"Jonavos žinių" nuotr.

Kaip žinia, nuo pirmųjų mokslo metų dienų iki rugsėjo 15 dienos yra sustiprintas dėmesys pėsčiųjų perėjoms prie ugdymo įstaigų. Kaip ir kasmet  policija siekia  atkreipti kiekvieno visuomenės nario, ypač jaunųjų eismo dalyvių atsakingumą už savo elgesį kelyje.

Rugsėjo pradžioje policijos pareigūnai pakvietė Jonavos bendruomenę prisijungti prie policijos priemonių, skirtų vaikų saugumui užtikrinti. Į Jonavos r. PK bendruomenės pareigūnės Larisos Paklinos kvietimą atsiliepė ir prie pėsčiųjų perėjų budėti padeda  Jaunieji Policijos rėmėjai;  Jonavos šaulių sąjungos nariai; Karo policija; VŠĮ „Tikėk savimi“ linksmieji  klounai; Justino Vareikio progimnazijos bendruomenė: mokiniai ir mokytojai \-os; aktyvus Jonavos jaunimas.

Pasak  L. Paklinos, mokiniams labiausiai patiko, kai prie perėjų kelias dienas budėjo Linksmieji klounai – „vaikai eidami į mokyklą stabtelėdavo prie pėsčiųjų perėjos ir laukdavo, kol klounai prieis prie jų. Ryškiaspalviai linksmi klounai papasakodavo vaikams kaip saugiai pereiti gatvę, kaip saugiai elgtis kelyje, ir visą tai darė itin linksmai“ – pasakojo bendruomenės pareigūnė.

Sudėtingiausias budėjimas perėjose yra ties J. Vareikio ir R Samulevičiaus progimnazijų. Kaip žinia, rekonstruojamoje Chemikų gatvėje, sudėtingos eismo sąlygos, o atėjus mokslo metų pradžiai – neišvengiama didelių spūsčių. Pasak budinčių savanorių, šioje atkarpoje dažnai pasitaiko nedrausmingų vairuotojų. Dažniausias pažeidimas – sustojimas prieš pėsčiųjų perėją, o ne už jos.

Prieš pradedant budėjimą prie perėjų, savanoriams budėtojams buvo surengtas instruktažas, išdalintos šviesą atspindinčios liemenės. Budėtojai fiksuoja pažeidimus (fotografuoja nedrausmingo vairuotojo automobilį). Budėtojai gali pateikti nedrausmingam vairuotojui pastabą, o esant sudėtingai situacijai, kviečia pagalbą 112, turimus užfiksuotus pažeidimus perduoda policijai.

Rugsėjo 13 dienos duomenimis skaudžių eismo įvykių prie perėjų neužregistruota, tačiau jau keletas užfiksuotų nedrausmingų vairuotojų automobilių nuotraukų  perduota  policijai.