Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Kriminalai, nelaimės Antrankiai už domėjimąsi kainomis 

2013 Vasario mėn. 15 d. 13:35

Antrankiai už domėjimąsi kainomis 

VL žurnalistas Arūnas Daugėla

Vilniaus „Akropolyje“ esančioje parfumerijos parduotuvėje Dominykas Papreckis, tušinuku užsirašinėdamas parduotuvės asortimento kainas, užrūstino parduotuvės personalą ir vos po kelių minučių buvo užpultas apsaugos darbuotojų, sumuštas ir su antrankiais išvestas iš parduotuvės.

Vaikinai už kainų parduotuvėje užsirašinėjimą apsaugos darbuotojų buvo sumušti kaip tikri nusikaltėliai. Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Vaikinai už kainų parduotuvėje užsirašinėjimą apsaugos darbuotojų buvo sumušti kaip tikri nusikaltėliai. Klaudijaus Driskiaus nuotr.

„Parduotuvėje „Douglas“ užsirašinėjau kainas, tai labai nepatiko pardavėjoms, – „Valstiečių laikraščiui“sakė PriceOn.lt  darbuotojas D.Papreckis, – bandžiau su jomis susitarti. Tačiau netrukus įpuolę apsaugos darbuotojai puolė mane – buvau sumuštas tikrąja to žodžio prasme. Maža to, ir pažemintas – visų akivaizdoje buvau surakintas antrankiais ir tempiamas per visą „Akropolį“ it koks nusikaltėlis.“

Gydytojai vaikinui nustatė cheminį akies nudeginimą, daugybinius kūno sumušimus. Apie įvykį pranešta policijai, pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Prekybos tinklai ir anksčiau nenoriai priėmė kainų palyginimo iniciatyvą, tačiau tai, kas įvyko šioje parduotuvėje, peržengia visas ribas. Niekada nesitikėjau, kad tarptautinės puikios reputacijos bendrovės darbuotojai galėtų imtis tokių drastiškų ir žmogaus teises pažeidžiančių veiksmų“, – kalbėjo PriceOn.lt  direktorius Jurijus Laneckis.
Kainų palyginimo portalas PriceOn.lt  lygina prekių kainas didžiosiose šalies parduotuvėse. Laisvojoje rinkoje pardavėjams, siekiantiems sudaryti įspūdį, kad jų prekės ar paslaugos pigiausios, kainų palyginimas kelia nerimą. Kainų politikos stebėtojų duomenimis, kvepalų kainos įvairiose parduotuvėse gali skirtis nuo kelių dešimčių ir net iki šimto litų.
„Tokį kainų skirtumą lemia kelios priežastys. Tačiau pagrindinėmis galima būtų laikyti mažesnes sąnaudas: nereikia išlaikyti parduotuvių patalpų, nėra įsipareigojimų platintojams ir gamintojams dėl reklamos ir kitų prekybos palaikymo išlaidų“, – teigė interneto parduotuvės Olialiashop.lt vadovas Vaidas Kančauskas.
Lietuvoje jau ne kartą girdėtos istorijos apie susidūrimus su apsaugos darbuotojais, pavyzdžiui, garsiai nuskambėjęs skandalas „Norfoje“, kai apsaugos darbuotojas pasiūlė pirkėjui „ryti“ sugedusį sumuštinį ir neleido jo grąžinti. Nuolat pasigirsta pasakojimų ir apie kitų parduotuvių apsaugos darbuotojų siautėjimus, kai šie naudoja fizinę jėgą, neadekvačią pažeidimui. Todėl komiška, kad žmonių saugumą turintys užtikrinti apsaugos darbuotojai patys kelia pavojų.

Dažnas apsaugos darbuotojas, turintis teisę panaudoti jėgą, užmiršta, kad jis turi ir pareigą naudotis ta teise pagal įstatymo raidę: jėga turi būti naudojama tik išimtiniais, pateisinamais atvejais atsakingai ir proporcingai asmenų padarytam pažeidimui.
„Lietuvos įstatymuose parduotuvių salės priskirtos viešosioms erdvėms, o Konstitucija bei Visuomenės informavimo įstatymas leidžia netrukdomai visiems be išimties asmenims rinkti informaciją, įskaitant ir prekių kainas. Pagal įstatymus apsaugos darbuotojas turi teisę sulaikyti žmogų tik tada, jei jis užkluptas darant administracinį teisės pažeidimą. Be to, apsaugos darbuotojas privalo gerbti konstitucines ir žmogaus teises bei laisves, o šiuo atveju jos buvo pažeistos“, – sakė J.Laneckis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Kriminalai, nelaimės
Priešmininis laivas „Kuršis“.KAM nuotr.
2015 Gegužės mėn. 21 d. 14:16
Baltijos jūroje nuskendusiame lėktuve rastas vieno piloto kūnas, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 13:09
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aiškinasi vyriškio asmenybę, kuris vienoje iš Alytaus picerijų sočiai pavalgęs, atsigėręs ir užsisakęs rūkalų, pasišalino nesusimokėjęs. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 12:59
Medininkų žudynių byloje Lietuvos apeliacinis teismas baigė įrodymų tyrimą ir pradėjo klausyti baigiamųjų proceso dalyvių kalbų. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 10:47
Gegužės 13 dieną, trečiadienį, Aplinkos ministerijoje Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai paėmė Visuomenės informavimo projektų valdymo skyriaus darbuotojų kompiuterius. »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 10:26
Panevėžio teismas atvertė plačiai po šalį nuskambėjusią avarijos bylą, kai girtas ilgametis kriminalistas Valerijus Salmanas Panevėžyje pėsčiųjų perėjoje mirtinai partrenkė garbaus amžiaus sutuoktinius, o kartu ėjusį jų giminaitį... »
2015 Gegužės mėn. 14 d. 10:23
Iš vienos didžiausių Elektrėnų savivaldybės įmonės buvo gauti pareiškimai, kad darbo metu iš užrakintų persirengimo spintelių yra vagiami darbuotojų pinigai. pinigai. »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 13:51
Prasidėjęs sodininkystės sezonas didmiesčių gyventojus savaitgaliais ar ilgesniam laikui išgena iš namų į sodus bei sodybas. Tuo naudojasi ilgapirščiai – skaičiuojama, kad būtent vasaros laikotarpiu vagysčių iš butų bei nuosavų namų... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 13:41
Lietuvoje dažnai pasitaiko atvejų, kai kolekcininkai užsitraukia Temidės nemalonę ir jiems visu rūstumu tvoja Baudžiamasis kodeksas, kuris už kolekcionavimo aistrą numato nuo 4 iki 8 metų nelaisvės. Tiesa, tai būna ne pašto ženklų, o ginklų... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 12:59
  Skaudi nelaimė nutiko Ariogaloje (Raseinių r.): naktį kilęs gaisras nusinešė garbaus amžiaus senolio gyvybę, o kitame namo gale gyvenusi penkių asmenų šeima liko be pastogės. Pasak nukentėjusiųjų, viskas tiesiog akyse virto plėnimis... »
2015 Gegužės mėn. 13 d. 09:53
Kriminalinės policijos biuras ir Nacionalinis egzaminų centras (NEC) informuoja, kad bendradarbiaus, siekdami užkirsti kelią brandos egzaminų užduočių pardavinėjimui ir neteisėtai pagalbai. Už šiuos nusikaltimus gali tekti sėsti už grotų... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 12:54
Atšilus orams, vairuotojai vis stipriau spaudžia akseleratoriaus pedalą, viršijamas greitis, pažeidinėjamos kelių eismo taisyklės (KET), tad didėja ir avarijų keliuose skaičius. Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ekspertai pastebi, kad pagal... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 12:45
Perpildytos daugiabučių automobilių stovėjimo aikštelės – galvos skausmas ne vienam vairuojančiam. Norėdami to išvengti žmonės vis dažniau renkasi būstą su požeminiu garažu. Senesnių, požeminių aikštelių neturinčių, daugiabučių... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 10:01
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavo pranešimą iš pagalbos centro, kad Šiauliuose, Spindulio gatvėje, daugiabučio namo kieme, šliaužioja nematyta gyvatė. Aplinkosaugininkai nuskubėjo, tokios... »
2015 Gegužės mėn. 12 d. 09:58
Pirmadienį vakare nepasisekė mažiausiai devyniems vairuotojams, važiavusiems Geležinio Vilko gatve. Tunelyje į Šeškinės pusę nušoko šulinio dangtis: į jo kraštą vairuotojai prasikirto padangas, o kai kurie ir sutrupino ratlankius. Vairuotojai... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 14:52
Vilkaviškio rajone pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių sandėlį, kuris buvo ūkiniame sodybos pastate. Čia buvusius asmenis gaudžiusiems pasieniečiams teko panaudoti tarnybinį ginklą.  »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 13:20
Įtariama, dėl pinigų senolę nužudęs 18-metis didelių turtų nerado, tačiau gyvenimą susigadino. 17-mečiui Raseinių r., Paupio k., gyventojui gegužės 8 d. pareikštas įtarimas dėl nužudymo, teismas trims mėnesiams sankcionavo jo suėmimą... »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 09:41
Sekmadienį į Marijampolės policiją kreipėsi aštuoniolikmetis, kuris pranešė, kad jo tėvo vaikai iš pirmos santuokos pavogė automobilio raktelius, o vėliau dingo ir pats automobilis „Mercedes Benz E320“.  »
2015 Gegužės mėn. 11 d. 09:39
Gegužės 4-10 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai išaiškino 45 atvejus, kai automobilius vairavo neblaivūs vairuotojai. Vien penktadienį - sekmadienį policijai įkliuvo 33 neblaivūs vairuotojai... »
2015 Gegužės mėn. 8 d. 14:22
Jurbarko rajone nuo motinos sugyventinio nukentėjo aštuonmetė. »
2015 Gegužės mėn. 8 d. 09:17
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai ieško eismo įvykio liudininkų, kai š. m. kovo 13 d. apie 7 val. 52 min. Vilniuje, Totorių g. 30, pilkos spalvos automobilis „Volvo XC 90“ (valstybinio numerio... »
2015 Gegužės mėn. 8 d. 09:15
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, gavę informacijos apie prekybą galbūt svetimais prekių ženklais pažymėtais rūbais, gegužės 7 d. 4 val. atliko... »
2015 Gegužės mėn. 7 d. 10:13
Balandžio 11 d. naktį Sostinės policijos pareigūnai skubėjo į Lazdynus pagal gautą iškvietimą dėl padaryto sunkaus nusikaltimo. Į pareigūnus kreipėsi septyniasdešimt trejų metų moteris, į kurios butą Architektų g. naktį pro neuždarytą... »
2015 Gegužės mėn. 7 d. 10:05
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė, kas pietinėje uostamiesčio dalyje grafiti piešiniais terliojo pastatų sienas.  »
2015 Gegužės mėn. 6 d. 09:01
Kelmės rajone, mažyčiame miestuke Lioliuose – kraupus nužudymas. Greičiausiai dėl kelių nepatikusių žodžių mirtinai uždaužytas septyniolikmetis. Įtariamas – krašto apsaugos savanoris – ne ką vyresnis už savo auką.  »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Brunona, Brunonas, Genadijus, Leonora, Virgaudas, Žymantė

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pasitikite Lietuvos tarnybų gebėjimu vykdyti gelbėjimo operacijas?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-05-27
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
0.9152 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
1.4092 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
58.38   bar.
Dujos
Arrow up
2.853   MMBTU
Auksas
Arrow up
1187.7   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Bėga metai, keičias mados. Jau gegutės kitos rados. Neviliok jų pinigais, Kad kukuotų po langais.
– Kokaino! Kokaino! – Girdi Onė iš pušyno. – Paskubėki, nes „ku ku“ Tau sušuksiu nelaiku.
Onė, aišku, nusigando Ir tuojau derėtis bando: – Kokaino? Neturiu. Atsilyginsiu euru.
Bet raiboji iš pušyno, Rodos, plyš be kokaino. – Nors gramelį! Nors truputį! Aš – jau velnias, ne gegutė.