Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Kriminalai, nelaimės Antrankiai už domėjimąsi kainomis 

2013 Vasario mėn. 15 d. 13:35

Antrankiai už domėjimąsi kainomis 

VL žurnalistas Arūnas Daugėla

Vilniaus „Akropolyje“ esančioje parfumerijos parduotuvėje Dominykas Papreckis, tušinuku užsirašinėdamas parduotuvės asortimento kainas, užrūstino parduotuvės personalą ir vos po kelių minučių buvo užpultas apsaugos darbuotojų, sumuštas ir su antrankiais išvestas iš parduotuvės.

Vaikinai už kainų parduotuvėje užsirašinėjimą apsaugos darbuotojų buvo sumušti kaip tikri nusikaltėliai. Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Vaikinai už kainų parduotuvėje užsirašinėjimą apsaugos darbuotojų buvo sumušti kaip tikri nusikaltėliai. Klaudijaus Driskiaus nuotr.

„Parduotuvėje „Douglas“ užsirašinėjau kainas, tai labai nepatiko pardavėjoms, – „Valstiečių laikraščiui“sakė PriceOn.lt  darbuotojas D.Papreckis, – bandžiau su jomis susitarti. Tačiau netrukus įpuolę apsaugos darbuotojai puolė mane – buvau sumuštas tikrąja to žodžio prasme. Maža to, ir pažemintas – visų akivaizdoje buvau surakintas antrankiais ir tempiamas per visą „Akropolį“ it koks nusikaltėlis.“

Gydytojai vaikinui nustatė cheminį akies nudeginimą, daugybinius kūno sumušimus. Apie įvykį pranešta policijai, pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Prekybos tinklai ir anksčiau nenoriai priėmė kainų palyginimo iniciatyvą, tačiau tai, kas įvyko šioje parduotuvėje, peržengia visas ribas. Niekada nesitikėjau, kad tarptautinės puikios reputacijos bendrovės darbuotojai galėtų imtis tokių drastiškų ir žmogaus teises pažeidžiančių veiksmų“, – kalbėjo PriceOn.lt  direktorius Jurijus Laneckis.
Kainų palyginimo portalas PriceOn.lt  lygina prekių kainas didžiosiose šalies parduotuvėse. Laisvojoje rinkoje pardavėjams, siekiantiems sudaryti įspūdį, kad jų prekės ar paslaugos pigiausios, kainų palyginimas kelia nerimą. Kainų politikos stebėtojų duomenimis, kvepalų kainos įvairiose parduotuvėse gali skirtis nuo kelių dešimčių ir net iki šimto litų.
„Tokį kainų skirtumą lemia kelios priežastys. Tačiau pagrindinėmis galima būtų laikyti mažesnes sąnaudas: nereikia išlaikyti parduotuvių patalpų, nėra įsipareigojimų platintojams ir gamintojams dėl reklamos ir kitų prekybos palaikymo išlaidų“, – teigė interneto parduotuvės Olialiashop.lt vadovas Vaidas Kančauskas.
Lietuvoje jau ne kartą girdėtos istorijos apie susidūrimus su apsaugos darbuotojais, pavyzdžiui, garsiai nuskambėjęs skandalas „Norfoje“, kai apsaugos darbuotojas pasiūlė pirkėjui „ryti“ sugedusį sumuštinį ir neleido jo grąžinti. Nuolat pasigirsta pasakojimų ir apie kitų parduotuvių apsaugos darbuotojų siautėjimus, kai šie naudoja fizinę jėgą, neadekvačią pažeidimui. Todėl komiška, kad žmonių saugumą turintys užtikrinti apsaugos darbuotojai patys kelia pavojų.

Dažnas apsaugos darbuotojas, turintis teisę panaudoti jėgą, užmiršta, kad jis turi ir pareigą naudotis ta teise pagal įstatymo raidę: jėga turi būti naudojama tik išimtiniais, pateisinamais atvejais atsakingai ir proporcingai asmenų padarytam pažeidimui.
„Lietuvos įstatymuose parduotuvių salės priskirtos viešosioms erdvėms, o Konstitucija bei Visuomenės informavimo įstatymas leidžia netrukdomai visiems be išimties asmenims rinkti informaciją, įskaitant ir prekių kainas. Pagal įstatymus apsaugos darbuotojas turi teisę sulaikyti žmogų tik tada, jei jis užkluptas darant administracinį teisės pažeidimą. Be to, apsaugos darbuotojas privalo gerbti konstitucines ir žmogaus teises bei laisves, o šiuo atveju jos buvo pažeistos“, – sakė J.Laneckis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Kriminalai, nelaimės
2015 Rugpjūčio mėn. 28 d. 09:11
Vilniuje – dėl išžaginimo įtariamas užsienietis, Utenoje – vestuvių dalyvis, Alytuje dėl lytinio potraukio užpulta vos 12 metų mergaitė. Ir tai ne visi pastarųjų savaičių faktai, „puošiantys“ šalies policijos įvykių suvestines... »
2015 Rugpjūčio mėn. 27 d. 06:15
Tiek vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, tiek jo pavaldiniai įsitikinę, jog Vilniaus čigonų taboro problemų vien policija išspręsti negali – tam būtina ir daugelio kitų institucijų bei žinybų pagalba. pagalba. »
2015 Rugpjūčio mėn. 26 d. 09:00
Neseniai Panevėžio apygardos teismas uždaruose posėdžiuose išnagrinėjo vilniečio Modesto B. (18 m.) baudžiamąją bylą, kurioje šis vos pilnametystės sulaukęs jaunuolis buvo pripažintas kaltu pagal LR BK 151 str. 2d. (nepilnamečio privertimas... »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 15:55
Lenkijos pasienyje buvo sulaikyti aštuoni pabėgėliai iš Vietnamo, kuriuos iš Lietuvos bandyta įvežti cisternoje su estiškais numeriais, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. rytas“. »
2015 Rugpjūčio mėn. 25 d. 13:48
Šiaulių apygardos teismas už narkotinių medžiagų gamybos technologijų rengimą, neteisėtą kanapių auginimą bei pasikėsinimą disponuoti labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu nuteisė Kęstutį Stropų (50 m.), jo posūnį Airidą Zelbą... »
2015 Rugpjūčio mėn. 23 d. 06:10
Kalėjimų departamentas pernai netaupiai ir neracionaliai panaudojo valstybės lėšas įkalinimo įstaigoms modernizuoti, o dėl blogų kalinimo sąlygų valstybė ir toliau priversta mokėti kompensacijas kaliniams, kaip pareiškė Valstybės kontrolė. kontrolė. »
2015 Rugpjūčio mėn. 22 d. 14:10
Pačioje liepos pabaigoje Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį vilniečiams Dmitrijui Čainikovui (39 m.), Anželikai Zajančkovskajai (43 m.), Aleksandrui Achremovui (39 m.), Erikui Jemeljanovui (34 m.), Petrui Žiliui (28 m.) ir Olegui Zorkinui... »
2015 Rugpjūčio mėn. 21 d. 12:35
Marijampolės jaunimas buvo nuodijamas „pagerinta žole“. Taip savo prekę vadindavo kvaišalų pardavėjai. Kai žinia pasiekė policijos pareigūnų ausis, jie apie tokią medžiagą savo krašte dar nebuvo girdėję, tad operatyviai sukruto. Tai vyko... »
2015 Rugpjūčio mėn. 20 d. 09:44
Per teisėsaugos operaciją rugpjūčio 5-19 dienomis Vilniaus romų tabore ir jo apylinkėse policija sulaikė 460 narkomanų, jiems surašyti administraciniai protokolai, ketvirtadienį BNS pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. komisariatas. »
2015 Rugpjūčio mėn. 18 d. 15:37
Nuo seno sakoma, kad kiekvienas kaimas turi savo kvailį. Juo Suvalkijoje esančiame Tursučių kaime (Šunskų sen., Marijampolės apskr.) tapo toks nelaimėlis Mindaugas Verikas (29 m.), kai tik pernykštį gruodį buvo parodytas per kelių televizijų... »
2015 Rugpjūčio mėn. 18 d. 09:35
Neseniai Klaipėdos apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį trims šilutiškiams – Deividui Irasikui (24 m.), Tomui Bartkui (26 m.) ir Žygimantui Vaičiukui (27 m.), ketinusiems išvežti nepilnametį į užsienį vogti. Dar trys gaujos... »
2015 Rugpjūčio mėn. 15 d. 14:20
Pastaruoju metu šalies policijos paros įvykių suvestinėse buvo ne vienas pranešimas apie sulaikytuosius arba suimtuosius, staiga ištrūkusius iš policininkų rankų. Taip pat pasitaiko, kad gyvenimu laisvėje pirma laiko susigundo ir kalinimo įstaigose... »
2015 Rugpjūčio mėn. 14 d. 12:31
Klaipėdoje nuskambėjęs skandalas, kad tėvas santykiavo su savo nepilnamete dukra ir ši pagimdė kūdikį, paskatino pasidomėti kraujomaišos faktais. Pasirodo, jų ne tiek mažai, tik jie neviešinami. Apie lytinius santykius su savo šeimos nariais... »
2015 Rugpjūčio mėn. 14 d. 07:15
Šis nuosprendis, paskelbtas dar nė keturiasdešimties nesulaukusiam neteistam vyrui, galėtų būti pamoka kitiems smarkuoliams, nesugebantiems suvaldyti savo emocijų ir dėl to ilgam pakliūvantiems už grotų. grotų. »
2015 Rugpjūčio mėn. 12 d. 10:00
Motinai, gydžiusiai savo mažametį sūnų medicininėmis žvakutėmis, kaip jai buvo pataręs gydytojas, buvo klijuojama pedofilės etiketė. Tai atrodė esanti itin skandalinga istorija, tačiau dabar Dzūkijos krašto gyventoja Edita (24 m.), dviejų... »
2015 Rugpjūčio mėn. 12 d. 07:15
Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vien 2014 metais nuo fizinio, seksualinio, psichologinio smurto bei nepriežiūros nukentėjo 1337 vaikai (metais anksčiau nukentėjusiųjų buvo bent 200 mažiau). Pernai... »
2015 Rugpjūčio mėn. 11 d. 14:31
Atlikus psichiatrijos ekspertizę paaiškėjo, kad Linkuvos budeliu pramintas Šarūnas Žemaitis (22 m.) bus teisiamas už savo sugyventinės Samantos Rakauskaitės (21 m.) ir sargo Algimanto Palkaus (66 m.) nužudymą. Senesnieji Linkuvos gyventojai... »
2015 Rugpjūčio mėn. 5 d. 13:24
Pusnuogių arba nuogų savo aplinkos vyresnių moterų tykodavęs ir slapta jas fotografuodavęs bei filmuodavęs jaunas iškrypėlis galiausiai vieną jų, daugiau nei dvigubai už jį vyresnę ir nuolat gaubusią globa bei rūpesčiu, išžagino. O kad niekas... »
2015 Rugpjūčio mėn. 4 d. 14:21
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai aiškinasi, ar viena privati bendrovė teisėtai Vilniaus mieste išsinuomojo 1,4 ha valstybės žemės sklypą, kurio rinkos kaina yra didesnė kaip 300 000 eurų. eurų. »
2015 Rugpjūčio mėn. 4 d. 14:18
Rugpjūčio 3 d. 15.20 val. Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK) gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Panevėžiuko kaime, netoli Nevėžio upės, ant kranto rastas 32 metų vyriškio lavonas su šautine žaizda... »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 15:50
Vilniaus apygardos teismas (VAT) Lapinų nusikalstamo susivienijimo bylą nagrinėjo net 5 metus. Kai kuriems teisiamiesiems bausmės buvo sumažintos vien dėl tokio ilgo teisminio nagrinėjimo. nagrinėjimo. »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 13:19
Kalėti iki gyvos galvos už tris žmogžudystes nuteistam Markui Kardišauskui nepavyko Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) pasipelnyti iš Lietuvos. Liepos 7 dienos sprendimu byloje Kardišauskas prieš Lietuvą (peticijos Nr. 62304/12) EŽTT konstatavo... »
2015 Rugpjūčio mėn. 3 d. 13:17
Už sugyventinės nužudymą nuteistas vyras teisme, tik paskelbus jam nuosprendį, į tradicinį teisėjos klausimą atsakė: „Nieko nesupratau – prikurta kažkokių nesąmonių“. Užtat dabar vyras turi dar beveik 13 tinginiavimo metų, kad pamąstytų... »
2015 Liepos mėn. 31 d. 06:20
Lietuvoje teisėsaugos institucijos pasiklauso keliolikos tūkstančių asmenų pokalbių arba kitaip juos seka. Daugiausia klausomasi nusikaltėlių, tačiau pastebima, kad teismai beveik visuomet patenkina prokurorų prašymus leisti klausytis pokalbių. pokalbių. »
2015 Liepos mėn. 30 d. 13:28
Pastaruoju metu dėl romų tabore parduodamų pernelyg didelės koncentracijos narkotikų mirė aštuoni žmonės, tarp jų – vienas Baltarusijos ir vienas Latvijos pilietis. Visi mirusieji yra vyrai, jų amžiaus vidurkis – 30 metų. Visos mirtys... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Algmina, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Natalija

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar pritariate S. Skvernelio sprendimui likti savo poste?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-12-01
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
41.94   bar.
Dujos
Arrow up
2.249   MMBTU
Auksas
Arrow up
1070.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Kur girdėta? Kur matyta? – Euras tampa lygus litui. Gal Europos valiuta Tik infliacijai skirta?
– Taip gaidys apgauna vištą: Kut kut kut... Pribėgs, ir viskas. Raulas smailina šakes – Jis to gaidžio nepakęs.
Raului pritarė Dirvelė: – Netikėjau, kad bandelė Per kišenę mano trenks Ir kad euras litą lenks.
– Ko tokie pikti abudu? – Onė klausinėt panūdo. – Greitai kelias į kapus Dvigubai brangesnis bus.