Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

2012 Kovo mėn. 21 d. 10:36

Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

„Tolerancijos ugdymas yra nuolatinis ir visaapimantis procesas, todėl ypač svarbūs istorinei atminčiai yra švietėjiški renginiai, skirti  Lietuvos žydų litvakų istorijai ir kultūros paveldui gaivinti. Galime pasidžiaugti, kad įamžinami istorinio žydų kvartalo fragmentai Vilniuje, vyksta žydų kultūrą pristatantys koncertai, leidžiamos knygos“, - sakė  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime Niujorke su JAV žydų organizacijų atstovais.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

 Susitikime dalyvavo Amerikos žydų komiteto ir Amerikos žydų jungtinio paskirstymo komiteto (American Jewish Joint Distribution Committee ) atstovai.

Ministras supažindino su Lietuvos darbais 2011 metais įamžinant Holokausto aukų atminimą, siekiant išsaugoti žydų kultūros palikimą ir sprendžiant kompensacijos už žydų religinių bendruomenių turtą klausimą.

Minint Holokausto 70-metį Lietuvoje, Seimas 2011-uosius buvo paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Lietuvos Vyriausybei priėmus plačią programą, valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos vykdė minėjimo renginius, atminimo įamžinimo bei švietimo projektus Lietuvoje ir užsienio šalyse. Ministras pažymėjo, kad Holokausto metai – dalis ilgalaikės Holokausto atminties įamžinimo politikos.

Daug dėmesio susitikime sulaukė Lietuvos Seimo neseniai priimtas Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymas. Žydų organizacijų atstovai padėkojo ministrui už Lietuvos valstybės geranoriškumą sprendžiant žydų religinių bendruomenių turto kompensacijos klausimą.

Susitikimo dalyviai pasveikino Lietuvą sėkmingai pirmininkavus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2011 m.

A.Ažubalis pasmerkė barbarišką antisemitinį išpuolį Prancūzijoje, prie Tulūzos miesto žydų mokyklos, per kurį žuvo trys vaikai ir mokytojas.

valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 14:49
Ar visų regionų vaikai turi vienodas galimybes įstoti į aukštąsias mokyklas? Ketvirtadienį apie tai diskutuoja Švietimo taryba. Jos pirmininkė, Vilniaus universiteto (VU) profesorė Vilija Targamadzė sako, kad Tarybai didžiausią nerimą kelia... »
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:12
Šį eksponatą pirmą kartą užsienyje rodys Baltarusijos nacionalinis istorijos muziejus.Diržas, kaip viena brangiausių ir reikšmingiausių vertybių, įtrauktas į valstybinį Baltarusijos istorinių-kultūros vertybių sąrašą, pranešė šios... »
Modernios mokymo priemonės kuriamos ir mokyklos kompiuterizuojamos Lietuvos Respublikos ir ES struktūrinių fondų lėšomis.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:48
89 proc. Lietuvos mokytojų savo dalyko pamokose naudoja įvairias informacines komunikacines technologijas. Jie gali pademonstruoti cheminę reakciją, surengti virtualią kelionę po muziejus, supažindinti su kitame žemyne esančiais įstabiais gamtos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 13:25
Vienas amerikiečių žurnalistas yra pasakęs, kad mergaitė su knyga rankoje – ne mažesnis ginklas už bepilotį lėktuvą danguje, minint Kultūros dieną primena Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Pasak jo, tai skamba gal ir optimistiškai... »
Tradicinį konkursą pradėjo ir Saugaus eismo giraitę Gruzdiškėse sodino gausus būrys kelininkų ir bendruomenių narių iš visos šalies. Autoriaus nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:00
Simboliška, kad teisė prasmingai pradėti šeštą respublikinį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“ teko Raseinių rajone veikiančiai kaimų bendruomenei „Gruzdiškė“. »
wikipedia.org nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 14:44
Lietuvos rašytojai Undinei Radzevičiūtei skirta 2015-ųjų Europos Sąjungos literatūros premija. »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 09:35
Balandžio 18 d. Plungės kultūros centre vyks Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros–šventės „Šimtakojis“ baigiamasis turas. Šventėje pasirodys geriausi šalies vaikų teatrai. »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 14:08
Andriui Užkalniui tikrai jūra iki kelių. Penkių knygų autorius, taip pat skaitomiausių (ir skandalingiausių) tekstų rašytojas jau seniai skandina agoniją fotoaparato mygtuke. Kiekvienas menininkas prieina liepto galą: pirmąją personalinę... »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 13:18
Vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, 2015-aisiais metais švęsiantis kūrybinės veiklos 10-metį, pristato savo debiutinį albumą. Žinant pašėlusį šių dienų tempą, tai gali atrodyti keista ir šiek tiek juokinga, nes daugelis kolektyvų... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 09:42
„Paskelbę žinią apie galimybę išbandyti naująsias pratybas sulaukėme gerokai didesnio susidomėjimo, nei planavome. Ypač aktyviai registravosi pavieniai mokytojai – suskaičiavome net kelis tūkstančius jų, o tai sudaro nemažą visų su 5 ir 6 klasių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 10 d. 08:28
Lietuvos rašytojų sąjunga penktadienį rengia suvažiavimą, per kurį ketverių metų kadencijai bus renkamas naujas sąjungos pirmininkas. »
2015 Balandžio mėn. 9 d. 10:42
Šokių muzikos hitų radijo stoties „Power Hit Radio“ 12-asis gimtadienis – jau šį penktadienį, balandžio 10 dieną, visus muzikos aistruolius pakvies į sostinės klubą „Exit“. Ypatinga proga „stogą kels“ septyni didžėjai – svečias... »
2015 Balandžio mėn. 9 d. 10:30
Lietuvos jaunimas dažniau nei anksčiau kalba apie patyčių problemą ir kreipiasi pagalbos. Pernai „Jaunimo linija“ sulaukė 21 proc. daugiau skambučių ir laiškų dėl patyčių problemos negu 2013 m. Per dieną dėl patyčių į šią emocinės... »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 8 d. 13:54
Ugninga, spalvinga, šviesi ir emocinga Vakarų Europos šalių kompozitorių kamerinė muzika balandžio 11 dienos vakarą Vilniaus paveikslų galerijoje įsilies į pavasariškai nusiteikusių klausytojų širdis. »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 13:49
Lietuvoje pirmą kartą parengtas Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašas. Tai gairės, padėsiančios auklėtojams, tėvams, švietimo pagalbos specialistams geriau suprasti, ko per pirmuosius šešerius metus gali pasiekti vaikas. Šis aprašas... »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 10:53
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis siūlo pradėti diskusiją, ar nevertėtų lietuvių kalbos valstybinio egzamino padaryti privalomu, taip pat ateityje svarstyti dėl daugiau privalomų egzaminų abiturientams. »
2015 Balandžio mėn. 8 d. 10:50
Nauji, ekspresyvūs pastatai tėra mada, o tai, kas madinga, kitą sezoną reikia padėti į spintą, tvirtina Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė architektė Gražina Janulytė-Bernotienė. Anot jos, architektai tai po truputį pradeda... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 8 d. 09:59
Švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis sako, jog reikia apsispręsti, ką daryti su blogai dirbančiomis mokyklomis - jas gelbėti, tam skiriant ir papildomus finansinius išteklius, ar uždaryti, jei tai nėra vienintelė mokykla... »
2015 Balandžio mėn. 7 d. 13:56
Kauno savivaldybės taryba patvirtino sklypo, kuriame yra Kauno pilis, detalųjį planą – jame numatyta galimybė ateityje atkurti gynybinį pilies griovį, kuris šiuo metu užpiltas žemėmis. »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 7 d. 09:02
Prancūzų muzika - tai unikalus rafinuotumo, elegancijos ir subtilumo derinys, kaskart įtraukiantis į ilgos ir turtingos kultūrinės tradicijos sūkurį. Lietuvos profesionaliosios muzikos scenoje nedažnai tenka žavėtis prancūziškos muzikos skleidžiamais... »
2015 Balandžio mėn. 7 d. 08:49
Dauguma apie emigraciją rašančių autorių stereotipus apie lietuvius tik kartoja ir įtvirtina, teigia emigracines latvių ir lietuvių patirtis aprašančią literatūrą tyrinėjanti Laura Laurušaitė. Anot jos, stereotipų literatūroje gausu... »
VL archyvo nuotr.
2015 Balandžio mėn. 4 d. 14:00
Baltijos aplinkos forumo iniciatyvinė grupė „Gamtoje.org“ kartu su Dzūkijos nacionalinio parko direkcija balandžio 10–12 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja tradiciniu tampantį gervių apskaitos renginį – festivalį „Vidur girių“... »
R. Žaltausko nuotr.
2015 Balandžio mėn. 4 d. 11:00
Velykos yra lietuvių mėgstama ir laukiama šventė. Kaip Kalėdos – be papuoštos eglutės, taip ir Velykos neįsivaizduojamos be margučių. Jau per gavėnią žmonės pradėdavo nekantriai laukti ir skaičiuoti, kiek liko dienų iki Velykų. Velykų... »
 V.Urba (Fotodiena)
2015 Balandžio mėn. 4 d. 06:00
Kaziuko mugės atgaivintojui, ilgamečiam šios mugės organizatoriui, senųjų kultūros paveldo tradicijų saugotojui ir puoselėtojui Vyteniui Urbai Vilniaus rotušėje iškilmingai įteiktas Žygimanto Augusto medalis. »
(nuotr. asmeninio archyvo)
2015 Balandžio mėn. 4 d. 06:00
Ludwigas van Beethovenas yra pasakęs: „Muzika turi įskelti ugnį vyro širdyje ir sukelti ašaras moters akyse.“ Taip ir nutiko vienai žinomai šalies porai. Šiandien sutuoktiniai vienas į kita žvelgia spindinčiomis akimis ir sūpuoja prieš... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aistė, Eirimas, Laisvūnas, Leontina, Simona

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ką manote apie pavasario orus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-19
Valiutos_usd
USD     0.9336 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.391 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
57.73   bar.
Dujos
Arrow down
2.641   MMBTU
Auksas
Arrow up
1203.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.