Bendrovės nuotr.

„Turiu seną šiltnamį, kurį reikia arba atnaujinti, arba visai nugriauti ir statyti naują kitoje vietoje. Sklypas su šlaitu, ką galėtumėte patarti? Gal jungti šiltnamį prie namo?“ – klausia Virginijus.

Atsako UAB „Gardenis“ specialistas Žilvinas Petrauskas.

Šiltnamį galima statyti atskirai arba jungti prie pastato sienos („priesieniai“ šiltnamiai). Priesieniai šiltnamiai – geras sprendimas, jei sode turite mažai vietos ar norite daugiau privatumo. Be to, juose nuo įkaitusios pastato sienos ilgiau laikosi šiluma. Šiuolaikinius šiltnamius galima įrengti net erdvesnėje buto terasoje, balkone, ant stogo. Juk patogu šviežių salotų, žemuogių ar kvapnių pomidorų vasaros rytą nusiskinti neišeinant iš namų. Žinoma, patogiausia šiltnamį statyti kieme, lygaus reljefo sklype, bet juk kiekvienas sklypas kitoks. Pasitarę su žinovais, šiuolaikišką šiltnamį pastatysite ir įkalnėje. Tokiu atveju labai svarbūs pamatai. Dažniausiai liejami betono pamatai, bet individualių šiltnamių gamintojai gali pasiūlyti ir šlaitui tinkantį „laiptuotą“ pagrindą.

Bendrovės nuotr.

Bendrovės nuotr.

Labai svarbu, kad šiltnamis būtų pastatytas ant tvirto, horizontalaus ir lygaus pagrindo, kitaip bus sunku prie jo pritvirtinti rėmą, padengtidangą. Jei nenorite lieti betoninio ar mūryti pamato per visą šiltnamio perimetrą, galima įsigyti specialų metalo (aliumininį, cinkuoto plieno ar kt.) pagrindą, tik nepamirškite įbetonuoti jo kampų. Toks pagrindas yra tvirtas, jį lengva surinkti, o prireikus perkelti į kitą vietą. Galima kloti ir medinį pamatą, bet tai, nors ir pigus, tačiau gana trumpalaikis sprendimas.

Jei turite dar gerą pamatą, bet jau griūvantį seną šiltnamį, kreipkitės į šiltnamius gaminančias įmones, kurių specialistai pagal matmenis pagamins naują rėmą, įklos naują dangą.

Bendrovės nuotr.

Bendrovės nuotr.