Bernardinai.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Socialinė Europa – nauji iššūkiai“ daugiausia dėmesio skyrė socialinės situacijos Lietuvoje gerinimo siekui.

„Didžiausi socialiniai skauduliai – emigracija ir pajamų nelygybė – tai dalykai, stabdantys ekonominę pažangą, keliantys socialines įtampas bei projektuojantys socialines krizes“, – konferencijoje įvardino L. Kukuraitis.

Pasak ministro, didelė dalis mūsų visuomenės socialiai kenčia, tai atspindi ir emigracijos mastai. Todėl pagrindinis tikslas – investuoti į socialinę sritį, tiek bendro darbo, tiek lėšų, tiek vaikų ir jaunimo ugdymo prasmėmis.

„Svarbu, kad jaunimas iš naujo patikėtų, jog gyvenimas priklauso nuo mūsų pačių ir nuo mūsų susitarimų. Šiame kontekste socialinis dialogas yra be galo svarbus. Turime socialinį dialogą vystyti ir nacionaliniu, ir europiniu lygmenimis. Europoje jau turintis gilias tradicijas, Lietuvoje plėtojamas daugiau nei 20 metų socialinis dialogas padeda sumažinti įtampą tarp atskirų visuomenės sluoksnių, sudaro sąlygas išklausyti darbo rinkos dalyvių pozicijas, rasti visiems priimtiniausią sprendimą“, – teigia ministras.

Konferencijoje taip pat kalbėta, kad socialinis dialogas, socialinė partnerystė, verslo socialinė atsakomybė – tai vientisa grandinė, be kurios neįmanomi būtini pokyčiai šiuolaikinėje visuomenėje, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekia, kad socialinė atsakomybė taptų ne tik kiekvienos įmonės siekiamybe, bet ir kasdienybe, kuriančia pridėtinę vertę, skatinančia įmonių ir šalies ekonominį augimą ir konkurencingumą bei socialinę gerovę kiekvienam įmonės darbuotojui ir visai visuomenei.

Konferencijoje nagrinėjami su darbo santykiais susijusių socialinių garantijų dabarties ir ateities klausimai: nelygybė, neteisingumas ir mokesčių sistema, darbo laiko ir darbo užmokesčio santykis, gyventojų pajamų didinimas ir gerai apmokamų darbo vietų kūrimo Lietuvoje perspektyvos.