Scanpix nuotr.

Ar naudingas valstybei gana konfrontacinis modelis tarp prezidentūros su daugiau dešiniąja puse iš vienos pusės  ir kairiosios pakraipos vyriausybės iš kitos bei palaikoma nuolatinė įtampa, garsinant su Vyriausybe ir  ministrais susijusius skandalus ?

Politologas, VDU prof. Lauras Bielinis  tikina, jog tai esą iš principo idealus dalykas, nes nėra blogiau, kai dominuoja viena nuomonė, viena jėga, viena asmenybė:

„Labai gerai, kai tarp valdžių yra konfrontacija, kuri, suprantama, neturi pavirsti viską griaunančiu karu. Geros, konstruktyvios kritikos žvilgsnis yra labai sveikas ir naudingas. O visuomenėje pakankamai abejinga tam, kad vyksta politiniame lauke. Visuomenė iš esmės labai mažai domisi tomis politinėmis aktualijomis. Galbūt, labiau domina tam tikri dalykai, susieti su tam tikromis asmeninėmis baimėmis dėl kažkokių strateginių reikalų. O į tai, kas vyksta Seime ar Vyriausybėje, žiūrima labai buitiškai. Ir todėl visi labai atlaidžiai pasižiūrės į pastaruosius skandalus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Įvykiai ir komentarai“ sakė profesorius.

Apskritai, tikina politologas, prasideda labai aktyvi rinkimų kampanijos fazė. Ir ta fazė bus labai agresyvi:

„Mano galva, kaltinimų paketas Vyriausybei ir socialdemokratams yra klaida tų, kurie tai pabandė paleisti vienu srautu. Tai dar labiau atbukins visuomenę. Tam tikra informacija išplaukia į paviršių ir nori ar nenori, prokuratūra turi ją tirti, žiniasklaida turi apie tai diskutuoti, formuoti vienokią ar kitokią nuomonę. Bet iki rudens rinkimų visa tai virs rutina, taps taip nejautru visuomenei, kad teks ieškoti naujų dirgiklių“, – kalbėjo L. Bielinis.