Parsisiųskite

Balandžio 18 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 21 d. 10:11
Vyriausybė siūlo įpareigoti gyventojus tiksliau nurodyti gyvenamąją vietą. Anot Vidaus reikalų ministerijos Vietos savivaldos politikos skyriaus vedėjos Dalios Masaitienės, tai paskatino pastebėta tendencija – vis dažniau žmonės nedeklaruoja... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 21 d. 10:06
Praėjusiuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose Vytautas Landsbergis gana rimtai varžėsi su Andriumi Kubiliumi, tuo metu Gabrielius Landsbergis noro laimėti partijos lyderio rinkimų nerodo, portalui... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 21 d. 09:18
Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Dotnuvos slaugos namuose. Šalies vadovės patarėja Giedrė Kaminskaitė-Salters pastebi, kad Lietuvos globos įstaigose vietų trūksta, todėl būtina užtikrinti socialinių ir medicininių paslaugų prieinamumą... »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 21 d. 08:08
Solidarumą deklaruojanti Europa turėtų padėti pietinėms žemyno valstybėms spręsti dėl migracijos jūra kylančias problemas, nes jos tėra pradinė stotelė, iš kur migrantų srautas pasiskirsto po visą Europą. Taip teigia Mykolo Romerio universiteto... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 21 d. 07:59
„Buvau suklaidinta, kaip man paskambino ir pranešė, kad partijos pirmininko rinkimus laimėjo Garbrielius. Tuojau pat jį pasveikinau su pergale ir nė kiek to nesigailiu. Abu esame tos pačios valties irkluotojai. Greitai liks vienas“, – sako... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 14:19
Migracijos departamentas nusprendė, kad Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius gali likti Lietuvos piliečiu, nors ir gavo Ukrainos pasą. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 14:14
Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė pirmajame opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimų ture nusileido europarlamentarui Gabrieliui Landsbergiui, tačiau sako, jog kova dar nebaigta. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 13:30
Viena nuorūka kubą vandens gali užteršti taip, kad jis tampa visiškai netinkamas gyvybei. Taip teigia aplinkos viceministras Linas Jonauskas. Pasak jo, jei 0,1  proc. visų Lietuvos nuorūkų  patektų į vandenį,  būtų užteršta... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 13:27
Nors planuojamai pritaikyti vaikų namų reformai kai kurios savivaldybės gali ir nepritarti, svarbu pabrėžti, kad ja nesiekiama sukurti naujų darbo vietų. „Svarbiausi turi būti tie žmonės, ypač jaunimas, vaikučiai, kurie pakliūva į tokias... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 13:22
Vyriausybė pritaria pareigūnų algų kėlimui ir tarnybos ilginimui, tačiau kol kas iki galo nežinoma, kaip bus finansuojamas perėjimas prie naujos pareigūnų darbo užmokesčio sistemos. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 13:20
Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimuose prireiks antrojo turo. Europarlamentarui Gabrieliui Landsbergiui iki pergalės pirmajame ture pritrūko kelių dešimčių balsų. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 12:19
Ukrainoje viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ragina Europos valstybes pripažinti Rusiją „agresore“, o NATO - vystyti „atgrasančius ir gynybinius“ pajėgumus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 12:07
Tam, kad galėtum nubausti girtą vairuotoją, privalai jį matyti važiuojantį. Priešingu atveju – imtis priemonių nėra pagrindo. Taip teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 12:01
Politologų teigimu, jei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovo rinkimuose prireiks antrojo turo, jame greičiausiai nugalės Gabrielius Landsbergis. „Jei perki loterijos bilietą, imi tokį, su kuriuo turi šansą laimėti... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 10:25
Prieš pat pradedant dirbti naujajam direktoriui, Valstybės saugumo departamentas paskelbė 2014 metų veiklos ataskaitą, pasirašytą dabar jau buvusio direktoriaus Gedimino Grinos. Joje teigiama, kad nors 2014 metai Lietuvai buvo reikšmingi įtvirtinant... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 10:13
Šią savaitę orai po truputį šils, lietaus mažės, o penktadienį jau sulauksime 15–20 laipsnių šilumos, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.  „Pirmadienį  dar numatomi trumpi ir negausūs lietūs rytiniuose ir pietiniuose... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 09:00
Čepkeliuose įsikūrusios ir ankstų balandžio rytą tradiciškai skaičiuojamos gervės savo kūnu sušildo kiaušinį iki beveik 40laipsnių šilumos – net ir tada, kai oro temperatūra nukrenta iki 0 laipsnių. Kaip teigia gamtininkas Eugenijus... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 08:53
Norintys atostogauti švariausiuose paplūdimiuose turėtų rinktis piečiau Klaipėdos sąsiaurio arba ties Latvijos pasieniu esančius paplūdimius, pataria gamtosaugos specialistai. Jie taip pat aiškina, kada geriausia rinktis atostogas prie Baltijos... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 08:32
Karininkas iš slaptųjų luomo, vienas iš Specialiųjų operacijų pajėgų kūrėjų, 20 metų praleidęs Lietuvos kariuomenėje pulkininkas Darius Jauniškis nebuvo žinomas plačiajai visuomenei. Tačiau prieš pusantros savaitės per vieną dieną... »
2015 Balandžio mėn. 20 d. 07:52
Lietuvių politikai tiki, kad visos Europos Sąjungos šalys po poros mėnesių sugebės pademonstruoti vienybę ir pratęs sankcijas Rusijai, jeigu ši taip ir nežengs konkrečių bei nedviprasmiškų žingsnių deeskalacijos Ukrainoje linkme. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 20 d. 07:49
Prieš metus parlamentinės politinės partijos, susirūpinusios dėl Rusijos agresyvios politikos keliamų iššūkių pasaulio, Europos ir ypač mūsų regiono saugumui pasirašė susitarimą dėl užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 12:33
Penktadienį pirmajame posėdyje prisiekė naujosios Panevėžio miesto ir Kėdainių rajono savivaldybių tarybos. Panevėžyje inauguruotas meras, komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas, Rytis Mykolas Račkauskas vienu svarbiausių... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 12:31
Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo kitąmet spalį kartu su Seimo rinkimais surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 12:27
Atėjo laikas policijai mažinti greičio viršijimo toleravimą ir keisti Lietuvos vairuotojų įsivaizdavimą, kad miestuose važiuoti beveik 70 km/h yra normalu, sako policijos departamento patrulių poskyrio viršininkas Vaidas Giršvildas. »
scanpix.ee nuotr.
2015 Balandžio mėn. 17 d. 12:24
Nuo 2016 m. planuojama vaikus nemokamai skiepyti nuo dar dviejų infekcijų – kokliušo ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV), sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas. Jo teigimu, yra tikimybė, kad ateityje nemokami bus ir skiepai... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Amalija, Anzelmas, Milgeda, Milgedas, Skalvė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Kaip vertinate liberalų siūlymą rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-04-21
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9326 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.3898 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
57.7   bar.
Dujos
Arrow up
2.548   MMBTU
Auksas
Arrow up
1195.8   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Kas nedirba – tas neklysta, – Raulas tvirtinti išdrįsta. – Jų net reitingai aukšti – Lyg mėnulis pilnaty.
– Reitingus už darbus kelia, – Prieštarauja jam Dirvelė. – Žmogų puošia jo darbai. Visa kita – nelabai.
– Reitingai labiausiai kyla Tų, kurie prie „lovio“ šyla. – Raulas puola. – Prie kalbų, Aišku, reikia pinigų.
Onei irgi baisiai knieti Savo išmintį išlieti: – Raulai, tu tikrai teisus, Nors ir stebini visus.