Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas/Kultūra Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

2008 Rugpjūčio mėn. 12 d. 23:01

Valomi ir dažomi Anykščių bažnyčios bokštai

Vytautas Bagdonas

anyksciai.lt nuotr.

anyksciai.lt nuotr.

Anykščių bažnyčios bokštai aukščiausi Lietuvoje – net 79 met rų aukščio.

Tokiame aukštyje parapijos klebono kanauninko Stanislovo Krumpliausko pasamdytas meistras iš Biržų valo ir dažo bažnyčios bokštus. Neseniai nuo medžių lapų, visokių nešvarumų buvo nuvalytas bažnyčios stogas, išvalyti lietvamzdžiai. Atnaujinus stogą, pereita prie bokštų skardos dažymo. Tam tikslui iš Ukrainos buvo nupirkti specialūs atmosferos poveikiui atsparūs dažai. Kadangi dirbti tokiame aukštyje nelengva ir jokios mechanizacijos neįmanoma panaudoti, bokštų dažymo darbai gali užsitęsti ilgokai. Paskutinį kartą Anykščių šventovės bokštai buvo dažyti prieš dvylika metų. Prieš keletą metų dešinysis bokštas buvo remontuojamas, keičiama surūdijusi skarda, pakeistos kai kurios susidėvėjusios medinės konstrukcijos.

Bažnyčios stogo ir bokštų remonto darbai kainuos net 140 tūkstančių litų. Tam tikslui ne kartą rinktos parapijiečių aukos, kreiptasi paramos į įvairius fondus, rajono savivaldybę. Anykščių rajono savivaldybė šios bažnyčios remonto darbams šiemet skyrė 10 tūkst. Lt iš religinių bendruomenių rėmimo programos.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas/Kultūra
2015 Birželio mėn. 26 d. 08:20
Ketvirtadienį Palangoje prasidėjo tarptautinis meno festivalis „Open Sea“. Jo organizatorius Vitalijus Baranauskas tikina, kad festivalio tikslas  – jog kurortiniame mieste skambėtų ne tik J. Basanavičiaus gatvės dainos, bet ir klasikinė... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 15:40
Lietuvoje šią savaitę svečiuojasi violončelės virtuozas Rushadas Egglestonas, save pristatantis kaip ateivį iš kitos galaktikos. Publiką muzikantas stebina pašėlusiais pasirodymais, kuriuose akį traukia ir spalvinga muzikanto išvaizda, ir neįprastas... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 08:00
Vienos populiariausių knygų XV–XVI a. buvo kulinarinės, kurias naudojo didikai, ir mokančios, kaip derėtų teisingai numirti. Taip teigia Vilniaus universiteto (VU) Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Sondra Rankelienė. Jos tvirtinimu, tuo metu... »
2015 Birželio mėn. 23 d. 12:20
Naktį iš antradienio į trečiadienį daugelyje šalies vietų bus deginami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, buriama. Portalas LRT.lt pateikia Lietuvoje vyksiančių renginių programą. programą. »
2015 Birželio mėn. 22 d. 09:33
Aukcione Niurnberge parduota 14, kaip manoma, Adolfo Hitlerio nutapytų akvarelių. Visi darbai parduoti už 140 tūkstančių dolerių. dolerių. »
2015 Birželio mėn. 22 d. 09:31
Rokiškio rajone, Bobriškio kaime, pradėta restauruoti seniausia Lietuvoje medinė sentikių cerkvė. Valstybės saugomas kultūros paveldo objektas nuo XX amžiaus pradžios nebuvo remontuotas, todėl jos pertvarka ypač džiaugiasi nedidelė Rokiškio... »
2015 Birželio mėn. 15 d. 13:05
Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai per Antanines sukvietė poeto Antano Baranausko giminės palikuonis. Iš visos Lietuvos suvažiavę garsiosios giminės atstovai aplankė poeto tėvų kapus, dalijosi... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:26
Rytų Afrikoje esanti Tanzanija – etniškai turtinga valstybė. Čia – daugiau nei šimtas kalbų arba tiek pat skirtingų genčių. Nors šalis patenka į neturtingiausių pasaulio valstybių 30-tuką, ekspertai Tanzaniją laiko augančios ekonomikos... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:12
 Kasmet pasirinktą birželio šeštadienį minima Pasaulinė Mezgimo viešumoje diena šiemet švenčia dešimtmetį. Šia proga visi pasaulio mezgėjai išeina į viešumą kartu – birželio 13 dieną. „Mezgimo zona“ ir mezgimo klubas Lietuvoje... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:31
Ispanija ketvirtadienį oficialiai palaidojo savo didžiausią rašytoją Miguelį de Cervantesą, praėjus beveik 400 metų po jo mirties, atidengusi memorialinę kapo plokštę, dengiančią neseniai surastus kaulų fragmentus, tarp kurių, kaip manoma... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:30
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sezoną baigia miuziklo premjera – „Šounuolynas“. Amerikiečių rašytojo ir kompozitoriaus Dano Goggino muzikinė komedija Amerikoje sulaukė didžiulės sėkmės, o Lietuvoje yra statoma pirmą kartą. »
2015 Birželio mėn. 11 d. 12:34
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šiais metais inicijuoja netradicinį birželio 15-osios – Okupacijos ir genocido dienos – minėjimą šalies bibliotekose, rašoma pranešime spaudai. »
2015 Birželio mėn. 11 d. 09:14
Birželio 14-ąją minėsime Gedulo ir vilties dieną, prisimindami masinių trėmimų į Sibirą pradžią, o birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną, mat būtent tą dieną 1941 metais Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. Lietuvą. »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:37
Kairėnų vasaros festivalyje birželio 14 d. koncertuos Neda Malūnavičiūtė ir Vytautas Labutis – reikšmingos Vidurio Europos džiazo asmenybės, kurių bendradarbiavimas užsimezgė 1990 m. ir tęsiasi iki šiol. Juodu vienija drąsa eksperimentuoti... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:36
Turbūt kiekvienas yra matęs daugiabučio laiptinėje ant palangės surikiuotas gėles ar priešais liftą sustatytus fotelius. Dažnam iškilo klausimas: tai – puošmena ar tik nebereikalingi daiktai, namo gyventojų išmesti į laiptinę? »
2015 Birželio mėn. 9 d. 13:44
Birželio 17 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje atidaroma „Kino pavasario“ salė. Joje visus metus, įskaitant ir šią vasarą, bus galima pamatyti tiek „Kino pavasaryje“, tiek kituose didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose... »
2015 Birželio mėn. 9 d. 08:45
Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje – žvilgsnis į Estijos 7–8-ojo dešimtmečio popartą. Pasak parodos rengėjų, šis laikotarpis,  atnešęs pokyčių, svarbus Estijos menui. 2009-aisiais Estijos Kumu muziejuje buvo surengta Estijos... »
2015 Birželio mėn. 8 d. 10:19
Žmonėms patinka istorija kaip 50-metė moteris staiga praregi ir lyg iš niekur tampa rašytoja, bet galima galvoti, kad polinkių ir noro rašyti buvo ir anksčiau, minint lietuvių rašytojos Žemaitės 170-metį, LRT Radijui sako humanitarinių mokslų... »
2015 Birželio mėn. 8 d. 10:16
Nuo rugsėjo iki kitų metų gegužės teatras kvies į kone 150 renginių. Visų jų datos ir pavadinimai skelbiami LNOBT tiklalapyje, o nepasimesti įvairovėje padės keletas svarbiausių būsimojo sezono gairių, kurias spaudos konferencijoje pristatė... »
2015 Birželio mėn. 7 d. 07:00
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) pradėjo vasaros sezoną! Birželio 5–28 d. ši meno šventovė kviečia publiką į penkis populiariausius spektaklius bei naujų choreografinių miniatiūrų koncertą „Kūrybinis impulsas IV“. »
2015 Birželio mėn. 7 d. 06:00
 Priešpaskutinę pavasario dieną Lietuvos kino pasaulį ir vėl aplankė „Sidabrinės gervės“, tie reti mūs padangėje paukščiai, pasirodantys tik kartą per metus. Juk Lietuvos kino akademija, įkurta prieš 5 metus, veikia ir kaip savotiška... »
2015 Birželio mėn. 6 d. 14:00
Dainuojantys, grojantys ir gebantys tarmiškai pasakoti vaikai iš visos Lietuvos pakvies savo tėvus senelius ir visus Lietuvos liaudies tradicijų mylėtojus į Rumšiškes. Čia liepos 7 d. 13 val. ant Kauno marių kranto Lietuvos liaudies buities... »
2015 Birželio mėn. 6 d. 07:00
Į šį intriguojanti ir itin opų mūsų šaliai klausimą išsamiai atsako unikalus leidinys „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“, gegužės pabaigoje pristatytas sostinės Valdovų rūmuose ir jau pasirodęs prekyboje. „Leidybos idėjų... »
2015 Birželio mėn. 5 d. 09:14
Per mėnesį nuo svarbiausio įvykio meno pasaulyje – Venecijos bienalės atidarymo – Lietuvos paviljone apsilankė per 4000 lankytojų. Ypatingu savo dėmesiu čia eksponuojamą Dainiaus Liškevičiaus „Muziejų“ apdovanojo pats Jonas Mekas bei įtakingasis... »
2015 Birželio mėn. 5 d. 09:13
Buvusioje KGB būstinėje, Rygoje, atidaroma pripažinto lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Prisiminimų archeologija“, skelbiama galerijos „Vartai“ pranešime spaudai. »

(Sidabrinės gervės)

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Butgina, Butginas, Filomena, Karolina, Mantmailė, Mantmilas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti gėjų partnerystę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-05
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
55.52   bar.
Dujos
Arrow down
2.77   MMBTU
Auksas
Arrow up
1167.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Sodžiaus ūkininką Miką Vėl depresija apniko: Kur surast jam tokią paną, Kuri ūky nusimano?
Nėr tokios panos pasviety – Mikui pasikarti knieti. Kaip gyventi? Arti, sėti Ir vienam daržus ravėti?
Onė irgi modeliavo, Kaip padėt kaimynui savo. Bet galvoj jokios minties Dėl Mikučio ateities.
Ačiū Dievui, kad Dirvelė Turi galvą kaip seimelį: – Mikai, tau patart galiu Partnerystę su... Raulu.