Scanpix nuotr.

Granuliniai katilai dažnai pristatomi kaip pati geriausia namų apšildymo sistema. Kadangi galima pasirinkti iš tikrai labai įvairios įrangos, natūralu, kad žmonės stengiasi susidėlioti pliusus ir minusus, kad būtų tikri, jog jų pasirinkimas yra pats geriausias. Granuliniai katilai girai dėl labai daug dalykų, tačiau norint būti tikru dėl savo pasirinkimo – reikia įvertinti ne tik pliusus, tačiau ir minusus.

Šiame tekste planuojame sužymėti pačius pagrindinius kriterijus, kurie galėtų Jums padėti apsispręsti, ar ši įranga tikrai gera ir ar tikrai gali patenkinti Jūsų poreikius. Galiausiai nepamirškite, kad pasitarus su specialistais pavyks kur kas greičiau apsispręsti, ar verta į ją investuoti.

Granulinių katilų privalumai

Prieš pradedant analizuoti granulinius katilus verta paminėti tai, kad šiuo metu ir tų pačių katilų pasirinkimas yra toks platus, kad vieni gali tikti labiau, kai tuo tarpu kiti mažiau. Labai svarbu įvertinti šilumos bei karšto vandens poreikius, suderinti su galimybėmis bei investicijomis.

Šiuo metu pasirinkimas tikrai labai platus, tad susidėliojus pliusus ir minusus, o vėliau ir tam tikro katilo kriterijus – pasirinkti bus paprasčiau.

  1. Granuliniai katilai nereikalauja beveik jokios priežiūros ir daugelis žmonių teigia, kad tai vienas didžiausių pliusų renkantis namų apšildymo sistemą. Pavyzdžiui, pečiai, kurie dažniausiai veikia naudojant malkas – gana lepūs. Jiems reikia skirti nemažai dėmesio, kad veiktų kokybiškai ir ilgai.
  2. Kalbant apie investicijas, kurios skirtos katilo išlaikymui – tai pigesnis pasirinkimas nei kad dujinis arba elektrinis. Granulės kainuoja pigiau nei kad elektra ir jų kaina taip dažnai nesvyruoja. O kai papildomai yra dar daugiau pliusų – granulinio katilo pasirinkimas atrodo akivaizdus.
  3. Taip pat didelis pliusas yra tai, kad granulės užima mažai vietos, tad nereikia galvoti, kur galima sandėliuoti kurą, pavyzdžiui, malkas. Nebūtina turėti rūsio, kadangi granules galima sudėti į specialias cisternas, kurias papuošus galima sukurti išskirtinai gražų interjerą.

Šie pliusai yra pagrindiniai. Ir tai natūralu, kadangi ieškodami kokybės žmonės dažniausiai nori paprastumo ir mažos kainos. Būtent tai jums gali pasiūlyti granuliniai katilai.

Minusai, kurie atgraso nuo katilų?

Nors granuliniai katilai (paltaja) turi labai daug pliusų, tačiau galima paminėti ir porą minusų, kurie kartais atgraso pirkėjus nuo šio pasirinkimo. Nors katilą prižiūrėti yra paprasta, o ir pats jis labai saugus, tačiau norintys dar didesnio komforto dažniausiai renkasi dujinį apšildymą arba tokį, kuris veikia naudojant elektros energiją. Paprasčiausiai katilai turi būti pripildomi granulių kas kelias dienas. Jeigu tai Jums sukelia diskomfortą – rinkitės dar paprastesnį namų apšildymo būdą.

Daugiau sunku atrasti minusų, kurie galėtų paskatinti nepirkti. Įprasti pečiai, kurie energiją išgauna iš malkų – pigesni nei katilai, tačiau nei turi kitus papildomus minusus, kuriuos palyginus nebesinori pirkti.

 

www.ukzinios.lt