Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

2011 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:47

Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

 Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

 Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

 Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

 Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

 Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

 Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
2015 Birželio mėn. 28 d. 14:00
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iškilmingo e. sveikatos pristatymo metu gausus aukštų valstybės pareigūnų būrys garsiai džiaugėsi projekto svarba ir sveikino Lietuvos žmones su nauju pažangos etapu sveikatos apsaugos sistemoje. sistemoje. »
2015 Birželio mėn. 27 d. 06:00
Politikai ilgus metus žemdirbiams pataikavo, atidėliojo valstybinio socialinio draudimo įteisinimą, dabar galiojanti tvarka yra nevykusi, tačiau ir įstatymo tobulintojai, regis, išklydo iš kelio.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija... »
2015 Birželio mėn. 26 d. 14:16
Vyriausybė ragina įstatymo projekte dėl dirbtinio apvaisinimo leidžiamų sukurti embrionų skaičiaus neriboti iki trijų, kaip siūlo konservatyvaus požiūrio šalininkai. šalininkai. »
2015 Birželio mėn. 26 d. 08:46
Seimas šią savaitę priėmė Civilinio kodekso pataisas, kurios leis santuoką sudaryti bet kurioje Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoje. Iki šiol tai buvo galima daryti tik savivaldybėje, kurioje deklaruota jaunavedžių ar jų tėvų gyvenamoji... »
2015 Birželio mėn. 26 d. 07:33
Apie tai, kad katastrofą virš Baltijos jūros gegužės 16 d. patyrusio lėktuvo „An-2“ pilotai galėjo būti apsvaigę nuo alkoholio, buvo kalbėta iš karto po nelaimės, tačiau tuo metu tokios kalbos atrodė kaip nepagrįstas šmeižtas. Bet šią... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 15:00
Į Baltijos jūrą nukritusio lėktuvo „An-2“ piloto Adolfo Mačiulio kraujyje rasta alkoholio. Tyrimą koordinuojančios Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius BNS ketvirtadienį sakė, kad A. Mačiulio kraujyje... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 14:56
Seimas keičia nuomonę dėl per krizę sumažintų valstybinių pensijų ir senatvės pensijų dirbusiems pensininkams kompensavimo – ketvirtadienį parlamentarai nutarė, kad šias pensijas grąžinti 2015–2016 metais yra neįmanoma. neįmanoma. »
2015 Birželio mėn. 25 d. 14:33
Likus mažiau nei pusantrų metų iki Seimo rinkimų, socialdemokratai vis dar atrodo nepavejami. Kaip svarbiausiai valdančiajai partijai pavyksta išlaikyti rinkėjų simpatijas? simpatijas? »
2015 Birželio mėn. 25 d. 10:03
Įstatymas dėl originalios pavardžių rašybos yra proginis, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir ragina į klausimą žiūrėti konstruktyviai. „Manau, kad jis (įstatymo projektas – BNS) pakankamai toks proginis galbūt – visą laiką... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 10:00
Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis šios šalies televizijos „5 kanalo“ eteryje pareiškė, kad mūsų šalis gali pradėti tiekti ginklus Kijevui. „Tokia politinė valia yra, ji buvo pareikšta aukščiausios Lietuvos vadovybės... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 09:49
Vyriausybė naujajam socialiniam modeliui, kuriuo siūloma liberalizuoti darbo teisę bei pertvarkyti „Sodros“ pensijų sistemą. Įstatymų projektai jau pateikti Seimui. Šalies profsąjungos baiminasi, kad įstatymų pataisos sumažins dirbančiųjų... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 07:39
Palanga – apytuštė. Poilsiui prie jūros palankios buvo vos kelios dienos per visą birželį. O saulė ir jūra – pagrindiniai veiksniai, traukiantys poilsiautojus atvykti. Pasak kurorto verslininkų, laisvadienis vidury savaitės taip pat nepaskatino... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 06:05
Skandalai ir skandaliukai karšinimo temomis Lietuvos padangėje yra gana dažni. Taip jau yra: kur pinigai, turtas, ten ir velnias su savo pagundom visuomet sukiojasi. Juolab kad apmulkinti karšinčių netgi didelių pastangų nereikia: užtenka pasiglaudyti... »
2015 Birželio mėn. 23 d. 11:59
Seimas padidino pinigines baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais, taip pat uždrausta gyvūnus laikyti neveiksniems asmenims, o apriboto veiksnumo - tik su rūpintojo sutikimu. sutikimu. »
2015 Birželio mėn. 23 d. 10:47
Joninių naktis ir diena nebus maloni – daugelyje rajonų palis, bus gana vėsu. Taip LRT Radijui teigia sinoptikė Natalija Nikolajenko. »
2015 Birželio mėn. 23 d. 08:46
Antradienį Lietuvoje švenčiama Joninių naktis. Etnologai sako, kad trumpiausią vasaros naktį deginami laužai, pinami vainikai, ieškoma paparčio žiedo, džiaugiamasi augmenija ir jaunu atžalynu. atžalynu. »
2015 Birželio mėn. 23 d. 08:44
Valdančiosios koalicijos politinė taryba pritarė originaliai pavardžių rašybai asmens dokumentuose, projektą žadama įtraukti į šios savaitės Seimo darbotvarkę. darbotvarkę. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 23 d. 07:42
Seimas antradienį imsis parlamentarų pataisų, kuriomis siūloma kitaip nei nori Vyriausybė grąžinti per krizę sumažintas valstybines pensijas ir pensijas dirbusiems pensininkams. Dėl tokių pataisų gausos praėjusią savaitę Seimo nariai tik išsakė... »
2015 Birželio mėn. 22 d. 12:57
Vyriausybė šią savaitę turėtų pritarti siūlymui nuo liepos padidinti minimalią algą 25 eurais – iki 325 eurų. Skelbiama, kad šių metų biudžete tam numatyta beveik 14,5 mln. eurų. Be to, premjeras Algirdas Butkevičius yra pareiškęs... »
2015 Birželio mėn. 22 d. 08:43
Pirmadienį Lietuvoje numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, LRT Radijui sako sinoptikė Tatjana Kempi. Trumpo lietaus zona apims beveik visą šalį, bet lietaus intensyvumas bus nedidelis. Kai kur gali griaudėti perkūnija, pūs nestiprus pietų... »
2015 Birželio mėn. 22 d. 08:29
Nors santykinis lietuvių pensijų dydis, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu, yra didesnis nei estų, realus vidutinės pensijos dydis skiriasi maždaug 100 eurų estų naudai. Jei Lietuvoje nebūtų nuspręsta kompensuoti krizės metu sumažintas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 21 d. 11:46
Policijai gyventojai sekmadienį pranešė apie du galimus rinkimų pažeidimus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 21 d. 08:14
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ragina Vyriausybę nepritarti Seime svarstomam projektui, kuriuo siūloma aptverti mokyklas tvoromis. »
Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 11:30
Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas tikisi, kad dažniau organizuojant mobilizacijos sistemos patikrinimus, į mobilizacinius šaukimo punktus atvykstančių parengtojo rezervo karių daugės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 08:21
Seimo Nacionalinio  saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo Konstitucijos pataisą, kuria būtų įteisinti visuomenės atstovai teismuose - teismų tarėjai. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Berta, Elzbieta, Gedgailas, Gedgailė, Malvina, Skalvis, Teodoras, Ulrika

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti gėjų partnerystę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-04
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
55.52   bar.
Dujos
Arrow down
2.77   MMBTU
Auksas
Arrow up
1167.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Sodžiaus ūkininką Miką Vėl depresija apniko: Kur surast jam tokią paną, Kuri ūky nusimano?
Nėr tokios panos pasviety – Mikui pasikarti knieti. Kaip gyventi? Arti, sėti Ir vienam daržus ravėti?
Onė irgi modeliavo, Kaip padėt kaimynui savo. Bet galvoj jokios minties Dėl Mikučio ateities.
Ačiū Dievui, kad Dirvelė Turi galvą kaip seimelį: – Mikai, tau patart galiu Partnerystę su... Raulu.