"Plungės žinių" nuotr.

Ne tik Eu­ro­po­je, bet ir Lie­tu­vo­je ke­li­nin­kai puo­šia san­kry­žas. To­kių pa­vyz­džių mū­sų ša­ly­je – ne vie­nas: kar­vės žie­di­nė­je san­kry­žo­je prie Jo­niš­kio, plent­vo­lis prieš Rad­vi­liš­kį, ąso­tis Kur­šė­nų žie­de ir kt. Kraš­to reikš­mės ke­lio Mažeikiai–Plungė–Tauragė san­kry­ža su ra­jo­ni­niu ke­liu Salantai–Plateliai–Alsėdžiai vie­ti­nių va­di­na­ma Vil­kų san­kry­ža. Nuo se­no žmo­nėms tek­da­vo ke­liau­ti šiais miš­kais, čia juos už­pul­di­nė­da­vo lau­ki­niai žvė­rys. Pa­sa­ko­ja­ma le­gen­da, kad ir gra­fus Ogins­kius šio­se vie­to­vė­se už­puo­lė vil­kai! Ne­to­li san­kry­žos yra lan­ky­ti­na vie­ta – Vil­kų al­ka­kal­nis. Ši san­kry­ža iš­skir­ti­nė ir dėl la­bai skau­daus eis­mo įvy­kio 2006 me­tais, kuo­met žu­vo 6 eis­mo da­ly­viai.

VĮ „Tel­šių re­gio­no ke­liai“ ko­lek­ty­vas se­niai puo­se­lė­jo min­tį pa­puoš­ti Vil­kų san­kry­žą. Me­džia­gos skulp­tū­roms įmo­nės dar­buo­to­jai pa­rū­pi­no va­ly­da­mi pa­ke­les nuo ke­lio juos­to­je au­gan­čių me­džių. Įgy­ven­din­ti idė­ją pa­si­siū­lė ne­to­lie­se gy­ve­nan­tis liau­dies me­ni­nin­kas, ku­ris kol kas ne­no­ri bū­ti įvar­dy­tas. Še­ši vil­kai, ku­rie puoš san­kry­žą, iš­drož­ti dar per­nai, tad šie­met be­li­ko tik at­lik­ti že­mės dar­bus ir su­mon­tuo­ti skulp­tū­ras, pa­gy­vi­nsian­čias šią mo­no­to­niš­ką ke­lio at­kar­pą per miš­kus. Ša­lia vil­kų at­si­ras ir ve­ži­mas, ku­rio ar­klį su­dras­kė vil­kai. Tai sim­bo­li­zuos pa­vo­jų ke­ly­je. Ke­li­nin­kai sa­kė, jog dir­ba vi­sų la­bui ir ti­ki­si, kad žmo­nės įver­tins ir sa­vo veiks­mais ne­nio­kos de­ko­ra­ci­jų, sau­gos su­kur­tas skulp­tū­ras.
„Tel­šių re­gio­no ke­liai“ per­nai su­da­rė su­tar­tį su Plun­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­be dėl 3 žie­di­nių san­kry­žų prie­žiū­ros vals­ty­bi­nės reikš­mės ke­liuo­se Plun­gės ra­jo­ne. Lau­kia­ma ir ti­ki­ma­si, kad ir šios san­kry­žos ar­ti­miau­siu me­tu bus pa­na­šiai pa­puoš­tos.