Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas/Kultūra Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

2012 Kovo mėn. 26 d. 14:22

Teatro dieną bus įteikiami 2011-ųjų "Auksiniai scenos kryžiai"

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus geriausi šalies teatro menininkai premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").

 
 Į geriausio režisieriaus titulą pretenduoja Oskaras Koršunovas už spektaklius "Miranda" (OKT-Vilniaus miesto teatras) ir "Išvarymas" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Jonas Vaitkus, sukūręs spektaklį "Visuomenės priešas" Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, ir Vidas Bareikis, režisavęs spektaklį "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" (No Theatre).
 
 Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje varžosi Povilas Budrys (Prosperas spektaklyje "Miranda"), Dainius Gavenonis (Tomas Stokmanas spektaklyje "Visuomenės priešas"), Ainis Storpirštis (Benas spektaklyje "Išvarymas" ir Mačiūnas spektaklyje "Mr. Fluxus") bei Rimantas Teresas už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik".
 
 Į dramos aktorės pagrindinio vaidmens titulą pretenduoja Eglė Gabrėnaitė (Vasa, "Motina", Valstybinis Vilniaus mažasis teatras), Airida Gintautaitė (Miranda spektaklyje "Miranda"), Inesa Paliulytė spektakliuose "Vedybos" ir "Hanana, kelkis ir eik", Eglė Mikulionytė už vaidmenį spektaklyje "Apsivalymas" (Kauno valstybinis dramos teatras).
 
 Dramos antro plano vaidmens kategorijoje rungiasi Darius Meškauskas, Leonardas Pobedonoscevas, Marius Repšys ir Albinas Kėleris. Į geriausios antraplanio vaidmens dramos aktorės titulą pretenduoja Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.
 
 Taip pat bus skelbiami geriausias metų scenografas, geriausias teatro kostiumų dailininkas ir kompozitorius, geriausi operos solistė ir solistas, geriausio spektaklio vaikams ir lėlių teatro kūrėjai.
 
 Į Jaunojo menininko vardą pretenduoja choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.
 
 Metų teatro reiškiniu gali tapti teatro judėjimas "No theatre" ir Vidas Bareikis, taip pat "trupė p.s." ir Valentinas Masalskis bei Mantas Markevičius.
 
 Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje figūruoja spektakliai "Išvarymas", "Mr. Fluxus, arba Šarlatanai" ir "Lietaus žemė" (Teatras "Atviras ratas").
 
 Tradiciškai Teatro dieną bus įteikiamas ir Boriso Dauguviečio auskaras - už nuopelnus teatro menui.

ELTA ir valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas/Kultūra
2015 Gegužės mėn. 25 d. 08:44
Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Inga Mitunevičiūtė LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ pristato  Natalie Babbitt knygą „Amžinieji Takiai“ ir Rachel... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 08:39
Kauno miesto muziejuje atidaryta profesionalių karikatūrininkų ir nuteistųjų darbų paroda laužo mitus esą apie teisę bei teisingumą juokauti. Pasak pačių teisininkų, pajuokauti jie mėgsta, tik štai jų humorą ne visi supranta. »
D. Matvejevo nuotr.
2015 Gegužės mėn. 20 d. 08:04
Gegužės 22 ir 23 dienomis Eimunto Nekrošiaus premjera pagal Aleksandro Puškino kūrinį „Borisas Godunovas“ Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) užbaigs pastarųjų penkerių metų kūrybinę programą. Nepagražintus Rusijos istorinius... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 19 d. 09:25
„Eurovizijos“ konkursas yra politizuotas, tačiau tai nėra fatališkas reiškinys, sako LRT.lt pašnekovai. Nors buvo galima manyti, kad simpatijos Rusijos atstovams šiais metais dėl šalies agresijos sumažės, lažybų tinklalapiai Rusijos atlikėjams... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 18 d. 07:49
„Eurovizijos“ konkurse, šiemet vykstančiame Austrijos sostinės Vienoje, Lietuvai atstovaus Vaidas Baumila ir Monika Linkytė. Tai bus jau šešioliktas kartas, kai Lietuva dalyvauja šiame konkurse, tačiau per tą laiką mūsų šaliai... »
2015 Gegužės mėn. 17 d. 17:00
Kaunas – vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis Naujosios Hanzos miestų sąjungai. Laikinoji sostinė tvirtus ryšius su Hanza užmezgė dar viduramžiais. Sujungus dvi šventes – „Hanzos dienas“ ir „Kauno dienas“ – dabar miestas... »
2015 Gegužės mėn. 17 d. 13:00
Galbūt Liepos Mondeikaitės akys iš tikrųjų yra didžiausios visame Lietuvos pramogų pasaulyje, kaip skelbia bulvarinė spauda, tačiau ne dėl gražių akių šios jaunos dainininkės taip noriai klausomasi. Prieš penkerius metus pirmąkart pasirodžiusi... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 15:00
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ( LNOBT) trupė tik ką grįžo iš gastrolių Lenkijoje, kur 22-ajame Bydgoščiaus operos festivalyje parodė Giuseppe’s Verdi operą „Otelas“. Bilietai į spektaklį išgraibstyti akimirksniu... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 13:00
Dažniausiai apie televizinį popsą nesinori rašyti paisant taisyklės, kuri galioja kalboms apie velionį: arba gerai, arba nieko. Tačiau ką tik pasibaigęs LRT konkursas „Dainų daina“, propaguojantis ir vertinantis lietuvių kompozitorių kūrybą... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 07:00
Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdyba 2014 Metų muziejininko vardą suteikė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ ilgametei vyriausiajai fondų saugotojai Jadvygai Kriščiūnienei. Muziejininkė pagerbta už Lietuvos muziejininkystės plėtrą... »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 09:31
Gegužės 28 –29 d. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga Vilniuje, Menų spaustuvėje organizuoja V tarptautinį neįgaliųjų teatrų festivalį „Begaso“ prizui laimėti. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (  »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 08:45
Amerikos bliuzo legenda B. B. Kingas mirė Las Vegase būdamas 89 metų, pranešė jo teisininkas. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 13:23
Romo Kalantos susideginimas ir iškart po jo kilusios spontaniškos antisovietinės demonstracijos – tai vienas iš šiemet pradedamo filmuoti vaidybinio filmo „Emilija“ akcentų. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 09:03
 „Who did that to my bike“ arba „Kas tai padarė mano dviračiui“ – meninės ir technologinės kūrybos dviračių festivalis. Per jį vyko ir netradicinių dviračių paradas, subūręs originaliausius dviračių kultūros atstovus. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 09:00
Lietuviai emigrantai Gatvės muzikos dieną (GMD) surengia net ir tose šalyse, kur ji oficialiai nevyksta, teigia renginio idėjos autorius atlikėjas Andrius Mamontovas. Jo manymu, mintis, kad GMD galėtų išplisti visame pasaulyje, – utopinė, tačiau... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 15:39
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai savo rinkinius papildė nauju eksponatu – su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Žygimantu Vaza siejamu bokalu. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 09:05
Garsusis Kanų kurortas Prancūzijos Rivjeroje jau pasiruošė pagrindiniam šio miesto renginiui – Kanų kino festivaliui. Jis truks iki kitos savaitės pabaigos. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 09:03
Lietuvos muziejų asociacija paskelbė kitą savaitę prasidėsiančio „Muziejų kelio“ programą. Iš viso per keturis mėnesius daugiau nei 60 Lietuvos muziejų pakvies į daugiau nei 100 renginių. »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 13:57
Remiantis tyrimo „Lietuvių skaitymo įpročiai“ rezultatais, kaip ir ankstesniais metais, labiausiai neramina pačių mažiausių vaikų skaitymo įpročiai, rašoma tyrimą užsakiusios VšĮ „Laikas skaityti“ pranešime spaudai. Tyrimą atliko... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 08:51
Daugybėje parodų eksponavęs savo darbus, išgryninęs unikalų tapybos stilių, Jonas Daniliauskas ir vėl Šiauliuose pristatė savo darbų parodą – šį kartą Universiteto dailės galerijoje. Ryškios, sodrios drobės stulbino, nes šie darbai... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 08:34
Ar sugebėsite šokti, su genais neturi nieko bendra – tvirtai sako olandė Turid Drame. Ji pati – puikus to pavyzdys: kadaise įsimylėjusi afrikietiškus šokius, įrodė, jog šokti moko ne odos spalva, genai ar kiti stereotipai, o visų pirma... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 13:52
Pirmieji Antrojo pasaulinio karo baisumus Lietuvoje išgyveno palangiškiai. Pirmosiomis karo dienomis miške už Birutės kalno buvo sušaudyta daugiau nei 100 žydų ir lietuvių. Žudynių aukoms atminti Palangos botanikos parke atidengtas paminklinis... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 13:41
Sostinėje atšaukiamas privalomas mokslo įstaigų darbo pradžios laikas, rašoma pranešime spaudai.  Prieš metus 17 Vilniaus miesto gimnazijų sostinės savivaldybė įpareigojo pamokas pavėlinti ir pradėti nuo 9.00 val. val. »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 08:46
Romano „Šimtas metų vienatvės“ (Cien anos de soledad) pirmojo leidimo knyga su jos autoriaus Nobelio premijos laureato Gabrielio Garciso Marquezo autografu buvo surasta penktadienį, prieš savaitę ji buvo pavogta iš knygų mugės Kolumbijoje... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 08:44
Literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ apžvelgia du romanus – Undinės Radzevičiūtės „180“ ir Andriaus Tapino „Maro diena“. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Almanta, Almantas, Bedas, Danutė, Urbonas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pasitikite Lietuvos tarnybų gebėjimu vykdyti gelbėjimo operacijas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-05-25
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
0.8957 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.401 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
59.8   bar.
Dujos
Arrow down
2.874   MMBTU
Auksas   1204   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Pasidairęs po Eladą, Grįžta į gimtinę Tadas: Jam ten buvo nejauku Nuo patyčių ir juokų.
– Kas tave, Taduk, užgavo? – Klausia Onė draugą savo. – Pasityčiot užgauliai Moka turčiai ir kvailiai.
– Man, Onute, vienas graikas Sako: „Jums streikuoti laikas, Nes jūsiškės pensijytės – Lyg akvariumo žuvytės.“
Ir Anupras rodo protą: – Gal pasiųskime jam notą, Kad nekurtų jis patyčių Iš lietuvių pensijyčių.