Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 15:30
Baltijos šalys, Lenkija ir Suomija pirmadienį Rygoje pasirašys deklaraciją dėl transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ įgyvendinimo. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 19:30
Valdantiesiems priklausantys „darbiečiai“ kitą savaitę Seimui teiks pataisas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) šildymui lengvatos pratęsimo, tačiau su sąlyga, jei tam pirmadienį pritars valdančiųjų politinė taryba. Tokiu atveju... »
Finansų ministras R.Šadžius. Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 12:38
Graikijai ir Europos Sąjungos (ES) lyderiams nepavykstant susitarti dėl finansinius sunkumus išgyvenančios Graikijos skolų mokėjimo, Lietuvos finansų ministras sako nėra tikras, ar šalies bankai pirmadienį atsidarys, nes ES finansų ministrams... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 05:29
Seimo Kaimo reikalų komitetas priešinasi naujam žemės ūkio ministrės siūlymui neriboti pieno produktų prekybos antkainių - parlamentarai nori juos įteisinti. Konkurencijos sargai ir prekybininkai sako, kad antkainių ribojimas iki 10 proc. paskatins... »
2015 Birželio mėn. 15 d. 12:33
Žemės ūkio ministerija viliasi, kad alternatyvūs verslai, kuriems teikiama parama, regionuose sukurs naujas darbo vietas ir sumažins emigracijos srautus. Viena tokių verslo šakų – šinšilų auginimas. Tiesa, mūsų šalies augintojams tenka... »
2015 Birželio mėn. 13 d. 13:05
Pasidalyti daugiabučių modernizavimo praktika, vietoje susipažinti su kaimynų lenkų patirtimi – toks buvo grupės renovacijos proceso dalyvių išvykos į Balstogę tikslas. Modernizavimo projektų administratoriai, namų bendrijų pirmininkai... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:39
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda sutinka su niūromis prognozėmis, kad pensininkų padėtis tolydžio blogės. „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ ekonomistas tikino, kad senatve ir finansinėmis senatvės prielaidomis... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:18
Gera žinia žvejams, žvejojantiems Baltijos jūroje: Tarptautinė jūrų tyrinėjimų taryba (TJTT) rekomenduoja 2016 metais padidinti strimelių žvejybos kvotas. kvotas. »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:11
 Dauguma lietuviško kapitalo įmonių didelį dėmesį skiria užsienio partnerių paieškai ir jų investicijų pritraukimui. Pavyzdžiui, dvidešimtmetį mininti mėsos perdirbimo rinkos lyderė „BIOVELA Group“ mūsų šalies geografines sienas... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:05
Pripažinkime, kad kone kiekvienas iš mūsų, apsipirkdamas parduotuvėje, nori sutaupyti. Taupyti nesusiveržiant diržų – labai paprasta. Jei norite sužinoti, kaip tai padaryti, klauskite senjorų, kokie yra jų apsipirkimo įpročiai, nes kiekvienas... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 10:05
Švedijos kapitalo žemės ūkio produkcijos prekybos įmonė „Scandagra“ ketina įsigyti Šakių rajono žemės ūkio produkcijos prekybos bendrovę „Agrogimas“. Konkurencijos taryba pranešė antradienį gavusi „Scandagros“ prašymą įsigyti... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:48
Lenkija dujotiekio su Lietuva projektą naudoja kaip spaudimo priemonę Europos Komisijai, kad gautų daugiau pinigų kitiems projektams, teigia Lietuvos premjeras. »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:45
Dujų jungtis į Lenkiją yra viena iš sąlygų, kuri leistų Lietuvai gerokai padidinti  suskystintų gamtinių dujų (SGD)  terminalo naudojimą ir tapti SGD tiekimo lydere regione. Suskystintosios dujos ateityje, ko gero... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 13:59
Nors Lietuva gali teikti kokybiškas ir, palyginus su kitomis valstybėmis, nebrangias medicinines paslaugas, medicinos turizmu besidomintiems žmonėms dar tenka aiškinti, kas ta Lietuva. Tai pastebi Lietuvos medicinos turizmo klasterio vykdantysis... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 10:40
Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Marijampolės pieno konservai“ valdoma Lukšių pieninė praėjusiais metais gavo 18,581 mln. eurų pajamų - 18,6 proc. mažiau nei 2013 metais, kai įmonės apyvarta buvo 22,819 mln. eurų... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 10:38
Ar kada bandėte suskaičiuoti, kiek įvairių pakuočių per dieną išmetate į šiukšlių dėžę? Jei ne, tai palengvinant užduotį, tiesiog pažvelkite į savo kasdienių pirkinių maišelį ir jo vidų – kiekvienas produktas, kurį perkate dažniausiai... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 08:28
Naujasis vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas sako, kad bus tęsiamos organizacijoje pradėtos reformos. E. Mikėno teigimu, dabar svarbiausia ieškoti būdų išsaugoti ir pagerinti Lietuvos vežėjų padėtį konkuruojant... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 07:54
Pirmoji diena darbe dažnai būna įsimintiniausia, tačiau ir kelianti daugiausiai streso. Tam, kad pirmąją dieną darbe patirtumėte kuo mažiau įtampos, jums tereikia ją tinkamai suplanuoti. Dažnai žmonės renkasi išlikti pasyvūs pirmąją... »
2015 Birželio mėn. 11 d. 06:00
 Bankams ir valdžiai nepatinka, kad gyventojai naudoja daug grynųjų pinigų. Todėl papildomais mokesčiais ir įstatymais ketinama atmušti norą jų turėti.  Komerciniai bankai apmokestina pinigų išsigryninimą bankomatuose, o parlamentarai... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 14:00
Pastaraisiais metais daugėja sraigių augintojų, tačiau, kad šis verslas taptų sėkmingas, būtina ne tik išmokti, kaip šiuos moliuskus auginti, įsirengti sraigyną, bet ir realizuoti „derlių“. Zarasų rajono ūkininkė Natalija Pronckienė... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:12
Vis labiau populiarėjanti ir aktyvaus gyventojų įsitraukimo sulaukianti atliekų rūšiavimo tendencija - didelis žingsnis į priekį aplinkosaugos problemų Lietuvoje sprendime. Vis dažniau į šią veiklą įsitraukia ir įmonės, neabejingos ekologiniams... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 10:04
Šiaulių AVMI nurodė sumokėti beveik 155 tūkst. eurų GPM, delspinigių ir baudų gyventojui, kuris  nuostolingą verslą bandė gelbėti savo ir iš kitų asmenų neva gautomis paskolomis, dėl ko FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 09:53
Nedidelių kaimo parduotuvių laukia bankrotų banga, jei Seimas nuspręstų uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais kartu su kitomis prekėmis. Kaimų ir mažų miestelių gyventojai, nebegalėdami įsigyti legalių alkoholinių gėrimų, jų ieškos... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 09:37
Vilniaus savivaldybei prieš kelias savaites pateikus transporto bendrovėms neįpareigojantį kreipimąsi išreikšti susidomėjimą dėl transportavimo sprendimų Vilniuje, Prancūzijos transporto koncernas „Alstom“ tvirtina galintis pasiūlyti... »
2015 Birželio mėn. 10 d. 08:14
Daugiau nei pusė lietuvių pripažįsta, kad jų būstui reikia remonto, bet tik pusė taip manančių per ateinančius metus tikrai ketina pradėti kapitalinius ar kosmetinius remonto darbus, rodo tyrimas. Išleisti būsto atnaujinimui žmonės daug... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Julius, Liepa, Tautrimas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar islamistai gali organizuoti išpuolį Lietuvoje?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-01
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
58.79   bar.
Dujos
Arrow down
2.83   MMBTU
Auksas
Arrow up
1173.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Virš pažliugusio dirvono Raulas pastebėjo droną. Kas jame? Strazdai, žvirbliukai Ar žalieji žmogeliukai?
– Žmogeliukai!– Onė žino, Kaip pagąsdinti kaimyną. – Jie čia žvalgos iš dangaus Degtinėlės ir alaus.
Net Anuprą šiurpas krečia: – Kaip sutiksim tokį svečią? Jeigu alų jie užuos, Čia su tankais atvažiuos.
O Banaitis klausia oriai: – Kur tie mūsų savanoriai? Pakedentų jie visus Žvirblius ir žmogeliukus.