Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

2010 Balandžio mėn. 13 d. 07:53

Statybų sektorius šiemet turėtų stabilizuotis

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų. valstietis.lt archyvo nuotr.

Statybų sektorius, pernai kritęs beveik du kartus iki 5,9 mlrd. litų, šiemet turėtų stabilizuotis ir pamažu pradėti kapstytis iš duobės. Pirmiausia pagalbos ranką tam ištiesti turėtų renovacijos projektai.

„Kad ir kokių pesimistinių rezultatų laukėme, tačiau praėjusių metų duomenys buvo kur kas niūresni nei prognozavome. Tai blogiausi metai per pastarąjį dešimtmetį <...> Statybų sektorius smuko 48 proc. - šis skaičius viską pasako“, - dienraštis „Verslo žinios“ sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Statybos visuomet buvo viena iš ekonomikos varomųjų jėgų, paprastai ji sukurdavo 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu pernai šis rodiklis sudarė vos 6,3 proc. BVP, nors ir pats BVP sumažėjo 15 procentų.

Stojusios statybos smogė ir kitiems sektoriams - sumenko statybinių medžiagų pardavimai. LSA duomenimis, cemento pernai parduota 46 proc. mažiau, keraminių plytų - 47 proc., gelžbetonio - 48 proc., plastikinių langų 60 procentų.

„Iš statybos sektoriaus per sunkmetį buvo atleista apie 50 tūkst. darbuotojų, tai sudaro net 20 proc. atleistųjų. Vadinasi, kas penktas netekęs darbo yra statybininkas“, - teigė A.Šeštakauskas.

Šiemet statybų sektorius tikisi geresnių metų. Nors apie pelną dar nesvajojamą, tačiau atsargiam optimizmui priežasčių yra: viliamasi, jog iš letargo pabus gyvenamoji statyba, atsiras pramoninės statybos užsakymų.

„Bet labiausiai tikėtina, kad darbų duos renovacijos projektai, kurie pernai dar stovėjo, dabar - stoviniuoja, bet į metų pabaigą turėtų įsibėgėti“, - teigė A.Šeštakauskas.

Jo prognozėmis, šiemet statybų sektorius stabilizuosis, o 2011-2012 m. jau turėtų pradėti kapanotis pirmyn, nes gyvenimas vietoje nestovi - reikalingi ir nauji būstai, ir mokyklos, kiti visuomeniniai bei komerciniai pastatai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 15:30
Baltijos šalys, Lenkija ir Suomija pirmadienį Rygoje pasirašys deklaraciją dėl transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ įgyvendinimo. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 19:30
Valdantiesiems priklausantys „darbiečiai“ kitą savaitę Seimui teiks pataisas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) šildymui lengvatos pratęsimo, tačiau su sąlyga, jei tam pirmadienį pritars valdančiųjų politinė taryba. Tokiu atveju... »
Finansų ministras R.Šadžius. Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 12:38
Graikijai ir Europos Sąjungos (ES) lyderiams nepavykstant susitarti dėl finansinius sunkumus išgyvenančios Graikijos skolų mokėjimo, Lietuvos finansų ministras sako nėra tikras, ar šalies bankai pirmadienį atsidarys, nes ES finansų ministrams... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 05:29
Seimo Kaimo reikalų komitetas priešinasi naujam žemės ūkio ministrės siūlymui neriboti pieno produktų prekybos antkainių - parlamentarai nori juos įteisinti. Konkurencijos sargai ir prekybininkai sako, kad antkainių ribojimas iki 10 proc. paskatins... »
2015 Birželio mėn. 15 d. 12:33
Žemės ūkio ministerija viliasi, kad alternatyvūs verslai, kuriems teikiama parama, regionuose sukurs naujas darbo vietas ir sumažins emigracijos srautus. Viena tokių verslo šakų – šinšilų auginimas. Tiesa, mūsų šalies augintojams tenka... »
2015 Birželio mėn. 13 d. 13:05
Pasidalyti daugiabučių modernizavimo praktika, vietoje susipažinti su kaimynų lenkų patirtimi – toks buvo grupės renovacijos proceso dalyvių išvykos į Balstogę tikslas. Modernizavimo projektų administratoriai, namų bendrijų pirmininkai... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:39
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda sutinka su niūromis prognozėmis, kad pensininkų padėtis tolydžio blogės. „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ ekonomistas tikino, kad senatve ir finansinėmis senatvės prielaidomis... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:18
Gera žinia žvejams, žvejojantiems Baltijos jūroje: Tarptautinė jūrų tyrinėjimų taryba (TJTT) rekomenduoja 2016 metais padidinti strimelių žvejybos kvotas. kvotas. »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:11
 Dauguma lietuviško kapitalo įmonių didelį dėmesį skiria užsienio partnerių paieškai ir jų investicijų pritraukimui. Pavyzdžiui, dvidešimtmetį mininti mėsos perdirbimo rinkos lyderė „BIOVELA Group“ mūsų šalies geografines sienas... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:05
Pripažinkime, kad kone kiekvienas iš mūsų, apsipirkdamas parduotuvėje, nori sutaupyti. Taupyti nesusiveržiant diržų – labai paprasta. Jei norite sužinoti, kaip tai padaryti, klauskite senjorų, kokie yra jų apsipirkimo įpročiai, nes kiekvienas... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 10:05
Švedijos kapitalo žemės ūkio produkcijos prekybos įmonė „Scandagra“ ketina įsigyti Šakių rajono žemės ūkio produkcijos prekybos bendrovę „Agrogimas“. Konkurencijos taryba pranešė antradienį gavusi „Scandagros“ prašymą įsigyti... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:48
Lenkija dujotiekio su Lietuva projektą naudoja kaip spaudimo priemonę Europos Komisijai, kad gautų daugiau pinigų kitiems projektams, teigia Lietuvos premjeras. »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:45
Dujų jungtis į Lenkiją yra viena iš sąlygų, kuri leistų Lietuvai gerokai padidinti  suskystintų gamtinių dujų (SGD)  terminalo naudojimą ir tapti SGD tiekimo lydere regione. Suskystintosios dujos ateityje, ko gero... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 13:59
Nors Lietuva gali teikti kokybiškas ir, palyginus su kitomis valstybėmis, nebrangias medicinines paslaugas, medicinos turizmu besidomintiems žmonėms dar tenka aiškinti, kas ta Lietuva. Tai pastebi Lietuvos medicinos turizmo klasterio vykdantysis... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 10:40
Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Marijampolės pieno konservai“ valdoma Lukšių pieninė praėjusiais metais gavo 18,581 mln. eurų pajamų - 18,6 proc. mažiau nei 2013 metais, kai įmonės apyvarta buvo 22,819 mln. eurų... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 10:38
Ar kada bandėte suskaičiuoti, kiek įvairių pakuočių per dieną išmetate į šiukšlių dėžę? Jei ne, tai palengvinant užduotį, tiesiog pažvelkite į savo kasdienių pirkinių maišelį ir jo vidų – kiekvienas produktas, kurį perkate dažniausiai... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 08:28
Naujasis vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas sako, kad bus tęsiamos organizacijoje pradėtos reformos. E. Mikėno teigimu, dabar svarbiausia ieškoti būdų išsaugoti ir pagerinti Lietuvos vežėjų padėtį konkuruojant... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 07:54
Pirmoji diena darbe dažnai būna įsimintiniausia, tačiau ir kelianti daugiausiai streso. Tam, kad pirmąją dieną darbe patirtumėte kuo mažiau įtampos, jums tereikia ją tinkamai suplanuoti. Dažnai žmonės renkasi išlikti pasyvūs pirmąją... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 06:00
 Bankams ir valdžiai nepatinka, kad gyventojai naudoja daug grynųjų pinigų. Todėl papildomais mokesčiais ir įstatymais ketinama atmušti norą jų turėti.  Komerciniai bankai apmokestina pinigų išsigryninimą bankomatuose, o parlamentarai... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 14:00
Pastaraisiais metais daugėja sraigių augintojų, tačiau, kad šis verslas taptų sėkmingas, būtina ne tik išmokti, kaip šiuos moliuskus auginti, įsirengti sraigyną, bet ir realizuoti „derlių“. Zarasų rajono ūkininkė Natalija Pronckienė... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:12
Vis labiau populiarėjanti ir aktyvaus gyventojų įsitraukimo sulaukianti atliekų rūšiavimo tendencija - didelis žingsnis į priekį aplinkosaugos problemų Lietuvoje sprendime. Vis dažniau į šią veiklą įsitraukia ir įmonės, neabejingos ekologiniams... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:04
Šiaulių AVMI nurodė sumokėti beveik 155 tūkst. eurų GPM, delspinigių ir baudų gyventojui, kuris  nuostolingą verslą bandė gelbėti savo ir iš kitų asmenų neva gautomis paskolomis, dėl ko FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 09:53
Nedidelių kaimo parduotuvių laukia bankrotų banga, jei Seimas nuspręstų uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais kartu su kitomis prekėmis. Kaimų ir mažų miestelių gyventojai, nebegalėdami įsigyti legalių alkoholinių gėrimų, jų ieškos... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 09:37
Vilniaus savivaldybei prieš kelias savaites pateikus transporto bendrovėms neįpareigojantį kreipimąsi išreikšti susidomėjimą dėl transportavimo sprendimų Vilniuje, Prancūzijos transporto koncernas „Alstom“ tvirtina galintis pasiūlyti... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 08:14
Daugiau nei pusė lietuvių pripažįsta, kad jų būstui reikia remonto, bet tik pusė taip manančių per ateinančius metus tikrai ketina pradėti kapitalinius ar kosmetinius remonto darbus, rodo tyrimas. Išleisti būsto atnaujinimui žmonės daug... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Butgina, Butginas, Filomena, Karolina, Mantmailė, Mantmilas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti gėjų partnerystę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-05
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
55.52   bar.
Dujos
Arrow down
2.77   MMBTU
Auksas
Arrow up
1167.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Sodžiaus ūkininką Miką Vėl depresija apniko: Kur surast jam tokią paną, Kuri ūky nusimano?
Nėr tokios panos pasviety – Mikui pasikarti knieti. Kaip gyventi? Arti, sėti Ir vienam daržus ravėti?
Onė irgi modeliavo, Kaip padėt kaimynui savo. Bet galvoj jokios minties Dėl Mikučio ateities.
Ačiū Dievui, kad Dirvelė Turi galvą kaip seimelį: – Mikai, tau patart galiu Partnerystę su... Raulu.