Asmeninio archyvo nuotr.

Pastebėjau, kad pirkėjai nori ko nors neįprasto, tad praėjusią vasarą pabandžiau eksperimentuoti. Nekasdieniškai medaus dovanėlei reikia faneros lapo su išpjautomis skylėmis, kad tilptų apverstas stiklainis. Skylės turi būti išpjautos taip, kad bitės galėtų įskristi tik į stiklainio vidų, nevaikščiotų per jo šonus.

Į dugną įdedama kelių centimetrų pločio ir ilgio vaško plokštelė ir pritvirtinama lituokliu. Galima apsieiti ir be plokštelės, bet su ja bitės greičiau pasiuva korį ir prineša medaus.

Bitės, kai reikia, išprašomos iš stiklainio paprastai, padėjus išleistuvą po apačia. Stiklainis uždaromas dangteliu, galima užpilti papildomai medumi arba dovanoti tik su pilnu medaus koriuku.

Pastebėjau, kad bitės iš pradžių nenoriai eina į stiklainius, ypač jei turi laisvų korių, bet kai medunešis, puikiai eina ir puikiai dirba. Kelios dienos ar savaitė – ir stiklainį galima keisti kitu.

Būtina dėti groteles, kad į stiklainį neitų bičių motina. Jei lizdas atskirtas aukštu, grotelių nereikia. Sudėjus stiklainius, virš jų dedamas kitas aukštas su koriais.

Išleistuvų nebūtina dėti, o keičiant jau prineštus stiklainius naujais pakanka palaukti vėlaus vakaro ir stiklainius su bitėmis palaikyti padėtus ant avilio stogo. Avilio bitės greit išsiskraido, o naujos išimtais stiklainiais vakare nesusidomi.

 

Bitininkas Vaidas Arbutavičius