Parsisiųskite

Kovo 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Vaistai (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 27 d. 14:46
 Farmacijos kompanijos privalės pranešti, kokiems sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams sumokėjo už dalyvavimą profesiniuose moksliniuose renginiuose užsienyje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 14:24
Mažėjant dujų vartojimui Lietuvoje, Energetikos ministerija siūlo leisti iš Norvegijos „Statoil“ perkamas dujas parduoti kitoms valstybėms. »
2015 Kovo mėn. 27 d. 13:23
Vilniaus statybų bendrovė „LitCon“ kartu su „Kauno hidrogeologija“ už 3,273 mln. eurų įrengs prieplaukas žvejų laivams Neringoje. »
Dujos (SCANPIX)
2015 Kovo mėn. 27 d. 13:17
Europai ketvirtadalį suvartojamų dujų tiekiantis Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ turi ko bijoti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, mano Lietuvos energetikos ministras. Pasak Roko Masiulio, mažėjantis dujų vartojimas bei galimybė įsigyti dujų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 09:36
Lietuvos bankui ir Finansų ministerijai pabloginus šių metų Lietuvos ūkio augimo prognozes, finansų ministras kartoja, kad kol kas peržiūrėti biudžeto neketinama. Pasak Rimanto Šadžiaus, biudžeto pajamų rodikliai yra geri. »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:10
Lietuvos baldų gamintojai skundžiasi, jog didelę dalį Lietuvos miškuose kertamos medienos išperka užsieniečiai. Tuomet Lietuvos įmonėms trūksta medienos žaliavos arba ji tampa per brangi. brangi. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:29
Pasaulio naftos kaina smarkiai šoktelėjo, kai Saudo Arabija, surinkusi dešimties šalių koaliciją, pradėjo smūgius Irano remiamiems šiitų sukilėliams Jemene. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:32
Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma šilumos gamybos bendrovė „Vilniaus energija“, kuri kaltinama perkanti brangesnį biokurą iš susijusios įmonės, kategoriškai atmeta kaltinimus. Bendrovės vadovas tvirtina, kad kuro kainai rinkoje krentant... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 09:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakartojo, jog Vyriausybė turėjo pati apsispręsti, kaip reformuoti socialinę sistemą, o ne remtis mokslininkų paruoštu socialinio modelio projektu. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:42
Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma „Vilniaus energija“ sausio mėnesį šilumai gaminti reikalingą biokurą pirko gerokai brangiau nei pernai gruodį. Energetikos ministerija pradėjo aiškintis, ar „Vilniaus energija“ nepiktnaudžiauja... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:46
Lietuvos vežėjai pradėjo kirsti Rusijos sieną be detalios patikros, rašo „Verslo žinios“. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 15:38
Lietuvos vežėjai per pastaruosius mėnesius patyrė apie 220 mln. eurų nuostolių. Tai daugiausia lėmė Rusijos įvestas importo embargas ir sugriežtintos Lietuvos vilkikų patikros Rusijos pasienyje. Asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Dainius... »
Pasaulio ekonomika
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:55
Baigiantis trečiam mėnesiui, kai Lietuvoje vietoj litų atsiskaitoma eurais, keturi Nepriklausomybės Akto signatarai, tarp kurių ir buvęs Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas (1990-1993) Vilius Baldišis, paskelbė kreipimąsi į Prezidentę... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:17
Mokslininkų grupės parengtą socialinio modelio projektą šalies vadovė pavadino brangiai pirktu pasiūlymų kratiniu. Pasak Dalios Grybauskaitės, jis gali būti tik atspirties tašku, formuojant Vyriausybės poziciją. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 13:10
Šią vasarą atostogos Lietuvos pajūryje ir kaimo turizmo sodybose poilsiautojams atsieis panašiai, kaip ir praėjusiais metais. Turistų iš Rusijos toliau mažėja, todėl valiutos pasikeitimas neleido verslininkams išpūsti apgyvendinimo kainų... »
smm.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 10:01
Antradienį Joniškyje atidarytas Šiaurės Lietuvos žemės ūkio technologijų ir technikos praktinio mokymo centras. Šis centras – 25-asis šalyje. Iki metų pabaigos numatoma atnaujinti dar 40 tokių vietų, kur jaunimas galės mokytis tai, ko reikia... »
Nauja stogo danga „Ruuki Armorium“ išsiskiria itin aukštomis bangomis, stogui suteikiančiomis tvirtumo, solidumo įspūdį. „Ruuki“ archyvo nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 07:00
Didžiausi plieninių stogo dangų pranašumai – lengvumas, sandarumas ir spalvos ilgaamžiškumas. Kokybiškos, iš specialaus plieno pagamintos dangos atlaiko 50 metų, o tinkamai prižiūrimos – dar ilgiau, dėl to plieninės stogo dangos itin... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 14:53
Seimas po pateikimo pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, kurios pagreitintų įmonių bankroto procedūras. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 10:14
Valdžia tikina, kad antradienį ministrams pristatyta socialinės sistemos pertvarka leis ją padaryti kompleksinę ir lankstesnę, o kritikams atkerta, kad jie neįsigilino į projektus. Premjeras sako, kad siekiama pertvarkyti sistemą, kuri nebeatitinka... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 08:56
Darbuotojų atstovai sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtas Darbo kodekso projektas darbdaviams yra kur kas naudingesnis nei darbuotojams. Patys darbdaviai teigia, jog jis naudingas Lietuvai ir apskritai nereiktų jo dėti... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 07:00
Atliekų tvarkytojai teigia, kad Vilniaus miesto savivaldybės planai atnaujinti konteinerių tinklą ir įrengti požeminius konteinerius yra pozityvus žingsnis, galintis iliustruoti modernios sostinės idėją. Ateityje Vilniuje planuojama įrengti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 23 d. 15:08
Sociologas ir ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad socialinio draudimo sistema būtų keičiama, efektyviau ir teisingiau perskirstant biudžeto lėšas, o ne daugiau jų išleidžiant. Mokslininkams rengiant naują socialinį modelį, jo socialinio... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 12:13
Kai Lietuva lyginama su kitomis šalimis, dažnai pastebimi kelis kartus didesni atlyginimai Vokietijoje ar Švedijoje. Tačiau turime dairytis ne į atlyginimų skirtumus, o į tai, dėl kokios ekonomikos politikos šalys jų yra pasiekusios, sako LRT.lt... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 08:51
Ukrainoje, Kijeve šeštadienį prasideda savaitę truksiantis projektas „Dėkojame Lietuvai“. Projekto tikslas – padėkoti Lietuvai už paramą Ukrainai tarptautinėje arenoje, supažindinti ukrainiečius su Lietuvos verslo ir turizmo galimybėmis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 07:00
Per pastaruosius kelis dešimtmečius visiškai pasikeitė mūsų požiūris į reklamas, joms skiriamas dėmesys ir jų vertinimas. Šiandieninės reklamos visoje jų gausoje tiesiog plaukte praplaukia pro mūsų akis ir ausis, neatkreipdamos mūsų... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aleksandras, Alkmena, Alkmenas, Lėja, Lidija, Rupertas, Rūta

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kur švęsite šv. Velykas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-27
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9113 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.3567 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
50.46   bar.
Dujos
Arrow down
2.677   MMBTU
Auksas
Arrow down
1202   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Pakalbėk ruskai, Dirvele, Jei dar moki bent žodelį. Na, nejaugi pamiršai? Nekalbi ir nerašai.
Šitaip Kempė klausinėjo, Ir po sodžių maklinėjo: – Ar dar rusiškai meni? Kaip kalbėdavom jauni?
Kempė Onei įkyrėjo: – Eik greičiau iš kur atėjęs! Kaip lakišius prikibai. Šitaip daro tik šnipai.
Kempė žagt – ir tuoj nutilo, Susiėmęs galvą žilą. – One, neskandink! Tyliu... Lietuvą aš vėl myliu...