Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 14:03
Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius nemato pagrindo tikėtis greitų sprendimų derybose tarp Europos Sąjungos (ES) ir Atėnų dėl Graikijos finansavimo, kuris padėtų užkirsti kelią šalies nemokumui. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 10:32
Po praėjusių metų šoko šalies vežėjai ir šių metų pradžioje negali džiaugtis gerėjančia padėtimi pervežimų rinkoje, tačiau išperkamosios nuomos, degalų įsigijimo, atsiskaitymo už kelius ir kitas paslaugas vežėjams teikiančių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 08:48
Nuo gegužės 1 dienos keliaujantys per muitinės postus galės įsivežti prekių ir degalų be mokesčių 3 kartus per mėnesį. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 07:12
Namų sporto salė su keletu ne pačių brangiausių treniruoklių galėtų atsipirkti vidutiniškai per trejus metus, bet yra didelė rizika, kad sportuoti namuose pritrūks motyvacijos, o treniruokliai ims kaupti dulkes. Tačiau ar tikrai sportui namuose... »
2015 Balandžio mėn. 16 d. 12:46
Vilnius per pastaruosius ketverius metus tapo vienintelis augantis Lietuvos didmiestis regione, kur daugėja gyventojų, auga vaikų skaičius mokyklose ir darželiuose, kai tuo tarpu per metus Lietuvoje gyventojų sumažėjo daugiau nei 20 tūkstančių... »
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:19
Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo š. m. gegužės 1 d. muito ir mokesčių lengvatos bus taikomos, kai keleivis asmeniniame bagaže gabenamas prekes, taip pat privačioje transporto priemonėje esantį kurą į Lietuvos Respubliką veš ne daugiau... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 10:19
Lietuvos bankas teigia, kad pakeisti atsakingo skolinimo nuostatai ir sugriežtinta būsto paskolų išdavimo tvarka turės neutralų poveikį ir apsaugos gyventojus nuo problemų, jei pakils palūkanų norma. Tačiau, ekspertų teigimu, įvesti apribojimai... »
2015 Balandžio mėn. 16 d. 09:13
Aktyvi elektroninių lojalumo ir asmens identifikavimo kortelių plėtra, e. sąskaitų tvarkymas ir atsiskaitymai internetu, viešojo susisiekimo sistemų skaitmenizavimas ir pažangių technologijų diegimas transporto ir logistikos sektoriuose – visa... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 09:13
Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad socialdemokratas Artūras Skardžius tiktų užimti parlamentinės Seimo Energetikos komisijos pirmininko postą. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 07:34
Pirmadienį pareigas pradėjęs eiti naujasis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas nusistatė tikslą – per ketverius metus sumažinti „šešėlį“ ketvirtadaliu. Jis pristato kai kurias naujoves, kurios turės... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 16 d. 07:21
Socialiniame tinkle „Facebook“ per dieną apsilanko apie 848 tūkst. lietuvių, o tinklalapis „jonvabaliai.lt“, kuriame gyventojams pateikiama informacija apie tai, kaip panaudojamos Europos Sąjungos (ES)  fondų lėšos, 6 tūkst. lankytojų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:45
Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas išlieka regioniniu ir dėl galimybės elektrinę statyti tik Lietuvos ir Japonijos „Hitachi“ jėgomis nėra svarstoma, teigia energetikos ministras Rokas Masiulis. »
Organizatorių nuotr.
2015 Balandžio mėn. 15 d. 07:00
Dvidešimtmetį mininčios didžiausios Lietuvoje ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ vadovas Arūnas Makauskas teigia, kad žmonių ir įmonių požiūris į atliekų rūšiavimą per praėjusį dvidešimtmetį pasikeitė vienareikšmiškai... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 13:36
Valstybei per krizę apkarpius vaiko pinigus, dabar siūloma, kad juos gautų daugiau šeimų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 09:18
Išlaidos šildymui Lietuvoje per dvejus metus sumažėjo vidutiniškai 35 proc., tačiau jos galėjo mažėti dar labiau, jei visi šilumos tiekėjai būtų sąžiningai pirkę biokurą ir dujas, sako premjeras. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 08:49
Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo modelį galima keisti, jeigu bus pasiūlytas geresnis variantas, teigia energetikos ministras. Rokas Masiulis, komentuodamas Šilumos gamintojų asociacijos siūlymą, kad terminalą išlaikytų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 14 d. 08:05
Naujai išrinktasis Vilniaus meras, liberalas Remigijus Šimašius siūlo Lietuvos bankui (LB) sušvelninti sąlygas kredito institucijų vartotojams teikiamų paskolų sąlygas. Jo nuomone, banko valdyba pažeidžia konstitucines vartotojų teises ir nemato... »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 11:00
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM) informuoja, kad nuo balandžio 2-osios, kai buvo grąžintos pirmosios pajamų mokesčio permokos gyventojams, jau pervedė 8,5 mln. eurų beveik... »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 09:33
Nemokamas muzikos festivalis, ekologiškas restoranas, iš saldėsių sukurtas miesto maketas centriniame parke, kuriuo visi gali vaišintis nemokamai, pigi darbo vietų nuoma visiems rajono gyventojams, bendruomenės daržai trijose dešimtyse apleistų... »
2015 Balandžio mėn. 13 d. 09:23
Statistikos departamentas pirmadienį pristatys, kaip keitėsi šimto populiariausių prekių ir paslaugų kainos po euro įvedimo. Skelbiama, kad kovą kainos buvo aukštesnės nei vasarį. vasarį. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 12 d. 07:00
Šią savaitę Seimas taip ir nepriėmė Miškų įstatymo pakeitimo projekto, kurio taip tikėjosi šalies medienos perdirbimo didžiausių įmonių savininkai. Pataisos būtų leidusios jiems pirmumo tvarka iš miškų urėdijų pirkti medieną. Įstatymo... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 13:47
Sumokėjus mokesčius, vienerių metų darbo patirtį turintis suvirintojas galėtų gauti beveik 1000 eurų atlyginimą, o labiau patyręs – ir dar daugiau. Taip teigia Vilniuje atidaromo moderniausio Baltijos šalyse suvirinimo mokymo centro profesijos... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 13:35
Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Bionovus“ veiksmų galimai ribojusių konkurenciją biokuro tiekimo rinkoje. Tarp UAB „Bionovus“ ir UAB „Vilniaus energija“ buvo sudarytas ilgalaikis išimtinio pirkimo... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 13:20
Balandžio mėnuo – padangų keitimo metas ir tikras galvos skausmas aplinkosaugininkams. Nusprendę pasikeisti padangas vairuotojai, dažnai pamiršta tinkamai jomis pasirūpinti. Pakelėse, pamiškėse, vandens telkiniuose ar tiesiog prie konteinerių... »
2015 Balandžio mėn. 10 d. 12:53
Praėjusiais metais Lietuvai teko mažiausiai tiesioginių užsienio investicijų (TUI) visame Vidurio ir Rytų Europos regione. Iš viso 2014 metais sulaukėme 300 mln. eurų investicijų iš užsienio, o tai vienam gyventojui siekė 103 eurus. Pagal... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Apolonijus, Eitvilas, Girmantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ką manote apie pavasario orus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-18
Valiutos_usd
USD     0.9336 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.391 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
57.73   bar.
Dujos
Arrow down
2.641   MMBTU
Auksas
Arrow up
1203.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.