Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 
2009 Vasario mėn. 21 d. 05:15

Parduodame sodą

Seimo narys Vidmantas Žiemelis

Seimo narys Vidmantas Žiemelis

Noriu parduoti sodą su nameliu sodų bendrijoje. Kokie dokumentai reikalingi, kad galėčiau tai padaryti?

Danutė, Kaišiadorys

Į šį klausimą atsako Teisininkų klubo narys, Kovo 11-osios akto signataras, Seimo narys Vidmantas Žiemelis .

Norint parduoti sodo sklypą su statiniais, pardavėjas ir pirkėjas sudaro pardavimo-pirkimo sutartį, kurią tvirtina notaras. Tokiam sandoriui sudaryti reikalinga turėti šiuos dokumentus:
• pažymą iš Valstybės įmonės Registrų centro sodo pastatų pardavimui (galioja tik 30 kalendorinių dienų);
• nuosavybės teises į turtą įrodančius dokumentus (pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo sutartys, paveldėjimo teisės liudijimas, pardavimo varžytinėse aktas, statinio priėmimo naudotis aktas ir t. t.);
• pažymą iš Valstybės įmonės Registrų centro sodo sklypo pardavimui (galioja tik 30 kalendorinių dienų);
• žemės sklypo nuosavybės dokumentus;
• žemės sklypo planą;
• pažymą iš sodininkų bendrijos, kad parduodamo turto savininkas neturi skolų bendrijai;
• nutartį iš teismo, jei parduodamas sodo namas yra vienintelė pardavėjo turima gyvenamoji patalpa, ir pardavėjas turi nepilnamečių vaikų;
• pardavėjo sąskaitą, į kurią pirkėjas perves pinigus (jei atsiskaitoma ne grynais);
• jei yra bendraturčių, reikalingas notariškai patvirtintas bendraturčių atsisakymas pirkti parduodamą turto dalį ar pardavėjo pranešimas per notarą bendraturčiui su pasiūlymu pirkti parduodamą turto dalį už atitinkamą kainą (LR CK 4.79 str.);
• savininko ir jo sutuoktinio(-ės) pasus, santuokos liudijimą. Jei vienas iš sutuoktinių yra miręs, notarui turi būti pateikiamas mirties liudijimas. Jei pardavėjas išsituokęs – ištuokos liudijimas. Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį, kad dabar nebėra būtina dėl nekilnojamojo turto sandoriui atlikti reikalingos pažymos vykti į VĮ Registro centro fi lialus. Šį dokumentą elektroniniu būdu gali užsakyti bei išspausdinti ir notarai. Tačiau šalia naujosios galioja ir senoji tvarka.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Teisininkas pataria
Kliento paslapčių saugotoju notaras tampa iškart, kai dar tik teikia teisinę konsultaciją.
2010 Gruodžio mėn. 5 d. 23:02
„Atskleidžiau notarui savo paslaptį. Ar ji bus išsaugota?“ - klausia R.Kavaliauskas iš Kauno r. »
2010 Lapkričio mėn. 30 d. 23:01
Ilgai ieškojote savo svajonių būsto, jį radote, susiderėjote su pardavėju, kad naujų namų tikrai norite. Tačiau šiuo momentu dar neturite pinigų, jums reikia gauti paskolą, parduoti savo senąjį būstą, o pardavėjui, jei turi nepilnamečių... »
2010 Lapkričio mėn. 28 d. 23:01
Mūsų skaitytoja V.B. iš Panevėžio pasipiktinusi klausia: „Esu sena vieno banko klientė. Anksčiau buvau iš jo paėmusi vartojamąją paskolą ir ją jau grąžinau. Dabar vėl norėčiau gauti paskolą būsto remontui, tačiau neseniai pakeičiau... »
2010 Lapkričio mėn. 27 d. 23:01
Esu pedagogė, pensininkė, išsilavinimas aukštasis, darbo stažas 45 metai. Norėčiau paklausti, kokio dydžio išeitinė pašalpa man priklauso, kai mokykloje uždaromas vienas klasių kompleksas?  Alma , Raseiniai »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2010 Lapkričio mėn. 26 d. 23:01
„Esu privačios žemės savininkas. Noriu parduoti man priklausantį žemės sklypą, bet jis yra išnuomotas ir įregistruotas registre. Ką turėčiau daryti?“ – klausia Danielius iš Ukmergės. »
2010 Lapkričio mėn. 23 d. 23:01
Tėvų ir sūnaus sodybos buvo atskiros. Jie turėjo 29,87 ha žemės. 2001 metais tėvas perrašė žemę sūnaus (mano brolio) vardu. 2002 metais jis mirė, liko jo žmona ir trys vaikai. 2006 metais visus 29,87 ha moteris pardavė, tėvų sodyba liko... »
2010 Lapkričio mėn. 22 d. 23:03
Pavėlavau perimti paveldėtą turtą, ar būtinai dėl to dabar turiu kreiptis į teismą ir kokį? Aldona, Panevėžys »
2010 Lapkričio mėn. 17 d. 09:52
„Hidrografiniame draustinyje turiu miško ir 0,7 ha dirbamos žemės sklypą. Ar galiu miško dalyje kurti poilsiavietę, o savo žemėje susiręsti namą ar bent vagonėlį pasistatyti?“ – teiraujasi Katažina Šimelionienė  »
2010 Lapkričio mėn. 17 d. 09:41
Prieš pusę metų, policijos teigimu, kelyje automatinis greičio matuoklis užfi ksavo, kad viršijau leistiną greitį. Dabar ji reikalauja, kad paaiškinčiau šio įvykio aplinkybes ir sumokėčiau baudą. Praėjus tiek laiko tikrai negaliu nieko... »
2010 Birželio mėn. 16 d. 05:30
Ne vienas smulkus ūkininkas, visą užaugintą produkciją sunaudojantis savo ūkio reikmėms, domisi, ar jam privaloma tvarkyti ūkininko ūkio buhalterinę apskaitą. Konsultuoja Žemės ūkio ministerijos Finansų ir apskaitos politikos įgyvendinimo... »
2010 Birželio mėn. 7 d. 08:09
Kaimynas savavališkai, be mano sutikimo, nuo mano lėšomis paklotos vandentiekio linijos prisijungė vandenį. Perspėjęs, kad tai padaryta be mano sutikimo, prisijungtą atšaką nupjoviau. Kaimynas vėl savavališkai prisijungė ir pradėjo man grasinti... »
2010 Balandžio mėn. 28 d. 07:33
„Mano darbo stažas – 13 metų (dirbau valytoja iki 1993 m.). Neturiu reikalaujamo 15 metų minimalaus stažo, todėl neįgijau teisės į socialinio draudimo senatvės pensiją. Ar turiu teisę gauti šalpos išmoką ir kur man dėl jos kreiptis?“... »
2010 Balandžio mėn. 28 d. 05:30
„Netekau darbo ir netikiu, kad pavyks susirasti kitą. Todėl nusprendžiau imtis savo verslo. Norėčiau sužinoti, kokios yra jo įteisinimo formos?“– klausia skaitytojas iš Kaišiadorių r. Konsultuoja VšĮ Jonavos verslo informacijos centro... »
2010 Balandžio mėn. 21 d. 08:09
„Kasmet darže savaime pasisėja pluoštinių kanapių,– rašo skaitytojai iš Vilniaus r.– Dalį jų išrauname, tačiau nemažai jų lieka. Ar dėl to galime sulaukti baudų?“ Konsultuoja Upytės bandymų stoties mokslo darbuotoja dr. Elvyra... »
Irmos Dubovičienės nuotrauka
2010 Vasario mėn. 13 d. 05:00
„Pavasarį ketinu sodinti vaismedžių sodą. Sklypas nedidelis, todėl žemę stengiuosi išnaudoti kuo naudingiau. Kokiu mažiausiu atstumu galiu sodinti medelius nuo kaimyno tvoros, kad vėliau nekiltų konfliktų?“ – klausia Valentinas Gurklys... »
verslosavaite.lt nuotr.
2010 Sausio mėn. 11 d. 04:05
„Ar įstaigos vadovas teisėtai pasielgtų, jei atleistų darbuotoją su žemesne kvalifikacija, nors jo etatas ir nenaikinamas, ir vietoj jo įdarbintų toje pačioje įmonėje jau dirbantį darbuotoją su aukštesne kvalifikacija, kurio etatas naikinamas?“... »
sxc.hu nuotr.
2010 Sausio mėn. 9 d. 08:09
Šeima jau metus negali susimokėti bankui įmokos už paskolą, gautą iš banko jam įsigyti. Jau keturi mėnesiai jie gyvena bute, mokėdami nuompinigius bankui. Kiek laiko bankas dar toleruos tokią situaciją? situaciją? »
verslosavaite.lt nuotr.
2010 Sausio mėn. 9 d. 04:09
„Mano drauge dirba privačioje užsienio kapitalo įmonėje. Šiuo metu ji yra antrą savaitę nėščia Ar gali darbdavys sumažinti jai atlyginimą?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisininkė Lina Simonaitytė–Venckuvienė. »
verslosavaite.lt nuotr.
2010 Sausio mėn. 5 d. 22:09
„Viena auginu vaiką. Lapkričio mėnesį jam bus 3 metai. Dirbu slenkančiu grafiku, ir dėl įvairių vaiko poreikių dirbti taip kaip nori darbdavys aš negaliu. Kokios mano teisės šioje situacijoje?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja... »
verslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 22 d. 03:09
„Įmonė man siūlo vyr. buhalterės darbą. Ar atsakomybė už nesutvarkytą buhalteriją už laikotarpį kol aš nedirbau teks man?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja Liucija. Konsultuoja teisės įmonės „Teisės tiltas“ konsultantė... »
veslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 19 d. 10:09
„Ar neapmokamų atostogų laikotarpis įskaitomas į darbo stažą kasmetinėms atostogoms gauti arba skaičiuojant nepanaudotų atostogų laikotarpį?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „LB BALTIC“ generalinis... »
verslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 18 d. 03:45
„Norėčiau sužinoti ar akcininkas gali atleisti vadovą nedarbingumo laikotarpiu ir ar priklauso išeitinė (atostoginiai). 3,5 metų nebuvęs atostogų, auginu 3–6 metų vaikus“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. »
verslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 16 d. 04:05
„Pavadavau vaiko priežiūros atostogų išėjusią darbuotoją. Jai dar negrįžus į darbą, pati išėjau nėštumo ir gimdymo atostogų. Minėtai darbuotojai grįžus į darbą buvau be įspėjimo atleista. Ar galėjo mane atleisti?“, – klausia... »
verslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 13 d. 13:09
„Darbuotojas yra atleidžiamas nes nepasirodė darbe daugiau nei savaite, bet ir prarado du firmos atomobilius – vieną sudaužė, o kitą konfiskavo policija. Ar galima išskaičiuoti žalą iš jam priklausančio atlyginimo ir kompensacijos?“... »
verslosavaite.lt nuotr.
2009 Gruodžio mėn. 8 d. 12:09
„Ar privalo laiduoti akcininkas bankui, jei yra kiti fiziniai asmenys, kurie sutinka laiduoti už įmonę?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja Loreta. Konsultuoja teisės įmonės UAB „LB BALTIC“ generalinis direktorius Darius Sabaitis. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Henrieta, Rimgaudas, Stefanija, Vakarė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia leisti savanoriams laikyti namuose ginklus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-11-28
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
41.77   bar.
Dujos
Arrow down
2.227   MMBTU
Auksas
Arrow down
1056.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Tik pasidairyk truputį – Meilė kiekvienam kamputy. Onė nori sužinoti, Kaip tą meilę išmatuoti.
Giedrius myli savo Ingą. Ji su vaikinu laiminga. O Anupras savo fėją Jau kadais įsižiūrėjo.
Kastė džiaugiasi anūkais Ir vaišina riestainiukais. Kempė irgi kažką myli, Tik nesako niekam. Tyli.
Onė tik ranka numoja: – Lai kompiuteriai matuoja. Jiems paprakaituoti teks, Bet vargu ar pasiseks.