"Ukmergės žinių" nuotr.

Joninės – viena gražiausių švenčių, išsaugojusi archajiškas tradicijas, kupina žavesio, sodrių vasaros spalvų ir teigiamų emocijų.

Mūsų rajone vienas seniausių Joninių tradicijų išsaugojo Vepriai, kur šventė vyks šį savaitgalį.

Veprių seniūnė Dalė Urbonienė pasakojo, kad jau daugiau kaip 20 metų yra prisiėmusi sau Joninių šventės organizacinius rūpesčius. Pirmiausiai ieško muzikantų,  pasirūpina, kad būtų pagamintos ir išplatintos šventės afišos, nuperka prizų įvairių atrakcionų laimėtojams ir varžybų  nugalėtojams.

Veprių seniūnija, kurios teritorijoje neretai vyksta karių pratybos, yra užmezgusi draugiškus ryšius su kariuomene. Sutarta, kad Mechanizuotosios pėstininkų brigados Geležinis Vilkas Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas dalyvaus ir šioje Joninių šventėje.

Svečiai  demonstruos amuniciją, rengs sportines rungtis, norintiems papuoš veidus karine maskuote.

Tradicinis Joninių ryto renginys – žvejų varžybos. Ir jų laimėtojams bus skirti apdovanojimai.

Visų dalyvių itin laukiamos – žirgų varžybos. Seniūnė sako, kad visada stengiasi šių varžybų dalyviams įsteigti piniginius prizus. Ankstesniais metais solidžius apdovanojimus skirdavo rajono savivaldybė. Dabar jų tenka ieškoti iš rėmėjų. Apgailestauja, kad piniginiai prizai – tik labai simboliniai.

Honorarai kviestiniams koncertų svečiams taip pat mokami rėmėjų lėšomis. Smagu, kad tarp jų – ne tik mūsų rajono įmonės, bet ir kaimynai. Tarp tokių – Jonavos rajone įsikūrusi įmonė „Rizgonys“.

D. Urbonienė dėkinga per Jonines „valgomais“ prizais kasmet paremiančiam Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvui, Veprių medžiotojų būrelio nariams, kitiems geradariams bičiuliams, be kurių šventė tikrai nebūtų tokia šventiška.

Vienas iš būtinų organizacinių dalykų – pranešimas apie renginį policijai. Būtinas ir greitosios medicininės pagalbos budėjimas. Tokioje šventėje kaip ši, kurioje dalyvauja žirgai, būtinai privalo budėti ir veterinarijos specialistas.

„Esame vienintelė seniūnija, kurioje Joninių šventė išauga iš seniūnijos rėmų“, – sako D. Urbonienė, tęsianti seniai susiklosčiusias tradicijas. Džiaugiasi, kad prie šventės vienaip ar kitaip prisideda būrys talkininkų, o ją veda kūrybingi kultūros darbuotojai.

Svarbiausias dalykas, kurio meldžia  visi Joninių organizatoriai, – geras oras. Kasmet artėjant trumpiausios metų nakties šventei to meldžia ir vepriškiai.  D. Urbonienė sako, kad per tuos kelis dešimtmečius, kai organizuoja šią vasaros šventę, tik vieną kartą dėl didžiulio lietaus teko kraustytis į kultūros namų salę. Tokį atsarginį variantą yra numatę ir šiemet. Bet labai tikisi, kad jo neprireiks.

 

Vilma Nemunaitienė