Pamarys.eu nuotr.

Dauguma žmonių per savo gyvenimą susiduria su ūmiu nugaros skausmu, kai atrodo, jog nuo menkiausio judesio nepakeliamai skauda, o jokie vaistai nepadeda jo greitai numalšinti. Tokioje būsenoje bet kokie specialistų samprotavimai apie galimas šio skausmo atsiradimo priežastis menkai domina, nes labiau už viską rūpi efektyvi, momentali pagalba.

Pasirodo, yra keletas kūno padėčių, kurios gali išgelbėti nuo užklupusio stipraus nugaros skausmo net ir namų sąlygomis. Jas pristato kineziterapeutė Ieva Adomėnienė, vadovaujanti sveikatingumo centrui „Sveikatos sala”, kuris jau 16 metų sėkmingai padeda žmonėms atsikratyti varginančių nugaros ir sąnarių skausmų, traumų pasekmių ar kitų fizinių negalavimų.


„Tai pirma iš trijų mūsų rekomenduojamų padėčių, kuri padeda atpalaiduoti stuburą, užklupus nugaros skausmui. Tiesiog paropokite keturpėsčia, kaip vaizduojama iliustracijoje. Šioje padėtyje nekelkite galvos į viršų! Kas 15-20 min. kaitaliokite ją su kitomis mūsų siūlomomis padėtimis“.


„Antra iš trijų mūsų rekomenduojamų padėčių, kuri padeda atpalaiduoti stuburą, užklupus nugaros skausmui. Atsiklaupkite ant grindų, o alkūnėmis atsiremkite į kėdę ar suolą, ar lovą, kaip vaizduojama iliustracijoje. Atpalaiduokite pilvo raumenis. Šioje padėtyje nekelkite galvos į viršų! Kas 15-20 min. kaitaliokite ją su kitomis mūsų siūlomomis padėtimis“.


„Tai trečia mūsų rekomenduojama padėčtis, kuri padeda atpalaiduoti stuburą, užklupus nugaros skausmui. Atsiklaupkite ant grindų, krūtinę atremkite ant lovos ar kėdės, kaip vaizduojama iliustracijoje. Atpalaiduokite pilvo raumenis. Galvą laikykite tiesiai, o kaktą atremkite ant plaštakų. Kas 15-20 min. kaitaliokite ją su kitomis mūsų siūlomomis padėtimis“.
Pasak Ievos Adomėnienės, pajutus nugaros skausmą, labai svarbu nurimti, nedaryti jokių staigių judesių. Taip pat reikia vengti sėdėjimo, nugaros lenkimo, sukimo į šonus. „Supraskite, kad bet koks jūsų jaučiamas skausmas ar diskomfortas, tai – organizmo siunčiamas signalas „Dėmesio! Kažkas negerai!“ Todėl būtinai ieškokite negalavimų priežasties, bet nesiimkite gydymo pats. Net ir praėjus ūmiam nugaros skausmui, siūlyčiau kreiptis į specialistus, kurie supranta, kodėl jis atsirado, ir žino, ką reikia daryti, kad jis nekamuotų. Juk visi kasdien išsivalome dantis, bet ar kiekvienas iš mūsų nuolat rūpinasi savo stuburu, kad jis būtų sveikas? Tad aš nuoširdžiai kviečiu visus neapleisti pagrindinės savo kūno ašies, kad gyventumėte be nugaros skausmo ir kitų negalavimų tiek dabar, tiek ateityje“, – sakė kineziterapeutė Ieva Adomėnienė, sveikatingumo centro „Sveikatos sala“ direktorė.