Parsisiųskite

Kovo 4 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

2008 Rugpjūčio mėn. 12 d. 23:01

Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

Vytautas Bagdonas

anyksciai.lt nuotr.

anyksciai.lt nuotr.

Anykščių bažnyčios bokštai aukščiausi Lietuvoje – net 79 met rų aukščio.

Tokiame aukštyje parapijos klebono kanauninko Stanislovo Krumpliausko pasamdytas meistras iš Biržų valo ir dažo bažnyčios bokštus. Neseniai nuo medžių lapų, visokių nešvarumų buvo nuvalytas bažnyčios stogas, išvalyti lietvamzdžiai. Atnaujinus stogą, pereita prie bokštų skardos dažymo. Tam tikslui iš Ukrainos buvo nupirkti specialūs atmosferos poveikiui atsparūs dažai. Kadangi dirbti tokiame aukštyje nelengva ir jokios mechanizacijos neįmanoma panaudoti, bokštų dažymo darbai gali užsitęsti ilgokai. Paskutinį kartą Anykščių šventovės bokštai buvo dažyti prieš dvylika metų. Prieš keletą metų dešinysis bokštas buvo remontuojamas, keičiama surūdijusi skarda, pakeistos kai kurios susidėvėjusios medinės konstrukcijos.

Bažnyčios stogo ir bokštų remonto darbai kainuos net 140 tūkstančių litų. Tam tikslui ne kartą rinktos parapijiečių aukos, kreiptasi paramos į įvairius fondus, rajono savivaldybę. Anykščių rajono savivaldybė šios bažnyčios remonto darbams šiemet skyrė 10 tūkst. Lt iš religinių bendruomenių rėmimo programos.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Katedra.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 12:23
Šventas šlovingas tautos globėjau, giedama vienoje giesmėje apie Lietuvos šventąjį karalaitį. Apie jo garbę ir šventumą yra kalbėję teologai, poetai. Jį vaizdavo dailininkai savo paveiksluose. Jo gyvenimą aprašė mokslo vyrai istorijos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 10:21
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo pratęsti mokslo metus, kad būtų tolygiau paskirstytas mokymosi krūvis, mokiniams atsirastų daugiau laiko neskubant įtvirtinti įgytus gebėjimus ir žinias. »
V.Kernagio fondo archyvo nuotr.
2015 Kovo mėn. 1 d. 07:00
Dainos teatras šviesaus atminimo Vytauto Kernagio su bendraminčiais buvo įkurtas prieš 30 metų. Vilniaus knygų mugėje V.Kernagio fondas pristatė šiam legendiniam, unikaliam mūsų šalyje teatrui skirtą muzikos rinkinį „Dainos teatrui – 30“... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 28 d. 07:00
Šiemet šešioliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 10:43
Kultūros žmonės baiminasi dėl Dainų šventės likimo - jų teigimu, analogiškiems renginiams Baltijos kaimynės Latvija ir Estija skiria gerokai didesnes sumas, o Lietuvoje finansavimas esantis nepakankamas. »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 08:15
Kas skiria Vilniaus knygų mugę nuo įprasto turgaus, kad ir nuo žymiųjų Vilniaus Gariūnų? Ogi tai, kad čia bendravimo leksika kita. Nėra ir buriančių čigonų, niekas nespjaudo saulėgrąžų tau po kojomis, be to, lenkiškos knygos čia tau neįkiš... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 15:16
Jubiliejiniame dvidešimtajame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus kino pavasaris“ bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų - ir lietuvių bei užsienio kino retrospektyva, ir pagrindinių festivalių apdovanojimus susižėrę... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 12:44
Pirmadienio naktį Jungtinėse Amerikos Valstijose po sunkios ligos mirė garsus išeivijos fotografas Algimantas Kezys, remdamasi portalu santaka.info pranešė Kultūros ministerija. »
Meksikietis kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus „Oscarą“. scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 08:16
Meksikietis kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus ir geriausio filmo „Oskarą“ už „tamsiąją komediją“ „Žmogus-paukštis“ (angl . „Birdman“). Oskaras režisieriui buvo įteiktas per artėjant... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 07:00
„Danny Levyn project“ – tai nauja grupė, kurią sudaro skirtingų kartų, skirtingų muzikos stilių ir tautybių atlikėjai. Grupės idėjinis vadas – Danny Levyn – argentinietis, apsigyvenęs mūsų šalyje prieš kelerius metus. Kaip teigia... »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2015 Vasario mėn. 21 d. 07:00
„Tai bent knygų Kalėdos!“– stebėjosi senyva gintarais pasipuošusi ponia, dairydamasi po užvakar atidarytą 16-ąją Vilniaus knygų mugę. „Tai – ne Kalėdos, mama, o detektyvas: einam ieškoti tavo knygos, o pradėkime nuo čia“, – atsiliepė... »
leu.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 20 d. 08:03
60-ies metų sukaktį švenčiančiam Lietuvos kartografų draugijos pirmininkui, habilituotam fizinių mokslų daktarui, profesoriui, kartografui, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojui Algimantui Česnulevičiui įteiktas Nacionalinės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 19 d. 07:29
Vilniuje prasideda didžiausia Baltijos šalyse Knygų mugė, kurios šių metų tema – detektyvas. Per keturias dienas „Litexpo“ parodų ir kongresų centre numatyta 400 renginių. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 18 d. 08:07
Akcijos „Metų knygos rinkimai 2014“ rengėjai trečiadienį paskelbė, kurios knygas tapo nugalėtojomis. nugalėtojomis. »
Renatos Česnavičienės nuotr.
2015 Vasario mėn. 17 d. 12:12
Mokinių ir jaunimo organizacijos kviečia originaliai paminėti artėjantį Lietuvos nepriklausomybės 25-metį ir nupinti 250 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių: ryšėti patiems ir dovanoti Lietuvai. Trispalvė draugystės apyrankė – vienybės... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 17 d. 08:42
Vasario mėnesio pabaigoje Lietuvoje lankysis daugiakultūrė grupė „Forabandit“, mistiškai apjungianti realiai niekada nesusidūrusių Oksitanijos trubadūrų ir Turkijos bardų klajoklių aşık muzikines tradicijas bei pasaulius. Šį kolektyvą... »
Rengėjų nuotr.
2015 Vasario mėn. 15 d. 14:00
Atsiliepę į Prezidentės kvietimą Lietuvos gimtadienį švęsti kartu, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ ir šiemet rengia koncertą Vasario 16-ajai. Jis bus dar didesnis ir įgis tarptautinį matmenį: kartu su atlikėjais dainas iš žymiojo... »
fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 14 d. 07:00
Dainuojamosios poezijos atstovai Šv.Valentino dieną  pažymi koncertais, kuriuose skambės meilės dainos. Šiandien Palangos gyventojai ir mūsų pajūrio svečiai kviečiami į Palangos kurhauzą, kur aktorius ir bardas Saulius Bareikis kartu... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 13 d. 07:36
Po savaitės prasidės 16-oji Vilniaus knygų mugė. Ketvirtadienį rengėjai paskelbė mugės programą, pristatė laukiamiausius svečius. »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 12 d. 10:30
Vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“ jau visą 10-metį keliauja po pasaulį, kviesdamas prisijungti prie šių kelionių kuo daugiau bendraminčių. Jų kelionė neįprasta ir nepaprasta, nes tai muzikinė kelionė. Nors pasaulyje a cappella muzikos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 11 d. 10:23
It gaisras perdžiūvusiame miške plintanti neraštingumo epidemija Lietuvoje pasiekė ir akademinį sluoksnį: jau ir mokslų daktarai daro penktokų lygio rašybos klaidų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 10 d. 10:28
Žaliojo tilto skulptūros Vilniuje neišbrauktos iš Kultūros vertybių registro. Taip Vilniaus valdžiai užverta galimybė skulptūras nuo tilto nuimti ir jų nebegrąžinti. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 10 d. 08:49
Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba antradienį spręs Žaliojo tilto skulptūrų likimą. Posėdyje, kuris vyko sausio viduryje, paveldosaugininkai atidėjo sprendimą. Tai paaitrino visuomeninių organizacijų, paveldo specialistų ir politikų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 9 d. 08:04
Lietuvos kino centras (LKC) skyrė valstybinį finansavimą šešiems kino projektams, iš viso jiems paskirstyta 922 tūkst. eurų. »
Žagarės regioninio parko (Raimondo Ginkaus ir archyvo) nuotr.
2015 Vasario mėn. 8 d. 07:00
Girdėjau tūlą lietuvį stebintis, kodėl mažytė Žagarė Lietuvos pakrašty, teturinti du su puse tūkstančio gyventojų, garsi nebent savo vyšniomis, šiemet tapo Lietuvos kultūros sostine. „Net ne Joniškis! Musėt , per blatą “ – svarstė... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Felidta, Gerasimas, Norvilas, Raminta, Rožė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate savivaldos rinkimų rezultatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-06
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9034 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3791 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
51.1   bar.
Dujos
Arrow down
2.834   MMBTU
Auksas
Arrow up
1199   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vėl sudirgo pieno ūkis – Šurmuliuoja lyg padūkęs. – Rinka! – šūkauja tūzai, Jeigu pelno per mažai.
Onė timpteli žalmargę: – Pienas vis pigus... O varge! Net už šieną pašaly Man atlygint negali.
Ir atsako jai žaloji: – Neminėk manęs bloguoju. Aš, Onute, nekalta. Vagia pinigų karta.
– Et, – nenusimink, žalute, Kad pasibariau truputį. Dėl gobšuolių ir vagių Nenuleiskime ragų.