Parsisiųskite

Vasario 25 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

2011 Rugpjūčio mėn. 24 d. 15:47

Seimo rudens sesijoje - siūlymai atstatyti pensijas

Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Tado Vasiliausko nuotr.

 Vyriausybė šių metų Seimo rudens sesijai teikia 276 įstatymų projektus (83 pagrindinius įstatymų projektus ir 193 lydimuosius teisės aktų projektus). Pagrindiniai Vyriausybės teikiami projektai skirstomi į šešias sritis - 2012 metų biudžeto tvirtinimas, sumažintų pensijų atstatymas, sumažintų valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų algų galiojimo pratęsimas, valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka, energetika ir teritorijų planavimas.

 Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijai teikiamų Vyriausybės siūlymų - sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensijų ir sumažintų valstybinių pensijų atstatymas bei su tuo susijusių teisės aktų priėmimas, pažymima Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

 Taip pat Vyriausybė Seimui siūlys pratęsti laikinai sumažintų valstybės politikų ir valstybės pareigūnų, Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimų ir bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų pareiginės algos dydžių galiojimo laiką.

 Rudens sesijoje vienas svarbiausių klausimų bus 2012 metų valstybės biudžeto, savivaldybių, "Sodros", Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2012 metų biudžetų svarstymas ir tvirtinimas. Seimą taip pat pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktų projektai.

 Energetika ir toliau išlieka viena prioritetinių sričių, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Vyriausybė Seimui siūlys elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektus, infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo bei kitus projektus.

 Siekiant gerinti verslo sąlygas bus siūloma iš esmės supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą sumažinant poreikį rengti detaliuosius planus.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 14:38
Politikams prabilus apie šauktinių kariuomenės grąžinimą, viešojoje erdvėje kilo pasipriešinimo banga. Politologų, viešųjų ryšių specialistų teigimu, taip nutiko dėl prastos politikų komunikacijos. Tuo metu kariuomenės atstovai ir karo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 12:29
Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 12:09
Savivaldybių tarybų rinkimuose žmonės mažesniuose miestuose balsuoja už gerai pažįstamus veidus, tačiau didmiesčiuose didelę įtaką turi partijų lyderiai ir jų agitacija. Taip portalui LRT.lt teigia politologė Ainė Ramonaitė ir sociologas... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 09:53
Rinkimų pažeidimų tendencijos per išankstinį balsavimą rodo, kad gali būti pasiektas pažeidimų rekordas, atlygis perkant balsus nuo praėjusių rinkimų „pabrango“ tris su puse karto, sako policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 09:50
Penktadienį ir savaitgalį Lietuvoje bus apniukę, drėgni, tačiau ramūs orai, o temperatūra kai kur kils iki 7 laipsnių šilumos. Gausesnis lietus gali pasirodyti tik kitos savaitės pradžioje, LRT Radijui sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 09:43
Pastarosiomis dienomis gausu drąsuoliu, su meškerėmis, pačiūžomis, ledo rogėmis lipančių ant ledo, o ugniagesiai-gelbėtojai vien per pirmuosius du šių metų mėnesius iš vandens ištraukė arba nuo ledo lyčių nukėlė 20 žmonių, 5 išgelbėti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 07:41
Penktadienį prasideda balsavimas namuose savivaldybių tarybų ir merų valdžios rinkimuose. Teisę balsuoti namuose turi neįgalieji, žmonės sulaukę 70-ies metų,dėl sveikatos būklės patys negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 07:35
„Kolegos sakė, kad gamta supainiojo mėnesius, nes vasaris būdavo gerokas žiemos spurtas – ir pūgos, ir šalčiai“, –  sako klimatologė Audronė Galvonaitė. Tačiau, jos teigimu, tokie svyravimai gali padaryti siurprizų, o klimatologinis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 27 d. 07:31
Iš anksto balsuojant paštu merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjų aktyvumas šiemet didesnis nei prieš ketverius metus,  tačiau dėl įvairių pažeidimų policija pradėjo net 21 ikiteisminį tyrimą.  LRT Televizijos laidos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 15:07
Dėl galimų įstatymų pažeidimų per savivaldos rinkimus jau pradėta 17 ikiteisminių tyrimų, pranešė Policijos departamentas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 15:05
Europos Komisija (EK) ragina Lietuvą tobulinti mokesčių sistemą bei spręsti demografines problemas, kurios kelia iššūkių šalies ekonomikos augimo potencialui. Šios ir kitos rekomendacijos pateikiamos ketvirtadienį pristatytoje ES valstybių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 14:28
Viešai apie savižudybes reikia kalbėti labai atsakingai, todėl socialinių projektų savižudybės temomis kūrėjai laikosi specialių moksliniais tyrimais paremtų rekomendacijų. Taip tikina Jaunimo linijos vadovas, psichologas Paulius Skruibis... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 12:19
Vyresniems pedagogams, kurie turi 30 metų stažą ir kuriems iki pensijos likę penkeri metai, nuo rugsėjo turėtų būti pasiūlyta ankstesnio pasitraukimo iš darbo rinkos galimybė gaunant specialias rentas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 12:13
Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet kol kas aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 10:37
Keiksmažodžius vartojantys politikai vargu ar verti žmonių pasitikėjimo, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) premjeras Algirdas Butkevičius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 09:27
Šauktinių kariuomenę grąžinti siūloma, nes tik tokiu būdu galima greitai sukomplektuoti dalinius, be to, šauktiniai kainuoja pigiau nei profesionalai, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 09:21
Visą likusią savaitę orai laikysis maloniai pavasariški, jie nesikeis bent iki kitos savaitės pirmos pusės. Taip LRT Radijui sako sinoptikė Judita Liukaitytė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 07:51
Moterys yra kaip darbinės bitės, o aukščiausiuose postuose Lietuvoje vis dar neproporcingai daug vyrų, pastebi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vykstanti į Čilę, kur drauge su kitų šalių vadovais aptars moterų situaciją pasaulyje. Šalies... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 26 d. 07:47
Ketvirtadienis - paskutinė diena rinkėjams, norintiems iš anksto pareikšti savo valią savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 14:45
Vyriausybė nepaisydama Teisingumo ministerijos prieštaravimų teikia Seimui Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, numatančias didesnes baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Teisingumo ministerija ragino dar nuo sovietmečio galiojančio... »
Organizatorių nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 14:27
Lietuvos dailininkų sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones į tapybos akciją, kuri vyks Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje vasario 28 d. Nebūkite abejingi! »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 13:21
Prasideda pasirengimas galimam šauktinių tarnybos atnaujinimui, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Planuojama į tarnybą kviesti asmenis nuo 19 iki 26 metų imtinai, o aukštųjų mokyklų absolventus – iki 38 metų. metų. »
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 13:12
Nors Prezidentė, pasisakydama, už ką tikrai nebalsavo tiesioginiuose merų rinkimuose, neįvardijo pavardžių, LRT.lt kalbinti politologai sutaria, kad yra labai aišku, kokios asmenybės buvo turimos mintyje. Pasak pašnekovų, šio Dalios Grybauskaitės... »
LNK nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 12:20
Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas traukiasi iš pareigų, BNS patvirtino teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Vasario mėn. 25 d. 10:47
Trečiadienį Lietuvoje bus gana debesuoti, ramūs orai. Tankesni debesys drieksis daugiausiai virš rytinių bei pietinių šalies rajonų, kai kur gali truputį palynoti, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Romanas, Romas, Vilgardas, Žygimantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate savivaldos rinkimų rezultatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-02-28
Valiutos_usd
USD     0.8836 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3697 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
49.52   bar.
Dujos
Arrow up
2.71   MMBTU
Auksas
Arrow up
1213.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vėl sudirgo pieno ūkis – Šurmuliuoja lyg padūkęs. – Rinka! – šūkauja tūzai, Jeigu pelno per mažai.
Onė timpteli žalmargę: – Pienas vis pigus... O varge! Net už šieną pašaly Man atlygint negali.
Ir atsako jai žaloji: – Neminėk manęs bloguoju. Aš, Onute, nekalta. Vagia pinigų karta.
– Et, – nenusimink, žalute, Kad pasibariau truputį. Dėl gobšuolių ir vagių Nenuleiskime ragų.