Susikurti jaukų skaitymo kampelį galima svetainėje, miegamajame, prieškambaryje, balkone ar terasoje.

Tam reikia tik patogios sofos, fotelio ar krėslo, knygų lentynėlės ir – svarbiausia – gero apšvietimo. O knygos gali virsti jaukaus interjero dekoracijomis.

Svetainėje

Malonu skaityti svetainėje, jaukiai įsitaisius ant sofos. Jei ji sunki, su putliomis pagalvėlėmis, šalia pastatykite grakštų toršerą – taip interjerui suteiksite lengvumo. Svarbu, kad jis apšviestų tam tikrą erdvę, todėl geriausias variantas – reguliuojamo aukščio šviestuvas, kurio gaubtą galėsite sukioti norima kryptimi ir norimu aukščiu.

Miegamajame

Miegamajame nebūtina skaityti lovoje. Jei jūsų kambarys didelis, šalia lango pastatykite patogų fotelį, o už jo – toršerą. Dieną jis tarnaus kaip interjero detalė, o vakarais atliks tiesioginę funkciją – apšvies skaitomą knygą.

Apskritai toršerai namuose gali atlikti kelias funkcijas – ir apšviesti, ir papuošti. Svarbu išsirinkti tinkamą, pagal savo skonį ir aplinką.

Bus tvarka

Pedantiškoms šeimininkėms patiks dailus krepšys, į kurį galima įdėti dažniau vartomus albumus arba visų šeimos narių šiuo metu skaitomas knygas. Krepšį patogu nešioti – vieną dieną jis gali atsidurti balkone, žinoma, jei nelyja, kitą dieną – virtuvėje ar net prieškambaryje… Panašių krepšių ar kitokių interjero detalių laikraščiams ar žurnalams laikyti nesunkiai rasite interjero salonuose.

Ant staliuko

Palei sieną galima pastatyti ilgą patogų staliuką. Tai funkcionalus baldas, ant kurio pakanka vietos ir krūvelei knygų. Kelias dažniau vartomas knygas galima sustatyti tarp originalių specialių stovų arba išdėlioti krūvelėmis… Tereikės prisitraukti patogų krėslą ar kėdę su atlošu…