Parsisiųskite

Kovo 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Vaistai (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 27 d. 14:46
 Farmacijos kompanijos privalės pranešti, kokiems sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams sumokėjo už dalyvavimą profesiniuose moksliniuose renginiuose užsienyje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 14:24
Mažėjant dujų vartojimui Lietuvoje, Energetikos ministerija siūlo leisti iš Norvegijos „Statoil“ perkamas dujas parduoti kitoms valstybėms. »
2015 Kovo mėn. 27 d. 13:23
Vilniaus statybų bendrovė „LitCon“ kartu su „Kauno hidrogeologija“ už 3,273 mln. eurų įrengs prieplaukas žvejų laivams Neringoje. »
Dujos (SCANPIX)
2015 Kovo mėn. 27 d. 13:17
Europai ketvirtadalį suvartojamų dujų tiekiantis Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ turi ko bijoti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, mano Lietuvos energetikos ministras. Pasak Roko Masiulio, mažėjantis dujų vartojimas bei galimybė įsigyti dujų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 09:36
Lietuvos bankui ir Finansų ministerijai pabloginus šių metų Lietuvos ūkio augimo prognozes, finansų ministras kartoja, kad kol kas peržiūrėti biudžeto neketinama. Pasak Rimanto Šadžiaus, biudžeto pajamų rodikliai yra geri. »
VL nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:10
Lietuvos baldų gamintojai skundžiasi, jog didelę dalį Lietuvos miškuose kertamos medienos išperka užsieniečiai. Tuomet Lietuvos įmonėms trūksta medienos žaliavos arba ji tampa per brangi. brangi. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:29
Pasaulio naftos kaina smarkiai šoktelėjo, kai Saudo Arabija, surinkusi dešimties šalių koaliciją, pradėjo smūgius Irano remiamiems šiitų sukilėliams Jemene. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:32
Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma šilumos gamybos bendrovė „Vilniaus energija“, kuri kaltinama perkanti brangesnį biokurą iš susijusios įmonės, kategoriškai atmeta kaltinimus. Bendrovės vadovas tvirtina, kad kuro kainai rinkoje krentant... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 09:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakartojo, jog Vyriausybė turėjo pati apsispręsti, kaip reformuoti socialinę sistemą, o ne remtis mokslininkų paruoštu socialinio modelio projektu. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:42
Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma „Vilniaus energija“ sausio mėnesį šilumai gaminti reikalingą biokurą pirko gerokai brangiau nei pernai gruodį. Energetikos ministerija pradėjo aiškintis, ar „Vilniaus energija“ nepiktnaudžiauja... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:46
Lietuvos vežėjai pradėjo kirsti Rusijos sieną be detalios patikros, rašo „Verslo žinios“. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 15:38
Lietuvos vežėjai per pastaruosius mėnesius patyrė apie 220 mln. eurų nuostolių. Tai daugiausia lėmė Rusijos įvestas importo embargas ir sugriežtintos Lietuvos vilkikų patikros Rusijos pasienyje. Asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Dainius... »
Pasaulio ekonomika
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:55
Baigiantis trečiam mėnesiui, kai Lietuvoje vietoj litų atsiskaitoma eurais, keturi Nepriklausomybės Akto signatarai, tarp kurių ir buvęs Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas (1990-1993) Vilius Baldišis, paskelbė kreipimąsi į Prezidentę... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:17
Mokslininkų grupės parengtą socialinio modelio projektą šalies vadovė pavadino brangiai pirktu pasiūlymų kratiniu. Pasak Dalios Grybauskaitės, jis gali būti tik atspirties tašku, formuojant Vyriausybės poziciją. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 13:10
Šią vasarą atostogos Lietuvos pajūryje ir kaimo turizmo sodybose poilsiautojams atsieis panašiai, kaip ir praėjusiais metais. Turistų iš Rusijos toliau mažėja, todėl valiutos pasikeitimas neleido verslininkams išpūsti apgyvendinimo kainų... »
smm.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 10:01
Antradienį Joniškyje atidarytas Šiaurės Lietuvos žemės ūkio technologijų ir technikos praktinio mokymo centras. Šis centras – 25-asis šalyje. Iki metų pabaigos numatoma atnaujinti dar 40 tokių vietų, kur jaunimas galės mokytis tai, ko reikia... »
Nauja stogo danga „Ruuki Armorium“ išsiskiria itin aukštomis bangomis, stogui suteikiančiomis tvirtumo, solidumo įspūdį. „Ruuki“ archyvo nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 07:00
Didžiausi plieninių stogo dangų pranašumai – lengvumas, sandarumas ir spalvos ilgaamžiškumas. Kokybiškos, iš specialaus plieno pagamintos dangos atlaiko 50 metų, o tinkamai prižiūrimos – dar ilgiau, dėl to plieninės stogo dangos itin... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 14:53
Seimas po pateikimo pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, kurios pagreitintų įmonių bankroto procedūras. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 10:14
Valdžia tikina, kad antradienį ministrams pristatyta socialinės sistemos pertvarka leis ją padaryti kompleksinę ir lankstesnę, o kritikams atkerta, kad jie neįsigilino į projektus. Premjeras sako, kad siekiama pertvarkyti sistemą, kuri nebeatitinka... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 08:56
Darbuotojų atstovai sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtas Darbo kodekso projektas darbdaviams yra kur kas naudingesnis nei darbuotojams. Patys darbdaviai teigia, jog jis naudingas Lietuvai ir apskritai nereiktų jo dėti... »
Organizatorių nuotr.
2015 Kovo mėn. 24 d. 07:00
Atliekų tvarkytojai teigia, kad Vilniaus miesto savivaldybės planai atnaujinti konteinerių tinklą ir įrengti požeminius konteinerius yra pozityvus žingsnis, galintis iliustruoti modernios sostinės idėją. Ateityje Vilniuje planuojama įrengti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 23 d. 15:08
Sociologas ir ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad socialinio draudimo sistema būtų keičiama, efektyviau ir teisingiau perskirstant biudžeto lėšas, o ne daugiau jų išleidžiant. Mokslininkams rengiant naują socialinį modelį, jo socialinio... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 12:13
Kai Lietuva lyginama su kitomis šalimis, dažnai pastebimi kelis kartus didesni atlyginimai Vokietijoje ar Švedijoje. Tačiau turime dairytis ne į atlyginimų skirtumus, o į tai, dėl kokios ekonomikos politikos šalys jų yra pasiekusios, sako LRT.lt... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 08:51
Ukrainoje, Kijeve šeštadienį prasideda savaitę truksiantis projektas „Dėkojame Lietuvai“. Projekto tikslas – padėkoti Lietuvai už paramą Ukrainai tarptautinėje arenoje, supažindinti ukrainiečius su Lietuvos verslo ir turizmo galimybėmis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 20 d. 07:00
Per pastaruosius kelis dešimtmečius visiškai pasikeitė mūsų požiūris į reklamas, joms skiriamas dėmesys ir jų vertinimas. Šiandieninės reklamos visoje jų gausoje tiesiog plaukte praplaukia pro mūsų akis ir ausis, neatkreipdamos mūsų... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Almantė, Bertolda, Bertoldas, Manvyda, Manvydas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kur švęsite šv. Velykas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-29
Valiutos_usd
USD     0.9113 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3567 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
48.43   bar.
Dujos
Arrow down
2.66   MMBTU
Auksas
Arrow down
1198.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Pakalbėk ruskai, Dirvele, Jei dar moki bent žodelį. Na, nejaugi pamiršai? Nekalbi ir nerašai.
Šitaip Kempė klausinėjo, Ir po sodžių maklinėjo: – Ar dar rusiškai meni? Kaip kalbėdavom jauni?
Kempė Onei įkyrėjo: – Eik greičiau iš kur atėjęs! Kaip lakišius prikibai. Šitaip daro tik šnipai.
Kempė žagt – ir tuoj nutilo, Susiėmęs galvą žilą. – One, neskandink! Tyliu... Lietuvą aš vėl myliu...