Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Švietimas/Kultūra Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

2012 Kovo mėn. 21 d. 10:36

Pagarsinti Lietuvos darbai įamžinant Holokausto atminimą

„Tolerancijos ugdymas yra nuolatinis ir visaapimantis procesas, todėl ypač svarbūs istorinei atminčiai yra švietėjiški renginiai, skirti  Lietuvos žydų litvakų istorijai ir kultūros paveldui gaivinti. Galime pasidžiaugti, kad įamžinami istorinio žydų kvartalo fragmentai Vilniuje, vyksta žydų kultūrą pristatantys koncertai, leidžiamos knygos“, - sakė  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime Niujorke su JAV žydų organizacijų atstovais.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

 Susitikime dalyvavo Amerikos žydų komiteto ir Amerikos žydų jungtinio paskirstymo komiteto (American Jewish Joint Distribution Committee ) atstovai.

Ministras supažindino su Lietuvos darbais 2011 metais įamžinant Holokausto aukų atminimą, siekiant išsaugoti žydų kultūros palikimą ir sprendžiant kompensacijos už žydų religinių bendruomenių turtą klausimą.

Minint Holokausto 70-metį Lietuvoje, Seimas 2011-uosius buvo paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Lietuvos Vyriausybei priėmus plačią programą, valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos vykdė minėjimo renginius, atminimo įamžinimo bei švietimo projektus Lietuvoje ir užsienio šalyse. Ministras pažymėjo, kad Holokausto metai – dalis ilgalaikės Holokausto atminties įamžinimo politikos.

Daug dėmesio susitikime sulaukė Lietuvos Seimo neseniai priimtas Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymas. Žydų organizacijų atstovai padėkojo ministrui už Lietuvos valstybės geranoriškumą sprendžiant žydų religinių bendruomenių turto kompensacijos klausimą.

Susitikimo dalyviai pasveikino Lietuvą sėkmingai pirmininkavus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2011 m.

A.Ažubalis pasmerkė barbarišką antisemitinį išpuolį Prancūzijoje, prie Tulūzos miesto žydų mokyklos, per kurį žuvo trys vaikai ir mokytojas.

valstietis.lt

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Švietimas/Kultūra
D. Matvejevo nuotr.
2015 Gegužės mėn. 20 d. 08:04
Gegužės 22 ir 23 dienomis Eimunto Nekrošiaus premjera pagal Aleksandro Puškino kūrinį „Borisas Godunovas“ Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) užbaigs pastarųjų penkerių metų kūrybinę programą. Nepagražintus Rusijos istorinius... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 19 d. 09:25
„Eurovizijos“ konkursas yra politizuotas, tačiau tai nėra fatališkas reiškinys, sako LRT.lt pašnekovai. Nors buvo galima manyti, kad simpatijos Rusijos atstovams šiais metais dėl šalies agresijos sumažės, lažybų tinklalapiai Rusijos atlikėjams... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 18 d. 07:49
„Eurovizijos“ konkurse, šiemet vykstančiame Austrijos sostinės Vienoje, Lietuvai atstovaus Vaidas Baumila ir Monika Linkytė. Tai bus jau šešioliktas kartas, kai Lietuva dalyvauja šiame konkurse, tačiau per tą laiką mūsų šaliai... »
2015 Gegužės mėn. 17 d. 17:00
Kaunas – vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis Naujosios Hanzos miestų sąjungai. Laikinoji sostinė tvirtus ryšius su Hanza užmezgė dar viduramžiais. Sujungus dvi šventes – „Hanzos dienas“ ir „Kauno dienas“ – dabar miestas... »
2015 Gegužės mėn. 17 d. 13:00
Galbūt Liepos Mondeikaitės akys iš tikrųjų yra didžiausios visame Lietuvos pramogų pasaulyje, kaip skelbia bulvarinė spauda, tačiau ne dėl gražių akių šios jaunos dainininkės taip noriai klausomasi. Prieš penkerius metus pirmąkart pasirodžiusi... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 15:00
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ( LNOBT) trupė tik ką grįžo iš gastrolių Lenkijoje, kur 22-ajame Bydgoščiaus operos festivalyje parodė Giuseppe’s Verdi operą „Otelas“. Bilietai į spektaklį išgraibstyti akimirksniu... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 13:00
Dažniausiai apie televizinį popsą nesinori rašyti paisant taisyklės, kuri galioja kalboms apie velionį: arba gerai, arba nieko. Tačiau ką tik pasibaigęs LRT konkursas „Dainų daina“, propaguojantis ir vertinantis lietuvių kompozitorių kūrybą... »
2015 Gegužės mėn. 16 d. 07:00
Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdyba 2014 Metų muziejininko vardą suteikė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ ilgametei vyriausiajai fondų saugotojai Jadvygai Kriščiūnienei. Muziejininkė pagerbta už Lietuvos muziejininkystės plėtrą... »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 09:31
Gegužės 28 –29 d. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga Vilniuje, Menų spaustuvėje organizuoja V tarptautinį neįgaliųjų teatrų festivalį „Begaso“ prizui laimėti. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (  »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 08:45
Amerikos bliuzo legenda B. B. Kingas mirė Las Vegase būdamas 89 metų, pranešė jo teisininkas. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 13:23
Romo Kalantos susideginimas ir iškart po jo kilusios spontaniškos antisovietinės demonstracijos – tai vienas iš šiemet pradedamo filmuoti vaidybinio filmo „Emilija“ akcentų. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 09:03
 „Who did that to my bike“ arba „Kas tai padarė mano dviračiui“ – meninės ir technologinės kūrybos dviračių festivalis. Per jį vyko ir netradicinių dviračių paradas, subūręs originaliausius dviračių kultūros atstovus. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 09:00
Lietuviai emigrantai Gatvės muzikos dieną (GMD) surengia net ir tose šalyse, kur ji oficialiai nevyksta, teigia renginio idėjos autorius atlikėjas Andrius Mamontovas. Jo manymu, mintis, kad GMD galėtų išplisti visame pasaulyje, – utopinė, tačiau... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 15:39
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai savo rinkinius papildė nauju eksponatu – su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Žygimantu Vaza siejamu bokalu. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 09:05
Garsusis Kanų kurortas Prancūzijos Rivjeroje jau pasiruošė pagrindiniam šio miesto renginiui – Kanų kino festivaliui. Jis truks iki kitos savaitės pabaigos. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 09:03
Lietuvos muziejų asociacija paskelbė kitą savaitę prasidėsiančio „Muziejų kelio“ programą. Iš viso per keturis mėnesius daugiau nei 60 Lietuvos muziejų pakvies į daugiau nei 100 renginių. »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 13:57
Remiantis tyrimo „Lietuvių skaitymo įpročiai“ rezultatais, kaip ir ankstesniais metais, labiausiai neramina pačių mažiausių vaikų skaitymo įpročiai, rašoma tyrimą užsakiusios VšĮ „Laikas skaityti“ pranešime spaudai. Tyrimą atliko... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 08:51
Daugybėje parodų eksponavęs savo darbus, išgryninęs unikalų tapybos stilių, Jonas Daniliauskas ir vėl Šiauliuose pristatė savo darbų parodą – šį kartą Universiteto dailės galerijoje. Ryškios, sodrios drobės stulbino, nes šie darbai... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 08:34
Ar sugebėsite šokti, su genais neturi nieko bendra – tvirtai sako olandė Turid Drame. Ji pati – puikus to pavyzdys: kadaise įsimylėjusi afrikietiškus šokius, įrodė, jog šokti moko ne odos spalva, genai ar kiti stereotipai, o visų pirma... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 13:52
Pirmieji Antrojo pasaulinio karo baisumus Lietuvoje išgyveno palangiškiai. Pirmosiomis karo dienomis miške už Birutės kalno buvo sušaudyta daugiau nei 100 žydų ir lietuvių. Žudynių aukoms atminti Palangos botanikos parke atidengtas paminklinis... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 13:41
Sostinėje atšaukiamas privalomas mokslo įstaigų darbo pradžios laikas, rašoma pranešime spaudai.  Prieš metus 17 Vilniaus miesto gimnazijų sostinės savivaldybė įpareigojo pamokas pavėlinti ir pradėti nuo 9.00 val. val. »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 08:46
Romano „Šimtas metų vienatvės“ (Cien anos de soledad) pirmojo leidimo knyga su jos autoriaus Nobelio premijos laureato Gabrielio Garciso Marquezo autografu buvo surasta penktadienį, prieš savaitę ji buvo pavogta iš knygų mugės Kolumbijoje... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 08:44
Literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė LRT Klasikos laidoje „Ryto allegro“ apžvelgia du romanus – Undinės Radzevičiūtės „180“ ir Andriaus Tapino „Maro diena“. »
2015 Gegužės mėn. 10 d. 15:00
Romuvos apeigų grupė „Kūlgrinda“ Gegužės 10 dieną pristatys naują kompaktinę plokštelę „Laimos giesmės“. Mintimis apie deivę Laimą ir „Laimos giesmes“ dalysis religijotyrininkas, mitologas dr. Dainius Razauskas ir etnologė, Lietuvos... »
2015 Gegužės mėn. 10 d. 13:00
Žemaičių dailės muziejus jau ruošiasi įspūdingoms restauruotų M.K.Oginskio rūmų atidarymo iškilmėms, kad deramai sutiktų plungiškius ir miesto svečius. Rūmai – svarbus Lietuvos kultūros istorijos paminklas – siejami su garsios Lietuvos... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Almanta, Almantas, Bedas, Danutė, Urbonas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pasitikite Lietuvos tarnybų gebėjimu vykdyti gelbėjimo operacijas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-05-25
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
0.8957 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.401 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
59.8   bar.
Dujos
Arrow down
2.874   MMBTU
Auksas   1204   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Pasidairęs po Eladą, Grįžta į gimtinę Tadas: Jam ten buvo nejauku Nuo patyčių ir juokų.
– Kas tave, Taduk, užgavo? – Klausia Onė draugą savo. – Pasityčiot užgauliai Moka turčiai ir kvailiai.
– Man, Onute, vienas graikas Sako: „Jums streikuoti laikas, Nes jūsiškės pensijytės – Lyg akvariumo žuvytės.“
Ir Anupras rodo protą: – Gal pasiųskime jam notą, Kad nekurtų jis patyčių Iš lietuvių pensijyčių.