Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Verslas Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

2011 Rugpjūčio mėn. 10 d. 08:55

Naudoti automobiliai toliau plūsta į Lietuvą

Lietuviai vėl perka tiek pat automobilių, kiek iki prasidedant ekonomikos krizei 2008-aisiais, tik vietoj naujų mašinų dažniau renkasi naudotas. Mažėjant pirkėjų srautui iš Rytų, mažėja ir automobilių kainos, tačiau šalies turguose jos nesikeičia. Antrą šių metų ketvirtį į Lietuvą atkeliavo beveik 43 tūkst. automobilių, iš jų tik dešimtadalis – nauji. Naujų mašinų šiais metais parduodama kone dvigubai daugiau negu pernai, tačiau, palyginti su 2008-aisiais, jų įregistruojama beveik perpus mažiau.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. sxc.hu nuotr.

Ekspertų nuomone, tokią situaciją lemia ne tik suprastėjusios gyventojų ekonominės galimybės, bet ir bankų fi nansavimo sąlygos – dažnas pirkėjas, nesutaręs dėl išperkamosios nuomos banke, nusprendžia įsigyti pigesnę naudotą mašiną.

Naujų automobilių pardavimas pastaruoju metu auga, tačiau 51 proc. mažesnis nei 2008 m. Retas lietuvis gali išleisti tris dešimtis tūkstančių ar daugiau naujam automobiliui, pavyzdžiui, nauja „Dacia Logan“ automobilių salonuose kainuoja apie 27 tūkst. Lt, „Škoda Octavia" – 60 tūkst. Lt.

Perkamiausių naujų automobilių sąrašo viršuje – „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“. Lietuviai vis dar ištikimi „VW Golf“. Taip pat perkami nauji „Peugeot 3008“, „Škoda Octavia“ ir „VW Passat“.

Populiariausi Lietuvoje yra 6–10 metus naudoti automobiliai. Net pirkdami tokias mašinas vairuotojai po truputį jaunina šalies automobilių parko amžiaus vidurkį, kuris siekia 14,4 metų ir yra vienas seniausių Europoje. Net 8 iš 10 pirmų vietų pagal pardavimą užėmė „Volkswagen“, „Audi“ ir „Opel“ gamintojų automobiliai.

Auto.plius.lt duomenimis, perkamiausi 15 metų senumo „VW Passat“, 16 metų senumo „VW Golf“ ir net 20 metų senumo „Audi 80“. Taip pat populiarūs 12 metų senumo „Audi A6“, „Opel Astra“ ir „Audi A4“ bei net 21 metų senumo „Audi 100“.

Pusę visų naudotų automobilių lietuviai parsiveža iš Vokietijos. Kitos populiarios tarp pirkėjų šalys „donorės“ – Italija, Prancūzija, Belgija ir Olandija.

Lietuvoje šiek tiek padaugėjo iki 10 metų senumo automobilių ir sumažėjo senesnių nei 16 metų kledarų. Bet lygintis su Vakarų Europa dar sunku – vidutinis automobilių amžius Europoje siekia 8,2 metų. Tokiais automobiliais važinėja vokiečiai, prancūzai, belgai, tačiau nė viena Europos šalis neprilygsta Liuksemburgui – šioje šalyje vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių ir jų amžiaus vidurkis – vos 3,8 metų. Liepos 1 d. įsigaliojusi Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendra muitų sąjunga lėmė Lietuvos automobilių rinkos pokyčius. Pagrindinis jų – stipriai sumažėjęs tranzitinių automobilių skaičius.

Atslūgus pirkėjui bumui iš Rytų šalių, jau pirmomis liepos dienomis parduotų automobilių vidutinė kaina, palyginti su antru šių metų ket virčiu, interneto svetainėse ir turguose smuktelėjo nuo 2 iki 8 proc. Vadinasi, įsigyti automobilį lietuviams dabar yra palankesnės galimybės nei pastaruosius du ketvirčius.

O automobilių perpardavinėjimu užsiimantis kaunietis Egidijus sako, kad kainos nesikeičia.

„Nė kiek kainos nekrenta, nes nėra iš kur atvežti mašinų. Tiesiog jų stinga. Juk dabar vasaros vidurys, kai visi užsienio aikštelių savininkai atostogauja. Tad lietuviai pigių automobilių dar gali nesitikėti, na bent jau šalies turguose. Skelbimuose galbūt pigiau, bet dažnas taip permoka dar daugiau“, – sakė Kauno automobilių turguje naudotais automobiliais prekiaujantis vyras.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Verslas
2015 Rugpjūčio mėn. 28 d. 13:58
Rašėme, kad lietuviai už aprangą ir avalynę moka panašiai, kiek vidutinis Europos gyventojas. Vis dėlto Lietuvoje vidutinės pajamos nesiekia Europos Sąjungos (ES) vidurkio. Tiesa, buitinės technikos ir elektronikos prekės santykinai nenusileidžia... »
2015 Rugpjūčio mėn. 28 d. 09:40
Kol Rusijoje naikinamos europietiškos prekės, Lietuvoje nusigręžiama nuo rusiškų ikrų, tačiau degtinės neatsisakoma, o saulėgrąžų, limonado ar žaislų nuperkama netgi daugiau, pastebi kai kurių didžiųjų prekybos tinklų atstovai. LRT.lt... »
2015 Rugpjūčio mėn. 28 d. 09:13
Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje alkoholinių gėrimų pardavimas pasiekė rekordines dešimties metų žemumas – šiemet bendra legalioji alkoholinių gėrimų rinka Lietuvoje yra 23 proc. mažesnė nei 2007 metais prieš ekonomikos krizę... »
2015 Rugpjūčio mėn. 28 d. 08:56
Vis daugiau žmonių nakvynės pajūryje ieško rugsėjį, mat keletą pastarųjų metų rudens pradžia būna neįprastai šilta, pastebi nuomos paslaugas teikiantys verslininkai. Skaičiuojama, kad paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis apgyvendinimo... »
2015 Rugpjūčio mėn. 27 d. 13:50
Į Lietuvą žengiantis Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“ baigė statyti logistikos centrą Kauno rajone. rajone. »
2015 Rugpjūčio mėn. 27 d. 10:46
Lietuvoje didėja atlyginimai, tačiau bent jau kol kas gausiau pinigai į kišenes byra ne visiems darbuotojams. Kokių profesijų atstovai gali pasidžiaugti tūkstantiniais atlyginimais, o kokiems darbuotojams tenka katino ašaros? Ekonomistai vardija... »
2015 Rugpjūčio mėn. 27 d. 09:09
Ne visuomet reikia laukti pilnaties, kad gyventojai praneštų apie juos ištikusias netradicines bėdas ar kuriozines situacijas. Ant prabangaus BMW kapoto aukštakulniais vaikščiojanti mergina, neprižiūrėto šuns sugadintos lubos ar iš sprogusio... »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 15:34
Rugpjūčio mėnesį prekybos miestelyje „Urmas“ padaugėja pirkėjų iš visos Lietuvos. Nuolat čia atvykstantieji giria šią vietą dėl prekių gausos, įvairovės bei gerų kainų. Ypač tai aktualu mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių... »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 12:58
Lietuvos automobilių parkas yra vienas seniausių ES, o dažniausiai perkami yra 10 metų senumo automobiliai. Vis dėlto, pasak ekspertų, lietuviai sau galėtų leisti ne tik naujesnius, bet ir dar dažais kvepiančius automobilius. Pasak SEB banko... »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 10:09
Pajūrio verslininkai pusę šiltojo šių metų sezono verkšleno, jog dėl rekordiškai mažo poilsiautojų skaičiaus liūdnesnės vasaros nėra buvę. Esą, kaipgi jiems teks pražiemoti, neužsiauginus papildomos „ringės“ papilvėje? Vis dėlto... »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 08:59
Statistikos duomenimis, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Lietuvoje per metus padidėjo apie puspenkto procento. Tuo metu realusis atlyginimas, tai yra perkamoji galia, paaugo penkiais procentais. procentais. »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 06:20
„Skaitant mintis apie laimės ekonomiką, dažnam gali kilti klausimas, ar tai – tik turtingų šalių reikalas“, – domisi Kazys iš Kauno r. r. »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 15:45
Realioji asmenybė yra ta, kokie esame iš tikrųjų, o idealioji – ta, kokie norėtume būti. Taip teigia Socialinių mokslų daktarė ir rinkos tyrimų specialistė Eleonora Šeimienė. Jos atliktas tyrimas atskleidė, kad lietuviams idealioji asmenybė... »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 15:30
Karas, prievarta ir teroras nėra susiję su islamo tikėjimu, pabrėžia Islamo kultūros ir švietimo centro vadovas Aleksandras Beganskas. Jis atkreipia dėmesį, kad Ukraina nėra musulmoniška valstybė, bet karas joje vis tiek vyksta. A. Beganskas... »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 08:47
Pagrindinių vartojimo prekių kainų augimo artimiausioje ateityje tikėtis nederėtų, o kitąmet grįžtančią infliaciją lems augančios darbo sąnaudos bei dėl to brangsiančios paslaugos, sako „Swedbank“ analitikas. analitikas. »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 08:45
Ekonomistai sako – besivystančių šalių negaluojančių ekonomikų kontekste Lietuva – stebinamai atspari. Ir nors priešakyje galima dar viena pasaulinė krizė, Lietuvai prognozės kol kas geros. geros. »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:39
„Tai pirmas kartas, kai Lietuvoje akcininkai savo problemas sprendžia tokia rizikinga viešųjų ryšių strategija, nes šita strategija įtraukia trečiąsias šalis, tai yra, tokias reguliuojančias institucijas, kaip Valstybinė mokesčių inspekcija“... »
2015 Rugpjūčio mėn. 24 d. 10:09
Elektros energijos trūkumo krizė kaimynus dėl karščių šį rugpjūtį ištiko vienais metais anksčiau nei buvo prognozuojama, nors kadaise Lenkijos vyriausybės požiūris į Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinę jungtį „LitPol Link“ buvo skeptiškas... »
2015 Rugpjūčio mėn. 22 d. 14:20
Sakoma, kad turgūs yra vienas ryškesnių gyvenimo lygio rodiklių. Klaipėdos ir Palangos turgavietėse prekiaujantys ūkininkai neneigė, kad jų užauginta produkcija, lyginant su ankstesniais metais, pabrango, tačiau tai susiję ne vien su euro... »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 13:50
Nors rudens derlius dar ne vi­sas nuimtas, tačiau pirmosios lie­tuviškos daržovės jau puikuojasi parduotuvių lentynose ir vilio­ja jas išragauti. Prekybos tinklo „IKI“ atstovai pateikia lietuviško rudeninio derliaus anonsą, kuria­me sužinosite... »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:27
Estija yra lyderė tarp Baltijos šalių pagal tūkstančiui gyventojų tenkanti prekybinio nekilnojamojo turto plotą ir investicijos į šio nekilnojamojo turto segmento plėtrą Estijoje nepaliauja plūsti, Latvijoje tęsiasi štilis, o Lietuvoje prekybinio... »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:18
Gyvenime kartais tenka pagalvoti ir apie paskolos ėmimo galimybę. Vieniems to priežastis – naujas būstas, kitiems automobilis, tretiems ne tokios malonios aplinkybės – netikėtos išlaidos ar nuostoliai.  »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 09:11
 Reta prekė Lietuvos mažmeninės prekybos centruose pastaruoju metu pinga taip smarkiai kaip pieno produktai - kai kuriuose tinkluose per metus sviesto kaina sumažėjo 25 proc., sūrio ir kefyro - 20 proc., varškės -17 proc., geriamojo pieno... »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 08:48
Elektroninė administracinių baudų mokėjimo sistema „E-bauda“ veikia jau antrą mėnesį. Veikiant bendrai baudų administravimo sistemai, užfiksuota 70 tūkst. pažeidimų, baudų paskirta už beveik 4 mln. eurų. eurų. »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:19
Jei keliaujate savarankiškai ir užsienyje nuomojatės automobilį, visiškai apsisaugoti nuo rizikos prarasti pinigų neįmanoma, tačiau, kad problemų kiltų kuo mažiau, būtina iš anksto pasiieškoti informacijos apie užsakymą apdoroti apsiėmusią... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Butvydė, Daujota, Daujotas, Saturnas, Saturnina, Saturninas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia leisti savanoriams laikyti namuose ginklus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-11-29
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
41.77   bar.
Dujos
Arrow down
2.227   MMBTU
Auksas
Arrow down
1056.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Tik pasidairyk truputį – Meilė kiekvienam kamputy. Onė nori sužinoti, Kaip tą meilę išmatuoti.
Giedrius myli savo Ingą. Ji su vaikinu laiminga. O Anupras savo fėją Jau kadais įsižiūrėjo.
Kastė džiaugiasi anūkais Ir vaišina riestainiukais. Kempė irgi kažką myli, Tik nesako niekam. Tyli.
Onė tik ranka numoja: – Lai kompiuteriai matuoja. Jiems paprakaituoti teks, Bet vargu ar pasiseks.