Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis „Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

2013 Balandžio mėn. 2 d. 11:32

„Pienas LT“ perdirbimo gamyklos statybos konkursą skelbs kitą savaitę

Kooperatyvas „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklos statybos konkursą ketina skelbti balandžio 10 dieną. Kooperatyvo valdybos pirmininkas Naglis Narauskas teigė, kad laimėtoją išrinkti planuojama gegužės viduryje.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“. kcah.livejournal.com nuotr.

„Valdyba priėmė sprendimą dėl statybos konkurso skelbimo. Manome, kad gegužės 15 dieną jau turėsime laimėtoją ir galėsime pradėti darbus“, - BNS sakė N.Narauskas.

Pasak N.Narausko, artimiausiu metu taip pat tikimasi gauti 10 mln. litų paskolą iš banko: „Tikimės artimiausiu metu gauti patvirtinimą iš vieno lietuviško banko dėl paskolos. (...) Mes norime skolintis tik nedidelę dalį - 10 mln. litų“.

Valdybos pirmininkas sakė, kad šiuo metu kooperatyvas pats yra sukaupęs apie 20 mln. litų.

Projektui, kurio bendra vertė 91 mln. litų, suteikta 50,8 mln. litų europinės paramos, likusi dalis bus finansuojama „Pienas LT“ ir skolintomis lėšomis. Kooperatyvas iš valstybės 95 metams Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje išsinuomojo 3 hektarus žemės su galimybe plėsti dar 1,5 hektaro. Kooperatinės pieno perdirbimo įmonės numatomas perdirbimo pajėgumas pirmajame etape – 650 tonų pieno per parą.

Žemės ūkio ministerija pernai rugsėjį sutiko, kad „Pieno LT“ gamyklos projekto įgyvendinimas būtų atidėtas metams - iki 2014 metų pabaigos.

Pasak N.Narausko, gamyklos statybos darbus planuojama baigti kitų metų liepą, o ji pradės veiki iki 2014 metų pabaigos.

Gamyklos projekto terminas pratęstas, nes kooperatyvui trūko 40 mln. litų, o derybos su bankais ir kitomis finansų institucijomis buvo nesėkmingos. Galiausiai buvo sutarta, kad trūkstamas lėšas parūpins kooperatyvo nariai, su jais buvo pasirašytos tai numatančios sutartys.

Kooperatyvo „Pienas LT“ nariai yra daugiau kaip 200 ūkininkų, bendrovių bei kooperatyvų.

Įrangą kooperatyvui „Pienas LT“, kuris Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ketina statyti naują pieno perdirbimo gamyklą, tiektų Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“.

BNS inf.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 13:57
emės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku aptarti bendrų žemės ūkio gamybos ir aplinkos apsaugos sąlyčio taškų. Dėl kylančių nesusipratimų sprendžiant stumbrų daromos žalos atlyginimo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 15:22
Seimas grąžino tobulinti Akcizų įstatymo pataisų projektą dėl akcizo tarifo gazoliams. Žemės ūkio ministerija buvo pateikusi Seimui svarstyti Akcizų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama įvesti minimaliai leistiną 2,1 eurocento litrui... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 13:45
Balandžio 15 d. duomenimis, jau išmokėta 380,689 mln. eurų tiesioginių išmokų. Pagrindinė tiesioginių išmokų dalis pradėta mokėti nuo 2014 m. gruodžio 1 d.. Tiesioginės išmokos pareiškėjams bus išmokėtos iki 2015 m. birželio 30 d. Iš viso... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 12:04
Seimas plenariniame posėdyje priėmė Miškų įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta, kad miškai turi būti tvarkomi siekiant aprūpinti šalies pramonę žaliava. Tačiau siūlyta nuostata, kad Lietuvos gamintojai turėtų pirmumo teisę įsigyjant... »
ŽŪM nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:05
Žemės ūkio ministerija visokeriopai palaiko kooperacijos judėjimą ir siekia, kad jis plėtotųsi ir apimtų kuo įvairesnes veiklos sritis. Ministerijos surengtoje apskritojo stalo diskusijoje mokslo, žemdirbių savivaldos, vietos veiklos grupių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 09:18
Ketvirtadienį Seimas turėtų apsispręsti dėl Miškų įstatymo pataisų, kurios suteiktų pirmumo teisę Lietuvos gamintojams įsigyti medienos iš valstybinių miškų. Esą šiuo metu jiems sunku konkuruoti su užsienio gamintojais, kurie gali mokėti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 15:23
Pieno supirkimo kainos kovą Lietuvoje pradėjo augti, tačiau vis dar yra trečdaliu žemesnės nei praėjusiais metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 14:17
Į Kelmę iš Telšių, Tauragės, Šilalės, Joniškio, Šiaulių, Pagėgių, Plungės ir visos Šiaurės bei Vakarų Lietuvos susirinkę ūkininkai tarėsi, kaip toliau gyventi įsigaliojus Paramos už žemės ūkio naudmenų plotus tiesioginių išmokų... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 14:14
Kinijoje dirbs Lietuvos žemės ūkio atašė, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:53
Pastarosiomis dienomis prasideda vasarinių česnakų sodinimas. Smulkieji ūkininkai plėtoja česnakų verslą, stambieji – jo atsisako. Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininkas Vidas Juodsnukis sakė, kad norint česnakus išvežti... »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 12:04
Iš Briuselio Lietuva laukia leidimo pasėlių draudimo įmokas kompensuoti ne tik valstybės, bet ir Kaimo plėtros programos lėšomis. Žemės ūkis – rizikinga verslo sritis. Tikriausiai kiekvienas ūkininkas norėtų drausti savo pasėlius, tačiau... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 10:54
Lietuvoje siūloma įstatymu įteisinti 42 miškų urėdijas, kad jų skaičiaus negalėtų keisti kiekvienas naujas generalinis miškų urėdas. Tiek urėdijų veikia ir dabar. »
R. Krasuckis. Autorės nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 09:04
Jei pieno gamintojai būtų vieningesni, Briuselyje dabar galėtų „pramušti“ papildomų lėšų kooperacijai. Apie tai ir apie kooperacijos privalumus bei trukdžius, paramos galimybes su Panevėžio rajono ūkininkais diskutavo Žemės ūkio ministerijos... »
VL archyvo nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 08:27
Tiek sostinėje, tiek regionų savivaldybėse kryžiuojamos ietys dėl apleistų, krūmais ir medžiais apaugusių į melioracijos griovius sureguliuotų upelių priežiūros. Melioracijos specialistai ir žemdirbiai norėtų upelius valyti ir prižiūrėti... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:32
Rusija gali atsisakyti žemės ūkio produktų embargo iš Graikijos, Kipro ir Vengrijos. Rusijos veterinarijos tarnyba kitą savaitę ketina nusiųsti į šias šalis apie 20 inspektorių, rašo naujienų portalas gazeta.ru. Planuojama, kad balandžio... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 13:40
Pieno perdirbimo bendrovė Vilkyškių pieninė, kurios pajamos šiemet krito 31 proc., artimiausiu metu nesitiki augimo, teigia įmonės vadovas. Tačiau, pasak Gintaro Bertašiaus, metų viduryje tikimasi rinkų atsigavimo, todėl produkcijos kainos... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 08:43
Žemės ūkio ministerija siūlo Vyriausybei Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymo projektą. Projektas parengtas siekiant nustatyti matininkų ir geodezininkų administracinę atsakomybę už tai, kad nesilaiko teisės aktų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 07:40
Per tris šių metų mėnesius leidimų kirsti medieną išduota beveik 16 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, rašo „Verslo žinios“. »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 14:37
Lietuvos žemdirbiams už pasėlius, gyvulius ir pieną siūloma skirti 33,886 mln. eurų nacionalinės paramos- tiek pat, kiek ir pernai. Žemės ūkio ministerija parengė atitinkamą Vyriausybės nutarimo projektą - parama būtų skirta už 2015 metus... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 14:17
Lietuvos žemės ūkio investicijų bendrovės „Linas Agro Group“ valdomo didžiausio Latvijos paukštyno „Putnu Fabrika Kekava“ apyvarta 2014 metais siekė 41 mln. eurų ir, BNS skaičiavimais, buvo 8,4 proc. didesnė negu 2013 metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 12:12
Siekiant paspartinti Kinijos rinkos atvėrimą lietuviškiems maisto produktams, Vyriausybė pritarė žemės ūkio atašė pareigybės Kinijoje steigimui. Tai pirmadienį patvirtino žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. „Vyriausybės pasitarime... »
Autoriaus nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 10:27
Ekologinis šeimos ūkis pasiekė tai, apie ką svajoja daugelis Lietuvos ūkininkų – jame užauginti gyvuliai paskerdžiami savoje skerdykloje, skerdiena perdirbama savame ceche. Pagamintą produkciją patys ūkininkai ir parduoda. Ūkininkų mobilieji... »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 09:28
Šiais metais pasėliai peržiemojo gerai, todėl ūkininkai gali tikėtis gausaus derliaus. Žinoma, jei gamta nepateiks netikėtumų. Agronomė dr. Marija Čižauskienė pabrėžė, kad lietingi orai žemdirbiams trukdo atlikti suplanuotus darbus. Nemaža... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 09:07
Prieš keliolika metų Lietuvoje kilęs stručių auginimo vajus jau nuslopo. „Verslo žinios“ rašo, kad iš šių egzotinių paukščių dabar realiai išgyvena tik Vilniaus rajone stručių fermą „Baltic Straus“ valdantis ūkininkas, o Kauno... »
Raimundo Šuikos nuotr.
2015 Balandžio mėn. 13 d. 07:42
Pirmadienį prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Ūkininkai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų plotus, gyvulius, taip pat išmokų pagal Kaimo plėtros programą. programą. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Apolonijus, Eitvilas, Girmantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ką manote apie pavasario orus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-18
Valiutos_usd
USD     0.9336 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.391 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
57.73   bar.
Dujos
Arrow down
2.641   MMBTU
Auksas
Arrow up
1203.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.