Scanpix nuotr.

Mes kasdien valome dantis, reguliariai naudojamės dušu ir drabužius skalbiame bei keičiame dažnai, kad neatsirastų nemalonaus kvapo. Bet kur kas mažiau dėmesio skiriame lovai ir patalynei, kur kasdien miegame.
Jeigu planuojate romantišką vakarą arba žinote, kad pas jus nakvos draugai – tikriausiai be abejonės pakeisite patalynę lovoje. Medicinos mokyklos mikrobiologijos ir patologijos profesorius Philipas Tierno leidiniui VICE teigė: „Kai jūs neskalbiate savo patalų, juose lieka didelis kiekis kietųjų dalelių, įskaitant žmogaus odos ląsteles. Tos ląstelės tarnauja kaip maisto produktai dulkių erkutėms, kurių išmatos sukelia dideles alergijas“, – teigė profesorius. Tai reiškia, kad jus gali varginti dirginimas odos ir akių, čiaudulys, akių niežulys ir dar kur kas blogesnės reakcijos.
Nešvari patalynė taip pat gali būti grybelinių sporų, pelėsių, dulkių ir net vabzdžių dalių židinys, kurie gali sukelti dar pavojingesnes alergijas. Pasak Tierno, dar baugiau atrodo tai, kad dauguma bakterijų iš patalynės neišsiplauna tada, kai ji nėra skalbiama karštame vandenyje.
Nors egzistuoja bakterijų tipas, kuris gyvena ant mūsų odos ir patekęs į kraują, gali sukelti mirtiną pavojų, nors tokie atvejai ir reti. Anaiptol, daugeliui teko girdėti įvairių nuomonių ir patarimų, kaip reikia rūpintis savo patalyne, tačiau mokslininkas turi atsakymą.
Taigi, kaip apsaugoti save ir kaip dažnai plauti patalynę? Profesorius sako, kad keisti patalynę reikia kartą per savaitę.