Užsimanius pasmaguriauti gurmanišku sūriu, nebūtina skubėti į parduotuvę. Jo galima pasigaminti namuose. Tereikia turėti 5 litrus pieno, specialaus raugo, laiko ir noro eksperimentuoti. Išmokę pasidaryti įvairių sūrių, galėsite ne tik mėgautis jais kada panorėję ar pavaišinti būrį svečių, bet galbūt netgi pradėti savo sūrių gaminimo istoriją… Štai keli receptai.

Šviežas desertinis sūris „Fromage Frais“

30-iai šviežių sūrelių reikės: 5 l šviežio arba pasterizuoto pieno (netinka ilgo galiojimo pienas), 1 „Beaugel 10“ raugo mėgintuvėlio.

 Neatidaryto „Beaugel 10“  mėgintuvėlio laikymas: 6 mėnesius +2 ˚C temperatūroje, 2 metus -18 ˚C temperatūroje.

 1

Gamybai reikalingos priemonės: 5 l talpos nerūdijančio plieno indas, samtis, termometras,

3 drenažiniai indeliai, 3 išrūgų indeliai, 5 l kibirėlis, 30 desertinio sūrio formelių, 5 loveliai, 1 „Combi Froma-Yog“ inkubatorius.

 1.1

Kruopščiai išplaukite visus indus ir įrankius. Pakaitinkite pieną ant viryklės iki 80˚C temperatūros.

Atvėsinkite iki 30˚C temperatūros. Išimkite „Beaugel 10“ mėgintuvėlį iš šaldytuvo. Jo turinį suberkite į pieną ir lėtai maišykite 2 min. Palikite 20–24 valandoms 21–22 ˚C temperatūroje, kad raugas pieną sutraukintų. Paruoškite 30 formelių, 3 drenažines voneles ir 3 išrūgų voneles.

2

Sutraukintą masę sudėkite į formeles. Palikite jas drenažinėje vonelėje kambario temperatūroje 0,5–2 valandoms, kad nubėgtų išrūgos.

3

Sudėkite sūrius su formelėmis į lovelius ir uždenkite dangteliais. Įdėkite lovelius į šaldytuvą. Produktą suvartokite per 2 savaites. Šviežiu desertiniu sūriu mėgaukitės su cukrumi, druska, prieskoniais, žolelėmis ar uogiene.

4

 

BEAUGEL  raugų platintojas:

UAB Linchema

El. paštas: info@linchema.lt

Tel. 8 52 729 254

www.linchema.lt

 

unnamed