Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 21 d. 11:46
Policijai gyventojai sekmadienį pranešė apie du galimus rinkimų pažeidimus. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 21 d. 08:14
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ragina Vyriausybę nepritarti Seime svarstomam projektui, kuriuo siūloma aptverti mokyklas tvoromis. »
Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 11:30
Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas tikisi, kad dažniau organizuojant mobilizacijos sistemos patikrinimus, į mobilizacinius šaukimo punktus atvykstančių parengtojo rezervo karių daugės. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 20 d. 08:21
Seimo Nacionalinio  saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo Konstitucijos pataisą, kuria būtų įteisinti visuomenės atstovai teismuose - teismų tarėjai. »
Scanpix nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 13:46
Savivaldos rinkimams partijos išleido per 6 mln. eurų ir liko skolingos beveik 1,2 mln. eurų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). »
Scanpix nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 11:23
Savivaldos rinkimams partijos išleido per 6 mln. eurų ir liko skolingos beveik 1,2 mln. eurų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 19 d. 09:54
Seimo valdyba pritarė parlamento kanceliarijos pertvarkos planams, kuriuose numatoma naikinti dalį departamentų ir atsisakyti keliolikos vadovaujančių pareigybių, rašo „Lietuvos rytas“. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 18 d. 16:15
Maždaug šimtas vidaus tarnybos pareigūnų ketvirtadienį prie Seimo surengė protesto akciją, kuria reikalavo parlamento pavasario sesijoje įteisinti papildomas jų socialines garantijas, tarp kurių - ir didesnė darbo užmokesčio galimybė. »
S.Madalovas. Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 18 d. 10:06
Viešojo saugumo tarnybos (VST) pulkininkų komandas vykdo jų vaikai, žentai ir marčios, o už pažangą tėvai jiems paskiria priedus prie algos, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 18 d. 07:22
Seimas ketvirtadienį svarstys opozicinių liberalų inicijuotą interpeliaciją krašto apsaugos ministrui socialdemokratui Juozui Olekui. »
Scanpix nuotr.
2015 Birželio mėn. 17 d. 20:37
Trečiadienį Vyriausybės pasitarime pritarta, kad sprendžiant migrantų krizę Viduržemio jūroje, Lietuva galėtų priimti iki 250 Europos Komisijos skirstomų pabėgėlių. »
Fotodiena.lt
2015 Birželio mėn. 17 d. 16:30
Vyriausybė pritarė siūlymui nuo liepos padidinti minimalią algą 25 eurais - iki 325 eurų (MMA). Tam šių metų biudžete numatyta 14,4 mln. eurų. »
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 17 d. 12:30
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasisako prieš vienos lyties santuokas, tuo tarpu apie partnerystę kalba aptakiai. »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 17 d. 12:24
Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus kai kuriuos nutarimus, turinčius didelės įtakos valstybės finansams, dalis parlamentarų siūlo uždrausti šiam teismui priimti tokius sprendimus. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pasiūlė Vyriausybei parengti... »
Scanpix nuotr.
2015 Birželio mėn. 17 d. 08:20
Vyriausybė trečiadienį turėtų pritarti siūlymui nuo liepos padidinti minimalią algą 25 eurais - iki 325 eurų (MMA). Tam šių metų biudžete numatyta 14,4 mln. eurų. »
Scanpix nuotr.
2015 Birželio mėn. 16 d. 21:30
Baltijos šalių prašymas dislokuoti karinę brigadą šiuo metu nagrinėjamas kariniu požiūriu, o galutinius sprendimus priims politikai, sako Lietuvoje viešintis NATO pajėgų Europoje vadas generolas Phillipas Markas Breedlove'as (Filipas Markas... »
Fotodiena.lt nuotr.
2015 Birželio mėn. 16 d. 18:15
Seimui nepritarus, kad Kauno apygardos teismo pirmininkas Nerijus Meilutis būtų skiriamas generaliniu prokuroru, šio pareigūno skyrimas nusikelia neribotam laikui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. »
2015 Birželio mėn. 15 d. 12:38
Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą išlaikė 91,5 procentai kandidatų. Aukščiausius 9–10 balų įvertinimus gavo 1,85 procentai mokinių. »
2015 Birželio mėn. 15 d. 12:35
Sovietų okupacijos pamokos dar nėra iki galo išmoktos, Lietuvoje prisimenant prieš 75 metus įvykusią okupaciją, sakė prezidentė. »
2015 Birželio mėn. 15 d. 12:20
Rusijos televizijos lengvai transliuoja melą Lietuvoje, bet čia sunku pamatyti Lenkijos televiziją. O jei „Orlen“ paliks Lietuvą, jos vieton ateis rusiška kompanija. Į tai dėmesį atkreipia Lenkijos tarptautinių santykių instituto direktorius... »
2015 Birželio mėn. 14 d. 13:00
Kol tūkstančiai lietuvių grąžo rankas ir keikia jų pinigus nusinešusias bankrutavusias kelionių agentūras, tautos išrinktieji už mokesčių mokėtojų pinigus sugeba apkeliauti veik visą pasaulį. Dažnai tokios komandiruotės panėšėja... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 13:31
Lietuvos kariuomenė rengiasi priimti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius ir atnaujina batalionų infrastruktūrą – daliniuose remontuojamos kareivinės, valgyklos, medicinos punktai, sporto salės, pranešė Krašto apsaugos ministerija... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 09:59
Savaitgalį ir palis, ir alins karštis. Todėl, kaip LRT Radijui sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas, orais bus patenkinti visi. »
2015 Birželio mėn. 12 d. 08:08
Seksualines paslaugas perkančių asmenų viešinimas yra puiki priemonė, siekiant kovoti su prostitucija, įsitikinęs Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis. Jis prideda, kad kova... »
2015 Birželio mėn. 12 d. 07:53
Rusijos politikų ir mokslininkų viešai keliamos abejonės dėl Lietuvos teritorinio vientisumo yra informacinio karo dalis, naudojama prieš karinę agresiją, įspėja Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento direktorius, pulkininkas... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Martas, Martinijonas, Martys

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar islamistai gali organizuoti išpuolį Lietuvoje?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-07-02
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
56.98   bar.
Dujos
Arrow up
2.81   MMBTU
Auksas
Arrow down
1166.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Virš pažliugusio dirvono Raulas pastebėjo droną. Kas jame? Strazdai, žvirbliukai Ar žalieji žmogeliukai?
– Žmogeliukai!– Onė žino, Kaip pagąsdinti kaimyną. – Jie čia žvalgos iš dangaus Degtinėlės ir alaus.
Net Anuprą šiurpas krečia: – Kaip sutiksim tokį svečią? Jeigu alų jie užuos, Čia su tankais atvažiuos.
O Banaitis klausia oriai: – Kur tie mūsų savanoriai? Pakedentų jie visus Žvirblius ir žmogeliukus.