Parsisiųskite

Kovo 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 13:55
Lietuvos teismuose nuolat daugėja bylų, pernai jų išnagrinėta daugiau kaip 300 tūkst., rodo penktadienį paskelbta statistika. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:29
Baltijos šalys turi būti pasiruošusios save apginti pačios, kad joms padėtų partneriai iš NATO, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:27
Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija pranešė pradedanti gaisrų stebėjimą sezoną ir budėjimą stebint gaisrų grėsmes. »
Ligoninė (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:26
 Lietuvoje iki vasaros 50 ukrainiečių karių bus suteikta reabilitacija. Dauguma karių po sunkių operacijų į Druskininkus atvyksta iš Dniepropetrovsko srities. Jiems suteikiama galimybė ne tik gydytis, bet ir susipažinti su Lietuva. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 12:21
Prieš vėsoką ir lietingą savaitgalį penktadienį dar galėsime pasidžiaugti 14–17 laipsnių šiluma, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. „Šiandien į šalį dar slinks šilto, bet drėgnoko oro srautas. Vyraus debesuoti orai, daug... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 10:00
Dalia Grybauskaitė kandidatą į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus postą pateiks po Velykų. »
Donorystė (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 27 d. 09:08
Lygiai prieš metus sudarius galimybę elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus internetu tokį sutikimą pasirašė 2 tūkst. 128 žmonės. žmonės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:54
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji, informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:01
„Autokratinėje valstybėje, kokia dabar ir yra Lietuva, kalėjimas yra demokratijos atributas. Kartais reikia ir čia pabūti. Iš Lietuvos nebėgsiu, reikia baigti šią istoriją“, – teigia Europos Parlamente teisinės neliečiamybės netekęs... »
Birutė Vėsaitė. Mantas Adomėnas (Balsas.lt)Ar nauji lyderių rinkimai sustiprins partijas? Visą straipsnį galite rasti http://balsas.tv3.lt/naujiena/828952/ar-nauji-lyderiu-rinkimai-sustiprins-partijas
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:59
Pasibaigę vietos valdžios rinkimai pakoregavo partijų planus dėl galimo lyderių keitimo. Socialdemokratų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkų rinkimams buvo rengiamasi iš anksto, nes šį pavasarį baigiasi Algirdo... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:00
„Jei pasakyčiau, kad lietuviams bus lengva, būčiau melagis. Rungtynės bus sunkios. Tačiau turiu nuojautą ir tikiu, kad viskas bus gerai“, - prieš penktadienį legendiniame „Wembley“ stadione vyksiančią Europos čempionato atrankos dvikovą... »
Darbo partijos skęstantis laivas (nuotr. Balsas.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 15:41
Parlamentui panaikinus „Darbo partijos“ įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, politologas Lauras Bielinis „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė, kad V. Uspaskichas gali nelaukti Apeliacinio teismo sprendimo ir pasitraukti į Rusiją... »
Rūkymas kenkia sveikatai (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 15:02
 Transporto priemonių salonuose, jeigu juose bus nepilnamečių ar nėščių moterų, nuo šių metų liepos nebus galima rūkyti.  rūkyti.  »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:58
Katalikų bažnyčia nepritaria grupės Seimo narių siūlymui Lietuvoje įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, nes tokie žingsniai menkina šeimos sampratą, sako Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas. »
LR Seimas
2015 Kovo mėn. 26 d. 13:34
Seimas skubiai imasi pataisų dėl tvarkos, kaip elgtis tuo atveju, jei per tiesioginius merų rinkimus nėra išrenkamas savivaldybės vadovas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 13:28
Jeigu naujos savivaldybių tarybos per du mėnesius nepaskirtų naujo administracijos direktoriaus, tose savivaldybėse turėtų būti įvestas tiesioginis valdymas ir rengiami nauji rinkimai, siūlo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto... »
Lietuvos kariuomenė (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:26
Gyventojų finansinė parama Lietuvos kariuomenei per metus išaugo šimtus kartų. 2014-aisiais dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) parama Lietuvos kariuomenei sudarė 38,6 tūkst. Eur (133,4 tūkst. Lt) ir, palyginti su 2013-aisis... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:25
Lietuvos miškuose gyvena mažiausiai 292 vilkai ir 97 lūšys, rodo vasario pradžioje atlikta šių gyvūnų apskaita. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:37
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Konstitucijos pataisai, kuri atvertų kelią per apkaltą iš prezidento posto pašalintam partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiui Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:34
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pateikė Seimui įstatymų iniciatyvas, kuriomis siūloma dvigubai didinti išmokas vaikus globojančioms šeimoms ir kelti finansavimą šeimynoms, pranešė Prezidentūra. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:00
Ketvirtadienį debesų daugės, pragiedruliai numatomi tik pirmoje dienos pusėje. Popiet Vakarų Lietuvoje numatomas kol kas negausus lietus, LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:30
Trečiadienį šventėme Gandrines. Ši šventė Lietuvoje yra be galo svarbi paukščiams ir žmonėms. Po Gandrinių jau laukiame po visus lizdus pabyrančių gandrų. Prieš porą dienų mačiau ką tik Izraelyje darytą nuotrauką, kurioje buvo šimtai... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:18
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kategoriškai atmeta siūlymus, kad pustuščius batalionus būtų galima papildyti ir iš kalėjimų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:42
Ketvirtadienį Seime planuojama pateikti Konstitucijos pataisą, kuria siūloma nuo 141 iki 101 mažinti parlamentarų skaičių. »
Rolandas Paksas (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 25 d. 15:27
Valdantieji ketina artimiausiu metu Seimui vėl teikti Konstitucijos pataisą, kuri atvertų kelią per apkaltą iš prezidento posto pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Almantė, Bertolda, Bertoldas, Manvyda, Manvydas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kur švęsite šv. Velykas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-29
Valiutos_usd
USD     0.9113 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3567 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
48.43   bar.
Dujos
Arrow down
2.66   MMBTU
Auksas
Arrow down
1198.3   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Pakalbėk ruskai, Dirvele, Jei dar moki bent žodelį. Na, nejaugi pamiršai? Nekalbi ir nerašai.
Šitaip Kempė klausinėjo, Ir po sodžių maklinėjo: – Ar dar rusiškai meni? Kaip kalbėdavom jauni?
Kempė Onei įkyrėjo: – Eik greičiau iš kur atėjęs! Kaip lakišius prikibai. Šitaip daro tik šnipai.
Kempė žagt – ir tuoj nutilo, Susiėmęs galvą žilą. – One, neskandink! Tyliu... Lietuvą aš vėl myliu...