Parsisiųskite

Kovo 21 d., trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 10:00
Dalia Grybauskaitė kandidatą į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus postą pateiks po Velykų. »
Donorystė (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 27 d. 09:08
Lygiai prieš metus sudarius galimybę elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus internetu tokį sutikimą pasirašė 2 tūkst. 128 žmonės. žmonės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:54
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji, informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 08:01
„Autokratinėje valstybėje, kokia dabar ir yra Lietuva, kalėjimas yra demokratijos atributas. Kartais reikia ir čia pabūti. Iš Lietuvos nebėgsiu, reikia baigti šią istoriją“, – teigia Europos Parlamente teisinės neliečiamybės netekęs... »
Birutė Vėsaitė. Mantas Adomėnas (Balsas.lt)Ar nauji lyderių rinkimai sustiprins partijas? Visą straipsnį galite rasti http://balsas.tv3.lt/naujiena/828952/ar-nauji-lyderiu-rinkimai-sustiprins-partijas
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:59
Pasibaigę vietos valdžios rinkimai pakoregavo partijų planus dėl galimo lyderių keitimo. Socialdemokratų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkų rinkimams buvo rengiamasi iš anksto, nes šį pavasarį baigiasi Algirdo... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 27 d. 07:00
„Jei pasakyčiau, kad lietuviams bus lengva, būčiau melagis. Rungtynės bus sunkios. Tačiau turiu nuojautą ir tikiu, kad viskas bus gerai“, - prieš penktadienį legendiniame „Wembley“ stadione vyksiančią Europos čempionato atrankos dvikovą... »
Darbo partijos skęstantis laivas (nuotr. Balsas.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 15:41
Parlamentui panaikinus „Darbo partijos“ įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, politologas Lauras Bielinis „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė, kad V. Uspaskichas gali nelaukti Apeliacinio teismo sprendimo ir pasitraukti į Rusiją... »
Rūkymas kenkia sveikatai (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 15:02
 Transporto priemonių salonuose, jeigu juose bus nepilnamečių ar nėščių moterų, nuo šių metų liepos nebus galima rūkyti.  rūkyti.  »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 14:58
Katalikų bažnyčia nepritaria grupės Seimo narių siūlymui Lietuvoje įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, nes tokie žingsniai menkina šeimos sampratą, sako Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas. »
LR Seimas
2015 Kovo mėn. 26 d. 13:34
Seimas skubiai imasi pataisų dėl tvarkos, kaip elgtis tuo atveju, jei per tiesioginius merų rinkimus nėra išrenkamas savivaldybės vadovas. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 13:28
Jeigu naujos savivaldybių tarybos per du mėnesius nepaskirtų naujo administracijos direktoriaus, tose savivaldybėse turėtų būti įvestas tiesioginis valdymas ir rengiami nauji rinkimai, siūlo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto... »
Lietuvos kariuomenė (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:26
Gyventojų finansinė parama Lietuvos kariuomenei per metus išaugo šimtus kartų. 2014-aisiais dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) parama Lietuvos kariuomenei sudarė 38,6 tūkst. Eur (133,4 tūkst. Lt) ir, palyginti su 2013-aisis... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 12:25
Lietuvos miškuose gyvena mažiausiai 292 vilkai ir 97 lūšys, rodo vasario pradžioje atlikta šių gyvūnų apskaita. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:37
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Konstitucijos pataisai, kuri atvertų kelią per apkaltą iš prezidento posto pašalintam partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiui Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:34
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pateikė Seimui įstatymų iniciatyvas, kuriomis siūloma dvigubai didinti išmokas vaikus globojančioms šeimoms ir kelti finansavimą šeimynoms, pranešė Prezidentūra. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 10:00
Ketvirtadienį debesų daugės, pragiedruliai numatomi tik pirmoje dienos pusėje. Popiet Vakarų Lietuvoje numatomas kol kas negausus lietus, LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:30
Trečiadienį šventėme Gandrines. Ši šventė Lietuvoje yra be galo svarbi paukščiams ir žmonėms. Po Gandrinių jau laukiame po visus lizdus pabyrančių gandrų. Prieš porą dienų mačiau ką tik Izraelyje darytą nuotrauką, kurioje buvo šimtai... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 08:18
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kategoriškai atmeta siūlymus, kad pustuščius batalionus būtų galima papildyti ir iš kalėjimų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 26 d. 07:42
Ketvirtadienį Seime planuojama pateikti Konstitucijos pataisą, kuria siūloma nuo 141 iki 101 mažinti parlamentarų skaičių. »
Rolandas Paksas (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 25 d. 15:27
Valdantieji ketina artimiausiu metu Seimui vėl teikti Konstitucijos pataisą, kuri atvertų kelią per apkaltą iš prezidento posto pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose. »
Homoseksualų paradas (SCANPIX)
2015 Kovo mėn. 25 d. 15:07
Politologai prognozuoja, kad Seimas nepritars devynių parlamentarų siūlymui įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, nes visuomenės nuomonė tam kol kas yra nepalanki. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:58
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako neturintis pagrindo manyti, kad viceministras Elvinas Jankevičius galėjo padėti išduoti leidimą Lietuvoje gyventi Rusijos nusikalstamo pasaulio autoritetui Achmedui Jevlojevui. »
Prezidentė Dalia Grybauskaitė (SCANPIX)
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:30
Vaikai tampa globos namų „įkaitais“ – globotinių sąskaita išlaikomas didelis biurokratinis šių įstaigų aparatas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė žada teikti įstatymo pataisas, kurios skatintų vaikų globą šeimose... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:22
Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas, kurį Lietuvos teisėsauga nori patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl įtarimų finansinėmis machinacijomis partijos buhalterijoje, paskelbė bado streiką ir sėdi neįgaliojo vežimėlyje, pranešė europarlamentaras... »
Lietuvos kariai (Fotodiena.lt)
2015 Kovo mėn. 25 d. 14:10
Šiais metais planuojama organizuoti du šaukimus į privalomąją - rugpjūčio-rugsėjo ir lapkričio-gruodžio mėnesiais, pašauktiesiems ketinama mokėti 138 eurų mėnesines išmokas, pranešė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK)... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Aleksandras, Alkmena, Alkmenas, Lėja, Lidija, Rupertas, Rūta

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate šauktinių grąžinimą į Lietuvos kariuomenę?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-03-27
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9113 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
1.3567 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
50.46   bar.
Dujos
Arrow down
2.677   MMBTU
Auksas
Arrow down
1202   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Susirūpinusi Onė – Ją kankina abejonė: Ar anūkas, tas jaunesnis, Taps per plauką protingesnis?
– O iš kur tą plauką gausi? – Pusseserė Kastė klausia. – Šitiek proto po kepurėm Net ministeriai neturi.
– Tu klysti, sesute Kaste. Juk ministeriai sumąstė: Kai birželio saulė švies, Jie vaikus mokyklon kvies.
Per gegužę, per birželį, Kai darže balandos želia, Anūkėliai nepadės... Jie mokykloje sėdės.