Parsisiųskite

Kovo 4 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Žemės ūkis Laisvos valstybinės žemės plotai tikslinami reguliariai

2009 Lapkričio mėn. 4 d. 08:00

Laisvos valstybinės žemės plotai tikslinami reguliariai

sxc.hu nuotr.

www.sxc.hu nuotr.

Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta Žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimo ir įgyvendinimo metodika įpareigoja apskričių viršininkų administracijas viešai skelbti ir reguliariai tikslinti laisvos valstybinės žemės plotus apskrities viršininko administracijos interneto puslapiuose.

Pagal apskričių viršininkų administracijos duomenimis, spalio 1 d. laisvos valstybinės žemės plotai šalyje apėmė per 501 tūkst. ha. Įvertinus gautas išvadas dėl žemės, miško ir vandens telkinių perdavimo nuosavybėn neatlygintinai, kaimo vietovėse dar yra 400 tūkst. ha laisvos valstybinės žemės plotų: 300 tūkst. ha žemės ir 100 tūkst. ha miško. Iš jų 70 tūkst. ha laisvos valstybinės žemės yra saugomose teritorijose.

Pažymėtina, kad pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, nuosavybės teises į saugomose teritorijose esančią laisvą valstybinę žemę (valstybiniuose parkuose ir valstybiniuos draustiniuose) galima atkurti tik į tame pačiame valstybiniame parke ar valstybiniame draustinyje turėtą žemę ar mišką ir tik tiems piliečiams, kurie tose teritorijose gyveno iki 2001 m. rugpjūčio 17 d. ir tebegyvena (arba mirties dieną gyveno, jeigu pilietis, kuriam atkuriamos nuosavybės teisės, yra miręs).

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Žemės ūkis
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 6 d. 14:24
„Nebijok darbo, tegul jis tavęs bijo“, – šypsosi jau vienuolika metų sėkmingai dirbančio Panevėžio rajono pieno gamintojų kooperatyvo „Ėriškių pienas“ valdybos pirmininkas Povilas Nemanis. Šis kooperatyvas, superkantis pieną iš 180 savo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 14:05
Pirmos šviežios lietuviškos daržovės – ilgavaisiai agurkai – prekybos centrus pasieks jau šį penktadienį, teigia „Kietaviškių gausos“ direktorius Mindaugas Pupienis. Pasak jo, pirmo derliaus agurkai bus skinami iš ryto, o jau vakare... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 07:40
Varėnos rajone statant mėsinių viščiukų kompleksą, įdarbinta 18 aplinkinių vietovių gyventojų – beveik visi vyresnio amžiaus ir ilgalaikiai bedarbiai. Rudenį, kai paukštyne bus pradėti auginti viščiukai, prireiks 20 darbuotojų. Jiems... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 15:07
Parengtas  Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama smulkiesiems ūkiams“ įgyvendinimo taisyklių projektas, kuriame numatyta, už kokią veiklą, kam ir kokio dydžio... »
Petro Malūko nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 15:02
Vis dažniau kalbama, kad žemės ūkyje nesaikingai naudojant trąšas ir pesticidus daroma žala žmonių sveikatai, gyvūnams ir aplinkai. Siekdama sumažinti daromą neigiamą poveikį, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba įgyvendina... »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 14:01
Ukmergės rajono gyventoja Aušrelė Urlik naudojasi laisvos valstybinės žemės plotu, kurį pageidauja įsigyti. Savos žemės neturinti moteris teiraujasi, ar galėtų šią žemę nusipirkti ir pradėti ūkininkauti. »
Flickr.com nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 13:54
Kiaulininkystės perspektyvos liūdnos. Rinkoje juntamas ekologiškos kiaulienos stygius. Apie tai, kaip pigiai išlaikyti gyvulius, kaip juos prižiūrėti ir maitinti, kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos profesoriumi... »
Martyno Vidzbelio nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 12:15
Pirmąsias paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemones žadama priimti nuo balandžio 1 d. Nors programos priemonių įgyvendinimo taisyklės dar neparengtos, tačiau ūkininkai, bendrovės ir kooperatyvai... »
Autorės nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 12:03
Daugiau nei du dešimtmečius ūkininkaujančio Algimanto Stringio augalininkystės ūkyje jau sudėti tvirti pamatai. Dabar jame darbuojasi visa šeima: žmona, du sūnūs, marti ir anūkėlė. A.Stringis teigia, kad ūkininkauti nelengva, tačiau jis niekada... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 10:41
Lietuva galės pradėti jautienos eksportą į Bosniją ir Hercegoviną. Ši šalis nusprendė, kad lietuviška produkcija atitinka reikalavimus, pranešė Vyriausybė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 09:13
Nors nuo šiol Lietuvos pieno įmonės pieno produktus galės vežti į Argentiną, pieno perdirbėjai šia žinia pernelyg nesidžiaugia. Pasak jų, ši Pietų Amerikos valstybės rinka juos menkai domina dėl savo konkurencingumo. »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 07:42
Danijos kapitalo bendrovė „Idavang”, kurios fermoje praėjusių metų vasarą Ignalinos rajone buvo rastas afrikinio kiaulių maro židinys, jau nori atnaujinti kiaulių auginimą savo fermoje, tačiau kol kas leidimas nesuteiktas, rašo „Verslo... »
VL fotomontažas
2015 Kovo mėn. 4 d. 07:35
Žemės konsolidacija – tikras išbandymas kaimo bendruomenėms, nes dėl teisinio reglamentavimo trūkumų ji gali tapti nesibaigiančiu procesu. Apie 4,5 tūkst. Lietuvos žemės savininkų ir valstybinės žemės patikėtinių sutiko dalyvauti žemės... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 13:54
Maroko delegacija šią savaitę tikrina Lietuvos jautienos perdirbimo bendroves ir aiškinasi, ar jų produkcija tinkama eksportui. Į šalį Lietuvos eksportuotojai norėtų gabenti ritualiniu skerdimu papjautų jaučių mėsą. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 09:56
Žemės ūkio ministerija, ieškodama optimaliausių sprendimų dėl nepertraukiamo valstybės pagalbos teikimo subjektams, teikiantiems gyvulių veislininkystės paslaugas, žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės įsakymu patvirtino su Konkurencijos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 07:38
Rusijoje dirbantys Lietuvos perdirbėjai sukluso: tie, kurie investuos į gamyklas, galės importuoti žaliavas iš Europos - tokia žinia atskriejo iš Rusijos ir sudomino lietuvius Kaliningrade, tačiau analitikai neabejoja - Rusija ir toliau bando... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 2 d. 13:29
Iš keturių didžiausių šalies perdirbimo bendrovių praėjusių metų rezultatais labiausiai nudžiugino „Pieno žvaigždės“ ir Vilkyškių pieninė, sako „Finasta Asset Management“ fondų valdytojas. Pasak Vaidoto Rūko, tai galima sieti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 2 d. 12:27
Argentina į savo rinką įsileis lietuviškus pieno produktus, skelbiama pirmadienį išplatintame Vyriausybės kanceliarijos pranešime. „Gavome patvirtinimą, kad po derybų ir visų reikiamų dokumentų tvarkymo Argentina leidžia importuoti lietuviškus... »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 2 d. 10:30
Lietuvoje pernai, palyginti su 2013 metais, cukrinių runkelių derlius padidėjo 5 proc., bulvių ir lauko daržovių – po 10 proc., o rapsų derlius sumažėjo 9 proc., pranešė Statistikos departamentas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 2 d. 07:26
Žemės ūkio ministerija keičia deklaravimo tvarką – į tiesiogines išmokas negalės pretenduoti tie, kurie ūkininko statusą gavo tam, kad galėtų didmiesčių apylinkėse statyti namus, taip pat žemę nuomojantys ūkininkai, rašo „Verslo... »
VL fotomontažas
2015 Kovo mėn. 1 d. 07:00
Europos gyventojai norėtų žinoti, iš kokių žaliavų – vietinių ar importuotų – yra pagaminti produktai, tačiau Europos Sąjunga, reglamentuodama prekių ženklinimą, stengiasi visiems uždėti vieną kepurę. O jei valstybė narė nori įvesti... »
Autoriaus nuotr.
2015 Vasario mėn. 28 d. 07:00
Įtampa pieno rinkoje auga: pieno perdirbėjai ir prekybininkai ignoravo pieno gamintojų kvietimus atvykti į jų rengiamą suvažiavimą. Valdžios atstovai pritarė ne visiems pieno gamintojų pageidavimams ir reikalavimams, tačiau pažadėjo pieno... »
VL nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 12:13
Didžiausias Lietuvoje SEB bankas pernai žemės ūkio sektoriui išdavė 11 proc. daugiau paskolų nei 2013 metais, o didžioji dalis skolintų lėšų buvo naudojamos investicinių projektų įgyvendinimui, pranešė bankas. »
VL nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 07:24
Nepatenkinti europinės paramos 2014–2020 metams skirstymo tvarka grūdų augintojai Vyriausybei primygtinai siūlo ją keisti. Augintojų teigimu, Žemės ūkio ministerija, daugiau remdama mažesnius ūkius, iškreipia konkurenciją ir trukdo modernizuotis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 15:45
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvavo septintus metus iš eilės rengiamame ir jau tradiciniu tapusiame aukščiausio lygio forume „Lietuvos ekonomikos konferencija 2015“. Savo pranešime ministrė apžvelgė žemės ūkio ir kaimo... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Felidta, Gerasimas, Norvilas, Raminta, Rožė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar džiaugiatės galėdami gyventi nepriklausomoje Lietuvoje?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-06
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9034 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3791 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
51.1   bar.
Dujos
Arrow down
2.834   MMBTU
Auksas
Arrow up
1199   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Parlingavęs po „Kaziuko“, Kempė „girdo kumeliuką“. Nepagirdysi – sulys, Džiūsta sausas gomurys.
Tik staiga prie slenksčio mato – Žmogeliukai gaurus krato. Kempei jie labai žali – Lyg žilvičiai pakely.
Aišku. Radijas traškėjo, Kad jau karas prasidėjo. – Ei, Anuprai, šauk draugus! Mušime žmogeliukus.
Dairos atsargus Dirvelė, Kas ten Kempei siaubą kelia: Aplink jį antelės trys, Penkios vištos ir gaidys...