Parsisiųskite

Kovo 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

2008 Rugpjūčio mėn. 12 d. 23:01

Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

Vytautas Bagdonas

anyksciai.lt nuotr.

anyksciai.lt nuotr.

Anykščių bažnyčios bokštai aukščiausi Lietuvoje – net 79 met rų aukščio.

Tokiame aukštyje parapijos klebono kanauninko Stanislovo Krumpliausko pasamdytas meistras iš Biržų valo ir dažo bažnyčios bokštus. Neseniai nuo medžių lapų, visokių nešvarumų buvo nuvalytas bažnyčios stogas, išvalyti lietvamzdžiai. Atnaujinus stogą, pereita prie bokštų skardos dažymo. Tam tikslui iš Ukrainos buvo nupirkti specialūs atmosferos poveikiui atsparūs dažai. Kadangi dirbti tokiame aukštyje nelengva ir jokios mechanizacijos neįmanoma panaudoti, bokštų dažymo darbai gali užsitęsti ilgokai. Paskutinį kartą Anykščių šventovės bokštai buvo dažyti prieš dvylika metų. Prieš keletą metų dešinysis bokštas buvo remontuojamas, keičiama surūdijusi skarda, pakeistos kai kurios susidėvėjusios medinės konstrukcijos.

Bažnyčios stogo ir bokštų remonto darbai kainuos net 140 tūkstančių litų. Tam tikslui ne kartą rinktos parapijiečių aukos, kreiptasi paramos į įvairius fondus, rajono savivaldybę. Anykščių rajono savivaldybė šios bažnyčios remonto darbams šiemet skyrė 10 tūkst. Lt iš religinių bendruomenių rėmimo programos.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Autorės nuotr.
2015 Kovo mėn. 28 d. 07:00
Žiūrovų ovacijomis palydėtas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Karalius Lyras“ vainikavo į ketvirtą dešimtį įžengusį profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“ ir susižėrė pagrindinius apdovanojimus. »
„Kitas Kampas“ (nuotr. organizatorių)
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:36
Pagaliau po daugiau nei dviejų mėnesių repeticijų Tarptautinės teatro dienos proga vienintelio profesionalaus improvizacijų teatro „Kitas Kampas“ aktoriai išlindo į viešumą ir prašneko apie tai, kokias duris jie ketina atverti. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:49
Penktadienį Tarptautinės teatro dienos proga bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai. »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:22
Tarptautinę teatro dieną bus paskelbta, kas gus apdovanojimus už geriausius scenos darbus – „Auksinius scenos kryžius“. „Šokio“ teatre ta proga pristatoma modernaus šokio premjera „Juodvarniai“. »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:40
Vilniaus autobusų stotis, remiantis kitų didžiųjų miestų pavyzdžiu, neišvengiamai taps kultūros ir komercinės veiklos centru. Taip prognozuoja Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras. Jo teigimu, stotims išskirtinumą... »
wikipedia.org
2015 Kovo mėn. 25 d. 13:24
Šiemet minėsime tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – vienintelė vieta pasaulyje, kur galima nuodugniai susipažinti su unikalia lietuvių menininko... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 23 d. 12:47
Kovo 28 d. 16 val. Vilniaus rotušėje vyks aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laureatų koncertas. koncertas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 19 d. 08:26
Ketvirtadienio vakarą atidarymu Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje prasideda jubiliejinis dvidešimtasis tarptautinis festivalis „Vilniaus kino pavasaris“. Jame bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų - ir lietuvių bei užsienio... »
Asmeninio albumo nuotr.
2015 Kovo mėn. 18 d. 09:44
Santūrus klarneto virtuozas Rimvydas Savickas muzikoje save atrado mokydamasis meno mokykloje. Būdamas penkiolikos, jau drebino M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, o būdamas devyniolikos įstojo į Muzikos ir teatro akademiją, pagal mainų programą... »
teatras.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 17 d. 07:58
Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, spektaklį pagal Thomas`o Bernhardo pjesę „Didvyrių aikštė“ stato vienas garsiausių Europos teatro režisierių Krystianas Lupa iš Lenkijos. Šiuo metu teatre vyksta intensyvios repeticijos, o į premjerą... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 16 d. 07:38
Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo dailininko Kazimiero Žoromskio našlę grąžinti valstybei 56 vyro paveikslus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 13 d. 07:50
Teatro režisieriui Eimuntui Nekrošiui įteiktas Komandoro laipsnio Italijos Žvaigždės ordinas (Ordine della Stella d'Italia) už ypatingus nuopelnus tvirtinant ir puoselėjant šalių bendrystę kultūros srityje. »
VU nuotr.
2015 Kovo mėn. 12 d. 09:40
Vilniaus universiteto (VU) rektoriumi penkerių metų kadencijai ketvirtadienį išrinktas VU Taikomųjų mokslų instituto Puslaidininkinės optoelektronikos skyriaus vedėjas profesorius Artūras Žukauskas. »
V. Puidokas. Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 10 d. 07:24
Jauni kūrėjai pristato ambicingą projektą – filmą apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį, lietuvį misionierių, Pietų Amerikos Amazonės džiunglėse padėjusį tūkstančiams vietinių gyventojų.  »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 9 d. 09:28
Kovo pabaigoje režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis pagal Dante‘s Alighieri poemą „Dieviškoji Komedija“ atstovaus Lietuvą Meksiko istorinio centro festivalyje (El Festival del Centro Histórico de México ). Nuo 1985 metų vykstantis... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 9 d. 08:23
Kovo pabaigoje Vilniuje ir Kaune savo europinį turą užbaigs muzikos projektas „American Songbirds Festival“, kurį sudaro keturios jaunos bei talentingos muzikantės, originaliai įkūnijančios Šiaurės Amerikos muziką. Jų pasakiški,  »
Rokiškio kultūros centro nuotr.
2015 Kovo mėn. 7 d. 07:00
Rokiškyje prasidėjęs daugiau nei tris dešimtmečius gyvuojantis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ itin laukiamas rokiškėnų ir aplinkinių rajonų teatro gerbėjų. Jame kasmet parodomi naujausi ir geriausi... »
Katedra.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 12:23
Šventas šlovingas tautos globėjau, giedama vienoje giesmėje apie Lietuvos šventąjį karalaitį. Apie jo garbę ir šventumą yra kalbėję teologai, poetai. Jį vaizdavo dailininkai savo paveiksluose. Jo gyvenimą aprašė mokslo vyrai istorijos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 10:21
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo pratęsti mokslo metus, kad būtų tolygiau paskirstytas mokymosi krūvis, mokiniams atsirastų daugiau laiko neskubant įtvirtinti įgytus gebėjimus ir žinias. »
V.Kernagio fondo archyvo nuotr.
2015 Kovo mėn. 1 d. 07:00
Dainos teatras šviesaus atminimo Vytauto Kernagio su bendraminčiais buvo įkurtas prieš 30 metų. Vilniaus knygų mugėje V.Kernagio fondas pristatė šiam legendiniam, unikaliam mūsų šalyje teatrui skirtą muzikos rinkinį „Dainos teatrui – 30“... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 28 d. 07:00
Šiemet šešioliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 10:43
Kultūros žmonės baiminasi dėl Dainų šventės likimo - jų teigimu, analogiškiems renginiams Baltijos kaimynės Latvija ir Estija skiria gerokai didesnes sumas, o Lietuvoje finansavimas esantis nepakankamas. »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 08:15
Kas skiria Vilniaus knygų mugę nuo įprasto turgaus, kad ir nuo žymiųjų Vilniaus Gariūnų? Ogi tai, kad čia bendravimo leksika kita. Nėra ir buriančių čigonų, niekas nespjaudo saulėgrąžų tau po kojomis, be to, lenkiškos knygos čia tau neįkiš... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 15:16
Jubiliejiniame dvidešimtajame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus kino pavasaris“ bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų - ir lietuvių bei užsienio kino retrospektyva, ir pagrindinių festivalių apdovanojimus susižėrę... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 12:44
Pirmadienio naktį Jungtinėse Amerikos Valstijose po sunkios ligos mirė garsus išeivijos fotografas Algimantas Kezys, remdamasi portalu santaka.info pranešė Kultūros ministerija. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Almantė, Bertolda, Bertoldas, Manvyda, Manvydas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kur švęsite šv. Velykas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-29
Valiutos_usd
USD     0.9113 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3567 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
48.43   bar.
Dujos
Arrow down
2.66   MMBTU
Auksas
Arrow down
1198.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Pakalbėk ruskai, Dirvele, Jei dar moki bent žodelį. Na, nejaugi pamiršai? Nekalbi ir nerašai.
Šitaip Kempė klausinėjo, Ir po sodžių maklinėjo: – Ar dar rusiškai meni? Kaip kalbėdavom jauni?
Kempė Onei įkyrėjo: – Eik greičiau iš kur atėjęs! Kaip lakišius prikibai. Šitaip daro tik šnipai.
Kempė žagt – ir tuoj nutilo, Susiėmęs galvą žilą. – One, neskandink! Tyliu... Lietuvą aš vėl myliu...