Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 23 d. 19:25
Mokslininkai tvirtina, kad jei Žemėje neliktų naftos ir nebūtų surastas jos pakaitalas, šiuolaikinis gyvenimas sustotų. Ir ne tik sustotų, bet ir per kelias akimirkas sugrįžtų į pirmykščius laikus. Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus... »
Jubana.eu
2015 Gegužės mėn. 23 d. 19:15
UAB JUBANA, įsikūrusi Mažeikiuose, – vienintelė Baltijos šalyse bendrovė, gaminanti starterius ir generatorius žemės ūkio ir statybinei technikai, sunkvežimiams ir komerciniam transportui.Produkcija parduodama į daugiau nei 40 pasaulio šalių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 23 d. 16:30
Briuselio oro uoste išskristi į Vilnių su veiklą stabdančios bendrovės „Air Lituanica“ lėktuvu turėję keleiviai LRT radijui teigia, kad jiems nesuteikiama pakankamai informacijos dėl nevykdomų skrydžių, o klientų aptarnavimo centro telefonas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 22 d. 12:20
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta ir finansinių sunkumų slegiama skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ penktadienį nutraukė veiklą. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 22 d. 06:40
Metų pradžioje mažesnes poilsinių kelionių kainas prognozavę jų organizatoriai po pusmečio jau kalba kur kas atsargiau. Pingantys degalai, turistų iš Rusijos srauto sumažėjimas ir auganti paslaugų pasiūla pastebimo kainų kritimo nesukėlė... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 21 d. 17:15
Lietuvoje ir toliau vartoti alkoholį bus galima nuo 18 metų - Seimas atsisakė uždrausti  stipriuosius gėrimus gerti žmonėms iki 20 metų. »
Scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 21 d. 13:30
Seimas Lietuvoje įteisino internetinius lošimus ir uždraudė nuo 2016 metų juose dalyvauti nepilnamečiams. Į virtualius kazino galės patekti ne jaunesni negu 21 metų asmenys. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 21 d. 09:01
Popierius, plastikas ir stiklas - tai pagrindinės atliekų rūšys, su kuriomis susiduriame savo kasdienėje buityje. Atliekų tvarkytojai teigia, kad plastiko pakuotė yra viena iš dažniausiai naudojamų pakuočių rūšių ir sudaro apie 10-12 proc... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 19 d. 12:12
Grupinių apsipirkimų portalai įtraukti į kelionių pardavimo agentų sąrašą. Nuo šių metų lapkričio jame bus ir internetu keliones parduodančios bendrovės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 19 d. 10:38
Parlamentarai antradienį apsispręs, ar priimti svarstyti pataisas dėl 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atšaldytai mėsai bei vaisias ir daržovėms. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 18 d. 09:25
Valstybinė mokesčių inspekcija ketina šviesti visuomenę apie mokesčių mokėjimą. Naujasis inspekcijos vadovas Dainoras Bradauskas teigia, kad jau rengiamas visuomenės ugdymo projektas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 18 d. 07:34
Vidutines pajamas gaunantis žmogus gali svajoti apie nuosavą vieno kambario butą, tačiau jei neturi pradinio įnašo paskolai gauti, susitaupyti jam užtruks apie dešimtį metų. Taip LRT.lt sako nekilnojamojo turto ir asmeninių finansų specialistai... »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 13:53
Šių metų balandžio mėnesio vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 35,61 EUR/MWh, beveik penktadaliu mažesnė nei praėjusių metų balandį. Lyginant su kovo mėnesiu elektra Lietuvos ir Latvijos biržose... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Gegužės mėn. 15 d. 10:07
Jonavos trąšų gamintojos „Achemos“ finansinė padėtis labai gera ir įmonė galėtų sumokėti suskystintųjų gamtinių dujų terminalo mokestį, sako koncerno „Achemos grupė“ valdybos narys Kasparas Jurgelionis , tačiau jis pabrėžia... »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 08:38
Lietuvoje veikiančios finansų įstaigos vis svarbesne laiko riziką dėl užsitęsusio mažų palūkanų normų laikotarpio, nors, tebetvyrant geopolitinei įtampai, rizika dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto galimo ūmėjimo ir su juo susijusių padarinių... »
2015 Gegužės mėn. 15 d. 08:30
Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdytojų tarybos susitikime Gruzijoje Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius ir Ukrainos finansų ministrė Natalie Jeresko bei ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius dvišaliame pokalbyje... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 15:14
Paskaičiuota, kiek apytikriai pinigų Lietuvos gyventojas išleidžia būsto nuomai, maistui ir transportui ir kiek eurų lieka mėnesio pabaigoje. Asmeninių finansų ekspertai tikina, kad vienam žmogui vidutinės algos – 550 eurų – gali visiškai... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 12:40
Kasdieniams pietums lietuviai linkę taupyti ir renkasi namuose gamintą maistą arba mažiausiai kainuojančius dienos pietų pasiūlymus, nors didžiausią dėmesį skiria maisto skoniui. Dienos pietų įpročių tyrimas parodė, kad 4 iš 10 lietuvių... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 12:35
Renkantis naujos statybos būstą, lietuviams svarbiau už kainą ir vietą, jo išlaikymo sąnaudos. Tokius rezultatus parodė nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ inicijuota pirkėjų apklausa, kurie būstą įsigijo 2013-2014 metais. Apklausoje... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 10:33
Ieškantys išsinuomoti būstą dažnai susiduria su skelbime užrašytais žodžiais – „Jei butas tiks, bus imamas vienkartinis agentūros mokestis” ir vis rečiau galima išvysti užrašą – „Be tarpininkų“. Dažniausiai įvardinamas mokesti... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 08:41
Neretai sklandanti nuomonė, jog vieni prekybos tinklai yra vieni didžiausių dar tinkamo vartoti maisto švaistytojų – mitas. Prekybos tinklai yra didžiausi paramos maistu „Maisto bankui“ tiekėjai, o kasmet lentynose liekančio nenupirkto maisto... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 08:36
Baltijos šalyse dar neišsemtos elektros kainų mažinimo galimybės, o vartotojai išloštų, jeigu Lietuva, Latvija ir Estija veiktų kaip viena energetikos rinka. Tokia nuomone su Vilniuje vykstančio tarptautinio energetikos forumo dalyviais pasidalino... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 15:20
Daugiau nei 780 tūkst. – tiek automobilių „išgaravo“ įvedus naują automatinio transporto priemonių išregistravimo tvarką. Tačiau ar iš tiesų Lietuvos keliuose mažiau „plento senukų“ – 18-mečių „Volkswagen“ ar 20-mečių... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Gegužės mėn. 13 d. 13:25
Nuo šių metų pradžios mūsų piniginėse sušiugždėjus eurams, naujienos apie euro zonos šalių ekonomikos būklę jau neturėtų atrodyti kaip mažai ką bendra su lietuviška tikrove turintys pranešimai. pranešimai. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 13:01
Lietuvoje prasidėjo Europos Komisijos inicijuota vartotojų švietimo kampanija, kurios metu bus siekiama padidinti vartotojų ir prekybininkų informuotumą apie Europos Sąjungos šalyse užtikrinamas teises vartotojams apsiperkant internetu ir kitose... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Augustinas, Jogirda, Jogirdas, Rima

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pasitikite Lietuvos tarnybų gebėjimu vykdyti gelbėjimo operacijas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-05-28
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9206 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.4144 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
57.67   bar.
Dujos
Arrow down
2.838   MMBTU
Auksas
Arrow up
1188.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Bėga metai, keičias mados. Jau gegutės kitos rados. Neviliok jų pinigais, Kad kukuotų po langais.
– Kokaino! Kokaino! – Girdi Onė iš pušyno. – Paskubėki, nes „ku ku“ Tau sušuksiu nelaiku.
Onė, aišku, nusigando Ir tuojau derėtis bando: – Kokaino? Neturiu. Atsilyginsiu euru.
Bet raiboji iš pušyno, Rodos, plyš be kokaino. – Nors gramelį! Nors truputį! Aš – jau velnias, ne gegutė.