Parsisiųskite

Vasario 25 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 14:41
Savaitgalį į Klaipėdos uostą vėl turėtų įplaukti dujovežis su suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai bus antrasis komercinis dujų krovinys, skirtas pirmajam Baltijos šalyse SGD terminalui. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 12:24
Planuojama, kad karo prievolininkų sveikatos patikrinimas vyks Karo medicinos tarnyboje, kuri pateiks savo išvadas, o galutinį sprendimą dėl tinkamumo tarnybai priims Karinės medicininės ekspertizės komisija, sako Lietuvos kariuomenės vado padėjėjas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 08:10
Tęsiantis neaiškiai geopolitinei situacijai Rytuose ir mažėjant eksportui į Rusiją, Baltarusiją, Kazachstaną ir iš dalies į Ukrainą, ekonomistai sako, kad Lietuvos ūkis šiemet augs ne tiek, kiek prognozuota 2014 metų pabaigoje. pabaigoje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 07:00
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų  žurnalas „Euromoney“ šiemet pripažino „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialą geriausiai teikiančiu privačios bankininkystės paslaugas šalyje. Greta šio pagrindinio laimėjimo, „Danske  Bank“... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 08:28
Eurui vasario viduryje pritarė 68 proc. gyventojų - 8 proc. daugiau nei pernai gruodį, rodo Lietuvos banko užsakyta apklausa. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 10:42
Lietuvai derėtų ieškoti naujų rinkų Afrikos žemyne, ypač Rytų Afrikoje, sako ūkio ministras. Evaldas Gustas taip pat ragina svarstyti galimybę Afrikoje Lietuvai įsteigti dar vieną atstovybę, nes dabar ambasada yra tik Kaire ir planuojama... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 07:57
Energetikos ministras Rokas Masiulis antradienį Vašingtone susitikęs su JAV energetikos sekretoriumi Ernestu Monizu patvirtino Lietuvos pasirengimą įsigyti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) iš karto, kai tik JAV kompanijos pradės jas eksportuoti. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 07:38
Pernai privačiuose pensijų fonduose pinigus kaupiantys Lietuvos gyventojai skaičiavo įspūdingą pelną, tačiau toks uždarbis nebus ilgalaikis. Atsargiau pajamas senatvėje prognozuoti verčia ir pavyzdžiai kitose Europos šalyse, kur grąža iš pensijų... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 24 d. 07:00
Kaip ir kasmet, šiandien, vasario 24 d., Kaune vyksta didžiausia Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugė – Kauno technologijos universiteto (KTU) karjeros dienos. Vienas didžiausių darbdavių šalyje – prekybos tinklas „IKI“, dalyvaujantis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 13:13
Vyriausybėje ketinama svarstyti, kur gauti lėšų naujų eksporto rinkų paieškai. Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, ieškant naujų eksporto rinkų, daug lėšų skiriama užsienio veterinarų vizitams ir produktų... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 09:35
Lietuvai pastačius suskystintų gamtinių dujų terminalą, šalies energetikos padėtis kardinaliai pasikeitė, sako energetikos ministras Rokas Masiulis. Anot jo, ateities su buvusiu pagrindiniu dujų tiekėju - Rusijos „Gazprom“ - paveikslas yra visiškai... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 08:01
Bankai mažina šių metų BVP augimo prognozę, šalies ekonomika patirs 0,5 mlrd. litų nuostolį. Skamba nelabai guodžiamai. Beveik visi praradimai susiję su Rusija. Nepaisant Rusijos taikomų sankcijų ir kitokių pagalių kaišiojimo į Lietuvos... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 23 d. 08:00
Nuo kovo 1 dienos Lazdijų rajone darbą pradės trys naujos, modernios šiukšliavežės, o ateityje šiame rajone planuojama pirmą kartą Lietuvoje pradėti taikyti atliekų tvarkymo apmokestinimo sistemą. Pagal šią sistemą mokesčiai už sutvarkytas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 20 d. 12:06
Energetikos ministerija nepritaria parlamentaro Kęstučio Daukšio siūlymui, kad „Lietuvos dujų tiekimas“ permoką už „Gazprom“ dujas grąžintų jas pirkusioms bendrovėms, o ne pritaikius nuolaidą dabartiniams klientams. Vyriausybė dėl... »
Andrius Čepkus Direktorius | Vienas GETSHOPIN įkūrėjų
2015 Vasario mėn. 20 d. 10:31
Vienos el. parduotuvių nuomos lyderių Lietuvoje „GETSHOPIN.LT“ (anksčiau veikusi prekės ženklu „Shopinn“) 2015 metus pradėjo įžengdama į Nigerijos rinką. „GETSHOPIN.LT“ vadovas ir įkūrėjas Andrius Čepkus sako, kad nutarusi įžengti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 19 d. 15:33
Lietuva nesuinteresuota liberalizuoti krovinių vežimo geležinkeliais rinkos, nes tai leistų į ją ateiti Rusijos ar kitų šalių vežėjams ir kiltų grėsmė šalies nacionaliniam saugumui. Be to, dėl jų veiklos galėtų sumažėti krovinių... »
2015 Vasario mėn. 19 d. 13:50
Taksi paslaugų įmonių teigimu, išsyk po euro įvedimo lietuviai grąžą iš taksi vairuotojų paimdavo iki paskutinio euro cento, tačiau dabar jau grįžtama į įprastines vėžes – nebevengiama palikti arbatpinigių. Paprastai lietuvių paliekama... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 18 d. 14:03
Kylant naftos kainoms, vėl brangsta benzinas ir dyzelinas. Pasak Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentės Daivos Jokšienės, tikėtina, kad ateityje degalų kainos dar šiek tiek pakils. Ekspertės teigimu, degalų kainos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 18 d. 09:20
Finansų ministerija nesvarsto galimybės pagreitinti per krizę sumažintų pensijų kompensavimą. Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas pareiškė, kad tokia galimybė kol kas neaptariama. »
Aleksote statomame prekybos centre bus sukurta apie 70 darbo vietų kauniečiams.
2015 Vasario mėn. 18 d. 07:00
Didžiausias Lietuvoje statybos, ūkio ir buities reikmenų prekybos tinklas „Senukai”  patvirtino strateginį 2015-2016 metų investicijų planą, kuriame numatytos daugiau kaip 25 mln. eurų inesticijos į tinklo plėtrą ir modernizavimą. »
Kęstutis Celiešius
2015 Vasario mėn. 17 d. 18:00
Euro zonoje šią savaitę rinkos dalyviai laukia svarbių naujienų dėl Graikijos finansinės ateities bei vertins vasario mėnesio makroekonominius rodiklius. Tikimasi, kad teigiamų nuotaikų euro zonoje įneš kilęs Vokietijos ūkis. Šią savaitę... »
VL nuotr.
2015 Vasario mėn. 17 d. 15:23
Lietuvos Respublikos Seimas praeitą mėnesį galiausiai priėmė Asmens ir turto saugos įstatymo pakeitimus (Paskelbta: TAR, 2014-10-30, Nr. 15177), pagal kuriuos saugos tarnybos galės asmens ir turto saugą vykdyti ir per apsaugos darbuotojus stažuotojus... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 17 d. 12:21
Nors kvalifikuotų specialistų trūksta nuolat, mūsų politikai bijo trečiųjų šalių piliečius įsileisti į Lietuvą, įsitikinusi asociacijos „Investuotojų forumas“ vadovė Rūta Skyrienė. „Sykiu labai keistai kartais susiklosto situacija... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 17 d. 12:04
Vienas pagrindinių iššūkių šiandienos pirkėjams – neviršyti savo įprastinių išlaidų kas dieną apsiperkant maisto prekių parduotuvėje. Tad sausio pabaigoje prekybos tinklas „IKI“ pirmasis nusprendė užfiksuoti būtiniausių prekių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 13 d. 07:32
Varėnos rajono savivaldybė naujus investuotojus vilioja žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatomis, siūlymais sumokėti paskolų palūkanas. Tačiau neturėdama laisvų žemės sklypų investuotojams praranda naujas darbo vietas. Nors laisvų... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Romanas, Romas, Vilgardas, Žygimantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate savivaldos rinkimų rezultatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-02-28
Valiutos_usd
USD     0.8836 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3697 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
49.52   bar.
Dujos
Arrow up
2.71   MMBTU
Auksas
Arrow up
1213.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vėl sudirgo pieno ūkis – Šurmuliuoja lyg padūkęs. – Rinka! – šūkauja tūzai, Jeigu pelno per mažai.
Onė timpteli žalmargę: – Pienas vis pigus... O varge! Net už šieną pašaly Man atlygint negali.
Ir atsako jai žaloji: – Neminėk manęs bloguoju. Aš, Onute, nekalta. Vagia pinigų karta.
– Et, – nenusimink, žalute, Kad pasibariau truputį. Dėl gobšuolių ir vagių Nenuleiskime ragų.