Parsisiųskite

Vasario 25 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Savaitės komentarai

Savaitės komentarai

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Kovo mėn. 1 d. 07:00
Pelenų dieną prasidėjo gavėnios metas. Į gavėnios rimtį įveda pirmojo gavėnios sekmadienio Evangelijos skaitinys. Jame pasakojama, kad Dievo Dvasia paakino Jėzų nukeliauti į dykumą. Joje Jėzus praleido keturiasdešimt dienų. Jis tenai buvo... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2015 Vasario mėn. 28 d. 14:00
Tauta, kuri nenori maitinti savo kariuomenės, maitins svetimą. Tai – ne tik vaizdingas posakis, tai – dėsnis. Pasirinkimas yra tik toks. Pagrindinis šios savaitės akcentas – pasiūlymas grąžinti privalomąją karo tarnybą. »
Mykolas Drunga
2015 Vasario mėn. 25 d. 08:32
Vokietijos gynybos ministerija – pristatys Lietuvai jos pageidaujamų tankų ar ne? Šiuo klausimu bent jau nuo sekmadienio girdėti prieštaringų pranešimų. Mesime žvilgsnį į vokiečių spaudą, į tai, ką ji rašė vasario 22 ir 23 d. Be abejo... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Vasario mėn. 22 d. 07:00
Krikščioniškojo tikėjimo centre yra Jėzaus ir mūsų būsimo prisikėlimo slėpinys. Šį slėpinį nuolat prisimename ir jį švenčiame šv. Mišiose. Gavėnios metas – keturiasdešimt dienų prieš Velykas – skirtas rimtam pasiruošimui... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 18 d. 15:48
Tai jau pradeda pabosti. Kaip kasmet koks nors aiškiaregis prognozuoja pasauliui pabaigą, taip kasmet politikai sukrunta įvedinėti visuotinį turto, pajamų, o kai kas ir – išlaidų deklaravimą. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Vasario mėn. 15 d. 07:00
Evangelistas Morkus pasakoja, kaip Jėzui pagydžius Simono uošvę vakare pas jį sugabeno visus ligonius ir demonų apsėstuosius: „Visas miestas buvo susirinkęs prie durų. Jis pagydė daugelį“ (Mk 1, 33–34). Kai anksti rytą Jėzus nuėjo... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2015 Vasario mėn. 14 d. 07:00
Trečiadienio vakarą Minske prasidėjęs Vokietijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Rusijos vadovų susitikimas užsitęsė beveik 16 valandų, su stiprios kavos pertraukėlėmis ir naktipiečiais. Iš pradžių prie stalo nuomonėmis pasikeitė komandos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 10 d. 12:07
Įvyko tai, kas seniai buvo aišku: Žaliojo tilto skulptūros nėra vien tik skulptūros, – jos Rusijos informacinio karo prieš Lietuvą dalis. Kaip kitaip vertinti atsiradusį užrašą Karaliaučiuje: „Dalia, būk atsargi – neliesk skulptūrų... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Vasario mėn. 8 d. 14:00
Pasaulyje ir visai šalia matome nuolat vykstančią kovą tarp gėrio ir blogio, tarp dorybės ir nuodėmės. Vatikano II susirinkimas pastoracinėje konstitucijoje Gaudium et spes  apie tai rašo: „Visa žmonijos istorija yra persmelkta žūtbūtinės... »
VL žurnalistė Rūta Klišytė
2015 Vasario mėn. 7 d. 14:00
Žiniasklaidos paviešintas įvykis, kuriame girdėti skriaudžiamo vaiko verksmas, mūsų šalyje priimamas itin jautriai. O jei jis sklinda iš svetur, iš sočios ir laimingos Norvegijos, o jį lydi vaiko netekusios motinos emigrantės ašaros, tai sukelia... »
Asmeninio archyvo nuotr.
2015 Vasario mėn. 5 d. 12:40
Turbūt ne vienam gyvenčiam čia, Lietuvoje, godu matyti, kaip svetur išvažiavę dirbti tautiečiai, grįžę iš Anglijos ar Norvegijos, leidžia pinigus į kairę ir į dešinę, perka prabangias prekes ir mėgaujasi „turtuolišku“ gyvenimu... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 3 d. 12:13
Seime patyliukais kelią skinasi grandiozinė reforma sveikatos srityje. Po pateikimo pritarta įstatymo projektui, kuriuo siūloma sugriauti dabar veikiančią draudimo pagrindais pagrįstą žalos pacientams atlyginimo sistemą ir sukurti naują – biurokratinę. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Vasario mėn. 1 d. 07:00
Evangelistas Morkus nuosekliai pasakoja apie Jėzaus viešojo gyvenimo pirmuosius žingsnius: pasirodymą prie Jordano, gundymą dykumoje ir grįžimą į Galilėją. Čia, Galilėjoje, Jėzus „ėmė skelbti gerąją Dievo naujieną: Atėjo įvykdymo... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2015 Sausio mėn. 31 d. 14:00
Tik naivuoliai gali patikėti, kad už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis dėl nepatyrimo prisivirė košės, kurią šią savaitę turėjo srėbti jo kolegos skubiai sušauktame Europos Tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Sausio mėn. 25 d. 07:00
Dievo žodis skelbia žmogui svarbią tiesą: Dievas mūsų nuolat ieško ir įvairiais būdais kviečia artyn prie savęs, o atsiliepusiems į kvietimą patiki atlikti kokią nors svarbią misiją. Jei pakviestas žmogus iškart neatsiliepia, Dievas... »
Tomas Čyvas
2015 Sausio mėn. 24 d. 07:00
Atrodo jau daug prikalbėta ir prirėkauta apie nykštukinio prancūzų laikraštėlio keverzotojų meną ir už jį nuo pasipiktinusių musulmonų į pakaušius susirinktą šviną. Dar neįvertintas nebent rinkodaros efektas. »
Odeta Bložienė
2015 Sausio mėn. 24 d. 07:00
Vos ėmę pratintis prie euro atneštų trigubai „sumažėjusių“ kainų ir atlyginimų, lietuviai metų pradžioje susidūrė su dar viena finansine naujove. Ne vieną gyventoją, pirmosiomis sausio dienomis užsukusį į banką, sutrikdė kitaip... »
Vygantas Vareikis
2015 Sausio mėn. 19 d. 10:43
Britų istorikas Ericas Hobsbawmas, 20 amžių pavadinęs trumpuoju, kartu pažymėjo, jog tai buvo ir totalinio karo amžius, kuris turi karo žymę. Amžius, „kuris gyveno ir mąstė pasaulinio karo sąvokomis net tuomet, kai pabūklai tylėjo ir bombos... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Sausio mėn. 18 d. 07:00
Izraelis net tris šimtus metų neturėjo pranašų, todėl kęsdamas romėnų jungą jautėsi Dievo apleistas. Istorikas Flavijus mini daug politinių veikėjų, nesėkmingai bandžiusių sukilti prieš tironiją. Todėl Jono pasirodymas prie Jordano... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2015 Sausio mėn. 17 d. 07:00
Naftos kaina pasiekė seniai regėtas žemumas, o populiariausio benzino A95 kaina artėja prie 1 euro už litrą. Kiek dar džiaugsimės šia žinia? Saudo Arabijos princas Al-Validas ibn Talalas šią savaitę pareiškė, kad naftos kaina, tikėtina... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2015 Sausio mėn. 11 d. 07:00
Rytų išminčių apsilankymą Betliejuje aprašė evangelistas Matas, kuris buvo grynakraujis izraelitas ir kurio sąmonėje svetimšaliai buvo tik gojai – kitatikiai ir tamsūs žmonės. Kas iš tikrųjų buvo tie išminčiai ir iš kur jie atkeliavo? »
Vitalijus Balkus
2015 Sausio mėn. 10 d. 07:00
Ką geriau padovanoti žmogui, norinčiam nusižudyti, – virvę ar skutimosi peiliuką? Sakysite, kvailas klausimas. Tačiau būtent taip dažnai atrodo labdaringa veikla. Ir dažnai nežinia kas tampa laimingesnis: ar pilietis, atlikęs kilniaširdiškumo... »
R. Vainienė
2015 Sausio mėn. 6 d. 12:32
Dar nespėjo euras apšilti kojų Lietuvoje, o jau prasidėjo. Seimo narys Kęstutis Masiulis iš vieno Baltarusijos portalo sužinojo, kad Lietuvoje maistas brangesnis nei Vokietijoje, ir kreipėsi į Ūkio ministeriją, Konkurencijos tarybą, kad šios... »
2014 Gruodžio mėn. 29 d. 11:39
Kauno arkivyskupijos kunigams, vienuoliams ir visiems tikintiesiems »
Albinas Čaplikas
2014 Gruodžio mėn. 29 d. 11:33
Šią savaitę teko bendrauti su Lietuvoje atostogaujančiais rusais ir baltarusiais. Lyg tyčia tai buvo kultūringi, nestandartiniai, politinei daugumai nepriklausantys žmonės. Štai penkiasdešimt ketverių metų maskvietis Vasilijus su nuoskauda... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Gruodžio mėn. 21 d. 07:00
Evangelija pasakoja apie dykumoje prie Jordano pasirodžiusį Joną, kurio kalbos sukėlė daug vilčių, bet dar daugiau sąmyšio tarp tautos elito. Paklaustas, kas esąs, Jonas atsakė: „Aš – tyruose šaukiančiojo balsas“ (Jn 1, 23). »
Ruslano Kondratjevo nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 20 d. 07:00
Kalėdos Lietuvoje – šeimos šventė, sujungianti ją, stiprinanti, šildanti. Tik ar visi jūsų šeimos nariai kartu susėda prie Kūčių stalo, drauge pasitinka Kalėdas? Galbūt. Nors kone kiekviena šeima turi paklydėlių, laikomų jos bėda... »
VL žurnalistė Rūta Klišytė
2014 Gruodžio mėn. 20 d. 07:00
Ar atmenate, kaip radosi Lietuvos ežerai? Kokia nors boba išeidavo laukan vištyčių lesinti  ir sutikdavo  juodui juodą debesį, ir jei atspėdavo būsimo ežero vardą, tarkim, jeigu surikdavo maždaug taip: „Ui, mano vištyčiai, tuoj... »
Linas Kojala
2014 Gruodžio mėn. 19 d. 12:53
Lygiai prieš metus, 2013 metų gruodžio 19 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas spaudos konferencijoje tradiciškai atsakinėjo į žurnalistus klausimus. Peno pozityvui netrūko: jis pasidžiaugė ekonomikos augimu, kuris siekė beveik 1,5 proc... »
Odeta Bložienė
2014 Gruodžio mėn. 15 d. 13:21
Šiemet Kūčios išpuola trečiadienį, tad nesunku įsivaizduoti, kada vyks paskutinio apsipirkimo ir pasiruošimo šventėms maratonas. Dirbančios moterys savaitės pradžią rezervuosis namams tvarkyti ir puošti, dovanoms ir vaišėms ruošti. Tuo metu... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Gruodžio mėn. 14 d. 07:00
Pranašo Izaijo knygoje skaitome: „Pasigirsta balsas: „Per dykumą tieskite Viešpačiui kelią! Tyruose ištiesinkite mūsų Dievui vieškelį! Kiekvienas slėnis tegu būna užpiltas, kiekvienas kalnas bei kalva tebūna nukasta. Uolėta žemė pavirs... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Gruodžio mėn. 13 d. 07:00
Nors po sovietų imperijos griuvimo praėjo jau ketvirtis amžiaus, tačiau iš socializmo išsivadavusių šalių gyventojai vis dar susiraukia išgirdę apie kolektyvinį gyvenimo būdą, apie kolektyvinę, taigi lyg ir visų, bet tuo pat metu ir niekieno... »
Rūta Vainienė
2014 Gruodžio mėn. 9 d. 09:30
Pagal dabar galiojantį Lito patikimumo įstatymą, kuriuo litas yra fiksuotu kursu susietas su euru, Lietuvos bankas privalo apyvartoje esančius litus padengti užsienio valiutos ir aukso atsargomis. Kaip skelbia Lietuvos bankas, lapkritį šios oficialiosios... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Gruodžio mėn. 7 d. 07:00
Advento pradžioje skamba savo nuodėmėse skęstančio žmogaus šauksmas, kurį vaizdžiai išreiškia pranašas Izaijas: „Kodėl gi, VIEŠPATIE, leidi nuo tavųjų kelių mums nuklysti, užkietini mūsų širdį tavęs nebijoti? <...> Visi... »
Tomas Čyvas
2014 Gruodžio mėn. 6 d. 07:00
Užvirusios aistros dėl dalies kuoktelėjusių Seimo narių siekio išguiti iš viešųjų erdvių užrašus ne lietuvių kalba – ne naujiena. Ši idėja nesitraukia iš jų darbotvarkių: metų metus išnyra vėl ir vėl. »
Rimvydas Valatka
2014 Gruodžio mėn. 4 d. 13:30
Kaip turėtų elgtis atsakingas žmogus, susidūręs su nemalonia tiesa? Jei žmogus atsakingas, o juo labiau, jei tai premjeras, ministras ar Seimo daugumos narys, jis mažų mažiausiai neturėtų užsikimšti ausų, o pasitikti nemalonią tikrovę... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 30 d. 07:00
1925 m. popiežius Pijus XI įsteigė Kristaus Karaliaus šventę. Tuo metu Rusijoje šėlo revoliucija, persekiojusi tikinčiuosius ir bandžiusi sukurti „naują žmogų“ be Dievo. Diktatoriai kovojo prieš Dievą kaip prieš didžiausią blogį... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Lapkričio mėn. 29 d. 07:00
Dar negalime taip džiaugtis, kaip džiaugiasi amerikiečiai, kad dabar JAV litras benzino kainuoja pigiau nei litras pieno, tačiau šį ketvirtadienį, po Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narių posėdžio priimtą sprendimą nemažinti... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 23 d. 08:00
Dievo meilė žmogui gražiausiai apsireiškia jo gailestingumu. Šventasis Raštas nuo Pradžios knygos iki Apokalipsės nuolat skelbia Dievo gailestingumą. Dievas lydi klystantį žmogų ir nepalieka jo sužeisto, bet, kaip gailestingasis samarietis... »
Rūta Klišytė VL žurnalistė
2014 Lapkričio mėn. 22 d. 07:00
„Tai rašot apie Zoro iš Macikų kaimo?“ – su šypsenėle paklausė manęs vienas pašnekovas, sužinojęs mano profesiją. „Nerašau, – atkirtau mažumėlę įsižeidusi. – Yra Lietuvoje dar apie ką rašyti ir be seksualinių maniakų.“ »
Arkivyskupas S. Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 16 d. 13:17
Evangelija pasakoja, kaip Jėzus išvijo iš Jeruzalės šventyklos prekiautojus jaučiais, avimis ir balandžiais bei pinigų keitėjus sakydamas: „Iš mano Tėvo namų nedarykite prekybos namų“ (Jn 2, 16). »
Albinas Čaplikas
2014 Lapkričio mėn. 16 d. 13:03
Kur tik žmonės neslepia pinigų! Per artimiausius mėnesius daugelis patikrins savo slėptuves. O jų tikrai yra daug – komercinių bankų duomenimis šalies piliečiai grynaisiais turi nuo 6,5 iki 9 milijardų litų. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 9 d. 08:00
Vėlinių oktavos proga lankome kapus ir prisimename tuos, kurie mums buvo labai brangūs ir kurių jau nebeturime, – jie jau iškeliavę į Tėvo namus. Tarp tų brangiausių žmonių yra mūsų tėvai, broliai ir seserys, vaikai, dvasios vadovai... »
VL žurnalistė Rūta Klišytė
2014 Lapkričio mėn. 7 d. 11:00
Sutapimas, bet žinomam aktoriui Petrui Dimšai, dabar, deja, ir žinomiausiam Lietuvos kaltinamajam, pernai dėl interviu skambinau tą dieną, kai šis padarė skaudžią avariją, pražudžiusią jauną talentingą menininką Šarūną Surblį. Pakalbinti... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Lapkričio mėn. 2 d. 08:00
Dievo žodis dažnai kalba apie įsakymą mylėti (Mt 22, 24–30). Pareiga mylėti ne tik Dievą, bet ir žmogų buvo aiškiai skelbiama jau Senojo Įstatymo knygose. Išėjimo knygoje skaitome: „Ateivio neskriausk ir neišnaudok“, „Neskriausk... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Lapkričio mėn. 1 d. 07:00
Tarpukario laikais Dzūkijoje buvo beprigyjantis paprotys uždegti žvakę ant kapų tų žmonių, kuriems jautiesi skolingas. Nebūtinai ir dažniausiai ne materialiai skolingas, bet kaip nors kitaip skolingas. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 26 d. 08:00
Šiandienėje visuomenėje populiariausia kalbėti apie žmonių teises, bet ne apie pareigas. Tačiau apie pareigas kalbėti reikia vis dažniau ir aiškiau, nes teisės be pareigų visuomenei nežada nieko gero. Sekmadienio Evangelija skatina prisiminti... »
Tomas Čyvas
2014 Spalio mėn. 25 d. 07:00
Rusijos agresija prieš Ukrainą privertė ne tik Lietuvą susimąstyti dėl gynybos išlaidų, o NATO sustiprinti budrumą, bet ir išryškino keistas mūsų politinio mąstymo tendencijas. Kartais norisi arba sukioti pirštą prie smilkinio, arba apstulbus... »
Tomas Janeliūnas. LRT nuotr.
2014 Spalio mėn. 24 d. 09:22
Tiesioginių merų rinkimų Lietuvoje išties reikėjo. Visų pirma, žinoma, reikėjo rinkėjams. Sociologai ir politologai seniai kalba, kad žmonėms patinka matyti konkrečius vardus ir veidus, o ne beveides partijas. Tad merų rinkimai turėtų gerokai... »
Virginijus Savukynas
2014 Spalio mėn. 21 d. 12:18
Išmintingą, racionaliai argumentuotą diskusiją dėl Žaliojo tilto skulptūrų pakeitė isterika bet kokia kaina išlaikyti šias skulptūras. Netgi pasitelkiant juokingus argumentus. »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 19 d. 08:00
Homilija, pasakyta Žemaičių Kalvarijoje spalio 12 d. minint Telšių vyskupo Jono Borutos SJ 70 metų sukaktį. »
Rūta Vainienė
2014 Spalio mėn. 15 d. 11:45
Lig šiol buvo įprasta taip – socialdemokratai siūlo ir laimina PVM lengvatas, konservatoriai su liberalais – naikina. Dabar – viskas atvirkščiai. Socialdemokratai užsimojo naikinti lengvatą šildymui, kurios net dešinieji neišdrįso paliesti... »
Vyskupas Kęstutis Kėvalas
2014 Spalio mėn. 12 d. 08:00
Mums duotas gyvenimas yra dovana. Mes jos negalėjome nusipelnyti ar užsitarnauti. Gyvenimas mums duotas iš Dievo meilės, dėl mūsų pačių, kad patirtume Jo artumą, Jo sukurto pasaulio grožį, pagaliau, kad subrandintume save amžinajam gyvenimui... »
VL žurnalistas Albinas Čaplikas
2014 Spalio mėn. 11 d. 08:00
Vieną dieną į „Valstiečių laikraščio“ duris pasibeldė mūsų ištikimas skaitytojas Antanas ir pasidalijo abejonėmis ir viltimi: kažin kada Lietuvoje atsiras toks prezidentas ar premjeras, kuris galės sutvarkyti valstybės ekonomiką, sustatys... »
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
2014 Spalio mėn. 5 d. 07:00
Dievo žodis beldžiasi į mūsų širdis ir kviečia pasitikrinti, ar esame ištvermingi tikėjimo kelionėje. Evangelija pasakoja apie sūnų, kuris greitai atsiliepė į tėvo kvietimą dirbti vynuogyne, bet, pasvarstęs, kad reikės lieti prakaitą... »
Tomas Čyvas
2014 Spalio mėn. 4 d. 07:00
„Valstybinė kultūros paveldo komisija diskusiją dėl jų likimo atidėjo iki pavasario. Pasak komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės, tarptautinę konferenciją, kurioje būtų diskutuojama dėl sovietinio paveldo, ketinama surengti kovo arba... »
Vykintas Pugačiauskas
2014 Spalio mėn. 1 d. 14:11
Rusijos prezidentas pasiekė pergalę Ukrainoje ir prieš Vakarus. Vladimiras Putinas gavo netgi daugiau, negu galėjo tikėtis, tačiau tai bemaž viskas, ką galima pasiekti. Dabar žaidimas virsta ilgalaikiu, kur svarbiausias dalykas bus strateginė... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Albinas, Antanė, Antanina, Arminas, Rusnė, Tulgaudas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate savivaldos rinkimų rezultatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-01
Valiutos_usd
USD     0.8836 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3697 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
49.52   bar.
Dujos
Arrow up
2.71   MMBTU
Auksas
Arrow up
1213.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vėl sudirgo pieno ūkis – Šurmuliuoja lyg padūkęs. – Rinka! – šūkauja tūzai, Jeigu pelno per mažai.
Onė timpteli žalmargę: – Pienas vis pigus... O varge! Net už šieną pašaly Man atlygint negali.
Ir atsako jai žaloji: – Neminėk manęs bloguoju. Aš, Onute, nekalta. Vagia pinigų karta.
– Et, – nenusimink, žalute, Kad pasibariau truputį. Dėl gobšuolių ir vagių Nenuleiskime ragų.