Parsisiųskite

Balandžio 18 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis Pašarų kainos varo į neviltį

2011 Sausio mėn. 22 d. 09:22

Pašarų kainos varo į neviltį

Dėl brangių grūdų šalies paukštynams dirbti jau tapo nuostolinga.

Dėl brangių grūdų šalies paukštynams dirbti jau tapo nuostolinga. Meilės Taraškevičienės nuotrauka

Maždaug dvigubai pabrangus grūdams, pabrango ir pašarai. Gamintojai tikina, kad yra įvaryti į kampą ir ilgai nedidinti produkcijos kainų nepavyks.

Paukštiena turės brangti

Kauno rajone didelį paukščių ūkį turintis Vladas Kochanauskas sako, kad sunkiausia bus, kai reikės auginti naujus vištų, kalakutų, ančių ir žąsų pulkus. „Daug paukštienos, kurią gavau užauginęs paukščius dar 2009 m. pirktais pašarais, išpardaviau, – aiškino jis. – Tačiau auginti naujus paukščius kainuos gerokai brangiau ir, jei jų mėsos kainos rinkoje nesikeis, to daryti neapsimokės.“ Ūkininkas mano, kad paukštiena turėtų brangti bent iki 2 Lt už kg. Jis taip pat prekiauja vištų kiaušiniais. „10 jų parduodu už mažiau nei 3 Lt, bet tai jau man nuostolinga kaina, ji turėtų būti iki pusės lito didesnė“, – teigė V.Kochanauskas.

Sunku ir stambiesiems

Įmonės „Dovainonių paukštynas“ pašarų gamybos vadovas Darius Svaldenis sakė, kad pašarai sudaro 30 proc. paukštienos savikainos. „Tačiau paukštienos kaina rinkoje nesikeičia, todėl akivaizdu, kad šis verslas jau tampa nuostolingas“, – kalbėjo jis. D.Svaldenis minėjo, kad pašarų kaina sparčiai didėja dėl grūdų trūkumo. „Tikimės, kad pašarų importuotojams pavyks įvežti kukurūzų grūdų, kurie yra šiek tiek pigesni“, – vylėsi jis. Bendrovių grupė „KG Group“, be trijų paukštynų, turi ir grūdų perdirbimo įmonę „Kauno grūdai“, kuri gamina pašarus. Tačiau ir šiai bendrovių grupei dėl brangių grūdų paukštynų veikla jau yra nuostolinga. „Suskaičiavome, kad sausį dėl pašarų kainų mūsų paukštynai patirs 1 mln. Lt nuostolį“, – teigė „KG group“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys. Bendrovė jau ieško galimybių atsivežti kukurūzų iš Rumunijos, derasi su Brazilijos grūdų tiekėjais.  

Riesta ir kiaulininkams

„Kiaulių užauginimo ir pardavimo kainų žirklės vis labiau spaudžia, – teigė UAB „Beržų kompleksas“ direktorius Klemensas Sungaila. – Mus iki šiol gelbėjo tik eksportas – 80 proc. kiaulių išvežame į Rusiją.“ Jam pritarė ir 8 kompleksus valdančios bendrovės „Saerimner“ komercijos direktorius Algirdas Vaškelis. Tačiau, pasak jo, jau ir eksportas tampa nuostolingas. „Nuo 2010 m. pradžios Rusija pritaikė naujus muito mokesčius importuojamoms gyvoms kiaulėms, taigi Lietuvoje užaugintų kiaulių pardavimas tos šalies rinkoje sumažėjo“, – sakė jis. Pasak A.Vaškelio, kiaulės užauginimo savikaina vidutiniškai išaugo net 50 proc.

Kainos turės didėti

„Pabrangus pašariniams grūdams gyvos kiaulės kaina paprastai pradeda kilti po 6–12 mėn., – kalbėjo A.Vaškelis. – Tokią įtaką grūdų pabrangimas daro tik gyvos kiaulės kainai ir nieko bendro neturi su mėsos kaina prekybos centre ar turguje. Aišku, tas laikotarpis iki gyvos kiaulės kainos pakilimo kiaulių augintojams yra keblus, nes užauginimo savikaina išauga.“ Kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas taip pat mano, kad mėsos kainų didėjimo neišvengsime. „Gali būti, kad iš pradžių dėl konkurencijos ji dar liks stabili, bet paskui ims mažėti kiaulių augintojų ir rinkoje atsiras mėsos trūkumas“, – mano direktorius.

Kaltas prastas derlius

 Pasak Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos viceprezidentės Dalios Stasiūnienės, pašarų kainos ėmė kilti dėl prasto derliaus. „Buvo lietinga vasara Lietuvoje ir kitose ES šalyse, sausra Rusijoje, todėl gauti menki derliai ir kviečių tona jau kainuoja 800 Lt, miežių – 650 Lt, – kalbėjo ji. – Todėl ir pašarai per pusmetį pabrango iki 47 proc.“ Tai kelia nerimą ir perdirbėjams, nes smunka jų gaminamos produkcijos paklausa, gali bankrutuoti mažesni paukštynai. Perdirbėjai, kiaulių ir paukščių augintojai kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją prašydami skubiai derėtis su Europos Komisija dėl leidimo įvežti be muitų mokesčio grūdus iš trečiųjų šalių, kurių derliai nukentėjo mažiau.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 14:17
Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas mano, kad kiaulienos gamybos šoktelėjimas gali būti susijęs su sezoniškumu, nes rinkoje jokių išskirtinių pokyčių nėra. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 12:17
Mėsos gamyba Lietuvoje per pirmus du šių metų mėnesius padidėjo 4 proc., rašo žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro leidinys „Agrorinka“. »
2015 Balandžio mėn. 20 d. 10:54
Pavasariui įpusėjus jau spėjome pasimėgauti šviežiu pavasario derliumi iš užsienio šalių ir Lietuvos ūkininkų. Prekybininkų duomenimis, daržovių šiemet kovą buvo suvartota net dviem trečdaliais daugiau nei įprastai žiemos mėnesiais... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 08:55
Lietuvoje superkamų grūdų kainos balandžio pradžioje svyravo. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 07:43
Šiaurės Graikijos ūkininkas, auginantis galvijus ir užsiimantis mėsos pramone, investavo į tai, kad gyvuliai augtų girdėdami klasikinę muziką. Pasak graiko, tokie galvijai būna protingesni ir jų mėsa daug kokybiškesnė. Ūkininko fermoje... »
2015 Balandžio mėn. 19 d. 06:00
Svetimų ir savų sukurtomis nepalankiomis aplinkybėmis žemės ūkio produkcijos rinkose negailestingai plakami žemdirbiai šiemet jaučiasi patekę ir į naujų žaliųjų reglamentų spąstus.Ką daryti su pievomis, iš kurių į gyvulių supirkimo... »
2015 Balandžio mėn. 18 d. 06:00
Skoloms bankui ir ūkininkams išaugus iki 656,28 tūkst. eurų, bendrovė nusprendė pasinaudoti restruktūrizavimo galimybe, nes tada skolų grąžinimas paskirstomas per ketverius metus. Bendrovė jau ne vienus metus vėlavo atsiskaityti už superkamus... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 13:57
emės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku aptarti bendrų žemės ūkio gamybos ir aplinkos apsaugos sąlyčio taškų. Dėl kylančių nesusipratimų sprendžiant stumbrų daromos žalos atlyginimo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 15:22
Seimas grąžino tobulinti Akcizų įstatymo pataisų projektą dėl akcizo tarifo gazoliams. Žemės ūkio ministerija buvo pateikusi Seimui svarstyti Akcizų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama įvesti minimaliai leistiną 2,1 eurocento litrui... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 13:45
Balandžio 15 d. duomenimis, jau išmokėta 380,689 mln. eurų tiesioginių išmokų. Pagrindinė tiesioginių išmokų dalis pradėta mokėti nuo 2014 m. gruodžio 1 d.. Tiesioginės išmokos pareiškėjams bus išmokėtos iki 2015 m. birželio 30 d. Iš viso... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 12:04
Seimas plenariniame posėdyje priėmė Miškų įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta, kad miškai turi būti tvarkomi siekiant aprūpinti šalies pramonę žaliava. Tačiau siūlyta nuostata, kad Lietuvos gamintojai turėtų pirmumo teisę įsigyjant... »
ŽŪM nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:05
Žemės ūkio ministerija visokeriopai palaiko kooperacijos judėjimą ir siekia, kad jis plėtotųsi ir apimtų kuo įvairesnes veiklos sritis. Ministerijos surengtoje apskritojo stalo diskusijoje mokslo, žemdirbių savivaldos, vietos veiklos grupių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 09:18
Ketvirtadienį Seimas turėtų apsispręsti dėl Miškų įstatymo pataisų, kurios suteiktų pirmumo teisę Lietuvos gamintojams įsigyti medienos iš valstybinių miškų. Esą šiuo metu jiems sunku konkuruoti su užsienio gamintojais, kurie gali mokėti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 15:23
Pieno supirkimo kainos kovą Lietuvoje pradėjo augti, tačiau vis dar yra trečdaliu žemesnės nei praėjusiais metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 14:17
Į Kelmę iš Telšių, Tauragės, Šilalės, Joniškio, Šiaulių, Pagėgių, Plungės ir visos Šiaurės bei Vakarų Lietuvos susirinkę ūkininkai tarėsi, kaip toliau gyventi įsigaliojus Paramos už žemės ūkio naudmenų plotus tiesioginių išmokų... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 14:14
Kinijoje dirbs Lietuvos žemės ūkio atašė, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:53
Pastarosiomis dienomis prasideda vasarinių česnakų sodinimas. Smulkieji ūkininkai plėtoja česnakų verslą, stambieji – jo atsisako. Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininkas Vidas Juodsnukis sakė, kad norint česnakus išvežti... »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 12:04
Iš Briuselio Lietuva laukia leidimo pasėlių draudimo įmokas kompensuoti ne tik valstybės, bet ir Kaimo plėtros programos lėšomis. Žemės ūkis – rizikinga verslo sritis. Tikriausiai kiekvienas ūkininkas norėtų drausti savo pasėlius, tačiau... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 10:54
Lietuvoje siūloma įstatymu įteisinti 42 miškų urėdijas, kad jų skaičiaus negalėtų keisti kiekvienas naujas generalinis miškų urėdas. Tiek urėdijų veikia ir dabar. »
R. Krasuckis. Autorės nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 09:04
Jei pieno gamintojai būtų vieningesni, Briuselyje dabar galėtų „pramušti“ papildomų lėšų kooperacijai. Apie tai ir apie kooperacijos privalumus bei trukdžius, paramos galimybes su Panevėžio rajono ūkininkais diskutavo Žemės ūkio ministerijos... »
VL archyvo nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 08:27
Tiek sostinėje, tiek regionų savivaldybėse kryžiuojamos ietys dėl apleistų, krūmais ir medžiais apaugusių į melioracijos griovius sureguliuotų upelių priežiūros. Melioracijos specialistai ir žemdirbiai norėtų upelius valyti ir prižiūrėti... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:32
Rusija gali atsisakyti žemės ūkio produktų embargo iš Graikijos, Kipro ir Vengrijos. Rusijos veterinarijos tarnyba kitą savaitę ketina nusiųsti į šias šalis apie 20 inspektorių, rašo naujienų portalas gazeta.ru. Planuojama, kad balandžio... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 13:40
Pieno perdirbimo bendrovė Vilkyškių pieninė, kurios pajamos šiemet krito 31 proc., artimiausiu metu nesitiki augimo, teigia įmonės vadovas. Tačiau, pasak Gintaro Bertašiaus, metų viduryje tikimasi rinkų atsigavimo, todėl produkcijos kainos... »
VL nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 08:43
Žemės ūkio ministerija siūlo Vyriausybei Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymo projektą. Projektas parengtas siekiant nustatyti matininkų ir geodezininkų administracinę atsakomybę už tai, kad nesilaiko teisės aktų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 07:40
Per tris šių metų mėnesius leidimų kirsti medieną išduota beveik 16 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, rašo „Verslo žinios“. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Agnė, Eisvydas, Eisvydė, Gostautas, Marcijonas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate liberalų siūlymą rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-20
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
0.9247 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.3891 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
58.14   bar.
Dujos
Arrow down
2.584   MMBTU
Auksas
Arrow up
1204   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.