FB nuotr.

Stilingas galvos apdangalas šiltuoju sezonu ne tik atkreips aplinkinių žvilgsnius, bet ir atliks pagrindinę savo funkciją – saugos plaukus nuo kenksmingų saulės spindulių. Net jei tų spindulių stinga, kepuraitė, skrybėlė ar skarelė bus naudinga – padės paslėpti netvarkingą šukuoseną ar neišplautus plaukus. Tad kokie mados vėjai šiemet pučia šioje srityje?

Laisvė rinktis

Šiemet madingos pačios įvairiausios skrybėlės – nuo griežtų uniforminių iki kaubojaus tipo ar šiaudinių. Jei mėgstate griežtas formas, ieškokite skrybėlės, kuri primintų jūreivio, kareivio ar policijos pareigūno galvos apdangalą. Iš mados vis dar neišeina ir kaubojaus tipo skrybėlės, tik šiemet jos – netradicinių spalvų ir stilių. Vasara neįsivaizduojama ir be šiaudinių skrybėlių – ypač madingos aukso spalvos arba tamsaus šiaudo. Jei tokios skrybėlės kraštai platūs, apsaugosite ne tik galvą, bet ir pečius. Ypatingai progai dizaineriai pataria rinktis mažytę skrybėlaitę. Prie kasdienių drabužių tokios netinka, bet išsiruošusios į renginį, koncertą ar šventę atrodysite įdomiai, neįprastai ir labai stilingai.

Beretės ir plonos kepurės

Anksčiau beretėmis puošdavosi daugiausia menininkai. Ypač jas mėgo prancūzai. Tačiau šiais laikais beretes vis dažniau renkasi ir nieko bendro su menu neturintys žmonės. Norinčioms dar lengvesnio galvos apdangalo dizaineriai siūlo į plaukimo kepuraites panašias kepures, nusagstytas kristalais ar gėlėmis. Žinoma, vasara neįsivaizduojama ir be skarelės ar turbano. Jie tinka prie visko, be to, yra vienu metu ir gana kasdieniški, ir elegantiški.

Šiemet itin vertinamas originalumas ir išskirtinumas, todėl įspūdingą galvos apdangalą galite susikurti ir pačios, tereikia pasitelki fantaziją.

Sportiškas stilius

Vadinamoji beisbolo kepuraitė taip pat vis dar madinga, tik šiemet ji puošiama kniedėmis, įvairiomis metalinėmis detalėmis, gėlėmis, bumbuliukais ir pan. Šias sportines kepuraites siūloma nešioti tradiciškai, briauną nusukus į šoną ar nugarą. Madingi išlieka ir pernai išpopuliarėję vadinamieji snapai, kurie dengia tik akis ir veidą, o ne galvą. Tačiau akis apsaugoti galima ir akiniais nuo saulės, o plaukus nuo spindulių saugo tik galvos apdangalas. Todėl prieš renkantis reikėtų apsvarstyti visus „už“ ir „prieš“, o dar geriau – turėti keletą skirtingų tipų galvos apdangalų.