Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Regionai Paskelbtos gražiausios sodybos Tauragės apskrityje

2008 Rugsėjo mėn. 14 d. 14:00

Paskelbtos gražiausios sodybos Tauragės apskrityje

Rūta Vaitkevičiūtė

Ingos ir Sigito Andriušaičių sodyba pripažinta gražiausia ūkininko sodyba.

Ingos ir Sigito Andriušaičių sodyba pripažinta gražiausia ūkininko sodyba.

Jau paaiškėjo gražiausios sodybos Tauragės apskrityje, kurioms išpuoselėti sodybų šeimininkai pasitelkė ne tik Lietuvos etninio paveldo patirtį, bet ir naujoves. Respublikinį konkursą dar birželio pabaigoje paskelbė Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos.

Pirmojo konkurso etapo metu įspūdingiausios sodybos varžėsi rajonuose, o vėliau paaiškėjo konkurso nugalėtojai dešimtyje Lietuvos apskričių. Rugsėjo 27 dieną Utenoje, respublikinės Derliaus dienos šventės „Ievaro tiltas“ metu, bus paskelbti respublikinio konkurso nugalėtojai.
Tad į finišo tiesiąją stojo pačių gražiausių Tauragės apskrities sodybų šeimininkai. Gražiausia Tauragės apskrities sodyba paskelbta Vilmos ir Vidmanto Vitkų iš Keterių kaimo (Tauragės r.) sodyba. Gražiausia ūkininko sodyba pripažinta Ingos ir Sigito Andriulaičių sodyba Butrimų kaime (Jurbarko r.), o gražiausia gyvenamąja vietove išrinktas Veliuonos miestelis (Jurbarko r.).
Sodybos buvo vertinamos pagal daugybę kriterijų: originalumą ir tradicinės sodybos planinės struktūros išsaugojimą, etnografinių ir mažosios architektūros elementų panaudojimą, tvarką, augalų įvairovę ir pan. Vertinant sodybas-pretendentes komisija daug dėmesio skyrė tradiciniams želdynams, vaismedžiams, vaiskrūmiams, gyvatvorėms, dekoratyviniams augalams.
Itin vertinami buvo sodybose puoselėjami etnografiniams regionams būdingi elementai pastatų architektūroje ir sodybų išplanavime. Atsižvelgta, kaip įkomponuotos vadinamosios mažosios architektūros detalės –suoliukai, pavėsinės, tvoros, varteliai, koplytstulpiai, vandens telkiniai ir pan. Komisijos nariai atkreipė dėmesį ir į tai, kaip sodybose tvarkomos buitinės atliekos. Konkurso rengėjai viliasi, jog gražus kaimynų pavyzdys paskatins ir kitus puoselėti bei gražinti savo aplinką, kraštovaizdį, puoselėti iš prosenelių perimtas etnografines tradicijas ir išradingai jas tęsti įterpiant savitų naujovių.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Regionai
2010 Birželio mėn. 28 d. 17:44
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje birželio 17 d. vyko Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotas pasitarimas–diskusija, kuriame buvo pristatyti projekto ,,Bibliotekos pažangai“ rezultatai... »
2010 Birželio mėn. 28 d. 17:42
Meras Arvydas Vyšniauskas dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybėje vykusiame Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdyje, kuriame pristatyta Šalčininkų rajono plėtra, patikslintas Vilniaus regiono plėtros planas 2007–2013 m. , papildyta Regiono... »
2010 Birželio mėn. 28 d. 14:59
Šiemet, kaip ir daugelį metų, gyventojai vėl buvo pakviesti į Jonines prie Visagino ežero. Nemokamą šventę „Ain saulala aplink dungų“ visaginiečiams padovanojo Visagino savivaldybė ir Visagino kultūros centras (VKC). Nepaisant blogo... »
2010 Birželio mėn. 19 d. 17:37
Šiandien Savivaldybės posėdžių salėje buvo apdovanoti Širvintų rajono mokyklų mokiniai šiais mokslo metais dalyvavę ir prizines vietas laimėję respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, juos ruošę mokytojai bei mokyklų vadovai. Susirinkusiuosius... »
2010 Birželio mėn. 19 d. 12:43
Projekto tikslas – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos vidaus administravimo ir veiklos valdymo tobulinimas. Šiuo projektu siekiama optimizuoti savivaldybės darbą, užtikrinti institucijos veiklos efektyvumą, gerinant savivaldybės vidinę... »
2010 Birželio mėn. 18 d. 12:57
Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko konferencija tema „Elektrėnų savivaldybės gyventojų sveikatos būklė ir aplinkos poveikis sveikatai (2009 m. veiklos ataskaita)“. Renginį organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės... »
2010 Birželio mėn. 18 d. 11:58
Panevėžio miesto savivaldybė papildė Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims tvarką. „Koreguoti socialinės paramos skyrimo tvarką privertė laikmetis. Mieste daug bedarbių, o darbo pasiūla... »
2010 Birželio mėn. 17 d. 16:14
Šių metų Gedulo ir vilties paminėjimas Priekulėje buvo ypatingas. Surengtas bendras Priekulės laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus, Priekulės kultūros centro ir Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ minėjimas, pagerbiant... »
2010 Birželio mėn. 15 d. 13:48
Tremtis – vienas skaudžiausių ir tamsiausių Lietuvos istorijos puslapių. Tremtis pasiglemžė tuos, kurių Lietuvai reikėjo labiausiai: tai šviesuoliai, inteligentai, labiausiai prakutę ūkininkai, aktyviausi nepriklausomos Lietuvos kūrėjai... »
2010 Birželio mėn. 15 d. 13:48
Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Pilietinio dalyvavimo aktyvinimas priimant Ignalinos rajono savivaldybės teisės aktus panaudojant informacines komunikacines technologijas (IKT)“ pagal 2007 – 2013 m. Ekonomikos... »
2010 Birželio mėn. 15 d. 13:47
Vasaros pradžios šventė „Skrybėlėta Ignalinos vasara“ birželio 5-osios pavakarę ignaliniečius sukvietė į miesto parko estradą prie Ilgio ežero. Čia vyko įdomiausių, vasariškiausių skrybėlaičių rinkimai, organizuota prekybininkų... »
2010 Birželio mėn. 15 d. 13:46
Jaunimo mainų programa. Ignalinoje poilsiavo mokiniai iš Lenkijos. Gegužės 31-birželio 6 dienomis Ignalinoje viešėjo 40 mokinių grupė iš Serocko (Lenkija), o panaši ignaliniečių grupė tuo metu savaitę poilsiavo Serocke. Tokia jaunimo mainų... »
2010 Birželio mėn. 15 d. 11:04
Š. m. birželio 14 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir jo pavaduotojas Vidmantas Valinčius priėmė Čekijos Respublikos ambasadorių Radeką Pechą ir ambasados Prekybos ir ekonomikos skyriaus vadovą Janą Semeraką. Semeraką. »
2010 Birželio mėn. 14 d. 18:09
Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino naują socialinės paramos teikimo socialinės rizikos šeimoms tvarką. Nuo šiol įrašytoms į auginančių vaikus socialinės rizikos šeimų apskaitą šeimoms pašalpos ir išmokos vaikams galės... »
2010 Birželio mėn. 11 d. 15:58
Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje Čekijos ambasadorius Lietuvoje Radekas Pechas atidarė kraštiečių fotografų darbų parodą, kuri pristato Čekijos Respubliką. Sveikinimo žodį tarė meras Arvydas Vyšniauskas. Ambasadorius Lietuvoje... »
2010 Birželio mėn. 10 d. 16:36
Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba sutiko, kad LR Vyriausybei skyrus finansavimą būtų atliekama lengvosios atletikos maniežo pastato (Liepų al. 4) rekonstrukcija (priestato statyba, dviračių treko sporto centro patalpų įrengimas)... »
2010 Birželio mėn. 10 d. 13:35
Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad 2010 metų miesto biudžetą papildytų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo ir krepšinio populiarinimo bei plėtros Panevėžio mieste programa. Jai įgyvendinti... »
2010 Birželio mėn. 10 d. 12:53
Birželio 3 d. praūžusi liūtis padarė daug žalos. Vanduo iš po kelių dangos išplovė skaldą, dėl to įgriuvo dalis kelių dangos, stipri srovė išgraužė žvyrkelius, pralaidas, kai kur keliai tapo nepravažiuojami. Pakilęs vanduo apsėmė... »
2010 Birželio mėn. 9 d. 15:42
Širvintų rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje birželio 4 dieną buvo pagerbti Širvintų pradinės, Širvintų ,,Atžalyno“ pagrindinės mokyklos ir L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriai ir kūno kultūros mokytojai... »
2010 Birželio mėn. 9 d. 15:38
Širvintų rajono vietos veiklos grupė (toliau - VVG) prieš dvejus metus parengė projektą Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti pagal subsidijų schemą „Nevyriausybinių organizacijų... »
2010 Birželio mėn. 8 d. 17:18
Š. m. birželio 4-ąją Utenos rajono savivaldybėje buvo paminėta Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ta proga Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas į spaudos konferenciją pakvietė aplinkos apsaugos srityje dirbančių institucijų atstovus... »
2010 Birželio mėn. 7 d. 16:02
Elektrėnuose vyko šventė, skirta Elektrėnų 50-ties ir Elektrėnų savivaldybės 10-ties metų jubiliejams paminėti. Šventė prasidėjo miesto kapinėse kryžiaus, skirto Anapilin išėjusiems Elektrėnų krašto žmonėms atminti, atidengimu... »
2010 Birželio mėn. 7 d. 13:43
Gegužės pabaigoje Vilniaus rajono savivaldybėje viešėjo atstovų iš Lenkijos Rybnik miesto delegacija. Svečiai atvyko į Vilnių ir Vilniaus rajoną atnaujinti prieš dešimt metų Savivaldybės ir Rybnik miesto pasirašytą bendradarbiavimo sutartį... »
2010 Birželio mėn. 4 d. 14:59
Šiuolaikinė biblioteka skaitytojams suteikia įvairias paslaugas ir technologines galimybes. Daugelyje kaimų ji yra vienintelė kultūros, šviesos nešėja, telkianti bendruomenę, skatinanti žmones tobulėti, mokytis, domėtis naujovėmis. Ignalinos... »
2010 Birželio mėn. 3 d. 15:19
Paskutinėmis gegužės dienomis Vilniaus rajono savivaldybės atstovai dalyvavo savivaldos 20-mečio Lenkijoje minėjimuose. Į Siedlcų miestą kartu minėti vietos savivaldos 20-mečio jubiliejų, sujungtą su miesto švente SIEDLCU DIENOS 2010, nuvyko... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Algmina, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Natalija

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pritariate S. Skvernelio sprendimui likti savo poste?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-12-01
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
41.94   bar.
Dujos
Arrow up
2.249   MMBTU
Auksas
Arrow up
1070.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Kur girdėta? Kur matyta? – Euras tampa lygus litui. Gal Europos valiuta Tik infliacijai skirta?
– Taip gaidys apgauna vištą: Kut kut kut... Pribėgs, ir viskas. Raulas smailina šakes – Jis to gaidžio nepakęs.
Raului pritarė Dirvelė: – Netikėjau, kad bandelė Per kišenę mano trenks Ir kad euras litą lenks.
– Ko tokie pikti abudu? – Onė klausinėt panūdo. – Greitai kelias į kapus Dvigubai brangesnis bus.