Parsisiųskite

Balandžio 18 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

2012 Kovo mėn. 26 d. 14:22

Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus geriausi šalies teatro menininkai premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

 
 Į geriausio režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklius "Miranda" (OKT-Vilniaus miesto teatras) ir "Išvarymas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Jonas Vaitkus, sukūręs spektaklį "Visuomenės priešas" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, ir Vidas Bareikis, režisavęs spektaklį "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" (No Theatre).
 
 Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje varžosi Povilas Budrys (Prosperas spektaklyje "Miranda"), Dainius Gavenonis (Tomas Stokmanas spektaklyje "Visuomenės priešas"), Ainis Storpirštis (Benas spektaklyje "Išvarymas" ir Mačiūnas spektaklyje "Mr. Fluxus") bei Rimantas Teresas už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik".
 
 Į dramos aktorės pagrindinio vaidmens titulą pretenduoja Eglė Gabrėnaitė (Vasa, "Motina", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Airida Gintautaitė (Miranda spektaklyje "Miranda"), Inesa Paliulytė spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik", Eglė Mikulionytė už vaidmenį spektaklyje "Apsivalymas" (Kauno valstybinis dramos teatras).
 
 Dramos antro plano vaidmens kategorijoje rungiasi Darius Meškauskas, Leonardas Pobedonoscevas, Marius Repšys ir Albinas Kėleris. Į geriausios antraplanio vaidmens dramos aktorės titulą pretenduoja Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.
 
 Taip pat bus skelbiami geriausias metų scenografas, geriausias teatro kostiumų dailininkas ir kompozitorius, geriausi operos solistė ir solistas, geriausio spektaklio vaikams ir lėlių teatro kūrėjai.
 
 Į Jaunojo menininko vardą pretenduoja choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.
 
 Metų teatro reiškiniu gali tapti teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis, taip pat "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis bei Mantas Markevičius.
 
 Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").
 
 Tradiciškai Teatro dieną bus įteikiamas ir Boriso Dauguviečio auskaras - už nuopelnus teatro menui.

ELTA ir valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 13:09
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) vyksta Eimunto Nekrošiaus naujo pastatymo „Borisas Godunovas“ baigiamosios repeticijos. Spektaklio premjera LNDT Didžiojoje salėje įvyks gegužės 22 ir 23 dienomis. Tai yra paskutinė jubiliejinio... »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 18 d. 07:00
Ne paslaptis, kad Lietuvoje mokslus baigę įvairių sričių specialistai trokštami užsienyje, o 4 Lietuvos universitetai nuolat patenka į geriausių pasaulio universitetų tūkstantuką. Lietuvos moksleiviai kasmet pelno medalius tarptautinėse mokslo... »
2015 Balandžio mėn. 18 d. 06:00
Žymi lietuvių rašytoja Renata Šerelytė, priimdama geriausios 2014 m. vaikų ir paauglių knygos karalienės titulą, sakė, kad kiekviena gera vaikų literatūros knyga teigia pasakų pasaulio tikrumą. O juk būtent šio pasaulio įstatymai kloja... »
2015 Balandžio mėn. 18 d. 06:00
Nesukit sau galvos: linksmybes tas, dvelkiančias pavasariu Dainavos krašte, smagiausiai apsakys tikros dzūkės – Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė! Gimtąja tarme, dviejų vyrų – Dariaus Mockevičiaus ir Paulius Kovalenko , folkloro... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 14:49
Ar visų regionų vaikai turi vienodas galimybes įstoti į aukštąsias mokyklas? Ketvirtadienį apie tai diskutuoja Švietimo taryba. Jos pirmininkė, Vilniaus universiteto (VU) profesorė Vilija Targamadzė sako, kad Tarybai didžiausią nerimą kelia... »
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:12
Šį eksponatą pirmą kartą užsienyje rodys Baltarusijos nacionalinis istorijos muziejus.Diržas, kaip viena brangiausių ir reikšmingiausių vertybių, įtrauktas į valstybinį Baltarusijos istorinių-kultūros vertybių sąrašą, pranešė šios... »
Modernios mokymo priemonės kuriamos ir mokyklos kompiuterizuojamos Lietuvos Respublikos ir ES struktūrinių fondų lėšomis.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:48
89 proc. Lietuvos mokytojų savo dalyko pamokose naudoja įvairias informacines komunikacines technologijas. Jie gali pademonstruoti cheminę reakciją, surengti virtualią kelionę po muziejus, supažindinti su kitame žemyne esančiais įstabiais gamtos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:25
Vienas amerikiečių žurnalistas yra pasakęs, kad mergaitė su knyga rankoje – ne mažesnis ginklas už bepilotį lėktuvą danguje, minint Kultūros dieną primena Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Pasak jo, tai skamba gal ir optimistiškai... »
Tradicinį konkursą pradėjo ir Saugaus eismo giraitę Gruzdiškėse sodino gausus būrys kelininkų ir bendruomenių narių iš visos šalies. Autoriaus nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:00
Simboliška, kad teisė prasmingai pradėti šeštą respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“ teko Raseinių rajone veikiančiai kaimų bendruomenei „Gruzdiškė“. »
wikipedia.org nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 14:44
Lietuvos rašytojai Undinei Radzevičiūtei skirta 2015-ųjų Europos Sąjungos literatūros premija. »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 09:35
Balandžio 18 d. Plungės kultūros centre vyks Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros–šventės „Šimtakojis“ baigiamasis turas. Šventėje pasirodys geriausi šalies vaikų teatrai. »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 14:08
Andriui Užkalniui tikrai jūra iki kelių. Penkių knygų autorius, taip pat skaitomiausių (ir skandalingiausių) tekstų rašytojas jau seniai skandina agoniją fotoaparato mygtuke. Kiekvienas menininkas prieina liepto galą: pirmąją personalinę... »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 13:18
Vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, 2015-aisiais metais švęsiantis kūrybinės veiklos 10-metį, pristato savo debiutinį albumą. Žinant pašėlusį šių dienų tempą, tai gali atrodyti keista ir šiek tiek juokinga, nes daugelis kolektyvų... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 09:42
„Paskelbę žinią apie galimybę išbandyti naująsias pratybas sulaukėme gerokai didesnio susidomėjimo, nei planavome. Ypač aktyviai registravosi pavieniai mokytojai – suskaičiavome net kelis tūkstančius jų, o tai sudaro nemažą visų su 5 ir 6 klasių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 10 d. 08:28
Lietuvos rašytojų sąjunga penktadienį rengia suvažiavimą, per kurį ketverių metų kadencijai bus renkamas naujas sąjungos pirmininkas. »
2015 Balandžio mėn. 9 d. 10:42
Šokių muzikos hitų radijo stoties „Power Hit Radio“ 12-asis gimtadienis – jau šį penktadienį, balandžio 10 dieną, visus muzikos aistruolius pakvies į sostinės klubą „Exit“. Ypatinga proga „stogą kels“ septyni didžėjai – svečias... »
2015 Balandžio mėn. 9 d. 10:30
Lietuvos jaunimas dažniau nei anksčiau kalba apie patyčių problemą ir kreipiasi pagalbos. Pernai „Jaunimo linija“ sulaukė 21 proc. daugiau skambučių ir laiškų dėl patyčių problemos negu 2013 m. Per dieną dėl patyčių į šią emocinės... »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 8 d. 13:54
Ugninga, spalvinga, šviesi ir emocinga Vakarų Europos šalių kompozitorių kamerinė muzika balandžio 11 dienos vakarą Vilniaus paveikslų galerijoje įsilies į pavasariškai nusiteikusių klausytojų širdis. »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 13:49
Lietuvoje pirmą kartą parengtas Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas. Tai gairės, padėsiančios auklėtojams, tėvams, švietimo pagalbos specialistams geriau suprasti, ko per pirmuosius šešerius metus gali pasiekti vaikas. Šis aprašas... »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 10:53
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis siūlo pradėti diskusiją, ar nevertėtų lietuvių kalbos valstybinio egzamino padaryti privalomu, taip pat ateityje svarstyti dėl daugiau privalomų egzaminų abiturientams. »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 10:50
Nauji, ekspresyvūs pastatai tėra mada, o tai, kas madinga, kitą sezoną reikia padėti į spintą, tvirtina Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė architektė Gražina Janulytė-Bernotienė. Anot jos, architektai tai po truputį pradeda... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 8 d. 09:59
Švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis sako, jog reikia apsispręsti, ką daryti su blogai dirbančiomis mokyklomis - jas gelbėti, tam skiriant ir papildomus finansinius išteklius, ar uždaryti, jei tai nėra vienintelė mokykla... »
2015 Balandžio mėn. 7 d. 13:56
Kauno savivaldybės taryba patvirtino sklypo, kuriame yra Kauno pilis, detalųjį planą – jame numatyta galimybė ateityje atkurti gynybinį pilies griovį, kuris šiuo metu užpiltas žemėmis. »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 7 d. 09:02
Prancūzų muzika - tai unikalus rafinuotumo, elegancijos ir subtilumo derinys, kaskart įtraukiantis į ilgos ir turtingos kultūrinės tradicijos sūkurį. Lietuvos profesionaliosios muzikos scenoje nedažnai tenka žavėtis prancūziškos muzikos skleidžiamais... »
2015 Balandžio mėn. 7 d. 08:49
Dauguma apie emigraciją rašančių autorių stereotipus apie lietuvius tik kartoja ir įtvirtina, teigia emigracines latvių ir lietuvių patirtis aprašančią literatūrą tyrinėjanti Laura Laurušaitė. Anot jos, stereotipų literatūroje gausu... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Amalija, Anzelmas, Milgeda, Milgedas, Skalvė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate liberalų siūlymą rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-21
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9326 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3898 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
57.7   bar.
Dujos
Arrow up
2.548   MMBTU
Auksas
Arrow up
1195.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.