Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 15:45
Dvi savaites Rusijoje praleidę šešiolika kasmetinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ dalyvių šeštadienį grįžo į Vilnių. Ekspedicijos dalyviai Tomsko srityje aplankė lietuvių tremties vietas ir tvarkė apleistas kapavietes. Šioje srityje... »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 12:18
Ar neatsitiks taip, kad Ar neatsitiks taip, kad, kol Seimas, paskendęs politikavime, nesugeba apsispręsti dėl asmenvardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis, šią problemą ims spręsti teismai, vadovaudamiesi Lietuvoje galiojančiais tarptautiniais... »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 12:12
 Ministerijos nepakankamai reglamentuoja projektų finansavimą ir administravimą, o tai sudaro prielaidas veikti neskaidriai ir nesąžiningai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). (STT). »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 10:13
Kalėjimų departamentas pernai netaupiai ir neracionaliai panaudojo valstybės lėšas įkalinimo įstaigoms modernizuoti, o dėl blogų kalinimo sąlygų valstybė ir toliau priversta mokėti kompensacijas kaliniams, pirmadienį pareiškė Valstybės... »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 08:40
 Penktadalis gyventojų (20,1 proc.) Seimo rinkimuose balsuotų už valdančiąją Socialdemokratų partiją, 12,9 proc. linkę palaikyti Liberalų sąjūdį, kuris išlieka partijų reitingo antroje vietoje, nors jo populiarumas per mėnesį sumenko... »
2015 Rugpjūčio mėn. 2 d. 06:00
Šiandien Vyriausybė turėtų svarstyti grupės Seimo narių parengtą Konstitucijos pataisų, kuriomis norima įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus ir nustatyti seniūnijų teisę turėti savo biudžetą, projektą. Tam nepritaria ne tik Vidaus... »
2015 Rugpjūčio mėn. 1 d. 06:00
Raseinių rajono Steponkaimio kaimo gyventojas Arūnas Lekavičius vieną rytą sužinojo, kad namai, kuriuos jis savais laikė beveik tris dešimtmečius, jam nebepriklauso, todėl privalo kuo skubiau išsikraustyti. išsikraustyti. »
2015 Liepos mėn. 31 d. 16:00
Negalima teigti, kad Vilniaus stoties rajonas yra nesaugus, nes nusikaltimų skaičius ten išlieka stabilus. Taip teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios valdybos viršininkas Vytautas Grašys. Su juo nesutinka šiame... »
2015 Liepos mėn. 31 d. 12:26
 Penktadienį Simono Daukanto aikštėje Vilniuje prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė pirmąjį karininko - leitenanto - laipsnį daugiausiai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams. absolventams. »
2015 Liepos mėn. 31 d. 07:21
Nors viešųjų pirkimų situacija Lietuvoje geresnė nei prieš dešimtmetį, korupcija ir sutarčių įgyvendinimo pažeidimai klesti. Tai LRT RADIJO laidoje „LRT Vasaros studija“ atskleidžia Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana... »
2015 Liepos mėn. 31 d. 06:20
Jei gyvenimą įsivaizduotume kaip laiko upę, tekančią tarp mūsų atminties krantų, turėtume pripažinti, kad ant sostinės Žaliojo tilto stovėjusių skulptūrų nukėlimas pakeitė ne tik fizinę tikrovę: juk kažkas pasikeitė ir mumyse? mumyse? »
2015 Liepos mėn. 30 d. 15:02
Likus šiek tiek daugiau nei metams iki Seimo rinkimų, jau prasidėjo politinės dėlionės. Kuluaruose ryškėja ir nauji politikų veidai, ir net naujų partijų atsiradimas. atsiradimas. »
2015 Liepos mėn. 30 d. 13:22
Lietuvos Pietryčių regionas yra labiausiai atsilikęs ekonomiškai, jame vyrauja viena partija, kurios įkaite tampa regiono bendruomenė, todėl priemonės, įgalinančios šio regiono proveržį, yra prasmingos ir naudingos. Taip LRT.lt sako politikos... »
2015 Liepos mėn. 30 d. 08:39
Rusija, trečiadienį vetavusi Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl tribunolo Malaizijos lainerio MH17 katastrofos kaltininkams, užkirto kelią užtikrinti teisingumą aukų artimiesiems, teigia Lietuvos nuolatinės misijos JT ministras... »
2015 Liepos mėn. 30 d. 06:10
32 tūkst. pabėgėlių iš Afrikos, šiuo metu gyvenantys stovyklose Italijoje ir Graikijoje, netrukus Europoje ras naujus namus. ES šalys susitarė dėl jų, taip pat dėl 22 tūkst. pabėgėlių, dabar gyvenančių stovyklose už Europos ribų, paskirstymo. »
2015 Liepos mėn. 29 d. 15:10
Rusijos Karaliaučiaus srities Sovetsko miesto valdžia oficialiai kreipėsi į Vilniaus vadovus, prašydama perduoti jai nuo Žaliojo tilto nuimtas sovietines skulptūras. skulptūras. »
2015 Liepos mėn. 29 d. 12:51
Stojantieji į universitetus ir kolegijas antrame etape gali pretenduoti į 1834 valstybės finansuojamas vietas ar studijų stipendijas. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informuoja, kad universitetuose... »
2015 Liepos mėn. 29 d. 12:43
Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) antradienį iškėlė drausmės bylą Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjai Violetai Balčiūnienei, kuri viešai nepaskelbė sprendimo administracinėje byloje, nors į jį buvo atvykusi nukentėjusi  »
2015 Liepos mėn. 29 d. 09:01
Vaizdo stebėjimo kameras įsirengti gali bet kas, bet to negalima daryti visur, aiškina Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas Algirdas Kunčinas. Jis pateikia pavyzdžių – darbdavys gali filmuoti darbuotoją, bet tik turėdamas konkretų... »
2015 Liepos mėn. 29 d. 08:35
Vidaus reikalų ministerija vyriausybei siūlo nepritarti Seimo narių parengtam Konstitucijos pataisų projektui, kuriuo norima įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus. rinkimus. »
2015 Liepos mėn. 29 d. 06:00
Lietuviai dažniau nei europiečiai renkasi atostogas užsienyje.  2015 m. sausį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, kad 2014 m. į užsienį keliavo daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų. Poilsį užsienio šalyse lietuviai renkasi dėl mažesnių... »
2015 Liepos mėn. 28 d. 15:30
Archeologai yra įsitikinę, kad mažiausiai 3269 Napoleono armijos kariai Vilniuje mirė nuo bado, rašo „Forbes“. Ilgą laiką nebuvo žinoma, kaip atsirado masinė Napoleono karių, su savo lyderiu besitraukiančių po nesėkmingo bandymo užimti... »
2015 Liepos mėn. 28 d. 13:08
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas skeptiškai vertina galimybę skelbti naują skalūnų dujų žvalgybos konkursą. Anot jo, naftos ir dujų kainos yra žemos, tad gali neatsirasti norinčiųjų ieškoti dujų Lietuvoje. Lietuvoje. »
2015 Liepos mėn. 28 d. 13:04
 Kultūros viceministras „darbietis“ Vytautas Vigelis traukiasi iš pareigų, antradienį pranešė Kultūros ministerija. „Nenoriu būti kliūtimi ministerijai tęsti pradėtus darbus, taip pat nenoriu tapti politinių intrigų įrankiu, kuris... »
2015 Liepos mėn. 28 d. 11:09
Lietuvoje pradėjo veikti nauja elektroninių paslaugų sistema, skirta administruoti asmenims paskirtas baudas. Nuo šiol administracinius pažeidimus įvykdę ir už juos nubausti asmenys, prisijungę prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninių... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Augusta, Augustė, Lengvinas, Mangirda, Mangirdas, Steponas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar imtumėte kreditą atostogoms?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-08-03
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
46.9   bar.
Dujos
Arrow up
2.743   MMBTU
Auksas
Arrow up
1095.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Piktas priešas, kad jį galas, Vis įkirsti bando. Ir kas kartą naują kardą Mums kapot suranda.
– Taip, – patvirtina Dirvelė. – Tankai jų, raketos... Pašiliuos jau greit nerasim Pasislėpti vietos.
Raulą gąsdina labiausiai Bombos branduolinės: – Dvi bombikės – ir sudie, Mylima gimtine.
Onei geležis – nė motais. Kita baimė slegia ją: – Mus visus išvers iš koto Vagys ir korupcija.