko tuomet, kai organizmas patiria stresą. Pavyzdžiui, karštą vasaros dieną nusimaudžius šaltame ežero vandenyje realu po to sulaukti bėrimų, sukeltų herpes viruso.
Pūslelinės simptomai – padidėję limfmazgiai, bėrimas, šašai ant lūpų ar lyties organų, skaidrios vandeningos pūslelės,galvos  ir raumenų skausmas, niežulys. Pūslelės būna matomos apie savaitę. Medikamentinėmis priemonėmis galima pristabdyti bėrimų atsiradimą, pagreitinti odos gijimą.

Herpes virusas iš esmės nėra pavojingas žmogaus sveikatai, tačiau herpetinis bėrimas gali išplisti ir į kitas kūno vietas. Kai kuriems žmonėms būdingas nuolatinis, pasikartojantis infekcijos pasireiškimas. Visais šiais atvejais skiriamas efektyvus medikamentinis gydymas.

Geriausia profilaktika nuo virusų – nuolat stiprinti imunitetą, grūdintis. Esant stipriam imunitetui, sumažėja infekcijos paūmėjimai, taigi ir herpetiniai bėrimai. Kalbėdamas apie natūralių gydymo priemonių efektyvumą, galiu pasakyti, kad, norint greito ir efektyvaus rezultato, nereikėtų pasikliauti vien natūraliais gydymo būdais.