Parsisiųskite

Kovo 4 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 14:40
Lenkijos ir Estijos kariuomenių vadai ketvirtadienį pasveikino Lietuvos ketinimus grąžinti šauktinius, pabrėždami, kad šis žingsnis leis sustiprinti karines pajėgas, išaugus Rusijos grėsmei. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 12:52
Daugiausia mandatų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje gavęs Liberalų sąjūdis ketvirtadienį preliminariai susitarė dėl valdančiosios koalicijos sudarymo su dar trimis partijomis - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD)... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 12:49
NATO narės, tarp jų – Baltijos šalys, šiuo metu neįžvelgia jokių tiesioginių karinių grėsmių, pareiškė Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu Suomijos dienraščiui „Helsingin Sanomat“. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 12:45
Lietuvoje viešintis Lenkijos kariuomenės vadas ketvirtadienį sakė, kad abi šalys yra pasirengusios atremti vadinamojo „hibridinio karo“ grėsmes, netiesiogiai paminėdamas Rusijos įvykdytą Ukrainos Krymo regiono aneksiją. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 12:36
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) inicijuotas tyrimas parodė, kad per dešimtmetį trečdaliu padaugėjo žmonių, kurie jaučiasi saugiai savo gyvenamoje aplinkoje. Pasak VRM Viešojo saugumo politikos departamento vyriausiosios specialistės Eglės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 10:46
NATO labiau vertina profesionalų kariuomenę, kuri moka naudotis sudėtinga gynybine įranga, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Todėl, pasak jo, Lietuva ateityje turės atsisakyti šauktinių. šauktinių. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 09:57
Dėl silpno pasirodymo rinkimuose kai kuriuose didmiesčiuose atsakingi socialdemokratų skyrių lyderiai, todėl skyrių laukia reformos, sako premjeras ir socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 09:53
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovu skiriamas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 09:51
Krituliai iš Lietuvos ims trauktis savaitgalį. Pirmadienį jų išvis turėtų nebelikti, o temperatūra šoktels iki 5–10 laipsnių šilumos. Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė, ketvirtadienį ciklonas dar turės įtakos Lietuvos... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 08:56
Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Šulcas) minėjime Briuselyje pasveikino Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga, pavadindamas lietuvius laisvės herojais. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 08:53
Lietuvoje pavasaris. Šiemet jis lyg ir netapo jokia staigmena, nes jam viskas jau buvo paruošta. Didelio drėgmės antplūdžio taip ir nesulaukta, tad pirmosios saulėtos vėjuotos dienos turėtų beregint išdžiovinti kelius ir laukus. laukus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 07:42
Per antrą merų rinkimų turą socialdemokratai rems centrinės valdžios koalicijos partnerių – „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos – kandidatus ten, kur rinkimuose nedalyvauja patys. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 07:36
Beveik visuose Lietuvos kurortuose žmonės merus išrinko jau pirmame rinkimų ture. Rinkimus didžiule persvara laimėjo buvę miestų vadovai. Kas nulėmė fenomenalią kurortų merų sėkmę? Pokalbis su dviejų populiariausių šalies kurortų merais... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 5 d. 07:31
Lietuva pasiutligę įveikė, tačiau tai nereiškia, kad ji negali atkeliauti iš kaimyninių šalių, sako biomedicinos mokslų daktaras Egidijus Bukelskis. Jo teigimu, mokslininkų atrastas naujas gydymo būdas turėtų padaryti perversmą, bet iki gydymo... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 14:10
Galimybe reitinguoti politikus per savivaldybių tarybų rinkimus pasinaudojo 67,53 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys. »
2015 Kovo mėn. 4 d. 13:58
Vyriausybė trečiadienį pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam įstatymo projektui, kurio priėmimas būtinas, siekiant šiemet pakviesti kariuomenės šauktinius. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 12:09
Prieš kiekvienus rinkimus Lietuvoje tęsiama keista tradicija: politinės partijos į rinkimų sąrašus nėmaž nesidrovi įtraukti teistų kandidatų. Ne išimtis ir šie rinkimai. rinkimai. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 10:45
Trečiadienį bus 1–5 laipsniai šilumos, tačiau vėjas bus žvarbesnis. Krituliai, daugiausiai šlapdriba, iš Vakarų Lietuvos slinks į Rytus, LRT Radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 09:17
Daugiau kaip 67 proc. rinkėjų balsų surinkęs ir jau pirmajame ture triuškinamai laimėjęs Vytautas Grigaravičius mano, kad jo pergalę lėmė du dalykai: jo anksčiau nuveikti darbai Alytuje ir pelnytas žmonių pasitikėjimas bei tai, kad žmonės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 09:08
Trečdalis Lietuvos miestų ir rajonų jau turi pirmuosiuose tiesioginiuose merų rinkimuose išrinktus vadovus. Tačiau politologai perspėja, kad žengta tik pusė žingsnio link politinio pavasario savivaldoje. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 4 d. 07:40
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gegužę laukia partijos pirmininko rinkimai. LRT.lt žiniomis, iššūkį dabartiniam partijos pirmininkui A. Kubiliui greičiausiai mes ne tik apie tai anksčiau skelbęs Seimo narys Mantas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 14:10
Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai atnešė ir nelauktų rezultatų – liberalai pagal surinktų balsų skaičių šoktelėjo į trečią poziciją Lietuvoje. Ir nors daugiausia balsų savivaldybėse surinko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 13:03
Lietuva pasauliui skuba pasigirti savo žalumu, išsaugota  gamta ir į tolius besidriekiančiais miškais. 2012-aisiais tarsi gavome savo žalumo įrodymą: Jeilio universiteto (JAV) tyrėjai  Lietuvai skyrė aukščiausią balą Aplinkos gerovės... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 12:34
Premjeras Algirdas Butkevičius patenkintas jo vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pasiektais rezultatais per vietos valdžios rinkimus. Pasak A. Butkevičiaus, tai pirmas kartas po nepriklausomybės atkūrimo, kai valdžioje esanti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 3 d. 10:06
Šią savaitę Lietuvoje numatomi labai įvairūs orai: bus ir šalčio, ir šilumos; ir lietaus, šlapdribos, sniego, ir pragiedrulių. pragiedrulių. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aurora, Austra, Giedrė, Klemensa, Klemensas, Vydota, Vydotas, Virgilija, Virgilijus

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate savivaldos rinkimų rezultatus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-05
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.899 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3776 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
51.74   bar.
Dujos
Arrow up
2.783   MMBTU
Auksas
Arrow up
1205.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Vėl sudirgo pieno ūkis – Šurmuliuoja lyg padūkęs. – Rinka! – šūkauja tūzai, Jeigu pelno per mažai.
Onė timpteli žalmargę: – Pienas vis pigus... O varge! Net už šieną pašaly Man atlygint negali.
Ir atsako jai žaloji: – Neminėk manęs bloguoju. Aš, Onute, nekalta. Vagia pinigų karta.
– Et, – nenusimink, žalute, Kad pasibariau truputį. Dėl gobšuolių ir vagių Nenuleiskime ragų.