Parsisiųskite

Kovo 28 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas. Kultūra Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

2012 Kovo mėn. 21 d. 10:36

Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

„Tolerancijos ugdymas yra nuolatinis ir visaapimantis procesas, todėl ypač svarbūs istorinei atminčiai yra švietėjiški renginiai, skirti  Lietuvos žydų litvakų istorijai ir kultūros paveldui gaivinti. Galime pasidžiaugti, kad įamžinami istorinio žydų kvartalo fragmentai Vilniuje, vyksta žydų kultūrą pristatantys koncertai, leidžiamos knygos“, - sakė  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime Niujorke su JAV žydų organizacijų atstovais.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

 Susitikime dalyvavo Amerikos žydų komiteto ir Amerikos žydų jungtinio paskirstymo komiteto (American Jewish Joint Distribution Committee ) atstovai.

Ministras supažindino su Lietuvos darbais 2011 metais įamžinant Holokausto aukų atminimą, siekiant išsaugoti žydų kultūros palikimą ir sprendžiant kompensacijos už žydų religinių bendruomenių turtą klausimą.

Minint Holokausto 70-metį Lietuvoje, Seimas 2011-uosius buvo paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Lietuvos Vyriausybei priėmus plačią programą, valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos vykdė minėjimo renginius, atminimo įamžinimo bei švietimo projektus Lietuvoje ir užsienio šalyse. Ministras pažymėjo, kad Holokausto metai – dalis ilgalaikės Holokausto atminties įamžinimo politikos.

Daug dėmesio susitikime sulaukė Lietuvos Seimo neseniai priimtas Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymas. Žydų organizacijų atstovai padėkojo ministrui už Lietuvos valstybės geranoriškumą sprendžiant žydų religinių bendruomenių turto kompensacijos klausimą.

Susitikimo dalyviai pasveikino Lietuvą sėkmingai pirmininkavus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2011 m.

A.Ažubalis pasmerkė barbarišką antisemitinį išpuolį Prancūzijoje, prie Tulūzos miesto žydų mokyklos, per kurį žuvo trys vaikai ir mokytojas.

valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas. Kultūra
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 31 d. 12:44
Dvidešimt penktąjį kartą vyksiantis festivalis „Kaunas Jazz“ šiemet be įprastų renginių Kaune ir Vilniuje apsilankys ir Estijos sostinėje Taline, taip pat surengs koncertus Birštone ir Vilkaviškyje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 31 d. 10:41
Vaikų literatūros premija šiemet skirta rašytojai Kristinai Gudonytei ir žurnalistei Almai Valantinienei. »
VšĮ „Verslas ar menas“ nuotr.
2015 Kovo mėn. 31 d. 10:32
Pirmadienį pristatyta nauja unikali vaikiška knyga – Leonardo da Vinci pasakų rinkinys „Sparnuotosios raidės“, atspausdinta reginčiųjų ir Brailio raštu su iškiliomis iliustracijomis. Ši pasakų knygelė skirta visiems vaikams – regintiems... »
(Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 31 d. 10:05
Nors UNESCO į pirmuosius puslapius nekelia savo sprendžiamų problemų, nuo mirties ar kalėjimo pavyko išgelbėti ne vieną žurnalistą. Taip tvirtinta 80-metį švenčiantis ilgametis Lietuvos radijo ir televizijos darbuotojas, UNESCO generalinio... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 31 d. 09:27
Į Vilnių atvyko vienas laukiamiausių festivalio „Kino pavasaris“ svečių – režisierius iš Prancūzijos Michelis Hazanavicius. »
D. Pavalkis (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 31 d. 08:57
 Mokslininkai analizuos mūsų visuomenės reikmes ir siūlys būdus, kaip galima sukurti visoms socialinėms grupėms palankią aplinką. Tokio tikslo sieks švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio patvirtinta nacionalinė mokslo programa... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 31 d. 07:55
Du jaunieji lietuvių talentai – pianistė Skaistė Kašėtaitė ir violončelininkas Augustas Gocentas balandžio 1 dieną, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Vilniuje surengs tikrą muzikos garsų spektaklį. »
Aktorius R. Kazlas (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 30 d. 13:30
Aktoriaus Rolando Kazlo sausio mėnesio interviu LRT Televizijos laidai „Gyvenimas“ iki šiol išlieka vienu iš trijų žiūrimiausių šių metų LRT Mediatekos įrašų. Nemačiusiems šio interviu siūlome jį ne tik pasižiūrėti, bet ir paskaityti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 30 d. 08:43
Sekmadienio vakarą, eidamas 69 metus, po sunkios ligos mirė rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla. »
D. Matvejevo nuotr.
2015 Kovo mėn. 28 d. 23:30
Kovo 27, 28 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) įvyks lenkų režisieriaus Krystiano Lupos spektaklio „Didvyrių aikštė“ premjera. »
Autorės nuotr.
2015 Kovo mėn. 28 d. 07:00
Žiūrovų ovacijomis palydėtas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Karalius Lyras“ vainikavo į ketvirtą dešimtį įžengusį profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“ ir susižėrė pagrindinius apdovanojimus. »
„Kitas Kampas“ (nuotr. organizatorių)
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:36
Pagaliau po daugiau nei dviejų mėnesių repeticijų Tarptautinės teatro dienos proga vienintelio profesionalaus improvizacijų teatro „Kitas Kampas“ aktoriai išlindo į viešumą ir prašneko apie tai, kokias duris jie ketina atverti. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:49
Penktadienį Tarptautinės teatro dienos proga bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai. »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:22
Tarptautinę teatro dieną bus paskelbta, kas gus apdovanojimus už geriausius scenos darbus – „Auksinius scenos kryžius“. „Šokio“ teatre ta proga pristatoma modernaus šokio premjera „Juodvarniai“. »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:40
Vilniaus autobusų stotis, remiantis kitų didžiųjų miestų pavyzdžiu, neišvengiamai taps kultūros ir komercinės veiklos centru. Taip prognozuoja Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras. Jo teigimu, stotims išskirtinumą... »
wikipedia.org
2015 Kovo mėn. 25 d. 13:24
Šiemet minėsime tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – vienintelė vieta pasaulyje, kur galima nuodugniai susipažinti su unikalia lietuvių menininko... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 23 d. 12:47
Kovo 28 d. 16 val. Vilniaus rotušėje vyks aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laureatų koncertas. koncertas. »
D. Steponavičienės manymu, kuo anksčiau vaikas pradės bendrauti su bendraamžiais, tuo lengviau jam bus adaptuotis mokykloje. Asmeninio archyvo nuotrauka
2015 Kovo mėn. 21 d. 08:00
Šiemet numatoma priimti Švietimo įstatymo nuostatą dėl privalomo priešmokyklinio ugdymo – tai yra metai iki mokyklos. Jau dabar priešmokyklinio ugdymo grupes darželiuose, mokyklose, kaimų daugiafunkciniuose centruose lanko per 95 proc. šešiamečių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 19 d. 08:26
Ketvirtadienio vakarą atidarymu Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje prasideda jubiliejinis dvidešimtasis tarptautinis festivalis „Vilniaus kino pavasaris“. Jame bus pristatyta daugiau nei pustrečio šimto filmų, tarp jų - ir lietuvių bei užsienio... »
Asmeninio albumo nuotr.
2015 Kovo mėn. 18 d. 09:44
Santūrus klarneto virtuozas Rimvydas Savickas muzikoje save atrado mokydamasis meno mokykloje. Būdamas penkiolikos, jau drebino M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, o būdamas devyniolikos įstojo į Muzikos ir teatro akademiją, pagal mainų programą... »
teatras.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 17 d. 07:58
Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, spektaklį pagal Thomas`o Bernhardo pjesę „Didvyrių aikštė“ stato vienas garsiausių Europos teatro režisierių Krystianas Lupa iš Lenkijos. Šiuo metu teatre vyksta intensyvios repeticijos, o į premjerą... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 16 d. 07:38
Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo dailininko Kazimiero Žoromskio našlę grąžinti valstybei 56 vyro paveikslus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 13 d. 07:50
Teatro režisieriui Eimuntui Nekrošiui įteiktas Komandoro laipsnio Italijos Žvaigždės ordinas (Ordine della Stella d'Italia) už ypatingus nuopelnus tvirtinant ir puoselėjant šalių bendrystę kultūros srityje. »
VU nuotr.
2015 Kovo mėn. 12 d. 09:40
Vilniaus universiteto (VU) rektoriumi penkerių metų kadencijai ketvirtadienį išrinktas VU Taikomųjų mokslų instituto Puslaidininkinės optoelektronikos skyriaus vedėjas profesorius Artūras Žukauskas. »
V. Puidokas. Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 10 d. 07:24
Jauni kūrėjai pristato ambicingą projektą – filmą apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį, lietuvį misionierių, Pietų Amerikos Amazonės džiunglėse padėjusį tūkstančiams vietinių gyventojų.  »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Benjaminas, Gina, Gvidas, Kornelija

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kur švęsite šv. Velykas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-31
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9221 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.3646 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
47.98   bar.
Dujos
Arrow down
2.637   MMBTU
Auksas
Arrow down
1181.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Pakalbėk ruskai, Dirvele, Jei dar moki bent žodelį. Na, nejaugi pamiršai? Nekalbi ir nerašai.
Šitaip Kempė klausinėjo, Ir po sodžių maklinėjo: – Ar dar rusiškai meni? Kaip kalbėdavom jauni?
Kempė Onei įkyrėjo: – Eik greičiau iš kur atėjęs! Kaip lakišius prikibai. Šitaip daro tik šnipai.
Kempė žagt – ir tuoj nutilo, Susiėmęs galvą žilą. – One, neskandink! Tyliu... Lietuvą aš vėl myliu...