Parsisiųskite

 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos ES parama Euroūkis Auginti sraiges – nesunku ir pelninga

2010 Rugpjūčio mėn. 18 d. 10:14

Auginti sraiges – nesunku ir pelninga

Netradicinis vynuoginių sraigių auginimo verslas vis plačiau skinasi kelią Lietuvoje. Juo užsidegę entuziastai gali pasinaudoti ir Europos Sąjungos parama.

Netradicinis vynuoginių sraigių auginimo verslas vis plačiau skinasi kelią Lietuvoje. Juo užsidegę entuziastai gali pasinaudoti ir Europos Sąjungos parama. Žydrūnės Jankauskienės ("Rietavo žemė") nuotr.

Netradicinis vynuoginių sraigių auginimo verslas vis plačiau skinasi kelią Lietuvoje. Juo užsidegę entuziastai gali pasinaudoti ir Europos Sąjungos parama.

Verslą vadina nesunkiu ir pelningu

Kol sunkmečiu vieni verkšlena dėl vis dar kraštą kaustančio nedarbo, kiti, entuziazmo nestokojantys žmonės drąsiai ieško naujų pragyvenimo šaltinių, dar neišnaudotų verslo nišų.

Viena jų, galinti tapti papildomu verslu ne tik ūkininkams, bet ir kitiems kaimo gyventojams, yra vynuoginių sraigių auginimas.

Kauno rajono ūkininkas Rolandas Janušauskas įsitikinęs, jog auginti sraiges ne tik paprasta, bet ir pelninga.  Jis pats šio Lietuvoje neįprasto verslo prieš maždaug 16 metų taip pat ėmėsi  ne iš gero gyvenimo. Darbo neturintis vyriškis rado skelbimą laikraštyje apie superkamas sraiges ir ėmė jas rinkti.

Palaipsniui R. Janušausko veikla peraugo į sraigių auginimą. Kauniečio užaugintomis sraigėmis mėgaujasi įvairių šalių gurmanai. Jos eksportuojamos į Italiją, Ispaniją, Graikiją. Lietuvoje joms rinkos dar nėra.

Sraigių veisimo subtilybių pasimokęs Čekijoje, Kauno rajono ūkininkas 2003 m. Lietuvoje įkūrė Nacionalinę sraigių augintojų asociaciją.

Ypatingos priežiūros nereikia

Pasak R.Janušausko, aptvare gyvenančios sraigės daug dėmesio nereikalauja. Jos maitinamos penkis kartus per savaitę. Kelis kartus pe savaitę palaistoma voljero dirva, retkarčiais žemė išpurškiama specialiu skysčiu nuo kenkėjų.

Pasak ūkininko, verslui pradėti investicijų daug nereikia. Brangiausiai kainuoja aptvaras, tačiau jis  naudojamas daug metų. Būtina ir drėkinimo sistema, kuri kelis kartus per savaitę palaisto voljere esančias lentas.

Dieną sraigės mėgsta tūnoti po tomis lentomis, o naktį užsiropščia ant jų pasimaitinti. Specialus pašaras, kurį sudaro gesinta kreida, kukurūzų ir sojų miltai, beriamas ant tų lentų. Vienam kilogramui sraigių užauginti reikia apie kilogramo tokio pašaro.

R.Janušausko vadovaujamos asociacijos nariai praktikuoja keturis sraigių auginimo būdus. Tai lauko voljeruose natūraliomis sąlygomis; lauko vojeruose su danga, sausu ir žaliu pašaru; patalpose dėžėse vasara perkeliant į voljerus ir šildomose patalpose.

Orientuojasi į afrikietiškas sraiges

Tuo tarpu kitas žinomas sraigių verslo propaguotojas Utenos rajone ūkininkaujantis ir alternatyviai sraigių augintojų asociacijai vadovaujantis Tomas Jacinevičius teigia, kad mūsų šalyje labiau apsimoka auginti afrikietiškas sraiges.

„Afrikietiškos sraigės užauga per 8-9 mėnesius. Tuo tarpu lietuviškas tenka auginti net 3 metus, todėl to daryti ekonomiškai neapsimoka“, – tvirtina uteniškis, ne tik kitiems patariantis, bet ir pats perėmęs naują kryptį.

Pasak ūkininko, prieš imamtis šio verslo, būtina apgalvoti, ar turėsite tam tinkamas patalpas. „Žiemą afrikinės sraigės auginamos 30-50 kv.metrų patalpoje, kur palaikoma 20-25 laipsnių šiluma. Tai gali būti ūkinis pastatas, gėrai vėdinamas rūsys. Svarbu, kad būtų įrengta kanalizacija,užtikrintas normalus vėdinimas ir drėgmė. Ji turi būti 70 procentų“, – verslo paslaptimis dalijosi T.Jacinevičius.

Afrikinės sraigės maitinamos miltais ir įvairiais priedais, kurių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse.

Birželio mėnesį augintinės išleidžiamos į lauke įrengtus aptvarus. Rugpjūtį jos jau bus užaugusios ir tinkamos gamybai.

Išsaugota motininė banda rugsėjį–spalį sugrąžinama į patalpas ir ten užmiega. Apie Naujuosius metus pažadinama, ir vėl prasideda auginimo periodas.

Dairosi palankiausių rinkų

T.Jacinevičius tvirtina, kad per žiemą taip galima nesunkiai užauginti 3-8 tonas afrikinių sraigių, kurios yra gerokai brangesnės už lietuviškas. Pastarosios superkamos po 1 Lt už kilogramą, o greitai augančios afrikinės – po 5–8 Lt.

Šiuo metu sraigių augintojų asociacija jau yra numačiusi rinkas Italijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, tačiau dar žvalgosi ir naujų.

„Reikalas tas, kad kainos Europoje svyruoja nuo 2,5 iki 4 eurų, todėl ieškome palankiausių partnerių“,– sako T.Jacinevičius.

Jo vadovaujama asociacija savo nariams ir kitiems šio verslo entuziastams rengia mokymus, įvairias konsultacijas. Artimiausiu metu toks seminaras numatomas birželio pabaigoje. 

Parama sraigių augintojams

Imtis vynuoginių sraigių auginimo verslo gali paskatinti ir parama, kurios galima siekti net pagal kelias  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones.

Sraigių auginimas nėra įtrauktas į  priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ remiamų veiklų sąrašą, tačiau paramos galima siekti pagal kitas priemones. Tai – „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas”, „Pusiau natūrinių restruktūrizuojamų ūkių rėmimas“ bei  „Žemės ūkio valdų modernizavimas” antrąją ir trečiąją veiklos sritis.

Šių priemonių įgyvendinimo taisykles, kur nustatyti visi reikalavimai, kuriuos turi atitikti pareiškėjas, siekiantis gauti paramą, galima rasti Žemės ūkio ministerijos tinklalapyje www.zum.lt .

Žymos:

sraigės

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Euroūkis
VL archyvo nuotr.
2014 Gruodžio mėn. 4 d. 14:20
Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programai (KPP) einant į pabaigą, paskelbtas paskutinis kvietimas teikti paraiškas pagal vieną populiariausių priemonių – „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Paraiškų iš jaunosios ūkininkų kartos... »
VL archyvo nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 27 d. 13:09
Skleisti srutas ir mėšlą laukuose šiais metais galima iki kalendorinės žiemos pradžios – gruodžio 1-osios. Pasibaigus šiam terminui, pilti ant žemės nei mėšlo, nei srutų nebebus galima. Kaip šio draudimo laikosi Lietuvos kaimo plėtros... »
Klaudijaus Driskiaus nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 17 d. 09:32
Dalį pareiškėjų, šiais metais pateikusių paraiškas paramai pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemones ir tiesioginėms išmokoms gauti, jau pasiekė avansai – išmokėtos paramos suma viršija... »
VL archyvo nuotr.
2014 Lapkričio mėn. 7 d. 11:59
Spalio 31 d. baigėsi paraiškų rinkimo laikas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ trečiąją veiklos sritį „Trumpos rotacijos plantacinių želdinių įveisimas“. Pasibaigus... »
Gaminantys arba auginantys išskirtinės kokybės produktus iki pat šių metų pabaigos gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“. VL archyvo nuotr.
2014 Spalio mėn. 31 d. 10:15
Gaminantieji arba auginantieji išskirtinės kokybės produktus iki pat šių metų pabaigos gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“. Paramos lėšos pagal... »
Paramos gavėjai, 2009 ir 2011 metais pateikę paraiškas paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ gauti, iki šių metų gegužės 30 d. turėtų suskubti pateikti mokėjimo prašymus.
2014 Gegužės mėn. 6 d. 11:56
Paramos gavėjai, 2009 ir 2011 metais pateikę paraiškas paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ gauti, iki šių metų gegužės 30 d. turėtų suskubti pateikti mokėjimo... »
Didžiausia paramos suma – daugiau kaip 1,4 mlrd. išmokėta pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“. VL archyvo nuotr.
2014 Kovo mėn. 8 d. 08:00
Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) įgyvendinimas eina į pabaigą. Jau išmokėta 81 procentas programai skirtų lėšų. Didžiausia paramos suma – daugiau kaip 1,4 mlrd. išmokėta pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“... »
Avys ganosi netoli šeimos sodybos, joms išskirtas 10 ha plotas. Raimundo Šuikos nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 18 d. 08:49
Klaipėdos krašte, Rudgalviuose gyvenančių Laimio ir Dainos Grudzinskų ūkis šiemet nominuotas gauti geriausio Klaipėdos rajono metų ūkio apdovanojimą. Ūkininkai įvertinti ir už biologinės įvairovės vystymą. Komplimentai jaunai šeimai... »
D. Jackio ūkyje, kaip ir jo tėvų, auga žieminiai ir pašariniai kviečiai. M. Vidzbelio nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 18 d. 08:42
Jauni žmonės kaime gali gyventi įdomiai ir sėkmingai užsiimti ūkininkavimu – tą įrodė ūkininko iš Jurbarko rajono Donato Jackio pavyzdys. Septintus metus augalininkyste užsiimantis jaunas vyras nuolat plečia ūkį, dalyvauja arimo... »
Irenos Žymančienės ūkyje – 47 į nykstančių senųjų veislių sąrašą įtrauktos Lietuvos juodgalvės avys. ŽŪM nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 17 d. 10:30
Netekę darbo apsukrūs kaimo gyventojai pragyvenimo šaltinį susikuria patys. Vienas tokių pavyzdžių – Šilalės rajono ūkininkė Irena Žymančienė. Dabar moters ūkyje – 47 į nykstančių senųjų veislių sąrašą įtrauktos... »
Jei sliekų biohumuso verslas bus pelningas ir bus ketinama jį plėsti, į šią veiklą V. Pauža įtrauks ir savo svetur šiuo metu dirbantį brolį. news.ferghana.ru nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 13 d. 11:37
„Surask hobį ir nereikės dirbti“ – tokiu šūkiu vadovaujasi Marijampolėje, Trakiškių kaime su šeima gyvenantis 32 metų ūkininkas Vytautas Pauža. Šiandien jis valdo augalininkystės ūkį, dirba didesnį nei 100 ha ploto žemę, o artimiausiu... »
Tolkūnų kaimo ūkininko šeima yra gausi ir itin vyriška – nudirbti lauko darbus vyrui padeda du sūnūs – Povilas ir Česlovas.
2013 Gruodžio mėn. 7 d. 08:00
Daugiau nei dešimtmetį ūkininkaujantis Varėnos rajono Tolkūnų kaimo gyventojas Česlovas Petruškevičius – arimo konkursų nugalėtojas, keliskart geriausiu pripažinto ūkio savininkas. Į ūkininkavimą visą šeimą įtraukęs vyras pastebi... »
Paramos gavėjai įsipareigoja apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti bus panaudota parama, ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui nuo paramos sutarties pasirašymo. Fotodiena.lt nuotr.
2013 Gruodžio mėn. 3 d. 11:10
Gyvūninių produktų perdirbėjams, siekiantiems modernizuoti savo įmonę ir diegti inovacijas, suteikiama dar viena galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kviečia teikti... »
Manto brolio Donato mišrus ekologinis ūkis šiemet švenčia jau 7-ąjį gimtadienį. Ūkis toks pats, augintiniai tie patys – mėsiniai galvijai. luminous-landscape.com nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 30 d. 09:00
„Čia gyvendamas aš jaučiuosi turtingesnis. Ne tik pinigų, bet erdvės, laisvės, laiko turiu daugiau...“ – pasakojo Pernaravos kaime, Kėdainių rajone ūkininkaujantis 28-erių metų ūkininkas Mantas Vaitelis. Panašios nuomonės ir ūkininko... »
Veiklos sritis „Žemės ūkio vandentvarka“ nuo 2007 m. sparčiai populiarėjo tarp pareiškėjų, tad prioritetinis vertinimas šiemet vyksta jau nebe pirmą kartą. VL archyvo nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 27 d. 09:09
Nuo spalio 10 d. iki lapkričio 15 d. buvo renkamos paraiškos paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) veiklos sritį „Žemės ūkio vandentvarka“ gauti. Šiemet pateiktas rekordinis skaičius paraiškų, o bendra prašoma... »
Paraiškas pagal šią priemonę paprastai teikia asmenys, turintys galiojantį išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų gamybos (IKP) sertifikatą, patvirtinantį, kad produktai ir (ar) gamybos procesas atitinka IKP keliamus reikalavimus. ŽŪM nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 18 d. 09:58
Žemės ūkio gamintojai, siekiantys pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ turėtų atkreipti dėmesį į priemonės įgyvendinimo taisyklių pakeitimus. Naujovės... »
Paskutiniais metais priemonė „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ labai išpopuliarėjo ir tarp bitininkų. Jie už paramos lėšas įsigijo naujų avilių, priekabų jiems vežti, medsukių, medaus lydytuvų ar fasavimo indų. Petro Malūko nuotr.
2013 Lapkričio mėn. 6 d. 18:28
Smulkieji ūkininkai, norintys modernizuoti savo ūkius, tai gali padaryti dalyvaudami Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonėje „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“. Nuo lapkričio 11 dienos iki gruodžio 13 dienos skelbiamas... »
Avių, vištinių žąsų ar kiaulių kilmės pažymėjimus iki lapkričio 1 d. reikia pateikti ne tik didinant jų skaičių, bet ir keičiant vieną ūkinį gyvūną kitu. Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.
2013 Spalio mėn. 29 d. 08:46
Asmenys, gaunantys paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“ ir didinantys... »
Juodasis pūdymas apibrėžiamas kaip laukas, kuriame nuo rudens po derliaus nuėmimo iki kitų metų sėjos žemė yra įdirbta, o piktžolės užima ne daugiau kaip 10 proc. viso deklaruoto lauko ploto. Sauliaus Tvirbuto nuotr.
2013 Spalio mėn. 22 d. 09:17
Asmenys, dalyvaujantys Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programoje (KPP) ir deklaravę žemės ūkio plotus, turėtų suskubti iki lapkričio 1 d. juodąjį pūdymą apsėti arba apsodinti žemės ūkio augalais. Nacionalinės mokėjimo agentūros... »
Javus, bulves ar kitas kultūras, kurias patogu sandėliuoti ir nebūtina parduoti iškart, dažnas ūkininkas specialiai pardavinėja ne sezono metu, nes taip pelningiau. Petro Malūko nuotr.
2013 Spalio mėn. 21 d. 14:36
Pareiškėjai ir paramos gavėjai, siekiantys gauti visą paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Ekologinis ūkininkavimas“, raginami nedelsti ir pateikti... »
Valdos išregistravimo atveju, kai valda išregistruojama iki einamųjų metų gruodžio 31 d., pareiškėjas nebetenka teisės į jam priklausiusią paramą, o tais atvejais, kai parama ar jos dalis iki gruodžio 31 d. pareiškėjui jau išmokėta, jis privalo paramą grąžinti. Martyno Vidzbelio nuotr.
2013 Spalio mėn. 17 d. 16:18
Asmenys, gaunantys tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas ir paramą pagal kai kurias Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemones, bet šiemet dar neatnaujinę savo valdos duomenų, turėtų suskubti tai padaryti. »
Parama „Pienininkystės sektoriaus restruktūrizavimas“ – teikiama individualiems ūkiams bei juridiniams asmenims, vykdantiems pienininkystės veiklą, taip pat mokslo ir mokymo institucijoms. sxc.hu nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 26 d. 08:21
Rugsėjo 16 d. prasidėjo antras paraiškų rinkimo etapas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrąją veiklos sritį, skirtą remti pienininkystės veiklos modernizavimą... »
Rugsėjo 30 dieną pareiškėjai, dalyvaujantys veikloje „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“, turi pabaigti šienavimo darbus. Klaudijaus Driskiaus nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 24 d. 11:24
Pareiškėjai, dalyvaujantys Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonėje „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, turėtų atkreipti dėmesį, kad rugsėjo 30 dieną baigiasi kai kurių būtinų atlikti darbų terminas. »
Pareiškėjai, kurie gaus paramą kaip gyvulių augintojai, turėtų žinoti, kad jų laukia vienas naujas įsipareigojimas - auginantys galvijus, kiaules, avis, ožkas ir dar nevykdantys gyvulių genetinės kokybės gerinimo arba produktyvumo kontrolės, turės tai daryti. Raimundo Šuikos nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 18 d. 08:29
Nuo rugsėjo 9 dienos iki spalio 11 dienos renkamos paraiškos paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrąją veiklos sritį (gyvulininkystės sektorius) gauti. Apie... »
IKP standartai reikalauja, kad gaminant aukščiausios kokybės produkciją būtų naudojami tik minimalūs, augalų vegetacijai būtini trąšų kiekiai. Martyno Vidzbelio nuotr.
2013 Rugsėjo mėn. 11 d. 10:14
Žemės ūkio produktų gamintojai iki šių metų gruodžio 31 dienos dar gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos I krypties („Žemės, maisto ūkio ir miškininkystės sektoriaus konkurencingumo didinimas“) priemonę... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Butvydė, Daujota, Daujotas, Saturnas, Saturnina, Saturninas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia leisti savanoriams laikyti namuose ginklus?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2015-11-29
Valiutos_usd
USD     0.8903 LT
EUR  
Arrow down
1 LT
Valiutos_gbp
GBP     1.3763 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
41.77   bar.
Dujos
Arrow down
2.227   MMBTU
Auksas
Arrow down
1056.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Tik pasidairyk truputį – Meilė kiekvienam kamputy. Onė nori sužinoti, Kaip tą meilę išmatuoti.
Giedrius myli savo Ingą. Ji su vaikinu laiminga. O Anupras savo fėją Jau kadais įsižiūrėjo.
Kastė džiaugiasi anūkais Ir vaišina riestainiukais. Kempė irgi kažką myli, Tik nesako niekam. Tyli.
Onė tik ranka numoja: – Lai kompiuteriai matuoja. Jiems paprakaituoti teks, Bet vargu ar pasiseks.