Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

2013 Balandžio mėn. 5 d. 13:57

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

Popiežius Pranciškus penktadienį priėmė kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimo prašymą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

A. J. Bačkio atsistatydinimo pareiškimas buvo įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų amžiaus, pranešė Vyskupų Konferencijos sekretoriatas.

Kardinolas paskirtas arkivyskupijos administratoriumi iki tos dienos, kai įvyks naujo arkivyskupo ingresas – įžengimas į Vyskupijos Katedrą. Arkivyskupas G. Grušas pradės vykdyti naujas pareigas balandžio 23 dieną.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
2015 Birželio mėn. 30 d. 15:16
Aukščiausieji Lietuvos pareigūnai provokacija pavadino Rusijos prokuratūros sprendimą tirti Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumą. Rusijos generalinė prokuratūra pradėjo tirti, ar Sovietų Sąjunga 1991 metais teisėtai... »
2015 Birželio mėn. 30 d. 14:57
Prekybininkai supranta, kad, pakėlus kainas, vartojimas vidaus rinkoje gali sumažėti, sako premjeras Algirdas Butkevičiaus. Tad jis nemano, kad prekių ir paslaugų kainos didės, nuo liepos 1 dienos nebelikus prievolės skelbti kainas dviem valiutomis... »
2015 Birželio mėn. 30 d. 14:37
Liepos 1 d. savaitei į Lietuvą bendroms pratyboms atvyksta apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento (angl. Mission Command Element) karių, vadovaujamų brigados generolo Michaelio Tarsos. Liepos 1- 8 d. Divizijos... »
2015 Birželio mėn. 30 d. 14:03
Prezidentės Dalios Grybauskaitės turto ir santaupų vertė siekia 761 tūkst. eurų, rodo antradienį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbti deklaracijų duomenys. duomenys. »
2015 Birželio mėn. 30 d. 12:38
Kauno miesto taryba šį antradienį pritarė siūlymui įvesti vadinamąjį tolerancijos laiką. Apmokestintose vietose savo transporto priemones pastatę vairuotojai turės 10 minučių, per kurias jie galės pratęsti mokėjimą už parkavimą arba... »
2015 Birželio mėn. 30 d. 12:34
Lietuvos valstybės sienas saugantys pareigūnai prašys papildomų milijonų tam, kad galėtų atnaujinti ginkluotę ir apsaugos priemones, rašo portalas 15min.lt. Karo atveju Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) taptų ginkluotųjų pajėgų dalimi... »
2015 Birželio mėn. 30 d. 08:22
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių konsolidavimo ketvirtojo etapo plano projektą, kuriame numatyta pertvarkant ligonines didinti slaugos lovų skaičių ir atsisakyti dalies aktyvaus gydymo lovų. lovų. »
2015 Birželio mėn. 30 d. 08:17
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pakoregavo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis iš pradžių siūlė privalomą priešmokyklinį ugdymą įtvirtinti nuo 2015 metų rugsėjo, dabar numato metais vėlesnį šio siūlymo įgyvendinimą. įgyvendinimą. »
2015 Birželio mėn. 30 d. 08:11
Vasaros sezoną Kauno vandens telkiniuose itin populiarus vandens turizmas, pastebi turizmo atstovai. Kol kauniečiai plukdo įvairiomis kryptimis, Vilniuje toliau diskutuojama, kokių darbų imtis Neryje. Neryje. »
2015 Birželio mėn. 30 d. 08:06
Liepos mėnesį legendinis S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, kuriame 1933 m. liepos 17 d. turėjo nusileisti per Atlantą perskridusi šių lakūnų pilotuojama „Lituanica“, minės savo šimtmetį. Tačiau nuotaikos aerodrome – tikrai nešventiškos... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 14:37
JAV remia Lietuvos „besitęsiančią kovą su kai kuriais iš kaimynų“, sako Lietuvoje viešintis JAV Atstovų rūmų pirmininkas Johnas Boehneris (Džonas Beineris). „Vizitas į Lietuvą yra puikus, aš daug sužinojau apie iššūkius, su kuriais... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 14:13
Generalinės prokuratūros prokurorai rašo kaltinamąjį aktą Sausio 13-osios byloje, kurioje yra 69 įtariamieji – Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai.Manoma, kad prokurorams maždaug per mėnesį surašius kaltinamąjį aktą, byla pasieks... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 14:09
Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP) pastaruosius penkerius metus vadovavusį pulkininką Romualdą Moldarį šią savaitę pakeis pulkininkas leitenantas Arturas Jasinskas. „Vadovu bus pulkininkas leitenantas A. Jasinskas“, – BNS pirmadienį... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 08:18
Užsieniečių pavardžių rašymas – problema, dėl kurios tautos išrinktieji laužo ietis vieną kadenciją po kitos. Šis klausimas nemenkai prisidėjo prie to, kad Lietuvos santykiai su šia istorine kaimyne Lenkija šiuo metu yra šalčiausi nuo nepriklausomybės... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 08:08
Sovietų Sąjungos ir Rusijos Federacijos Aukščiausiųjų Tarybų prezidiumų sprendimas 1954 metais perduoti Krymą Ukrainai prieštaravo pagrindiniam Sovietų Sąjungos įstatymui, nes nei Rusijos Federacijos, nei Sovietų Sąjungos Konstitucija Aukščiausiųjų... »
2015 Birželio mėn. 29 d. 08:05
Lietuvoje politikai šią savaitę staiga susiniovė dėl Vadovybės apsaugos departamento vadovo skyrimo. Seimo pirmininkė pranešė, kad, suderinusi su Prezidente ir premjeru, teikia naują tvarką, pagal kurią, skiriant Vadovybės apsaugos departamentas... »
2015 Birželio mėn. 28 d. 14:00
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iškilmingo e. sveikatos pristatymo metu gausus aukštų valstybės pareigūnų būrys garsiai džiaugėsi projekto svarba ir sveikino Lietuvos žmones su nauju pažangos etapu sveikatos apsaugos sistemoje. sistemoje. »
2015 Birželio mėn. 27 d. 06:00
Politikai ilgus metus žemdirbiams pataikavo, atidėliojo valstybinio socialinio draudimo įteisinimą, dabar galiojanti tvarka yra nevykusi, tačiau ir įstatymo tobulintojai, regis, išklydo iš kelio.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija... »
2015 Birželio mėn. 26 d. 14:16
Vyriausybė ragina įstatymo projekte dėl dirbtinio apvaisinimo leidžiamų sukurti embrionų skaičiaus neriboti iki trijų, kaip siūlo konservatyvaus požiūrio šalininkai. šalininkai. »
2015 Birželio mėn. 26 d. 08:46
Seimas šią savaitę priėmė Civilinio kodekso pataisas, kurios leis santuoką sudaryti bet kurioje Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoje. Iki šiol tai buvo galima daryti tik savivaldybėje, kurioje deklaruota jaunavedžių ar jų tėvų gyvenamoji... »
2015 Birželio mėn. 26 d. 07:33
Apie tai, kad katastrofą virš Baltijos jūros gegužės 16 d. patyrusio lėktuvo „An-2“ pilotai galėjo būti apsvaigę nuo alkoholio, buvo kalbėta iš karto po nelaimės, tačiau tuo metu tokios kalbos atrodė kaip nepagrįstas šmeižtas. Bet šią... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 15:00
Į Baltijos jūrą nukritusio lėktuvo „An-2“ piloto Adolfo Mačiulio kraujyje rasta alkoholio. Tyrimą koordinuojančios Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius BNS ketvirtadienį sakė, kad A. Mačiulio kraujyje... »
2015 Birželio mėn. 25 d. 14:56
Seimas keičia nuomonę dėl per krizę sumažintų valstybinių pensijų ir senatvės pensijų dirbusiems pensininkams kompensavimo – ketvirtadienį parlamentarai nutarė, kad šias pensijas grąžinti 2015–2016 metais yra neįmanoma. neįmanoma. »
2015 Birželio mėn. 25 d. 14:33
Likus mažiau nei pusantrų metų iki Seimo rinkimų, socialdemokratai vis dar atrodo nepavejami. Kaip svarbiausiai valdančiajai partijai pavyksta išlaikyti rinkėjų simpatijas? simpatijas? »
2015 Birželio mėn. 25 d. 10:03
Įstatymas dėl originalios pavardžių rašybos yra proginis, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir ragina į klausimą žiūrėti konstruktyviai. „Manau, kad jis (įstatymo projektas – BNS) pakankamai toks proginis galbūt – visą laiką... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Adelė, Emilija, Emilijus, Leifas, Liucina, Mireta, Novilas, Tautgina, Tautginas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar islamistai gali organizuoti išpuolį Lietuvoje?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-06-30
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
58.11   bar.
Dujos
Arrow down
2.791   MMBTU
Auksas
Arrow down
1176.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Virš pažliugusio dirvono Raulas pastebėjo droną. Kas jame? Strazdai, žvirbliukai Ar žalieji žmogeliukai?
– Žmogeliukai!– Onė žino, Kaip pagąsdinti kaimyną. – Jie čia žvalgos iš dangaus Degtinėlės ir alaus.
Net Anuprą šiurpas krečia: – Kaip sutiksim tokį svečią? Jeigu alų jie užuos, Čia su tankais atvažiuos.
O Banaitis klausia oriai: – Kur tie mūsų savanoriai? Pakedentų jie visus Žvirblius ir žmogeliukus.