Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Patarimai Bitininkystė Liepos mėnesio darbai bityne

2008 Birželio mėn. 27 d. 23:00

Liepos mėnesio darbai bityne

Darius Peckus

Liepa - pagrindinio medunešio mėnuo, nes žydi itin daug medingų augalų.
Šiluma ir karščiai - bitėms palankūs, kai yra pakankamai drėgmės.Daugumai augalų optimali temperatūra nektarui išskirti yra 15-25laipsniai.

Temperatūrai kylant ar krentant, išskiriamo nektaro kiekis mažėja. Esant 38 laipsnių karščiui augalai nustoja skirti nektarą.
Geriausia oro drėgmė - 60-80 proc., dirvožemio - 50-60 proc. Grikiams ir liepoms reikia kiek didesnės oro drėgmės, kiti augalai drėgmei ne tokie reiklūs.
Raudonieji dobilai geriausiai skiria nektarą ryte ir antroje dienos pusėje, facelijos nektaringiausios vidurdienį.
Smarkus lietus išplauna nektarą iš liepų, aviečių, grikių ir ožkarožės žiedų, nes nektarinės yra žiedų paviršiuje.
Vėjas ir kaitra išdžiovina nektarą iš augalų žiedų. Ypač pavojingi augalų žiedams - pietryčių sausvėjai.
Užsitęsus sausroms bityne nuolat turi būtų vandens. Sausros metu perų auginimas skatinamas cukraus sirupu. Kas 2-3 dienas bičių šeimoms reikia duoti po 0,5-1 litrą sirupo.
Mėnesio pabaigoje bičių po truputį mažėja, o erkių pradeda daugėti. Todėl patariama bites gydyti du kartus, o ne vieną, t. y. rugpjūčio pradžioje išsukus vasaros medų ir vėlai rudenį, kai bičių šeimose nebėra perų.
Liepos pabaigoje dar galima pakeisti bičių motinėles, bet tada jau keičiame tik suporuotomis motinėlėmis. Šį mėnesį dar galima pakeisti neproduktyvias, daug traninių kiaušinėlių dedančias bičių motinėles. Didelę klaidą daro bitininkai, leisdami silpnoms bičių šeimoms pačioms užsiauginti bičių motinėles.
Nepatartina vasaros metu nuimti viršutines pagalves. Joms nesant, saulė per avilio stogą kaitina lizdą, todėl perus auginančios bitės nuolat turi juos vėdinti. O atvėsus orui, bitės priverstos papildomai šildyti lizdus.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Bitininkystė
2015 Rugpjūčio mėn. 13 d. 14:00
U žsitęsusi kaitra pastebimai paspartino medunešio pabaigą. Vienuose regionuose bitininkai juo patenkinti, kitose medaus derlius – tik pusėtinas. O apskritai, pasak bitininkų, visos šios vasaros medaus derlius yra labai mažas. mažas. »
2015 Liepos mėn. 31 d. 06:00
Kartu su tėvu Stanislavu Vilniaus rajone, Anavilyje, bitininkauja Robertas Liachovičius. Jaunas vyras per dešimt metų tapo vienu geriausių Lietuvoje bičių motinų augintojų. augintojų. »
2015 Liepos mėn. 30 d. 06:00
Molėtų kašto bitininkai negali pasigirti geru medunešiu. Iš vieno avilio jie paprastai prikopinėja apie pusantro kibiro medaus. Girsteikiškyje (Molėtų r.) įsikūręs Kęstutis Umbrasas tikina pradėjęs „ganyti“ biteles trejų metų. Šiandien... »
2015 Liepos mėn. 29 d. 06:20
Bitės augina motinas, kai rengiasi spiesti arba ateina laikas seną motiną pakeisti nauja. Tačiau bitininkai įsigudrino patys pakeisti motinas, kad bičių šeimos būtų stiprios ir dirbtų našiai. našiai. »
2015 Liepos mėn. 28 d. 06:20
Paskutinį vasaros mėnesį reikia paruošti bites žiemai, pakeisti senas motinėles, pagydyti ir pamaitinti bites. Tad bitininkai turi suktis taip pat sparčiai, kaip ir jų laikomos darbštuolės. »
2015 Liepos mėn. 16 d. 08:51
Vasara perkopė pusiaują, mes gyvename atostogų ritmu ir naujo derliaus laukimu. Šių metų pirmoji vasaros pusė buvo ilga, marga, kontrastinga – regėjome ir šilumos, ir vėsos. Tiesa, visi sutariame dėl vieno dalyko – trūko ir dabar trūksta... »
2015 Liepos mėn. 8 d. 08:09
Liepa – pagrindinio medunešio mėnuo. Žydi liepos, barkūnai, liucernos, bajorės, grikiai, dobilai, ežeiniai, sirijiniai klemaliai, ožkarožės. Šiluma ir karščiai palankūs bitėms, kai yra pakankamai drėgmės. Tada medunešiai būna gausūs... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 06:00
Neseniai išrastas flow (liet. tekėjimas) avilys, dar vadinamas tekančio medaus aviliu, ypatingas tuo, kad kopinėti medų galima nepakeliant jo dangčio. Modernaus avilio gamintojai tikina, kad tai – sena visų bitininkų svajonė: atsuki čiaupą... »
2015 Birželio mėn. 28 d. 06:15
Nors pesticidais savo laukus ūkininkai turėtų purkšti tik po 21 val., kai bitės būna grįžusios į avilius, to dažnai nesilaikoma. Todėl, pasak Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjo Jono Balžeko, miršta daug chemikalais... »
2015 Birželio mėn. 27 d. 14:10
Liepa – svarbiausias mėnuo bičių ir bitininkų gyvenime. Sėkmingas avilio gyventojų darbas lemia žmogui naudą, o bitėms – jų šeimos sveikatą. sveikatą. »
2015 Birželio mėn. 2 d. 12:23
Nors pesticidais savo laukus ūkininkai turėtų purkšti tik po 21 val., kai bitutės jau miega, to dažnai nesilaikoma, todėl miršta chemikalais apsinuodijusios bitės. Taip tvirtina Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjas Jonas... »
2015 Gegužės mėn. 31 d. 07:00
Kamanės – bendruomeninės bitės. Gyvenimo būdu jos artimiausios naminėms bitėms, bet genetiškai skiriasi. Stambiuose kamanių lizduose būna net iki 800 darbininkių. Rudeniop išsirita patelės ir patinėliai. »
2015 Gegužės mėn. 31 d. 07:00
 „Neseniai pradėjau bitininkauti. Iš patyrusių bičiulių sužinojau, kad bites būtina gydyti nuo erkių. Kokius preparatus patartumėte naudoti?“ – klausia Justinas. »
2015 Gegužės mėn. 30 d. 14:00
Vilniaus rajone, tuoj už Eitminiškių gyvenvietės, Žarniškių viensėdyje, prieš 15 metų pradėjo kurtis Teresė ir Kazys Sadauskai. Tuomet tai buvo plyno lauko investicija, o dabar yra kur akis paganyti, daug ko pasimokyti. »
2015 Gegužės mėn. 30 d. 07:00
Šaltas šiųmetis pavasaris bitėms buvo nepalankus. Balandį ir du gegužės dešimtadienius jos beveik visai negalėjo skraidyti ir maitinosi vien tik atsargomis iš avilių. Kai kurie bitininkai, matydami, kad bitės badauja, ėmė pirkti kandi tešlą... »
2015 Balandžio mėn. 26 d. 11:00
Kovo mėnesio „Bičių avilyje“ skaičiau apie bičių vagiliavimą. Tad norėčiau pasidalyti ir savo patirtimi. Dažniausiai iš kitų avilių bitės ima vagiliauti rudenį, kai gamtoje nėra žydinčių, nektarą išskiriančių augalų, o bičių... »
2015 Balandžio mėn. 26 d. 11:00
Dažnas vis dar įsivaizduoja, kad bitininkauja tik pagyvenę žmonės. Tačiau tarp mėgstančiųjų bitininkauti ir jaunų žmonių. »
2015 Balandžio mėn. 25 d. 15:00
Prancūzų biochemikai nustatė, kad bičių pienelis itin veiksmingai gydo nevaisingumą ir lytinių organų funkcijos nepakankamumą. »
2015 Balandžio mėn. 25 d. 15:00
Užsitęsus žiemai, bitėms ėmė stigti maisto. Laiku bičių nepamaitinus, nemažai šeimų žuvo iš bado. Bitės masiškai apsiskraidė tik antroje balandžio pusėje. »
2015 Balandžio mėn. 25 d. 15:00
Lietuvoje auga apie 750 bitėms naudingų augalų rūšių. Tačiau ne visi jie vienodai tinkami bitininkams: kai kurie nepaplitę, o kai kuriuose yra mažai nektaro. Anksti pavasarį bitės mielai lanko snieguolių žiedus, tačiau šių svogūninių... »
2015 Balandžio mėn. 25 d. 15:00
„Dažnai aviliai pastatomi ten, kur vaikšto žmonės, žaidžia vaikai. Ar yra reglamentas, kuriame nustatyta, kaip ir kur galima laikyti bites?“ – klausia Žemyna. »
2015 Balandžio mėn. 25 d. 15:00
„Girdėjau, kad bitėms gydyti tinka česnakas. Labai norėčiau sužinoti, kaip jį naudoti“, – patarimo prašo Arnoldas. »
Rimanto Dovydėno piešinys
2015 Kovo mėn. 29 d. 14:00
Dešimtis, o galbūt net šimtus milijonų metų bitės vystėsi žemės biosferos viduje. Nekart jų genotipe įvykdavo mutacijų: naudingos, nenaudingos, kenksmingos... Bitės savyje išgyvendavo tam tikras globalines jėgas. Viena jų, bitininkams... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 29 d. 07:00
Bitininkas Jonas Šantaras tikino, kad šiais metais jo bitės žiemojo puikiai, nes buvo tinkamai parengtos žiemai – gydytos nuo erkių ir sočiai pamaitintos. Šantarų ūkyje yra beveik pusantro tūkstančio bičių šeimų. Laikomos jos penkiose... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 28 d. 14:00
Šimtmečiais daugelio kultūrų liaudies medicinoje medus buvo naudojamas žaizdoms gydyti. Tačiau nebuvo jokio moksliniais tyrimais pagrįsto įrodymo, kad medus iš tiesų padeda  »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Henrieta, Rimgaudas, Stefanija, Vakarė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia leisti savanoriams laikyti namuose ginklus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-11-28
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
41.77   bar.
Dujos
Arrow down
2.227   MMBTU
Auksas
Arrow down
1056.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Tik pasidairyk truputį – Meilė kiekvienam kamputy. Onė nori sužinoti, Kaip tą meilę išmatuoti.
Giedrius myli savo Ingą. Ji su vaikinu laiminga. O Anupras savo fėją Jau kadais įsižiūrėjo.
Kastė džiaugiasi anūkais Ir vaišina riestainiukais. Kempė irgi kažką myli, Tik nesako niekam. Tyli.
Onė tik ranka numoja: – Lai kompiuteriai matuoja. Jiems paprakaituoti teks, Bet vargu ar pasiseks.