Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis „Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

2013 Balandžio mėn. 2 d. 11:32

„Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

Kooperatyvas „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklos statybos konkursą ketina skelbti balandžio 10 dieną. Kooperatyvo valdybos pirmininkas Naglis Narauskas teigė, kad laimėtoją išrinkti planuojama gegužės viduryje.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

„Valdyba priėmė sprendimą dėl statybos konkurso skelbimo. Manome, kad gegužės 15 dieną jau turėsime laimėtoją ir galėsime pradėti darbus“, - BNS sakė N.Narauskas.

Pasak N.Narausko, artimiausiu metu taip pat tikimasi gauti 10 mln. litų paskolą iš banko: „Tikimės artimiausiu metu gauti patvirtinimą iš vieno lietuviško banko dėl paskolos. (...) Mes norime skolintis tik nedidelę dalį - 10 mln. litų“.

Valdybos pirmininkas sakė, kad šiuo metu kooperatyvas pats yra sukaupęs apie 20 mln. litų.

Projektui, kurio bendra vertė 91 mln. litų, suteikta 50,8 mln. litų europinės paramos, likusi dalis bus finansuojama „Pienas LT“ ir skolintomis lėšomis. Kooperatyvas iš valstybės 95 metams Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje išsinuomojo 3 hektarus žemės su galimybe plėsti dar 1,5 hektaro. Kooperatinės pieno perdirbimo įmonės numatomas perdirbimo pajėgumas pirmajame etape – 650 tonų pieno per parą.

Žemės ūkio ministerija pernai rugsėjį sutiko, kad „Pieno LT“ gamyklos projekto įgyvendinimas būtų atidėtas metams - iki 2014 metų pabaigos.

Pasak N.Narausko, gamyklos statybos darbus planuojama baigti kitų metų liepą, o ji pradės veiki iki 2014 metų pabaigos.

Gamyklos projekto terminas pratęstas, nes kooperatyvui trūko 40 mln. litų, o derybos su bankais ir kitomis finansų institucijomis buvo nesėkmingos. Galiausiai buvo sutarta, kad trūkstamas lėšas parūpins kooperatyvo nariai, su jais buvo pasirašytos tai numatančios sutartys.

Kooperatyvo „Pienas LT“ nariai yra daugiau kaip 200 ūkininkų, bendrovių bei kooperatyvų.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“.

BNS inf.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:40
Rusijos embargas tik pagilino rizę Lietuvos pieno rinkoje, sako „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas bei „Rokiškio pieno“ vadovas. Dalius Trumpa prognozuoja, kad krizė baigsis, kai sumažės pieno produktų pasiūla arba kainos nukris tiek... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:32
 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė abejoja, kad Lietuva iš Europos Komisijos gaus dešimčių milijonų eurų paramą sunkumų kamuojamiems pieno gamintojams. Anot jos, tam tikros paramos galima tikėtis, tačiau ne tokios didelės. didelės. »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:24
Iš Lietuvos į Izraelį skerdimui eksportuojami gyvi veršeliai gabenami 4 tūkst. kilometrų beveik visiškai nesirūpinant jų gerove, teigia tarptautinės gyvūnų gerovės organizacijos, remdamosis šių metų birželį Lietuvoje atlikto tyrimo duomenimis. duomenimis. »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:15
„Dar mano tėvas sakė, kad jei noriu būti geriausias, privalau dirbti su savo srities profesionalais. Todėl nusprendęs plėsti verslą ir modernizuoti ūkį, daug konsultavausi ir su bičiuliais, ir su kitomis įmonėmis. Tačiau visų atsakymas... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 12:00
Jokie maisto saugos standartai nėra, nebuvo ir nebus derybų objektas, ES ir JAV tariantis dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties, tikina Lietuvos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. O modifikuoti pašarai, pasak eurokomisaro, į Lietuvą... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 11:19
Samsvegene, Vokietijoje, netoli Magdeburgo, rugpjūčio pradžioje CLAAS kompanija iš visos Europos susirinkusiems žurnalistams 1 600 ha privačiame ūkyje pristatė technikos naujoves, kurios netrukus pasieks žemdirbius. 1913 m. įkurta šeimos kompanija... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 09:12
Trakų rajono savivaldybėje patvirtinti dar du nauji afrikinio kiaulių maro židiniai. Vienas nustatytas Grendavės kaimo ūkyje, kuriame augintos trys kiaulės. Antrasis nustatytas Kęstučių kaime, kur taip pat ūkyje laikytos 3 kiaulės. kiaulės. »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 09:09
Žemės ūkio ministerija, įvertinusi Konkurencijos tarybos preliminarias išvadas dėl situacijos pieno rinkoje, pasigedo konkurencijos aplinkybes išmanančių specialistų patarimų, kaip, siekiant išvengti prekybininkų spaudimo, reglamentuoti „šalies... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 09:07
 Briuselyje pirmadienį susitiksiantis su žemės ūkio eurokomisaru Filu Hoganu aptarti Europos Sąjungos (ES) paramą Lietuvos pieno gamintojams, premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Europos Komisija lapkritį pritars finansinei paramai... »
2015 Rugpjūčio mėn. 23 d. 06:20
Karštos dienos paspartino javapjūtę. Žieminiai rapsai jau nukulti, dabar imamas žieminių kviečių, žirnių bei vasarinių miežių derlius. Šiųmetis derlius gausus, tačiau kokybė – prasta. prasta. »
2015 Rugpjūčio mėn. 23 d. 06:00
Pakeistos Europos Sąjungos paramos, numatytos suirusioms melioracijos sistemoms atnaujinti, skirstymo taisyklės žemių naudotojus verčia stipriau pakratyti kišenes. Tačiau ūkininkai negali merkti savo pinigų į balą, nes nežino, ar ją nusausins. nusausins. »
2015 Rugpjūčio mėn. 22 d. 14:00
Neįprastai sausų orų įtaką jau pajuto daugelis Lietuvos ūkininkų, žemės ūkio bendrovių, kaimo gyventojų. Laukuose skursta augmenija, džiūsta vandens telkiniai, į miškus uždrausta įžengti, gyvuliams trūksta kokybiško pašaro. pašaro. »
2015 Rugpjūčio mėn. 22 d. 06:20
Vieni svajoja įsigyti žemės sklypą namo statybai ar išplėsti ūkio valdas. Kitiems valstybė sugrąžino jų ar tėvų, o gal ir senelių turėtą sklypelį, treti paveldėjo žemės lopinėlį iš artimųjų, tačiau nė neketina kraustytis iš daugiabučio... »
2015 Rugpjūčio mėn. 22 d. 06:00
Rugsėjo mėnesį užvirs beveik 63 milijonų eurų dalybos – tiek per metus tiesioginių išmokų skiria ES ir valstybė už pirmuosius 30 hektarų. »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:12
 Kol ūkininkai į aruodus pila rekordini grūdų kiekį, eksportuotojai suka galvą, kur juos parduoti, nes iš svarbios eksporto rinkos Irano mus stumtelėjo rusai ir ukrainiečiai, tačiau grūdų pirkėjų ieškoma Saudo Arabijoje, Afrikoje. Afrikoje. »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:15
Nors kai kuriuose rajonuose javai yra smarkiai išgulę, dirvožemių drėgnumas yra tinkamas, pasėliai - optimalaus tankumo, vadinasi, ir derlingumo rodikliai turėtų būti rekordiniai, rašo „Verslo žinios“. žinios“. »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 06:20
Baigę javapjūtę ūkininkai suskubs ruoštis žiemkenčių sėjai. Kad augalai būtų sveikesni ir stipresni, būtina tinkamai paruošti sėklą.  »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 06:05
Socialdemokratų valdoma finansų ministerija „stiprina“ pajėgas: nuo šios savaitės pradžios finansų viceministro pareigas pradėjo eiti Romualdas Gėgžnas. Buvęs pastatų ir inžinerinių tinklų statybos įmonės „Ireko“ direktoriaus... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:06
Pieno supirkėjai, kurie iš ūkininkų surinktą žaliavą patiekia perdirbimo įmonėms, kartais sau pasiima ir iki 10 centų už kilogramą, tvirtina žemės ūkio ministrė. Virginijos Baltraitienės teigimu, kai kurie tarpininkai su žemdirbiais... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:56
Įpusėjus 2015 m. rugpjūčio mėnesiui visoje Lietuvoje jau baigiami kulti žiemkenčiai, kuliami vasariniai javai ir rapsai. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) teikia grūdų ūkio... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:51
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad pieno rinkos svyravimai veikia pieno gamintojų ir perdirbėjų padėtį, tačiau ne prekybininkų. Įsigaliojus vadinamajam pieno įstatymui, gamintojai teigia, kad jis priimtas per vėlai, nes pieno... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:41
Žemės ūkio ministerija siūlo Vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo būtų numatyta tvarka, kaip pinigine kompensacija atlyginti piliečiams už valstybės išperkamą žemę, mišką ir vandens telkinius, taip pat ir tais atvejais,  kai jie atsisako... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:36
Smarkiai kritusios cukraus kainos vienos didžiausių cukraus gamintojų Europoje Danijos „Nordic Sugar“ valdomos Lietuvos bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ pajamas nusmukdė daugiau nei penktadaliu, nepaisant to, kad įmonė per metus perdirbo... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 13:28
Pieno rinką reguliuojančiame įstatyme rudenį turėtų atsirasti pataisa, kuria žalio pieno supirkėjai būtų įpareigoti taikyti vienodus kriterijus nustatant pieno supirkimo kainas ir sąlygas tiems ūkiams ir ūkininkams, kurie per dieną pateiktų... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:16
 Reikalavimas, kad Lietuvoje veikiančios pieno perdirbimo įmonės ant vidaus rinkoje tiekiamų pieno produktų pakuočių nurodytų gamybai naudotos pieno žaliavos kilmės šalį, gali padidinti šių produktų kainas, tvirtina „Pieno centro“... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aušrinė, Cezarijus, Cezaris, Tolvydas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pradėjote ruošti vaikus mokyklai?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-08-27
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
39.49   bar.
Dujos
Arrow down
2.689   MMBTU
Auksas
Arrow up
1126.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Onė žino: nors ne karas, Atsarga gėdos nedaro. Ir dėl to net svogūnus Kemša ji į stiklainius.
Jau agurkai išskabyti, Sandariausiai uždaryti. Jie stiklainiuose kalės Dešimt metų iš eilės.
Burokėlį, pomidorą, Rūgštynes, šparagą, porą Onė suslegia kietai Ir – į rūsį visą tai.
...Liaudis pluša, prakaituoja – Sūdo, rūko, marinuoja. Jeigu karas tra-ta-ta, Neiškris badu tauta.