Flickr.com nuotr.

Namų jaukumą kuria ne tik suderintos sienų spalvos, baldai ir interjero detalės, bet ir namų kvapas. Kaip išsirinkti tokį, kuris pagerintų savijautą, pakeltų nuotaiką ir neerzintų? Štai keli patarimai.

Aromatą kuria įpročiai

Tyrimais įrodyta, kad kvapai padeda sumažinti nuovargį, nemigą, galvos skausmą. Jie gali nuraminti, sumažinti stresą, atpalaiduoti po sunkios darbo dienos ir net pakelti nuotaiką. Ne paslaptis, kad namų kvapą lemia jų gyventojų įpročiai, sveikatos būklė, naudojamos švaros priemonės, gaminamo maisto įvairovė.

Visi žinome, kaip maloniai kvepia sutvarkyti namai, tad prieš pradėdami rinktis namų kvapų kūrimo priemones, pirmiausia pasirūpinkite jų švara, gerai išvėdinkite patalpas ir pašalinkite visus nemalonaus kvapo šaltinius.

Kokį kvapą pasirinkti?

Kiekvienai namų erdvei reikėtų rinktis atskirus kvapus. Pavyzdžiui, virtuvėje ir valgomajame reikėtų vengti gėlių aromatų, nes jie visiškai nedera su maistu. Čia tinka apetitą keliantys kvapai – prieskoninių žolelių (bazilikų, čiobrelių, citrinžolių) ar šviežių vaisių (obuolių, kriaušių) aromatai.

Dauguma žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia svetainėje. Čia būnama su šeimos nariais, į svečius užsukusiais draugais bei artimaisiais. Ši erdvė tinka eksperimentams ir drąsesniems kvapų pasirinkimams. Jei vakarus mėgstate leisti ramiai, su knyga rankose ar prie televizoriaus, rinkitės atpalaiduojančius rožių žiedlapių ar bijūnų kvapus. Jei mėgstate šurmulį, pagalvokite apie miško uogų ar pasiflorų aromatus, kurie teikia energijos.

Vonios kambaryje visada malonu užuosti švaros kvapą. Jį palaikyti padeda citrusinių vaisių aromatas. Tačiau jei vonios patalpa yra maža, kvapus naudokite labai saikingai.

Kvapas miegamajame – itin asmeninis reikalas. Kurdami intymią atmosferą, kambarį galite pripildyti natūralių afrodiziakų, pavyzdžiui, levandų, jazminų ar santalo, aromatų. O jei jums labiau rūpi ramus ir teikiantis poilsį nakties miegas, rinkitės raminamą vanilės aromatą ar stresą mažinančių eukaliptų ir mėtų kvapus.

Žvakės ar difuzoriai?

Kvapiųjų žvakių ir kvapų difuzorių paskirtis šiek tiek skiriasi. Kvapiosios žvakės ne tik skleidžia kvapą, bet ir teikia jaukią šviesą. Jos itin praverčia, kai norisi sukurti romantišką vakarienės atmosferą ar atsipalaiduoti vonioje.

Svarbu nemaišyti stiprių kvapų tarpusavyje, priešingu atveju jie ne tik nenuramins, bet ir sukels galvos skausmą bei irzulį. Pabloginti savijautą gali ir pilni cheminių medžiagų gaminiai, todėl, rinkdamiesi kvapą namams, būtinai atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Pirmenybę teikite organiškiems, kuo mažiau įmantrių pavadinimų etiketėje turintiems gaminiams.