Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
2015 Liepos mėn. 20 d. 15:38
Pasitikėjimas institucijomis vis labiau auga, o pirmosios vietos šiame sąraše vis neužleidžia policija, tačiau bankų vertinimas prastėja jau trečią mėnesį. Tai pastebi visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius... »
2015 Liepos mėn. 20 d. 15:36
Nėra taisyklių, kurios apibrėžtų, kokiu atstumu nuo gyvenviečių turi būti pašto skyrius. Taip sako Ryšių reguliavimo tarnybos Pašto reguliavimo skyriaus vedėja Žydrūnė Zabulionienė. Zabulionienė. »
2015 Liepos mėn. 20 d. 15:25
Birželio mėnesį atlikta Lietuvos įmonių vadovų apklausa atskleidė, jog net 6 iš 10 įmonių darbuotojai neįtraukiami į veiklos efektyvumo didinimą. Verslo atstovų teigimu, tokios praktikos įmonėje nėra arba darbuotojai idėjų tiesiog nesiūlo... »
2015 Liepos mėn. 20 d. 10:36
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę Lietuvoje bus vykdoma prevencinė saugaus eismo priemonė, skirta autobusų ir krovininių automobilių kontrolei. kontrolei. »
2015 Liepos mėn. 20 d. 08:43
Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys. „Dujovežis prisišvartavo apie 9 val. 30 min. Vakare numatoma pradėti perkrovą“, - BNS sekmadienį sakė suskystintų gamtinių dujų terminalą valdančios... »
2015 Liepos mėn. 19 d. 14:00
Lietuvoje veikiančių skandinaviškų bankų paslaugomis besinaudojantys klientai jau pajuto arba pajus esminių finansinių pokyčių: norint atsiimti savus pinigus, teks labiau patuštinti kišenes. Įvedus eurą, nuo kitų metų pradžios bus naikinama... »
2015 Liepos mėn. 17 d. 14:58
Įsivaizduokite, kad parduo­tuvių lentynos ištuštėjo. Jose liko tik prekybos tinklo privačių prekės ženklų produktai. Ką da­rytumėte? Prekybos tinklo IKI Kulinarijos centro vadovė Aistė Rasmussen teigia, kad net ir le­gendiniai patiekalai... »
2015 Liepos mėn. 17 d. 08:48
 Per devynis mėnesius, kai Lietuva pirmoji Europos Sąjungoje (ES) uždraudė parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams, policija užregistravo 11 pažeidimų. Prekybininkai teigia, kad nepilnamečių bandymų įsigyti energinius gėrimus... »
2015 Liepos mėn. 17 d. 08:15
Bendrovė „Kietaviškių gausa“ pradeda modernizuoti beveik prieš 30 metų pastatytą didžiausią Lietuvoje šiltnamių ūkį - naujuose šiltnamiuose bus užauginama gerokai daugiau daržovių, o energijos taupymo sprendimai, tikimasi, leis jas auginti... »
2015 Liepos mėn. 17 d. 08:09
 Lietuviška jautiena jau gali būti eksportuojama į Tunisą, o artimiausiu metu tokį leidimą turėtų suteikti ir Marokas, pranešė Veterinarijos tarnyba.  Tarnybos vadovas Jonas Milius tvirtina, kad Lietuvos įmonės jautieną į Tunisą... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 14:00
Įsivaizduokite prekybos centrą, kuriame nėra jokių plastikinių maišelių: pasvertus agurkus dedame tiesiai į krepšį, duoną perkame popieriniame maišelyje, pieno įsipilame į daugkartinę stiklo tarą, o s ūrio atpjaunama į mūsų atsineštą... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 12:45
Birželio orai ir itin sumažėję rusų turistų srautai turėjo skaudžių finansinių pasekmių Palangos būstų nuomotojams, kavinių ir restoranų savininkams, pramogų organizatoriams ir kitiems, kurie kurorte uždirba iš užsienio turistų. tv3.lt... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 10:25
Kad ką tik mokslus baigę žmonės neemigruotų, dirbti turi ne viena ministerija ar viena institucija, reikia priemonių komplekso, LRT Radijo laidai „60 minučių“ sako Vilniaus universiteto socialinių mokslų daktaras Audrius Bitinas. „Pirmiausia... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 09:32
Prieš įvedant eurą daugelis gyventojų baiminosi, kad tada pamatys kiek daugiau uždirba kitų šalių gyventojai, mat nereikės konvertuoti valiutos. Lietuva negali pasigirti didžiausiais atlyginimais Europos Sąjungoje (ES), tačiau yra šalių... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 09:26
Kai kurie komerciniai bankai gyventojus ir toliau spaudžia į kampą, šįkart dėl neigiamų palūkanų. Būsto paskolas pasiėmę klientai sulaukė laiškų iš banko su siūlymu pasikeisti paskolos sutartį. Tarp pakeitimų netikėtai atsirado ir viena... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:30
Pastovus geriamo vandens mokestis taikomas ir nesinaudojant vandeniu bute, o išvengti tokio mokesčio galima tik laikinai atjungus vandens tiekimą. Taip sako Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Vilniaus vandenys“ klientų aptarnavimo centro vadovas... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:15
Pasirodžius pranešimams apie pasiektą susitarimą dėl Irano branduolinės programos apribojimo, ėmė kristi naftos kaina. Banko „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad dėl pingančios naftos situacija Rusijoje pablogės, o tai turės... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:12
Nors Lietuvos pramonininkai į ateitį žiūri šiek tiek atsargiau, kas antras gamintojas šiemet tikisi augimo ir planuoja eksporto plėtrą. Tai rodo kas ketvirtį pramonininkų konfederacijoje atliekama 150-ties įmonių vadovų nuomonių ir prognozių... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 15:06
Kelerius metus prieš krizę didžiulėmis palūkanomis, vienu metu siekusiomis net iki 10 proc., džiaugęsi komerciniai bankai pastaraisiais mėnesiais nebežino ką daryti. „Euriborui“ nusiritus į neregėtas žemumas, o dabar persiritus į neigiamą... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 12:57
Liepos 14 diena vienareikšmiškai bus įrašyta į istorijos vadovėlius, kaip pasaulio galingieji sugebėjo susitarti ir nutraukti net 12 metų trukusias sankcijas ir įtampą dėl Irano branduolinės programos. Kuo šis susitarimas yra svarbus pasauliui... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 09:51
Didėjant socialinei ir ekonominei gerovei, sparčiai didėja energijos suvartojimas, kyla naftos kainos, energijos išteklių tiekimas tampa nepastovus, o apie iškastinį kurą vis dažniau kalbama kaip apie laikiną energijos tiekimo šaltinį. Kauno... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 09:21
Absoliuti dauguma investuotojų yra dažniausiai vyresni nei 41 metų vyrai, kurie pirmenybę teikia ne biržai, bet užbiržinei prekybai, skelbia „Verslo žinios“. žinios“. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 15:44
Mažą suskystintųjų gamtinių dujų terminalą – dujų skirstymo stotį – ketinanti statyti „Klaipėdos nafta“ užsitikrino Europos Sąjungos paramą daugiau kaip trečdaliui projekto vertės. vertės. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 10:52
Sekmadienį Šveicarijoje pasibaigusiame Europos triatlono čempionate aukso medalį jaunių (16–19 metų) amžiaus grupėje olimpinėje distancijoje iškovojo Titas Pumputis. Pumputis. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 10:50
Lietuvos šeimos, vertindamos savo šeimos materialinę padėtį, nusiteikusios optimistiškiau nei prieš trejus metus. Per šį laikotarpį žmonių, kurie savo šeimos materialinę padėti vertina labai gerai arba gerai, Lietuvoje padaugėjo 9 proc... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Domas, Dominykas, Gerimantas, Milgedė, Olvena

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar imtumėte kreditą atostogoms?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-08-04
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
45.57   bar.
Dujos
Arrow up
2.781   MMBTU
Auksas
Arrow down
1083.5   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Piktas priešas, kad jį galas, Vis įkirsti bando. Ir kas kartą naują kardą Mums kapot suranda.
– Taip, – patvirtina Dirvelė. – Tankai jų, raketos... Pašiliuos jau greit nerasim Pasislėpti vietos.
Raulą gąsdina labiausiai Bombos branduolinės: – Dvi bombikės – ir sudie, Mylima gimtine.
Onei geležis – nė motais. Kita baimė slegia ją: – Mus visus išvers iš koto Vagys ir korupcija.