Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas/Kultūra Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

2012 Kovo mėn. 26 d. 14:22

Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus geriausi šalies teatro menininkai premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

 
 Į geriausio režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklius "Miranda" (OKT-Vilniaus miesto teatras) ir "Išvarymas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Jonas Vaitkus, sukūręs spektaklį "Visuomenės priešas" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, ir Vidas Bareikis, režisavęs spektaklį "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" (No Theatre).
 
 Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje varžosi Povilas Budrys (Prosperas spektaklyje "Miranda"), Dainius Gavenonis (Tomas Stokmanas spektaklyje "Visuomenės priešas"), Ainis Storpirštis (Benas spektaklyje "Išvarymas" ir Mačiūnas spektaklyje "Mr. Fluxus") bei Rimantas Teresas už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik".
 
 Į dramos aktorės pagrindinio vaidmens titulą pretenduoja Eglė Gabrėnaitė (Vasa, "Motina", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Airida Gintautaitė (Miranda spektaklyje "Miranda"), Inesa Paliulytė spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik", Eglė Mikulionytė už vaidmenį spektaklyje "Apsivalymas" (Kauno valstybinis dramos teatras).
 
 Dramos antro plano vaidmens kategorijoje rungiasi Darius Meškauskas, Leonardas Pobedonoscevas, Marius Repšys ir Albinas Kėleris. Į geriausios antraplanio vaidmens dramos aktorės titulą pretenduoja Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.
 
 Taip pat bus skelbiami geriausias metų scenografas, geriausias teatro kostiumų dailininkas ir kompozitorius, geriausi operos solistė ir solistas, geriausio spektaklio vaikams ir lėlių teatro kūrėjai.
 
 Į Jaunojo menininko vardą pretenduoja choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.
 
 Metų teatro reiškiniu gali tapti teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis, taip pat "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis bei Mantas Markevičius.
 
 Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").
 
 Tradiciškai Teatro dieną bus įteikiamas ir Boriso Dauguviečio auskaras - už nuopelnus teatro menui.

ELTA ir valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas/Kultūra
2015 Birželio mėn. 15 d. 13:05
Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai per Antanines sukvietė poeto Antano Baranausko giminės palikuonis. Iš visos Lietuvos suvažiavę garsiosios giminės atstovai aplankė poeto tėvų kapus, dalijosi... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:26
Rytų Afrikoje esanti Tanzanija – etniškai turtinga valstybė. Čia – daugiau nei šimtas kalbų arba tiek pat skirtingų genčių. Nors šalis patenka į neturtingiausių pasaulio valstybių 30-tuką, ekspertai Tanzaniją laiko augančios ekonomikos... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:12
 Kasmet pasirinktą birželio šeštadienį minima Pasaulinė Mezgimo viešumoje diena šiemet švenčia dešimtmetį. Šia proga visi pasaulio mezgėjai išeina į viešumą kartu – birželio 13 dieną. „Mezgimo zona“ ir mezgimo klubas Lietuvoje... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:31
Ispanija ketvirtadienį oficialiai palaidojo savo didžiausią rašytoją Miguelį de Cervantesą, praėjus beveik 400 metų po jo mirties, atidengusi memorialinę kapo plokštę, dengiančią neseniai surastus kaulų fragmentus, tarp kurių, kaip manoma... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:30
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sezoną baigia miuziklo premjera – „Šounuolynas“. Amerikiečių rašytojo ir kompozitoriaus Dano Goggino muzikinė komedija Amerikoje sulaukė didžiulės sėkmės, o Lietuvoje yra statoma pirmą kartą. »
2015 Birželio mėn. 11 d. 12:34
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šiais metais inicijuoja netradicinį birželio 15-osios – Okupacijos ir genocido dienos – minėjimą šalies bibliotekose, rašoma pranešime spaudai. »
2015 Birželio mėn. 11 d. 09:14
Birželio 14-ąją minėsime Gedulo ir vilties dieną, prisimindami masinių trėmimų į Sibirą pradžią, o birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną, mat būtent tą dieną 1941 metais Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. Lietuvą. »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:37
Kairėnų vasaros festivalyje birželio 14 d. koncertuos Neda Malūnavičiūtė ir Vytautas Labutis – reikšmingos Vidurio Europos džiazo asmenybės, kurių bendradarbiavimas užsimezgė 1990 m. ir tęsiasi iki šiol. Juodu vienija drąsa eksperimentuoti... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:36
Turbūt kiekvienas yra matęs daugiabučio laiptinėje ant palangės surikiuotas gėles ar priešais liftą sustatytus fotelius. Dažnam iškilo klausimas: tai – puošmena ar tik nebereikalingi daiktai, namo gyventojų išmesti į laiptinę? »
2015 Birželio mėn. 9 d. 13:44
Birželio 17 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje atidaroma „Kino pavasario“ salė. Joje visus metus, įskaitant ir šią vasarą, bus galima pamatyti tiek „Kino pavasaryje“, tiek kituose didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose... »
2015 Birželio mėn. 9 d. 08:45
Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje – žvilgsnis į Estijos 7–8-ojo dešimtmečio popartą. Pasak parodos rengėjų, šis laikotarpis,  atnešęs pokyčių, svarbus Estijos menui. 2009-aisiais Estijos Kumu muziejuje buvo surengta Estijos... »
2015 Birželio mėn. 8 d. 10:19
Žmonėms patinka istorija kaip 50-metė moteris staiga praregi ir lyg iš niekur tampa rašytoja, bet galima galvoti, kad polinkių ir noro rašyti buvo ir anksčiau, minint lietuvių rašytojos Žemaitės 170-metį, LRT Radijui sako humanitarinių mokslų... »
2015 Birželio mėn. 8 d. 10:16
Nuo rugsėjo iki kitų metų gegužės teatras kvies į kone 150 renginių. Visų jų datos ir pavadinimai skelbiami LNOBT tiklalapyje, o nepasimesti įvairovėje padės keletas svarbiausių būsimojo sezono gairių, kurias spaudos konferencijoje pristatė... »
2015 Birželio mėn. 7 d. 07:00
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) pradėjo vasaros sezoną! Birželio 5–28 d. ši meno šventovė kviečia publiką į penkis populiariausius spektaklius bei naujų choreografinių miniatiūrų koncertą „Kūrybinis impulsas IV“. »
2015 Birželio mėn. 7 d. 06:00
 Priešpaskutinę pavasario dieną Lietuvos kino pasaulį ir vėl aplankė „Sidabrinės gervės“, tie reti mūs padangėje paukščiai, pasirodantys tik kartą per metus. Juk Lietuvos kino akademija, įkurta prieš 5 metus, veikia ir kaip savotiška... »
2015 Birželio mėn. 6 d. 14:00
Dainuojantys, grojantys ir gebantys tarmiškai pasakoti vaikai iš visos Lietuvos pakvies savo tėvus senelius ir visus Lietuvos liaudies tradicijų mylėtojus į Rumšiškes. Čia liepos 7 d. 13 val. ant Kauno marių kranto Lietuvos liaudies buities... »
2015 Birželio mėn. 6 d. 07:00
Į šį intriguojanti ir itin opų mūsų šaliai klausimą išsamiai atsako unikalus leidinys „Kas bus kas Lietuvoje. Lietuvos ateitis“, gegužės pabaigoje pristatytas sostinės Valdovų rūmuose ir jau pasirodęs prekyboje. „Leidybos idėjų... »
2015 Birželio mėn. 5 d. 09:14
Per mėnesį nuo svarbiausio įvykio meno pasaulyje – Venecijos bienalės atidarymo – Lietuvos paviljone apsilankė per 4000 lankytojų. Ypatingu savo dėmesiu čia eksponuojamą Dainiaus Liškevičiaus „Muziejų“ apdovanojo pats Jonas Mekas bei įtakingasis... »
2015 Birželio mėn. 5 d. 09:13
Buvusioje KGB būstinėje, Rygoje, atidaroma pripažinto lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Prisiminimų archeologija“, skelbiama galerijos „Vartai“ pranešime spaudai. »
2015 Birželio mėn. 4 d. 10:15
Kultūros vertybių registrą papildė naujas archeologinio paveldo objektas ─ Sta šė nų piliakalnis Jonavos rajone, Dumsių seniūnijoje. Apie šį piliakalnį Kultūros paveldo centro archeologams pranešė Lietuvos archeologijos draugija, gavusi... »
2015 Birželio mėn. 4 d. 09:25
„Vilniaus festivalio“ kvietimu sostinėje vieši Pekino nacionalinė opera. Ketvirtadienį Operos ir baleto teatre bus rodomas kinų spektaklis „Jangų giminės karvedės“. Tačiau prieš tai nuspręsta žiūrovus išsamiau supažindinti su kinų... »
2015 Birželio mėn. 3 d. 09:21
Vilniaus „Keistuolių teatro“ aktoriai atsisveikina su trylika metų vaidintu spektakliu – antradienio vakarą „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ vaidinami paskutinį kartą. »
2015 Birželio mėn. 2 d. 15:28
Austrų rašytojui ir vertėjui Cornelijui Hellui bus įteiktas vienas garbingiausių Lietuvos kultūros apdovanojimų – M. K. Čiurlionio taurė REX.  Vertėjas daugiau nei 25-erius metus populiarina Lietuvių literatūrą vokiškai... »
2015 Birželio mėn. 2 d. 08:20
Pirmadienį Lietuvoje pasirodė pirmasis naujo žurnalo „Idiot Mag“ numeris. Portugalijoje leidžiamo žurnalo analoge Lietuvoje skaitytojams bus pasakojama apie miesto kultūrą ir tendencijas, skirtas mąstantiems, proaktyviems, kūrybiškiems... »
2015 Birželio mėn. 2 d. 08:19
Šiandien Krokuvos kino festivalyje Lietuva pradeda savo kaip specialios viešnios programą „Focus on Lithuania“. Tai lietuviško kino pristatymo Lenkijoje šiais metais pradžia. Startavęs Krokuvoje lietuviško kino turas tęsis kituose žinomuose... »

(Sidabrinės gervės)

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Astijus, Estera, Sangailas, Vilgailė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti gėjų partnerystę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-07
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
52.73   bar.
Dujos
Arrow down
2.756   MMBTU
Auksas
Arrow up
1169.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Sodžiaus ūkininką Miką Vėl depresija apniko: Kur surast jam tokią paną, Kuri ūky nusimano?
Nėr tokios panos pasviety – Mikui pasikarti knieti. Kaip gyventi? Arti, sėti Ir vienam daržus ravėti?
Onė irgi modeliavo, Kaip padėt kaimynui savo. Bet galvoj jokios minties Dėl Mikučio ateities.
Ačiū Dievui, kad Dirvelė Turi galvą kaip seimelį: – Mikai, tau patart galiu Partnerystę su... Raulu.