Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
2015 Gegužės mėn. 28 d. 13:22
Ištuštėjus Rusijos Kaliningrado srities parduotuvių lentynoms lietuviškų ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse pagamintų prekių išsiilgę kaimynai rusai vis dažniau pėsčiomis suka į Lietuvą.  Dėl Rusijos valdžios paskelbto embargo... »
2015 Gegužės mėn. 28 d. 13:16
Po to, kai verslininkams iš Lietuvos nebeišduotos licencijos išvežti gintaro žaliavą iš Kaliningrado srities, prabilta apie šio mineralo gavybą mūsų šalyje tačiau planuojami mokesčiai valstybei už vieną iškasto gintaro kilogramą – kelis... »
2015 Gegužės mėn. 28 d. 13:11
Pasaulio konkurencingumo centro atliekamame pasaulio valstybių konkurencingumo tyrime (IMD World Competitiveness Ranking 2015 ) Lietuva šiemet pakilo 6 pozicijomis ir užima 28 vietą iš 61 valstybės (2014 m. – 34 vieta).  Pasak ūkio ministro... »
2015 Gegužės mėn. 28 d. 08:40
Praėjusiais metais dujų kaina Lietuvoje sumažėjo labiausiai iš visų Europos Sąjungos šalių. Pasak energetikos ministro Roko Masiulio, paskelbta oficiali statistika patvirtino, kad Lietuva pasuko teisinga kryptimi. »
2015 Gegužės mėn. 28 d. 08:36
Apie metus veikiančiam Centriniam Klaipėdos terminalui kol kas taip ir nepavyko pritraukti naujų tarptautinių keltų linijų. Prie terminalo krantinių nuo šiol švartuosis „DFDS Seaways“ keltų linijos į Švediją keltai, anksčiau keleivius... »
2015 Gegužės mėn. 27 d. 13:46
Atrodo, nekaltas poelgis į pakurą su malkomis sugrūsti viską, kas lieka perkant maistą ir gėrimus... Neretas, pagautas už rankos, nusistebės: o ką aš blogo darau, juk neišmetu šiukšlių kur pakelėje ar pamiškėje. Liaudies išmintis sako... »
2015 Gegužės mėn. 27 d. 13:13
Seimo Kaimo reikalų komitetas susipažino su Europos Komisijos komunikate Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Sprendimų dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) priėmimo... »
2015 Gegužės mėn. 27 d. 08:38
Šiandien absoliuti dauguma turinio yra nemokama, tačiau viskas nėra taip paprasta. Pasak interneto ir jo grėsmių specialisto Mikko Hypponeno šiandien yra mokama privatumu. Tiesa, pastarasis domina ne tik reklamos vadybininkus ir programišius, bet ir vyriausybes. »
2015 Gegužės mėn. 27 d. 08:33
Trišalei tarybai toliau svarstant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomus Darbo kodekso pakeitimus, vienas darbdavių konfederacijos vadovų teigia, kad procesas yra „sudėtingas ir sunkus“, o Vyriausybės lūkesčiai gali būti per aukšti. »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 13:50
Žlugus skrydžių bendrovei „Air Lituanica“, Lietuvai nebūtina turėti nacionalinių avialinijų, sako šalies prezidentė. Dalios Grybauskaitės nuomone, tai yra nuostolinga veikla, už kurią turi sumokėti visi Lietuvos žmonės. »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 13:31
Didžiausiam Lietuvoje SEB bankui pranešus, kad jis ima mokėti nulines palūkanas už visus terminuotus indėlius eurais, tą patį jau padarius ir DNB bei „Swedbankui“, asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ atstovas Kęstutis Kupšys... »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 12:39
Lietuvos mėsos produktų gamintojai galės eksportuoti produkciją į Honkongą - Lietuvai leista vežti jautienos ir kiaulienos produkciją. »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 12:28
Pajūrio kurortuose ir paežerėse populiarėja poilsis priekabiniuose nameliuose. Užsienyje, pavyzdžiui, JAV tokių namelių poilsiavietės – itin populiarios. Tuo metu Lietuvoje taikomasi prie tautiečių skonio – nameliai apkalami lentelėmis... »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 09:04
Antradienį Vilniuje ir Kaune oficialiai atidaromi intermodaliniai konteinerių terminalai, kurie sudarys sąlygas Lietuvai tapti stipriausiu logistikos centru Baltijos ir Rytų Europos regionuose. regionuose. »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 08:24
Vyriausybė neatsisakys anksčiau deklaruotų planų dar šiemet spalį paskelbti tarptautinį skalūnų angliavandenilių paieškos konkursą, nepaisydama nepalankių prognozių tarptautinėje rinkoje, rašo „Verslo žinios“. »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 08:18
Per pirmuosius tris šių metų mėnesius 840 į pensiją ką tik išėjusių asmenų gali jaustis finansiškai tvirčiau – jie gavo 8,5 mln. eurų, kuriuos sukaupė savo sąskaitose pensijų fonduose. Vidutiniškai kiekvienam iš jų pensijų kaupimo... »
2015 Gegužės mėn. 26 d. 07:36
Verslininkai, siekdami  pagerinti darbuotojų efektyvumą, dažniausiai investuoja į darbuotojų profesinių kompetencijų tobulinimą. Tačiau tik retas susimąsto, kad žmonių pasitenkinimas darbu ir gera savijauta gali būti lemiamas veiksnys... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 13:08
Daugiausia nelaimingų atsitikimų patiria moksleiviai iki 18 metų. Taip pat neretai susižeidžia studentai, darbininkai ir vadybininkai. Į daugiausiai nelaimingų atsitikimų patiriančių asmenų sąrašą pakliuvo ir bedarbiai, rodo ne gyvybės... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 12:22
Tokia pat prekė, tik su užrašu „moterims“ ant rožinės pakuotės, gali kainuoti brangiau nei vyriška. Nors tai nėra itin ryškus reiškinys, perkant kosmetikos, higienos produktus jį pastebėti galima. Rinkodaros specialistas Linas Šimonis... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 10:52
 Šis pavasaris ne itin lepino orais, tačiau pavasariškomis gė­rybėmis buvo galima mėgautis pigiau nei pernai. Prekybos tin­kle „IKI“ balandžio–gegužės mė­nesiais įvairių vaisių ir daržovių, duonos ir pieno produktų buvo galima... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 10:38
Namo vizija – norime kokybiškai, pigiai ir greitai, tačiau tinkamai nesuplanavus namo statybos darbų, svajonė gali prasilenkti su realybe, o džiaugsmai virsti rūpesčiais. Kokia reali namo statybų kaina? »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 10:30
Lietuvoje atsiranda vis daugiau nelegalių kelionių organizatorių. Siekdami greitos naudos jie paprastai siūlo pigesnes keliones, tačiau nutyli, kad negali atsakyti už kelionės kokybę. Čia didžiausiomis aukomis tampa tie, kas jiems patiki savo... »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 08:14
Visas tris Baltijos šalis sieja glaudi istorija, partnerystė. Lietuva, Latvija ir Estija yra Europos sąjungos narės įstojusios į euro zoną. Turime daug panašumų su kaimynėmis, tačiau šių šalių piliečių finansai skiriasi. »
2015 Gegužės mėn. 25 d. 07:29
Vidaus reikalų ministerija prekiauti pirotechnika siūlo leisti tik specialų egzaminą išlaikiusiems asmenims. Taip pat griežčiau reglamentuoti pirotechnikos ženklinimą. ženklinimą. »
Scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 23 d. 19:25
Mokslininkai tvirtina, kad jei Žemėje neliktų naftos ir nebūtų surastas jos pakaitalas, šiuolaikinis gyvenimas sustotų. Ir ne tik sustotų, bet ir per kelias akimirkas sugrįžtų į pirmykščius laikus. Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Augustinas, Jogirda, Jogirdas, Rima

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pasitikite Lietuvos tarnybų gebėjimu vykdyti gelbėjimo operacijas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-05-28
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9206 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.4144 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
57.67   bar.
Dujos
Arrow down
2.838   MMBTU
Auksas
Arrow up
1188.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Bėga metai, keičias mados. Jau gegutės kitos rados. Neviliok jų pinigais, Kad kukuotų po langais.
– Kokaino! Kokaino! – Girdi Onė iš pušyno. – Paskubėki, nes „ku ku“ Tau sušuksiu nelaiku.
Onė, aišku, nusigando Ir tuojau derėtis bando: – Kokaino? Neturiu. Atsilyginsiu euru.
Bet raiboji iš pušyno, Rodos, plyš be kokaino. – Nors gramelį! Nors truputį! Aš – jau velnias, ne gegutė.