Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
2015 Liepos mėn. 16 d. 14:00
Įsivaizduokite prekybos centrą, kuriame nėra jokių plastikinių maišelių: pasvertus agurkus dedame tiesiai į krepšį, duoną perkame popieriniame maišelyje, pieno įsipilame į daugkartinę stiklo tarą, o s ūrio atpjaunama į mūsų atsineštą... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 12:45
Birželio orai ir itin sumažėję rusų turistų srautai turėjo skaudžių finansinių pasekmių Palangos būstų nuomotojams, kavinių ir restoranų savininkams, pramogų organizatoriams ir kitiems, kurie kurorte uždirba iš užsienio turistų. tv3.lt... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 10:25
Kad ką tik mokslus baigę žmonės neemigruotų, dirbti turi ne viena ministerija ar viena institucija, reikia priemonių komplekso, LRT Radijo laidai „60 minučių“ sako Vilniaus universiteto socialinių mokslų daktaras Audrius Bitinas. „Pirmiausia... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 09:32
Prieš įvedant eurą daugelis gyventojų baiminosi, kad tada pamatys kiek daugiau uždirba kitų šalių gyventojai, mat nereikės konvertuoti valiutos. Lietuva negali pasigirti didžiausiais atlyginimais Europos Sąjungoje (ES), tačiau yra šalių... »
2015 Liepos mėn. 16 d. 09:26
Kai kurie komerciniai bankai gyventojus ir toliau spaudžia į kampą, šįkart dėl neigiamų palūkanų. Būsto paskolas pasiėmę klientai sulaukė laiškų iš banko su siūlymu pasikeisti paskolos sutartį. Tarp pakeitimų netikėtai atsirado ir viena... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:30
Pastovus geriamo vandens mokestis taikomas ir nesinaudojant vandeniu bute, o išvengti tokio mokesčio galima tik laikinai atjungus vandens tiekimą. Taip sako Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Vilniaus vandenys“ klientų aptarnavimo centro vadovas... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:15
Pasirodžius pranešimams apie pasiektą susitarimą dėl Irano branduolinės programos apribojimo, ėmė kristi naftos kaina. Banko „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad dėl pingančios naftos situacija Rusijoje pablogės, o tai turės... »
2015 Liepos mėn. 15 d. 09:12
Nors Lietuvos pramonininkai į ateitį žiūri šiek tiek atsargiau, kas antras gamintojas šiemet tikisi augimo ir planuoja eksporto plėtrą. Tai rodo kas ketvirtį pramonininkų konfederacijoje atliekama 150-ties įmonių vadovų nuomonių ir prognozių... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 15:06
Kelerius metus prieš krizę didžiulėmis palūkanomis, vienu metu siekusiomis net iki 10 proc., džiaugęsi komerciniai bankai pastaraisiais mėnesiais nebežino ką daryti. „Euriborui“ nusiritus į neregėtas žemumas, o dabar persiritus į neigiamą... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 12:57
Liepos 14 diena vienareikšmiškai bus įrašyta į istorijos vadovėlius, kaip pasaulio galingieji sugebėjo susitarti ir nutraukti net 12 metų trukusias sankcijas ir įtampą dėl Irano branduolinės programos. Kuo šis susitarimas yra svarbus pasauliui... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 09:51
Didėjant socialinei ir ekonominei gerovei, sparčiai didėja energijos suvartojimas, kyla naftos kainos, energijos išteklių tiekimas tampa nepastovus, o apie iškastinį kurą vis dažniau kalbama kaip apie laikiną energijos tiekimo šaltinį. Kauno... »
2015 Liepos mėn. 14 d. 09:21
Absoliuti dauguma investuotojų yra dažniausiai vyresni nei 41 metų vyrai, kurie pirmenybę teikia ne biržai, bet užbiržinei prekybai, skelbia „Verslo žinios“. žinios“. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 15:44
Mažą suskystintųjų gamtinių dujų terminalą – dujų skirstymo stotį – ketinanti statyti „Klaipėdos nafta“ užsitikrino Europos Sąjungos paramą daugiau kaip trečdaliui projekto vertės. vertės. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 10:52
Sekmadienį Šveicarijoje pasibaigusiame Europos triatlono čempionate aukso medalį jaunių (16–19 metų) amžiaus grupėje olimpinėje distancijoje iškovojo Titas Pumputis. Pumputis. »
2015 Liepos mėn. 13 d. 10:50
Lietuvos šeimos, vertindamos savo šeimos materialinę padėtį, nusiteikusios optimistiškiau nei prieš trejus metus. Per šį laikotarpį žmonių, kurie savo šeimos materialinę padėti vertina labai gerai arba gerai, Lietuvoje padaugėjo 9 proc... »
2015 Liepos mėn. 10 d. 14:19
  Įvairios daržo gėrybės – daž­nas valgis ant lietuviško pietų stalo. Ne vienas jas auginame darže, sodo lysvelėse, šiltnamy­je ar net ant palangės, o tie, ku­rie tokių galimybių neturi, įsigyja parduotuvėje. Tačiau ar viską... »
2015 Liepos mėn. 10 d. 14:14
Pirmąjį pusmetį šalies biudžetas gerokai viršijo visų pagrindinių mokesčių surinkimo planus, išskyrus pridėtinės vertės mokestį (PVM), skelbia Finansų ministerija. ministerija. »
2015 Liepos mėn. 10 d. 08:10
Pirmą kartą Lietuvoje renovuojamas daugiabutis sieks ne minimalių reikalavimų, tai yra C energinio efektyvumo klasės, o daug aukštesnės – A klasės. Gyventojai sako ilgai svarstę, ar siekti tokio tikslo, tačiau sutikę pridėti beveik penktadaliu... »
2015 Liepos mėn. 10 d. 07:43
Atostogų planavimas – svarbi užduotis, norint realizuoti tiek savo norus, tiek užtikrinti pačios kelionės kokybę. „TopTravel.lt“ duomenimis, 37 proc. apklaustųjų kelionės planavimą pradeda prieš kelis mėnesius, 32 proc. – prieš pusę... »
2015 Liepos mėn. 9 d. 14:48
 Buvusiai finansų maklerio įmonės „Orion Securities“ darbuotojai Kristinai Buteikienei už viešai neatskleistos informacijos apie planuojamą bendrovių „Agrowill Group“ ir „Baltic Champs“susijungimą nutekinimą skirta 1,5 tūkst... »
2015 Liepos mėn. 9 d. 13:13
Gyventojai neturėtų abejoti būsto renovacijos nauda, sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Pasak jo, tai padeda ne tik sumažinti šildymo sąskaitas, bet ir didėja būsto vertė.  vertė.  »
2015 Liepos mėn. 9 d. 09:28
Vidutinė alga atskaičius mokesčius 2000 metais, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, siekė 200 eurus, vėliau sparčiai augo iki 2008 metų ir pasiekė 478 eurus. Viena priežasčių, turėjusių įtakos atlyginimų augimui, pasak „Swedbank“... »
2015 Liepos mėn. 9 d. 09:24
Lietuvos pozicija genetiškai modifikuotų produktų klausimu nesikeičia - mūsų šalis ir toliau nelinkusi įsileisti jokių genetiškai modifikuotų produktų, išskyrus pašarus gyvuliams, teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Baltraitienė. »
2015 Liepos mėn. 9 d. 09:18
2015 m. Lietuvos eksporto rodikliai fiksuoja stagnaciją - per šių metų pirmus keturis mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, lietuviškos kilmės eksportas be naftos produktų sumažėjo 0,4 proc. Nominalia išraiška šiemet Lietuvos... »
2015 Liepos mėn. 9 d. 09:16
Ar jungiantis prie internetinės bankininkystės su kodų kortelėmis nerizikuojame savo pinigais? Labiau už internetine bankininkyste besinaudojančius žmonės dėl saugumo išsigando Lietuvos bankas. bankas. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Ada, Augmina, Inocentas, Nazaras, Nazarijus, Vytaras

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pritariate sovietinių paminklų nukėlimui Lietuvoje

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-28
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
47.13   bar.
Dujos   2.788   MMBTU
Auksas
Arrow down
1093.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vos Oninės atriedėjo, Tuoj Anupras pralinksmėjo: Giminės sulėks, draugai – Trinktelės išties smagiai.
Onė sukas po virtuvę, Kur Anupras skuta žuvį. – Negailėk! Svečių būrys Tas žuvis bemat praris.
O pati – bėgte pro klėtį: Į kirpyklą reikia spėti. Ten jai žilę nudažys – Miesto blondine pražys.
Bet mieliausia – pabaigtuvės... Sudorotos visos žuvys. Ačiū Dievui! Vėl ramu. Tik Anupras prie namų.